Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Al 3-lea ochi (ajna)

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 01, 2008 11:30 am

Khaarsha

muritor de rand
Asa cum spun atat filosofile orientale, cat si cele occidentale, exista nenumarate "puncte energetice" inauntrul nostru. Sistemele orientale vorbesc despre 7 centre de energie principale, numite si chakre. Cand unul dintre aceste puncte principale este deshis, individul capata putere de perceptie si forta de creatie.
Ajna, unul dintre cei 7 centri principali, se afla la 2-4 centimetri mai sus de sprancene, in mijlocul fruntii.Are o natura dubla la nivel profund si este implicata in realizarea echilibrului dintre Iubire spirituala si Vointa spirituala. Cand este deschisa, individul traieste interiorizari de mare profunzime.
Multi cauta sa deschida acest centru, fara a cunoaste consecintele unui astfel de act. Energia gresit folosita, arde asa cum focul arde o bucata de hartie.

Ce stiti despre ajna si folosirea ei?
Ati avut experiente care sa implice deschiderea celui de al 3-lea ochi?
Ce sfaturi le-ati da celor care incearca sa-si deschida acest centru energetic?

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 02, 2008 4:49 pm

AdiM

muritor de rand
Daca inchizi ochii, vezi ceva - cel putin culori si umbre ciudate. Daca tii ochii inchisi si iti golesti mintea, in centrul viziunii tale se poate deschide o fereastra in care vor apare imagini. Pot fi imagini aleatorii, necontrolabile, sau pot fi imagini care raspund intrebarilor, nevoilor si dorintelor tale. Cit de repede ajungi la imagini, depinde de tine, de cit de bine functioneaza Ajna ta. Parerea mea.

3 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 02, 2008 8:17 pm

Lucretia

muritor de rand
~

Eu pot vedea astfel de imagini, dar sunt necontrolabile si sincer nu prea le inteleg . Totusi nu cred ca este Ajna " de vina " Smile .. am observat ca atunci cand sunt putin mai obosita imi apar foarte multe astfel de imagini cu situatii sau persoane pe care nu le cunosc. Eu una cred ca sunt niste lucruri pe care creierul meu le inmagazineaza intr-un timp anume iar atunci cand oboseste " le da afara " astfel.

~

4 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Sam Iun 07, 2008 9:43 pm

Roman

muritor de rand
Eu nu cred in filosofiile orientale sau occidentale, nu cred ca exista puncte energetice, iar medicina alternativa care se leaga de aceste chestiuni se bazeaza de fapt pe efectul placebo al pacientilor creduli, mai cred ca multi escroci traiesc din aceste speculatii. In privinta imaginilor pe care le-ai vedea cand meditezi, tind sa cred ceea ce spune Lucretia. Se stie ca somnul are mai multe niveluri, iar atunci cand visezi, subconstientul refuleaza, ori e posibil ca si atunci cand meditezi, sau esti foarte obosit, subconstientul sa inceapa sa cedeze si sa refuleze automat, nu vad nimic spiritual in asta. Totusi daca aceste imagini se intampla sa iti raspunda prea clar la niste intrebari carora nu aveai de unde sa le stii raspunsul, e posibil sa fie trimise intr-un mod foarte subtil de catre un demon care vrea sa te insele, sugerandu-ti astfel ca exista anja, ca exista spiritualitate orientala, etc. indepartandu-te astfel de adevarata credinta a lui Hristos si ducandu-te pe un drum gresit. Cine au pe bune viziuni si cine pot face minuni cu adevarat fara ``ajutor``? Doar sfintii, si nu cred ca exista sfinti aici pe forum.

5 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 08, 2008 9:01 am

Heruer

inger
Roman a scris:Eu nu cred in filosofiile orientale sau occidentale, nu cred ca exista puncte energetice, iar medicina alternativa care se leaga de aceste chestiuni se bazeaza de fapt pe efectul placebo al pacientilor creduli, mai cred ca multi escroci traiesc din aceste speculatii. In privinta imaginilor pe care le-ai vedea cand meditezi, tind sa cred ceea ce spune Lucretia. Se stie ca somnul are mai multe niveluri, iar atunci cand visezi, subconstientul refuleaza, ori e posibil ca si atunci cand meditezi, sau esti foarte obosit, subconstientul sa inceapa sa cedeze si sa refuleze automat, nu vad nimic spiritual in asta. Totusi daca aceste imagini se intampla sa iti raspunda prea clar la niste intrebari carora nu aveai de unde sa le stii raspunsul, e posibil sa fie trimise intr-un mod foarte subtil de catre un demon care vrea sa te insele, sugerandu-ti astfel ca exista anja, ca exista spiritualitate orientala, etc. indepartandu-te astfel de adevarata credinta a lui Hristos si ducandu-te pe un drum gresit. Cine au pe bune viziuni si cine pot face minuni cu adevarat fara ``ajutor``? Doar sfintii, si nu cred ca exista sfinti aici pe forum.
Interesant. Sunt "multe" in care nu crezi, dar pentru ca folosesti notiunea de subconstient (deci crezi ca exista asa ceva) spune-mi, te rog :
1. ce este subconstientul ?
2. unde se afla el in structura anatomica a omului ?
3. cum arata, poate fi vazut la microscop ...?
4. are consistenta materiala ?

In ceea ce priveste imaginile, cred ca ti s-a intamplat si tie, nu numai o singura data, sa inchizi ochii sa te gandesti la un mar (de exemplu) si cu ochii inchisi sa vezi acel mar. Spune-mi te rog :
1. cum se formeaza acea imagine ?
2. unde se formeaza imaginea (in ce loc precis) ?
3. ce consistenta are imaginea (este substantiala, poate fi analizata de terti ...) ?

6 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Vin Iun 13, 2008 4:30 am

Bagherra

vrajitor
Stai un pic,Heruer...ca daca inchid ochii,nu vad ci imi imaginez un mar. crazy O pot face si cu ochii deschisi,la fel de bine.
Eu,daca inchid ochii,vad (pe bune) pe un fond negru,o minge pulsanta de culoare albastru inchis...violet...rosu...e schimbatoare! Si...un ochi! Sad
Nimic altceva...
Clarviziunea am inteles ca presupune imagini...ca un film.Ca si cum ai visa cu ochii deschisi.Are cineva asa ceva? crazy

7 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Vin Iun 13, 2008 7:01 am

HaymHerman

vrajitor
Roman a scris:Eu nu cred in filosofiile orientale sau occidentale, nu cred ca exista puncte energetice, iar medicina alternativa care se leaga de aceste chestiuni se bazeaza de fapt pe efectul placebo al pacientilor creduli, mai cred ca multi escroci traiesc din aceste speculatii. In privinta imaginilor pe care le-ai vedea cand meditezi, tind sa cred ceea ce spune Lucretia. Se stie ca somnul are mai multe niveluri, iar atunci cand visezi, subconstientul refuleaza, ori e posibil ca si atunci cand meditezi, sau esti foarte obosit, subconstientul sa inceapa sa cedeze si sa refuleze automat, nu vad nimic spiritual in asta. Totusi daca aceste imagini se intampla sa iti raspunda prea clar la niste intrebari carora nu aveai de unde sa le stii raspunsul, e posibil sa fie trimise intr-un mod foarte subtil de catre un demon care vrea sa te insele, sugerandu-ti astfel ca exista anja, ca exista spiritualitate orientala, etc. indepartandu-te astfel de adevarata credinta a lui Hristos si ducandu-te pe un drum gresit. Cine au pe bune viziuni si cine pot face minuni cu adevarat fara ``ajutor``? Doar sfintii, si nu cred ca exista sfinti aici pe forum.
............................................................................................................................................................
Ai putea spune ce insemneaza un sfint?Dupa parerea ta.Dar daca se poate si documenta ,e mai bine.
Si daca exista demoni ,dupa parerea ta ,atunci exista cu mult mai multe lumi decit poti sa ti inchipui ,Nu?

8 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Sam Iun 14, 2008 8:36 am

Khaarsha

muritor de rand
Deschiderea celui de al 3-lea ochi nu presupune neaparat derulari de filme in mintea cuiva. Al 3-lea ochi se deschide(sau asa ar trebui!) atunci cand omul are nevoie sa treaca la un nivel mai inalt de intelegere. Aceasta activare a ajnei are trepte, lal unii fiind activa mai mult, la altii mai putin. Deschiderea ei naturala este ca efect al evolutiei individului, ca rezultat al faptului ca acesta, intelegand anumite mecanisme, e capabil sa vada si sa inteleaga mai mult.
Bineinteles, ajna se activeaza si in urma anumitor exercitii de diverse tipuri, dar daca persoana respectiva nu e pregatita pentru a vedea mai mult, va suferi. Asta pentru ca o activare fortata provoaca in final fie blocarea ajnei, fie mentinerea ei tot timpul deschisa, fapt ce dauneaza sanatatii fizice si psihice.
Asa cum o sageata intra in carne, rupand-o in drumul sau, si energia gresit utilizata si dozata sfasie pe unde trece....

9 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 15, 2008 11:16 am

Heruer

inger
Khaarsha a scris:..... Ce sfaturi le-ati da celor care incearca sa-si deschida acest centru energetic?
"Sfaturile sunt cerute fie pentru a nu fi ascultate, fie pentru a avea cui reprosa ca le-a dat"
(Athos - Cei trei muschetari - Al. Dumas)
Din punctul meu de vedere, a incerca deschidera celui de al 3-lea ochi, activarea a diverse chakra, levitatia, ubicuitatea si orice alte manifestari para-normale (gr. para=lângă) in mod controlat, adica transformarea acestora in scopuri, sunt tentative daunatoare. Toate aceste "daruri/haruri/insusiri", trebuie sa fie consecinte ale unei actiuni mai ample care are ca scop dezvoltarea entitatii. Prin cartile pe care le-am citit am intalnit adesea acest avertisment, precum si faptul ca un initiat nu-si va folosi aceste "insusiri", considerand folosirea lor drept o exacerbare/exhibare a ego-ului, deci "un pas inapoi " pe calea evolutiei.

10 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 15, 2008 1:35 pm

Al treilea ochi se refera la functionarea glandei pineale si a conexiunilor nervoase si endocrine ale acesteia!

11 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 15, 2008 6:10 pm

Heruer

inger
Dorstor a scris:Al treilea ochi se refera la functionarea glandei pineale si a conexiunilor nervoase si endocrine ale acesteia!
D.p.d.v. stiintific. Ce te faci insa cu corespondenta subtila a glandei pineale (Ajna chakra) ? Sau nu este dovedita destul de stiintific pentru a fi luata in serios ?

12 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 15, 2008 6:50 pm

Khaarsha

muritor de rand
Heruer a scris:
"Sfaturile sunt cerute fie pentru a nu fi ascultate, fie pentru a avea cui reprosa ca le-a dat"
(Athos - Cei trei muschetari - Al. Dumas)
Din punctul meu de vedere, a incerca deschidera celui de al 3-lea ochi, activarea a diverse chakra, levitatia, ubicuitatea si orice alte manifestari para-normale (gr. para=lângă) in mod controlat, adica transformarea acestora in scopuri, sunt tentative daunatoare. Toate aceste "daruri/haruri/insusiri", trebuie sa fie consecinte ale unei actiuni mai ample care are ca scop dezvoltarea entitatii. Prin cartile pe care le-am citit am intalnit adesea acest avertisment, precum si faptul ca un initiat nu-si va folosi aceste "insusiri", considerand folosirea lor drept o exacerbare/exhibare a ego-ului, deci "un pas inapoi " pe calea evolutiei.
Perfect de acord. Smile Ar fi bine daca cei insetati de puteri ar lua in seama ce ai scris tu...Iar cei care au nevoie sa treaca la nivel superior de intelegere sa-si aminteasca sa renunte la mandrie definitiv.

13 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 15, 2008 7:53 pm

s-a reusit ca unii orbi sa vada cu degetele antrenand glanda pineala.Dar acesta glanda a fost redusa la pasitate de omul modern.In copilarie este mare si apoi regreseaza.glanda pineal ajuta la descopunerea triptofanului in melatoninacu ajutorul epifizei.Daca stam mult timp in intuneric gl.pineala produce tot mai mult melatonina si cand se ajunge la concentratii de circa 20mgla suta corpul produce pinolina care este un supercoductor.in acel moment triptofanul produce dimetilirikamina si acesta pune in functie centrii psihici si o mare acuitate de perceptie prin tegumente si ca atare o vedre extraoculara.Dar dimetilirikamina da si atare de iubire generala!

14 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Dum Iun 15, 2008 11:34 pm

Bagherra

vrajitor
Ma rog...asta,stim si noi;dar,in termeni mai putin academici. No

15 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 16, 2008 7:13 am

Heruer

inger
Dorstor a scris:s-a reusit ca unii orbi sa vada cu degetele antrenand glanda pineala.Dar acesta glanda a fost redusa la pasitate de omul modern.In copilarie este mare si apoi regreseaza.glanda pineal ajuta la descopunerea triptofanului in melatoninacu ajutorul epifizei.Daca stam mult timp in intuneric gl.pineala produce tot mai mult melatonina si cand se ajunge la concentratii de circa 20mgla suta corpul produce pinolina care este un supercoductor.in acel moment triptofanul produce dimetilirikamina si acesta pune in functie centrii psihici si o mare acuitate de perceptie prin tegumente si ca atare o vedre extraoculara.Dar dimetilirikamina da si atare de iubire generala!

Dorstor, tu recitesti ce ai scris sau ii dai drumul "asa din teava" ?

Pentru doritori, ceva mai "cizelat" gasiti aici http://www.tao.ro/Articole/Camera%20Intunecata.htm
(desi si aici se "arunca" cu termeni "savanti" in stanga si in dreapta).

16 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 16, 2008 10:41 am

Am incercat sa va gasec ce va care sa fie pe limbajul care sa-l intelegeti.in viata mea an lucrat si inservicii de anatomie patologica si cunosc mult mai multe dar nu prea pot sintetiza in spatiu mic as ca va atentionez asupra unor realitati preluand ce mi se pare ca este corect exprimat in alta parte pt ca ma mir ca nu cautati intai unde va este la indemana.eu nu am orgoliu propriu si pot memora f reped la prima citire.Am studiat oficial probleme de biochimie medicala(cu atestat).Pt mine este important sa transmit orect ideia.Daca s-ar studia internetul multi omeni nu ar mai pune intrebari pe forum.eu am cateva luni de cand ma ocup de internet si sunt uimit de cate chestii se exprima aici in mod concis si corect.Insa ma gandesc ca ar fi bine sa postez mai bine articolele gasite desi nu stiu daca nu suopar pe proprietarul site-ului1Cum credeti ca este mai bine!

17 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 16, 2008 12:30 pm

Heruer

inger
Dorstor a scris:Am incercat sa va gasec ce va care sa fie pe limbajul care sa-l intelegeti.in viata mea an lucrat si inservicii de anatomie patologica si cunosc mult mai multe dar nu prea pot sintetiza in spatiu mic as ca va atentionez asupra unor realitati preluand ce mi se pare ca este corect exprimat in alta parte pt ca ma mir ca nu cautati intai unde va este la indemana.eu nu am orgoliu propriu si pot memora f reped la prima citire.Am studiat oficial probleme de biochimie medicala(cu atestat).Pt mine este important sa transmit orect ideia.Daca s-ar studia internetul multi omeni nu ar mai pune intrebari pe forum.eu am cateva luni de cand ma ocup de internet si sunt uimit de cate chestii se exprima aici in mod concis si corect.Insa ma gandesc ca ar fi bine sa postez mai bine articolele gasite desi nu stiu daca nu suopar pe proprietarul site-ului1Cum credeti ca este mai bine!
Dorstor, eu ma refeream la faptul ca, daca pui virgule le pui cam aiurea, iar spatii intre cuvinte lasi cam unde iti convin. Adica, mai pe romaneste, esti "suparat tare" pe gramatica limbii romane. de aceea, in unele locuri textul devine mai greu de citit sau iti sare inima din piept (apropo de scheciul de prin anii 70, cu Stela Popescu, secretara care scria si vorbea fara "virgule" : Dl. director este in curte, taie un om, lemne.).

18 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 16, 2008 2:35 pm

Eu nu sunt obisnuit cu tastatura moale a calculatorului si mi-ar trebui ochelari dar tatez fara.In plus am obsevat ca Chat cam asa se scrie acum!si eu am un reflex de a ma acomoda la mediu fara sa mai constientizez asa ceva.Daca tineti ,ma voi stradui sa va fiu pe plac!

19 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Lun Iun 16, 2008 10:05 pm

Bagherra

vrajitor
Multumesc pentru link Heruer.E perfect; si am mai citit,despre camera intunecata.
Nu am avut curajul sa experimentez fiindca,am o spaima paralizanta de intuneric.
Dar sunt interesata de orice experienta,a oricui...in domeniu.
Se teoretizeaza mult;multi spun ca au kundalini activat,ca au ajna deschisa,ca ...una,alta...dar,practic,pauza!
Cineva care reuseste toate aceste performante,este un om minune;nu-mi vine in minte un alt termen.Ori,cum spunea cineva,daca toti cei care se lauda s-ar dedubla cu adevarat,ar fi niste spioni de invidiat.Dar...vise,taica! whistling
Dintre voi,e cineva care si-a activat cu adevarat "al treilea ochi"? Wink
Ce inseamna aceasta? Ce-ti ajuta in viata de zi cu zi? Cum recunoastem o asemenea persoana?

20 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Mar Iun 17, 2008 3:30 am

Heruer

inger
Bagherra a scris:Multumesc pentru link Heruer.E perfect; si am mai citit,despre camera intunecata.
Nu am avut curajul sa experimentez fiindca,am o spaima paralizanta de intuneric.
Dar sunt interesata de orice experienta,a oricui...in domeniu.
Se teoretizeaza mult;multi spun ca au kundalini activat,ca au ajna deschisa,ca ...una,alta...dar,practic,pauza!
Cineva care reuseste toate aceste performante,este un om minune;nu-mi vine in minte un alt termen.Ori,cum spunea cineva,daca toti cei care se lauda s-ar dedubla cu adevarat,ar fi niste spioni de invidiat.Dar...vise,taica! whistling
Dintre voi,e cineva care si-a activat cu adevarat "al treilea ochi"? Wink
Ce inseamna aceasta? Ce-ti ajuta in viata de zi cu zi? Cum recunoastem o asemenea persoana?
Citeste, dar nu incerca de una singura sau cu un "guru" de ocazie. Riscurile sa te "dereglezi" fizic, psihic sau sa mori sunt f. mari.
Cat priveste "declaratiile" unora ca "au facu si au dres si au ajuns" nu le lua in serios. Cine "este, face si are" nu va declara asa ceva, "in veci si pururi", pe forum, in discutii publice sau private; nicaieri nu va aminti de aceste "calitati/daruri/haruri/etc".

21 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Mar Iun 17, 2008 3:32 am

Heruer

inger
Dorstor a scris:Eu nu sunt obisnuit cu tastatura moale a calculatorului si mi-ar trebui ochelari dar tatez fara.In plus am obsevat ca Chat cam asa se scrie acum!si eu am un reflex de a ma acomoda la mediu fara sa mai constientizez asa ceva.Daca tineti ,ma voi stradui sa va fiu pe plac!
Nu Dorstor, nu tin sa-mi fi pe plac, in nici un fel. Fi tu, cel de toate zilele tale (imi este mult mai usor sa vad ce "se ascunde" dupa persona).

22 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Mar Iun 17, 2008 10:34 am

Bagherra

vrajitor
Un bun actor? Smile
Neeea...nu e bun daca "ne-am prins". Very Happy Si fara ajutorul celui de-al treilea ochi...

23 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Mar Iun 17, 2008 10:48 am

Ecstasy

muritor de rand

Citeste, dar nu incerca de una singura sau cu un "guru" de ocazie. Riscurile sa te "dereglezi" fizic, psihic sau sa mori sunt f. mari.
Bine bine.. citim, dar cum sa incercam? Teoria sine praxis, Est cum rota sine axis stuart
Riscurile acelea din ce cauza survin?

24 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Mar Iun 17, 2008 10:55 am

Heruer

inger
Ecstasy a scris:

Bine bine.. citim, dar cum sa incercam? Teoria sine praxis, Est cum rota sine axis stuart
Riscurile acelea din ce cauza survin?
Opinia mea este sa nu incerci, nu cum sa incerci, dar fiecare face ce vrea cu viata lui. Probleme, riscuri si pericole pot sa apara pentru ca se poate ajunge sa se "lucreze" cu energii pe care, cel care le foloseste nu stie sa le si controleze intensitatea, forma, "culoarea" si alte proprietati. Este recomandabil sa nu se "incerce" ceea ce nu se "stapaneste". Indiferent daca vorbim despre, magie, ocultism, yoga, sau schimbarea becului ars de la lampa din dormitor.

25 Re: Al 3-lea ochi (ajna) la data de Mar Iun 17, 2008 11:19 am

Ecstasy

muritor de rand
Pai stai bre cum vine asta .. "opinia mea este sa nu incerci, nu cum sa incerci" ... pana la urma ramanem doar cu teoria... si practica? La ce folos sa citim ceva despre practica si sa nu punem in practica.. e absurd stuart Cand ne dam seama ca suntem sau nu pregatiti?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum