Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Interpretarea profetiilor

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

51 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 6:23 am

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:
HIRAN a scris:Invatatura despre botezuri face parte din categoria adevarurilor incepatoare.
Daca pe acestea nu le-ai inteles cum vrei sa deslusesti invataturile avansate ?
Hristos nu te-a invatat ca trebuie sa te botezi in Numele Lui ?
Sau cum ar putea o sageata plecata stramb din arc sa ajunga drept la tinta ?
Adică tu susții că dacă nu m-am curățit cu apă în fața unor oameni nu sunt creștin?
Avram așa a făcut? Sau pt el sunt reguli diferite? Dacă este o singură cale, aceea este Hristos, egal că pt mine, Avram, Noe sau Enoh. Ce au făcut ei, fac și eu.
Singurele lucruri care contează sunt plata păcatelor și auzirea Cuvântului.

S-a botezat Ioan în burtă la mama lui, sau doar a auzit Cuvântul? Cum de l-a salvat Dumnezeu dacă botezul cu apă este o condiție a salvării?

Mai studiază și tu Biblia, nu te mai lua după mincinoșii ăia din biserică beach beach

........tocmai pt. ca Hristos este Calea tre sa ascultam de El......oare degeaba S-a botezat
El...... desi nu era nevoie......si degeaba a spus ......,,cine va crede si se va BOTEZA,,.....iar
la ,,lucrurile care conteaza ,, ai uitat sa spui ceea ce era mai important......IMPLINIREA
CUVANTULUI....... hmm

Vezi profilul utilizatorului

52 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 7:58 am

Vizitato

Vizitator
Dacă pe tine coana mare nu te-a învățat că Hristos trebuia să îndeplinească tot ce cerea LEGEA ca să fie uns mare preot, atunci vezi-ți de treaba ta.

Citește Scriptura nu moșmoandele lu' nebuna aia.
Care sunt condițiile ceremoniale pt a fi uns mare preot? Hai, să te văd la meserie, nu la copy/paste din coana mare!

53 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 1:06 pm

No Name

inger
13. Atunci a venit Isus din Galilea la Iordan, la Ioan, ca să fie botezat de el.
14. Dar Ioan căuta să-l oprească. „Eu” , zicea el, „am trebuință să fiu botezat de Tine, și Tu vii la mine?”
15. Drept răspuns, Isus i-a zis: „Lasă-Mă acum, căci așa se cade să împlinim tot ce trebuie împlinit.” Atunci Ioan L-a lăsat.
16. De îndată ce a fost botezat, Isus a ieșit afară din apă. Și în clipa aceea cerurile s-au deschis, și a văzut pe Duhul lui Dumnezeu pogorându-Se în chip de porumbel și venind peste El.

54 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 1:18 pm

Vizitato

Vizitator
Nu astea sunt CONDIȚIILE LEGII.

De ce a trebuit ca Dumnezeu să-l trimită pe IOAN ca să-l boteze pe Hristos?

55 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 1:24 pm

No Name

inger
Hristos este MASIAH ...adica Yahweh cel Uns ...conform profetiilor din ISAIAH 35;4-5...si Isaiah 40;3...si Maleahi 3;1-3....IOAN trebuia sa vina ca inainte mergator sa pregateasca poporul ptr venirea lui MASIAH ..in forma umana ...!

56 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 1:29 pm

Vizitato

Vizitator
Da, da.... bla, bla......

La concret: care sunt legile pe care trebuia să le îndeplinească pt ungerea Sa ca preot?
Probă biblică.

De ce a trebuit să vină Ioan la Iordan și nu s-a dus Hristos în Templu? Că doar așa scrie Legea.

57 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 7:21 pm

HIRAN

demon
Pai ce are Melhisedec cu Aaron ? Sunt preotii diferite.

58 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mar Iul 15, 2008 10:26 pm

Vizitato

Vizitator
HIRAN a scris:Pai ce are Melhisedec cu Aaron ? Sunt preotii diferite.
Aha, foarte tare! beach Mai bine studiai subiectul și te rugai pt înțelepciune.

Cum, dacă nu este NICIO LEGE, Hristos i-a spus lui Ioan că trebuie să implinească Legea? Care Lege? La concret, nu povești. Versurile probă.
Se trezește lumea comentând aiurea.......... Aduceți probă biblică, nu păreri personale. Că d-aia s-au iscat atâtea doctrine false, că lumea se trezește vorbind și după aia se mai găsesc alții care nu studiază ca să le dea dreptate.
Dacă vă considerați creștini, aduceți probă biblică. Așa se învață și se testează orice concluzie. Nu o zic cu răutate.

1 Corinteni 4:6

6Fraților, pentru voi am spus aceste lucruri, în icoană de vorbire, cu privire la mine și la Apolo, ca prin noi înșine, să învățați să nu treceți peste ,,ce este scris`` :și nici unul din voi să nu se fălească de loc cu unul împotriva celuilalt.

59 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 6:07 am

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:

Cum, dacă nu este NICIO LEGE, Hristos i-a spus lui Ioan că trebuie să implinească Legea? Care Lege? La concret, nu povești. Versurile probă.
Se trezește lumea comentând aiurea.......... Aduceți probă biblică, nu păreri personale. Că d-aia s-au iscat atâtea doctrine false, că lumea se trezește vorbind și după aia se mai găsesc alții care nu studiază ca să le dea dreptate.
Dacă vă considerați creștini, aduceți probă biblică. Așa se învață și se testează orice concluzie. Nu o zic cu răutate.

6Fraților, pentru voi am spus aceste lucruri, în icoană de vorbire, cu privire la mine și la Apolo, ca prin noi înșine, să învățați să nu treceți peste ,,ce este scris`` :și nici unul din voi să nu se fălească de loc cu unul împotriva celuilalt.

........Hristos a implinit tot ce tinea de VT.......odata cu Jertfa Suprema celelalte
jertfe inceteaza.......pt. ca nu-si mai au rostul........Evanghelia lui Pavel - ales de Hristos -
explica f. clar ca nu mai raman decat cele 10 porunci care-s vesnice si cele 2 ceremonii
Sf. Cina si Botezul......vechile legi privind jertfele, circumcizia, etc. isi pierd valabilitatea.......

60 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 9:43 am

Vizitato

Vizitator
Leo Luke a scris:
........Hristos a implinit tot ce tinea de VT.......

Bun. Deci acum înșelegi că sâmbăta era doar o umbră, la fel și cu legile sărbătorilor și mîncărurile.

Coloseni 2

16Nimeni dar să nu vă judece cu privire la mîncare sau băutură, sau cu privire la o zi de sărbătoare, cu privire la o lună nouă, sau cu privire la o zi de Sabat,

17cari sînt umbra lucrurilor viitoare, dar trupul este al lui Hristos.

Evanghelia lui Pavel - ales de Hristos -explica f. clar ca nu mai raman decat cele 10 porunci care-s vesnice
Ia arată tu unde scrie că se păstrează sabatul. Cum scrie să nu omori, de ce nu scrie NICĂIERI, decât în scrierile lu' baba cloanța rolf , să păstrezi ziua sabatului. rolf

61 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 10:56 am

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:
Leo Luke a scris:
........Hristos a implinit tot ce tinea de VT.......

Bun. Deci acum înșelegi că sâmbăta era doar o umbră, la fel și cu legile sărbătorilor și mîncărurile.

Coloseni 2

16Nimeni dar să nu vă judece cu privire la mîncare sau băutură, sau cu privire la o zi de sărbătoare, cu privire la o lună nouă, sau cu privire la o zi de Sabat,

17cari sînt umbra lucrurilor viitoare, dar trupul este al lui Hristos.

Evanghelia lui Pavel - ales de Hristos -explica f. clar ca nu mai raman decat cele 10 porunci care-s vesnice
Ia arată tu unde scrie că se păstrează sabatul. Cum scrie să nu omori, de ce nu scrie NICĂIERI, decât în scrierile lu' baba cloanța rolf , să păstrezi ziua sabatului. rolf

.........nimeni sa nu va judece cum tineti sabatul.....ca fariseii sau ca Isus.....iar
Pavel concluzioneaza......asadar desfiintam noi Legea ?.....NICIDECUM.....unde se
include si sabatul......in porunca a 4 a.......

Romani
Cap. 3
31. Desființăm deci noi Legea prin credință? Nicidecum! Dimpotrivă, întărim Legea.

Cap. 6

2. Nicidecum! Noi care am murit păcatului, cum vom mai trăi în păcat?

15. Oare, atunci să păcătuim fiindcă nu suntem sub lege, ci sub har? Nicidecum!

Cap. 7

7. Ce vom zice deci? Au doară Legea este păcat? Nicidecum. Dar eu n-am cunoscut păcatul, decât prin Lege. Căci n-aș fi știut pofta, dacă Legea n-ar fi zis: Să nu poftești!

62 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 1:08 pm

No Name

inger
tot in cerc va invartiti .... Laughing

63 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 7:54 pm

HIRAN

demon
Zexelica a scris:

Domnul Iisus Hristos a fost facut Mare Preot prin juramantul lui Dumnezeu.

Evr.5: 5 Tot asa si Hristos, nu Si-a luat singur slava de a fi Mare Preot, ci o are de la Cel ce I-a zis: "Tu esti Fiul Meu, astazi Te-am nascut".
6 Si, cum zice iaras într-alt loc: "Tu esti preot în veac, dupa rânduiala lui Melhisedec".
Evrei 5:10 caci a fost numit de Dumnezeu: Mare Preot "dupa rânduiala lui Melhisedec".
Evrei 6:20 unde Isus a intrat pentru noi ca înainte mergator, când a fost facut "Mare Preot în veac, dupa rânduiala lui Melhisedec".
Evrei 7:21 caci, pe când Levitii se faceau preoti fara juramânt, Isus S-a facut preot prin juramântul Celui ce I-a zis: "Domnul a jurat, si nu Se va cai: ‘Tu esti preot în veac, dupa rânduiala lui Melhisedec’,-

Cand s-a dus la Ioan a spus:
Mat 3:15 Drept raspuns, Isus i-a zis: "Lasa-Ma acum, caci asa se cade sa împlinim tot ce trebuie împlinit". Atunci Ioan L-a lasat.

Tot ce trebuie implinit” nu inseamna un ritual caci El nu avea de implinit Legea evreilor ci voia lui Dumnezeu. Caci Legea din inima Hristosului este sa faca voia lui Dumnezeu, orice i-ar cere, cum a facut Avraam.

Evrei 10: 5 De aceea, când intra în lume, El zice: "Tu n-ai voit nici jertfa, nici prinos; ci Mi-ai pregatit un trup;
6 n-ai primit nici arderi de tot, nici jertfe pentru pacat.
7 Atunci am zis: "Iata-Ma (in sulul cartii este scris despre Mine), vin sa fac voia Ta, Dumnezeule!"
8 Dupa ce a zis întâi: "Tu n-ai voit si n-ai primit nici jertfe, nici prinoase, nici arderi de tot, nici jertfe pentru pacat", (lucruri aduse toate dupa Lege),
9 apoi zice: "Iata-Ma, vin sa fac voia Ta, Dumnezeule". El desfiinteaza astfel pe cele dintâi, ca sa puna în loc pe a doua.
10 Prin aceasta "voie" am fost sfintiti noi, si anume prin jertfirea trupului lui Isus Hristos, odata pentru totdeauna.

Ioan 4:34 Isus le-a zis: "Mâncarea Mea este sa fac voia Celui ce M-a trimes, si sa împlinesc lucrarea Lui.
Ioan 8:29 Cel ce M-a trimes, este cu Mine; Tatal nu M-a lasat singur, pentru ca totdeauna fac ce-I este placut".

Ca atare, cand a iesit din Iordan Dumnezeu l-a confirmat:
Matei 3:17 Si din ceruri s-a auzit un glas, care zicea: "Acesta este Fiul Meu prea iubit, în care Îmi gasesc placerea".

In concluzie Iisus nu a mers la Ioan botezatorul ca sa implineasca un ritual, ci pentru ca Dumnezeu sa il confirme.

64 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 8:19 pm

Anticristul

eliberat
Cititi cu atentie ca Ioan botezatorul marturiseste ca doar el a vazut Duhul lui Dumnezeu pogorindu se peste Isus si asta inainte ca el sa vina la botez.Cind el vine deja Ioan spune 'Iata mielul lui Dumnezeu"Ca el deja vazuse Duhul sfint pogorindu se peste el.Nu putea sa se pogoare de 2 ori duhul peste el ,si nu putem lua o autoritate mai serioasa ca Ioan care a fost autorul principal.

65 Re: Interpretarea profetiilor la data de Mier Iul 16, 2008 11:41 pm

Vizitato

Vizitator
HIRAN a scris:
Cand s-a dus la Ioan a spus:
Mat 3:15 Drept raspuns, Isus i-a zis: "Lasa-Ma acum, caci asa se cade sa împlinim tot ce trebuie împlinit". Atunci Ioan L-a lasat.

Tot ce trebuie implinit” nu inseamna un ritual caci El nu avea de implinit Legea evreilor ci voia lui Dumnezeu. Caci Legea din inima Hristosului este sa faca voia lui Dumnezeu, orice i-ar cere, cum a facut Avraam.
In concluzie Iisus nu a mers la Ioan botezatorul ca sa implineasca un ritual, ci pentru ca Dumnezeu sa il confirme.
Aha, foarte tare! Când Hristos a plătit păcatele l-a luat și po Ionel cu el, după biserica ta rolf pt că scrie să ÎMPLINIM.

Cf Scripturii, singurul lucru făcut împreună cu Ioan a fost spălarea ceremonială pt a putea fi uns mare preot. Hristos a trebuit să îndeplinească la literă Legea ceremonială.
În loc să ai bunul simț și să recunoști că nu știi ce legi ceremoniale trebuiesc împlinite pt ungerea marelui preot, te trezești postând niște concluzii demonice și gratuite.

Știi versurile unde sunt specificate legile necesare ungerii marelui preot sau nu?

66 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 1:31 am

HIRAN

demon
Mai draga, nu te contrazic.

Dar misiunea lui Ioan era foarte clara:
Maleahi 4:5 Iata ca voi trimite pe proorocul Ilie, inainte de a veni ziua Domnului, ziua cea mare si infricosata.
6 El va intoarce inima parintilor spre copii si inima copiilor spre parintii lor, ca nu cumva, la venirea Mea, sa lovesc tara cu blestem !
Luca 1:16 El va intoarce pe multi din fiii lui Israel la Domnul Dumnezeul lor.
17 Va merge inaintea lui Dumnezeu, in duhul si puterea lui Ilie, ca sa intoarca inimile parintilor la copii, si pe cei neascultatori la umblarea in intelepciunea celor neprihaniti, ca sa gateasca Domnului un norod bine pregatit pentru El.
Luca 1:76 Si tu pruncule, vei fi chemat Prooroc al celui Prea Inalt. Caci vei merge inaintea Domnului, ca sa pregatesti caile lui
77 si sa dai poporului sau cunostinta mantuirii, care sta in iertarea pacatelor lui;
Daca era sa se ocupe de lucrurile Legii, facea teologia cu Gamaliel sau ramanea cu tatal sau Zaharia ca era preot, dar Dumnezeu l-a trimis in pustie ca sa nu fie indoctrinat si sa-l invete acolo care este voia Lui.
Botezul lui Ioan isi are locul lui intre celelalte botezuri, si Ioan nu a botezat numai pe Domnul Iisus.

Apoi in ce priveste spalarea marelui preot aceasta a facut-o tot acela care l-a si uns.
Moise l-a spalat pe Aaron si tot el l-a uns, iar Moise este umbra lui Dumnezeu.
Exod 4:16 El va vorbi poporului pentru tine, iti va sluji drept gura, si tu vei tinea pentru el locul lui Dumnezeu.

67 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 9:01 am

Vizitato

Vizitator
văd că Scriptura fuge de tine lol2 lol2

Hai să te întreb altfel, că văd că nici măcar nu ai bunul simț să recunoști că nu știi.
Care sunt cerințele legii ceremoniale pt ungerea marelui preot?

Știi sau nu știi?

68 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 9:30 am

HIRAN

demon
Pentru seminarii deschide un topic special si poate ma inscriu.

Ap. 5:10 Ai facut din ei o imparatie si preoti pentru Dumnezeul nostru, si ei vor imparati pe pamant !
Scrie cumva acolo i-a facut preoti cel ce i-a botezat cu apa ?

Daca zici ca nu poti fi uns preot fara spalare, iar tu nu observi botezul (spalarea) cum de te dai preot ?
Nu stii ca intr-o lume ignoranta doar ignorantii trec drept sanatosi ?

69 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 10:42 am

Vizitato

Vizitator
Maestro, scurt și la subiect: Care sunt cerințele legii ceremoniale pt ungerea marelui preot?

70 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 1:01 pm

HIRAN

demon
Citeste Lev 8:1-13 daca esti curios.

Iar subiectul era preotia lui Melhisedec nu a lui Aaron.
Si Melhisedec era preot mai inainte de timpuri (vesnicii) prin juramantul lui Dumnezeu, deci nu avea nevoie sa-l unga cineva preot.
Singurul lucru necesar era doar sa fie facut cunoscut.

71 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 1:03 pm

No Name

inger
Exod 28 si Levetic 8.!

72 Re: Interpretarea profetiilor la data de Joi Iul 17, 2008 1:05 pm

No Name

inger
HIRAN a scris:Citeste Lev 8:1-13 daca esti curios.

Iar subiectul era preotia lui Melhisedec nu a lui Aaron.
Si Melhisedec era preot mai inainte de timpuri (vesnicii) prin juramantul lui Dumnezeu, deci nu avea nevoie sa-l unga cineva preot.
Singurul lucru necesar era doar sa fie facut cunoscut.

Corect ...si trebuie citit si Evrei 7;21-27! good

73 Re: Interpretarea profetiilor la data de Dum Iul 20, 2008 2:03 pm

Anticristul

eliberat
Daca cuvintul melhisedec ar fi tradus corect ,nu ati mai vedea nici un fel de preot vesnic .A ti intelege ca melhisedec este Melech Tedek adica un rege drept .Si el era un om si era cunoscut si era si strabunicul lui Avraam dac cercetati bine.Si daca Isus este numai mare preot cine sint preoti ajutatori.?

74 Re: Interpretarea profetiilor la data de Dum Iul 20, 2008 8:19 pm

HIRAN

demon
Iata ce spune despre Melech Tedek al tau rabinul Saul din Tars care a facut teologia cu profesorul Gamaliel:

Evrei 7:1 In adevar, Melhisedec acesta, imparatul Salemului, Preot al Dumnezeului Prea Inalt, - care a intampinat pe Avraam cand acesta se intorcea de la macelul imparatilor, care l-a binecuvantat,
2 care a primit de la Avraam zeciuiala din tot, - care dupa insemnarea numelui sau, este intai, "Imparat al neprihanirii", apoi si "Imparat al Salemului", adica "Imparat al pacii";
3 fara tata, fara mama, fara spita de neam, neavand nici inceput al zilelor, nici sfarsit al vietii, - dar care a fost asemanat cu Fiul lui Dumnezeu, - ramane preot in veac.
4 Vedeti bine dar cat de mare a fost el, daca pana si patriarhul Avraam, i-a dat zeciuiala din prada de razboi!

Domnul Iisus Hristos este marele preot iar ajutatorii sunt intai nascutii acestia:
Ap 5:9 Si cantau o cantare noua, si ziceau: "Vrednic esti tu sa iei cartea si sa-i rupi pecetile: caci ai fost jungheat, si ai rascumparat pentru Dumnezeu, cu sangele Tau, oameni din orice semintie, din orice limba, din orice norod si din orice neam.
10 Ai facut din ei o imparatie si preoti pentru Dumnezeul nostru, si ei vor imparati pe pamant!"

Apoi preotia lui Aaron a fost desfiintata prin inlocuirea care s-a facut, dar unii nu au aflat inca si continua sa umble cu cadelnite, lighene, potire, spalaturi, ape sfintite, mancari, sabate, luni noi, ritualuri, s.a.

75 Re: Interpretarea profetiilor la data de Dum Iul 20, 2008 8:41 pm

Anticristul

eliberat
Ai facut din ei o imparatie si preoti pentru Dumnezeul nostru, si ei vor imparati pe pamant
....................................................................................................................
A deci ei vor imparati pe pamint ,nu in cer cum zic toti crestini.Si cit de mare era atunci patriarhul Avraam ,care era nepotul lui ,al regelui cel drept.Era imparat al paci ca era imparat peste Salem adica Ierusalimul de azi.Si era imparat al neprihaniri ca era drept.Dar era om cu toate calitatile de om.Dupa insemnarea numelui sau avea multe atribute.Si eu dupa insemnarea numelui meu sint Cel viu.Sau viata.Dar totusi sint sigur ca si eu voi merge pe drumul care merg toti.Prerotia lui Aron este vesnica .Asa zice Dumnezeu.Doar ca voi impreuna cu Cristosul care l-ati pus in frunte a ti uzurpat preotia lui Aron si l ati facut pe seful vostru mare preot ,asta putin conteaza.Sa vedem ale cui planuri se vor duce la indeplinire.
Ma tem ca marele vostru preot va veni la parintele nostru Avraam si va cina cu el sau cu noi ,si nu stiu unde veti fi voi.Ca nu slujitori sai vor fi la poarta.El va intra ca unul din meseni.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum