Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Violenta asupra femeii in islam

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 8 din 9]

176 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 8:47 pm

cand dumnezeu va avea o religie asa va fi dar pana atunci mai e mult Very Happy

Vezi profilul utilizatorului

177 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 8:54 pm

Azazel

demon
Inteleg ca nu sti raspunsul la intrebare,corect
pentru ca nici nu exista de aceea nu raspunde nimeni
ALAH NU JUDECA,SAU DUMNEZEU
NU VA FI JUDECATA
NU VA FI INVIERE
NIMENI NU VA FI TRAS LA RASPUNDERE PENTRU NIMIC
PENTRU SIMPLU MOTIV CA SUNTEM DOAR TARINA SI LA MOARTE VOM REDEVENI TARINA,SINTEM ATIT DE NESEMNIFICATIVI PENTRU EL ,ALAH SAU DUMNEZEU
NE PLACE SA CREDEM IN POVESTI CU FINAL FERICIT,REALITTEA E MULT MAI DURA DECIT VISAM NOI,NE AMAGIM SIGURI,PINA SI IISUS S-A AMAGIT SI PE CRUCE A STRIGAT ,ELI ,ELI ,LAMA SABACTANI,DUMNEZEUL MEU ,DUMNEZEUL MEU DE CE M-AI PARASIT
ATUNCI CIND MURIM SUNTEM PUR SI SIMPLU PARASITI SI DISPERATI
SA-I MULTUMIM TOTUSI LUI ALAH,DUMNEZEU ,SAU CUM SE MAI NUMESTE CREATORUL CA AM AVUT OCAZIA SA VEDEM COROLA DE MINUNI A LUMI ASA CUM O NUMEA LUCIAN BLAGA
PACAT CA NU PUTEM FI MAI MULT,SA CUNOASTEM MAI MULT ,PENTRU CA TRAIM ASA PUTIN
SI MURIM ASA DEMULT

178 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 8:58 pm

Diana

inger
si atunci care mai este scopul crearii noastre? doar niste robotei? care mai este scopul nostru in viata? si daca dupa moarte nu mai exista viata atunci care mai este alinarea milioanelor de oameni aflati in suferinta, sau foamete sau saracie? toate religiile lumii vorbesc de viata de dupa moarte si de judecata

179 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 8:58 pm

aci tre sa te contrazic . noi sunte spiritul parte din dumnezeu nu aceste corpuri daca tu te identifici cu acest corp treaba ta.
si te rog scrie cu litere mici pe net daca scrii cu litere mari inseamna ca tipi cred ca nu asta e intentia ta nu

180 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 9:07 pm

Ada_Pal

inger
Studenta_87 a scris:adica cei care afla depsre Islam si nu il accepta vor fi pedepsiti?

CRUNT! vor fi printre cei vesnic pierduti.

Aici nu intra crestinii care l-au urmat indeaproape pe Isus si Invataturile sale,nici evreii corecti care i-au urmat invataturile lui Moise indeaprope,nici ceilalati credinciosi dinaintea lor care au aplicat corect ceea ce le-a fost revelat.............adica ...........credinta in unicitatea lui Dumnezeu si supunerea in fata legilor divine.

Il rog pe Allah din toata inima sa deschida inimile celor de aici spre calea sa corecta.
Asa sa ne ajute D-zeu!

181 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 9:09 pm

Amina

muritor de rand
Salamo aleikum!Dumnezeu e unul,unic,preainalt si face ce voieste,calazuzeste pe cine voieste.Noi aici vorbim despre ce e scris in Koran si spusele lui Allah,noi nu avem puterea de a contrazice,noi suntem creati de Allah(Dumnezeu).Religia a venit treptat pe pamant intii iudaismul ,crestinismul iar ultima e islamul care le cuprinde si pe celelalte doua,cum am mai zis un musulman trebuie sa creada in Tora si Biblie,iar profetul Isus nu a fost rastignit ci un om care semana cu El a fost pus pe cruce in locul lui,deoarece Allah nu a putut lasa ca oamenii sa batjocoreasca un trimis de al Sau(acestea spune Koranul despre rastignire),in timp biblia a fost schimbata dar koranul niciodata,alhamdulillah.salamo aleikum!

182 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 9:16 pm

Amina

muritor de rand
adica cei care afla depsre Islam si nu il accepta vor fi pedepsiti? draga mea daca un om adude despre islam ar trebui sa il accepte imediat,dar cum am mai zis Allah calauzeste pe cine voieste,inshaallah cit mai multe persoane sa fie calauzite spre acesta religie,un musulman treieste o viata modesta,simpla si plina de iubire. Smile

183 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Mier Iun 18, 2008 9:23 pm

Azazel

demon
Imi cer scuze ca scriu cu litere mari dar noaptea nu prea vad bine
Sa vedem ce spune dumnezeu in GENEZA cap 6-3
Dar Domnul Dumnezeu azis:Nu v-a ramine duhul meu de-a pururea in oamenii acestia pentru ca sunt numai TRUP.Deci zilele lor sa fie o suta doua zeci de ani
GENEZA cap 6-6
I-a parut rau si s-a cait Dumnezeu ca l-a facut pe om pe pamint
sI A ZIS DOMNUL:Pierde-voi de pe fata pamintului pe omul pe care l-am facut,de la om la dobitoc si la tiritoare,pina la pasarile cerului tot voi pierde,caci imi pare rau ca l-eam facut
daca cititi cu atentie vechiul testament vedi vedea ca el spune clar si raspicat ca omul este tarina ,materie ,trup,si oricind il poate sterge de pe suprafata pamintului,si gata ,nu spune ca il sterge si din cer ,spune ca il pierde de pe suprafata pamintui,daca avea si suflet nemuritor spunea el ce va face si cu sufletul lui in caz de potop,dar nu exista asa ceva

184 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Vin Iun 20, 2008 10:52 pm

Diana

inger
Amina a scris: draga mea daca un om adude despre islam ar trebui sa il accepte imediat,dar cum am mai zis Allah calauzeste pe cine voieste,inshaallah cit mai multe persoane sa fie calauzite spre acesta religie,un musulman treieste o viata modesta,simpla si plina de iubire. Smile

am mai auzit asta, dar nu o inteleg Friends conform islamului Dumnezeu alege dintre oameni pe cei care ii vrea musulmani? hmm adica El ii alege pe cei care " sa iasa din intuneric"? huh si cu restul oamenilor cum ramane?

185 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Vin Iun 20, 2008 11:18 pm

Naeema

muritor de rand
Studenta_87 a scris:
Amina a scris: draga mea daca un om adude despre islam ar trebui sa il accepte imediat,dar cum am mai zis Allah calauzeste pe cine voieste,inshaallah cit mai multe persoane sa fie calauzite spre acesta religie,un musulman treieste o viata modesta,simpla si plina de iubire. Smile

am mai auzit asta, dar nu o inteleg Friends conform islamului Dumnezeu alege dintre oameni pe cei care ii vrea musulmani? hmm adica El ii alege pe cei care " sa iasa din intuneric"? huh si cu restul oamenilor cum ramane?

Cred ca ceea ce vrea sa spuna Amina este ca daca cineva are o inclinatie spre islam care ori a venit de la sine ori prin efortul depus de individ de a cerceta islamul ca sa afle despre el,atunci acest lucru se poate considera ca o "calauzire divina". Deci ceva ceva s-a aprins in sufletul si mintea unui om care sa-l faca sa se simta inclinat spre islam. La fel ca si calugarii care au o "chemare" spre viata religioasa si accepta toate conditiile si restrictiile ei.
Dumnezeu poate sa deschida inimile oamenilor spre credinta si sa le lumineze mintea spre intelegere si acceptare. Cam asta a fi "calauzirea dumnezeiasca".

186 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 7:41 am

Ada_Pal

inger
Studenta_87 a scris:

Toate fiintele se nasc musulmane(supuse Unicului D-zeu prin Fitra=natura lor);si scaunul pe care sezi acum este muslem (supus unicitatii lui D-zeu) ; Dupa nastere oamenii preiau anumite traditii si obiceiuri conform societatii in care ei apar. Insa toate spiritele umane inainte de intruparea lor in corp...pe vremea cind au fost create la rai si l-au cunoscut pe Adam, ascendentul Omului,au jurat supunerea la UNICUL D_ZEU.
In Quran Allah se adreseaza omului de citeva intrebindu-l "de ce a uitat juramintul initial".

Cu adevarat D-zeu da calauzire spre Islam cui doreste si-i deschide"piepturile si mintea"in scopul desavirsirii sale ca fiinta omeneasca prin ascultarea legilor divine. Omul are posibilitatea de-a alege (mukhayer)pe cind ingerii nu (musayer)...acestia au fost creati sa se supuna ordinelor divine intru-totul.

De-aceea Allah cunoaste interioarele(spiritele) noastre detaliat si stie fiecare suflet ce soarta va avea ,fara a interveni in modificarea alegerilor oamenilor.

187 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 5:12 pm

Amina

muritor de rand
Assalamo aleikum!draga mea daca pe pamant ar fi numai bine,totul frumos si armonie atunci nu ar mai exista ispite.Zic ca aceasta viata e o incercare de aceea exista bine si rau de aceea exista seitan(diavolul,ingerul care nu s-a supus lui Allah si a fost izgonit din Rai,iar el a spus ca va duce pe unii dintre oameni la ratacire).sunt sigura ca exista oameni in alte religii care isi respecta religia,numai ca unele lucrruri au fost schimbate dupa bunul plac al oamenilor in timp ce Koranul nu a fost schimbat niciodata,alhamdulillah.Islamul inseamna supunere,respectarea unor reguli,respectul intre oameni,iubire.este foarte adevarat ce spune sora Ada_Pal toti ne nastem musulmani adica puri,doar ca mai apoi oamenii fac anumite ritualuri cum ar fi botezul la crestini.

188 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 5:28 pm

Amina

muritor de rand
In islam toate expresiile spuse intre oameni sunt sa zic asa expresii religioase oricind e mentinat numele lui Allah de exemplu:salutul,nu exista in lume un salut mai frumos decit ''salamo aleikum wa rahmetullah wa barakathu'' sau simplu ''salamo aleikum''-''pacea si binecuvintarea si milostenia lui Allah fie asupra ta'' sau ''pacea fie cu tine'' daca spui ''buna sau '' buna dimineata'' noi nu avem de unde sti daca e buna sau nu doar Allah subhanakhe t'alla-''Allah Preinaltul stie'',cind ne minunam de ceva noi spunem ''mashallah''-''asa a vrut Allah sa fie'' nu folosim expresii cum ar fi ''misto,nu mai fi de ochi etc'',''inshaallah''-''numai daca vrea Allah'' ,totul e de la Allah.

189 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 6:32 pm

Dar pana la Coran oamenii nu au avut o lege a lui Dumnezeu.Adica pana la Coran oamenii Nu erau Nascuti muslemi?Si daca oamenii se nasc muslemi ce rost mai are legamantul in carne?

190 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 8:15 pm

Diana

inger
Ada_Pal a scris:[Cu adevarat D-zeu da calauzire spre Islam cui doreste si-i deschide"piepturile si mintea"in scopul desavirsirii sale ca fiinta omeneasca prin ascultarea legilor divine. Omul are posibilitatea de-a alege (mukhayer)pe cind ingerii nu (musayer)...acestia au fost creati sa se supuna ordinelor divine intru-totul.

De-aceea Allah cunoaste interioarele(spiritele) noastre detaliat si stie fiecare suflet ce soarta va avea ,fara a interveni in modificarea alegerilor oamenilor.

huggles
scuza-ma Ada ca insist asa mult pe tema asta dar ma chinui sa inteleg partea cu " Dumnezeu da calauzite spre Islam cui doreste" si nu pot Embarassed eu am inteles ca Dumnezeu ii alege pe cei care sa accepte islamul, nu? sau sunt eu mai 35 si de fapt ai vrut sa spui ca Dumnezeu ii usureaza drumul celor care se hotarasc ei sa aleaga islamul? huh sunt mai obosita astazi Embarassed

191 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 8:16 pm

Ada_Pal

inger
Dorstor a scris:Dar pana la Coran oamenii nu au avut o lege a lui Dumnezeu.Adica pana la Coran oamenii Nu erau Nascuti muslemi?Si daca oamenii se nasc muslemi ce rost mai are legamantul in carne?

"AXI AM IMPLINIT RELIGIA VOASTRA =ISLAMUL" spune Allah in Quran in ultimul verset revelat profetului Mohamed(pacea asupra lui). Dupa cum observi ultima lege care completeaza primele (crestinismul, legea mozaica,psalmii lui David, Zaboor) este Quranul =reteta islamica.

Oamenii din toate timpurile s-au nascut muslemi inainte chiar de aparitia Quranului ....muslem insemnind supunerea Unicului Dumnezeu. Toti profetii si trimisii au revelat Islamul sau supunerea fata de unicul D-zeu insa pe parcursul timpului ei au modificat si au denumit credintele in functie de trimisii Cristos=crestinism....Moise=mozaism.Islamul insa a fost denumit de insusi Allah in Quran. Si Isus se va intoarce la revenirea sa din ceruri tot Muslem.
La ce va referiti cind spuneti"legamintul in carne"?...intruparea spiritelor in trupuri????

192 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 8:27 pm

Ada_Pal

inger
Exact!
Deci Un om care cere din toata inima lui CALAUZIRE DREAPTA , se roaga si tine post pentru a afla calea corecta , citeste,se informeaza,,,,,Allah ai da raspuns la cerintele sale.

Cei care se convertesc la islam prin convingere si studiu sunt cu adevarat niste persoane diferite de restul lumii si f.f..f.f morale. Asta nu inseamna ca nu exista persoane morale si in alte religii,cu mult bun simt si respect....(uite de ex. la Dorstor).

Insa ceea ce cnsider eu si cu tine "persoana morala,buna poate fi contrar deoarece doar Allah cunoaste interioarele oamenilor perfect si el stie cine este ales pentru rai si cine pentru iad....asemeni unui tata ce-si cunoaste f. bine fii de mici si realizeaza cam ce capacitati si oportunitati ar avea fiecare sa atinga un anumit tel,scop.

193 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 8:30 pm

Diana

inger
Rolling Eyes am inteles acum , multumesc Ada tudy

194 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Sam Iun 21, 2008 8:34 pm

Ada_Pal

inger
cu multa placere draga mea....ORICIND...

195 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Dum Iun 22, 2008 12:06 am

Amina

muritor de rand
10 lucruri pe care trebuie sa le stii despre islam ,poate dupa ce vei citi aceste rinduri vei gindi altfel despre islam: 1.Allah este Dumnezeu . Unii nemusulmani au convingerea ca musulmanii cred in alta divinitate si ca Allah este un zeu. Al este articol in limba araba si Lah inseamna Dumnezeu.

2. Cel mai mare pacat in islam este sa pui pe aceasi treapta cu Dumnezeu o persoana, un obiect sau o actiune, adica sa-I asociezi ceva lui Dumnezeu. Politeism este considerat si conceptul de trinitate.

3. Musulmanii nu cred ca Isus- pacea fie asupra lui!- a fost fiul lui Dumnezeu. Isus( Isa) - pacea fie asupra lui!- este un profet foarte important ptr musulmani. Probabil aceasta este una dintre diferentele majore dintre crestini si musulmani. Noi credem ca Isus a fost ridicat la cer cu trupul si cu sufletul si nu a fost rastignit.

4. Musulmanii nu-l adora si nu I se inchina lui Muhammad. Daca ei ar face acest lucru ar savarsi cel mai mare pacat –shirk. Desi Muhammad – pacea si binecuvantarea fie asupra li!- este cel caruia I s-a revelat Coranul , noi nu I ne inchinam lui. Consideram ca el era un om dar unul exceptional prin calitatile si comportamentul lui. Suntem incurajati s ail luam drept model. Si inca ceva unii ne numesc Mahomedani, dar aceasta e o denumire gresita, correct e sa ne numiti musulmani.

5. Coranul tradus nu poate fi considerat Coran. Doar Coranul in limba araba este textul in forma revelata. Se stie ca prin traducere se pierde mult din gustul si forma unui text.

6. Nu toti arabii sunt musulmani si nu toti musulmanii sunt arabi. Si in aceasta privinta in mintile unora domneste confuzia. Nu toti musulmanii vorbesc araba desi se roaga cu totii in limba araba. Oricine poate devein musulman. Cea mai mare tara musulmana este Indonezia. Doar 20% dintre musulmani sunt arabi. Nu toti musulmanii au pielea maslinie si nu toti poarta turban.

7. Traditiile si practicile culturale nu sunt sinonime cu religia. Auzim despre practici misogine precum crima in numele onoarei, mutilarea genitala a fetelor, casatoria fortata, abuzul fizic , fapte ce se petrec in unele state islamice dar acestea nu au legatura cu religia islamica, ci dimpotriva au radacini in perioada preislamica. Islamul este religia care a oferit femei multe drepturi dar comportamentul unor barbati si actiunile unor guverne ar trebui sa tina cont de aceste libertati si drepturi oferite de secole femeii musulmane

196 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Dum Iun 22, 2008 12:07 am

Amina

muritor de rand
Islamul nu este un monolit. El este o religie complexa si foarte raspandita. Peste 1,2 bilioane de oameni cred in el. Exista subgrupuri precum musulmanii suniti 85-90%, si restul procentului e reprezentat de alte mici grupuri. Musulman poti fi prin nastere sau in urma unei alegeri constiente si liber consimtite. Si acest lucru contribuie la diversitatea comunitatii islamice. Aceasta diversitate se poate vedea in timpul pelerinajului annual la Mecca, milioane de musulmani vin la Mecca de 14 secole si acolo nu tin cont de clasa din care provin, origine etnica , sex sau limba maternal, toti indeplinesc aceleasi ritualuri.

9. Jihadul nu inseamna doar ,, Razboi sfant,,
Ideea aceaste e un mit foarte raspandit despre islam. Mass media occidentala e responsabila de raspandirea acestei idei false despre sensul jihadului. Jihad provine de la radacina jahada care inseamna a depune effort, a te stradui ptr a gasi drumul bun al vietii. Un student la medicina face jihad cand invata. Dar si un grup de oameni care construiesc o moschee tot jihad fac.

Daca incerci sa te autocontrolezi si sa rezisti unor tentatii , daca te trezesti la rugaciunea de dimineata esti mujahid , adica cineva care se straduieste. A lupta impotriva unui rau e tot jihad, poti lupta si fara sa folosesti forta , fara sa fii violent. Mai multe informatii despre Jihad la gasesti daca ai suficienta rabdare sa citesti topical despre acest subiect de pe forumul nostru.

10. Islamul nu sponsorizeaza terorismul, nu-l incurajeaza si nici nu indeamna la acte criminale. Oricine sustine contrariul este victima campaniei antislamice. Tot pe forumul nostru puteti gasi mai multe informatii care sustin ceea ce am afirmat la acest subpunct.

197 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Dum Iun 22, 2008 7:08 am

Ada_Pal

inger
Allah sa fie multumit de tine Aminutza!!!! kisses

198 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Dum Iun 22, 2008 9:35 am

Diana

inger
multumesc Amina, unele informatii le stiam, le-am afllat de cand am inceput sa citesc despre religii Rolling Eyes , dar uite nu stiam ca Indonezia este cea mai mare tara musulmana , nu stiu de ce aveam impresia ca indonezienii sunt majoritati budisti Embarassed , dar omul cat traieste invata study

199 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Dum Iun 22, 2008 10:15 am

Amina

muritor de rand
cu multa placere draga mea,inshaallah toate informatiile noastre sa iti fie de folos,daca vei citi despre islam vei gasi multe lucruri minunate,impotant e sa citesti informatii corecte.Sigur padure fara uscaturi nu exista,asadar nici musulmanii nu sunt perfectii dar majoritate respecta cuvintul luiAllah si au frica de Allah.Important e sa stim ca undeva exista o divinitate care ne-a creat si a creat natura,animalele iar noi trebuie sa respectam niste reguli ca Dumnezeu sa fie multumit de noi iar pe lumea celalta sa avem un loc bun,inshaallah Smile

200 Re: Violenta asupra femeii in islam la data de Dum Iun 22, 2008 10:56 am

Am vazut aici mentionat Zaboor.ei ,iata ca eu nustiu precis ce ste Zaboor.in afara de niste presciptii eu nu prea inteleg despre zaboor multe nu inteleg de ce o citati la legi ale lui dumnezu inainte e Coran!imi da cineva niste date mai precise?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 8 din 9]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum