Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Sarbatorile la Crestini

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 10]

101 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 2:15 pm

No Name

inger
Zexelica a scris:Doar nu crezi că sunt idiot ca să afirm că Dumnezeu are trup fizic.

Dumnezeu este DUH.

Însă, MORFOLOGIC poate fi trei persoane (toate Duhuri cf Scripturii) și totuși, UNUL.

Cu ce contrazice Scriptura? Omul nu este trei persoane, ci una. În același timp, este format din trei părți. Greu?

...VEZI ca te dai pe brazda incet ,incet ...fi numai putin atent la exprimari !...esti prea irascibil ...in rest zic si eu ca DOMNUL ISUS ;"Tu nu esti departe de IMPARATIA LUI DUMNEZEU "!

Vezi profilul utilizatorului

102 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 2:18 pm

HIRAN

demon
Pavel a scris:
1 Tes 5:23Dumnezeul păcii să vă sfințească El însuș pe deplin; și: duhul vostru, sufletul vostru și trupul vostru, să fie păzite întregi, fără prihană la venirea Domnului nostru Isus Hristos.
1Ti 1:19 si sa pastrezi credinta si un cuget curat, pe care unii l-au pierdut, si au cazut din credinta.

Personalitatea unui om este data de duhul sau, de sufletul sau, de trupul sau dar si de mintea sa.

sau sunt si oameni fara minte ?

103 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 2:23 pm

Delta

demon
Zexelica a scris:Doar nu crezi că sunt idiot ca să afirm că Dumnezeu are trup fizic.
Deci Iisus nu-i Dumnezeu, că doar avea trup.
Și cam era o entitate destul de fizică și pământeană, că altfel nu avea cum să moară.
Dacă era spirituală, mai avea loc decesul său pe cruce? Sad
Zexelica a scris:Dumnezeu este DUH.
Însă, MORFOLOGIC poate fi trei persoane (toate Duhuri cf Scripturii) și totuși, UNUL.
Păi, Fiul cum naiba era Duh? Că dacă era vorba de o entitate spirituală, nu era posibil să fie omorât.
Deoarece de murit a cam murit.
Altfel, nu s-ar folosi expresia: "Hristos a înviat!"
Deci, dacă a înviat, înseamnă că înainte de a învia, era mort.
Și cum mama draq poate să moară ceva ce este spirit?
Zexelica a scris:Omul nu este trei persoane, ci una. În același timp, este format din trei părți. Greu?
Și dacă are personalitată multiplă, atunci respectivul pacient este format din multiplu de trei părți.
Adică, dacă are doar două personalități, înseamnă că-i format din 6 părți?
Deși, mai degrabă din 5, deoarece partea fizică (corpul) este același, chiar dacă sufletul și duhul poate să difere în cazul celor două personalități din el/ea.
La unul care are trei personalități înseamnă că are 3*3 - 2 = 7 părți în ea acea persoană.
ș.a.m.d.

104 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 9:39 pm

Emil Condor

vrajitor
Zexelica a scris:
Emil Condor a scris:
Zexelica a scris:
Omul este creat în imaginea lui Dumnezeu. Omul este unul, însă este și trei persoane în ACELAȘI timp.

1 Tesaloniceni 5
23Dumnezeul păcii să vă sfințească El însuș pe deplin; și: duhul vostru, sufletul vostru și trupul vostru, să fie păzite întregi, fără prihană la venirea Domnului nostru Isus Hristos.
Versetul ăsta era folosit zilele trecute în combaterea trinitătii... pe unii îi poti rătăci complet.
Noroc că eu stau pe baze solide, altfel as fi putut fi una din victime!

Adică omul nu este format din DUH, TRUP și SUFLET?
Citesc eu ceva ce nu există? beach

Iar, poate cineva să probeze că omul nu este UNUL? Sunt trei oameni? rolf

Iar, dacă omul este unul, însă este format din TRUP, SUFLET și DUH, unde e greșeala? De ce nu este și Dumnezeu așa? Sau, nu vrea biserica voastră, deci, nu este adevărat !!! rolf rolf
Poate ștergeți versurile care vă contestă doctrina greșită, ca să nu mai poată nimeni să vă probeze idolatria. beach beach Nu e greu. O fac iehoviștii cu Șarli Rasăl beach
Mă băiatule, prin contradictiile tale ai putea face pe unii să creadă că esti si dezechilibrat! Noroc că eu te stiu: esti doar un adventist scăpat din lant - nimic condamnabil.
Eu îti spuneam că tu însuti ai folosit versetul de la 1Tes. pentru a contrazice trinitatea si apoi TOT TU, Zexelică folosesti acelasi verset pentru a convinge că sunt trei!!! Ia vezi, citeste-ti propriile mesaje si nu te mai contrazice singur, asa usor.

105 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 10:26 pm

Vizitato

Vizitator
MOA adventist? rolf S-o cred pe coana mare? rolf

Iar, versul din 1 Tes 5:23 dovedește că MORFOLOGIC, omul este format din trei părți, deși este UNUL.

La fel și Dumnezeu, este Tată, Fiu șiu Duh Sfânt, deși este UNUL.

Însă, liberul arbitru distruge posibilitatea înțelegerii Scripturii.

106 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 10:34 pm

Emil Condor

vrajitor
Si... pe cine contrazici prin afirmatiile alea? Pe mine?
Eu cred într-un singur Dumnezeu - cuvântul trinitate nu există în vocabularul meu.

107 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Lun Iul 28, 2008 10:43 pm

Delta

demon
Emil Condor a scris:Si... pe cine contrazici prin afirmatiile alea? Pe mine?
Eu cred într-un singur Dumnezeu - cuvântul trinitate nu există în vocabularul meu.
În al meu există cuvântul trinitate, între următoarele: diodă și patrulă.
Se pune? huh

108 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mar Iul 29, 2008 7:34 am

Vizitato

Vizitator
Emil Condor a scris:Si... pe cine contrazici prin afirmatiile alea? Pe mine?
Unde s-a afirmat vreodată că acest cuvânt este în Biblie?
Este un TERMEN TEOLOGIC.

Însă, cheia înțelegerii nu este aici, ci în înțelegerea salvării, a principiilor doctrinei lui Hristos, unde ai lipsuri. De aceea tu și bisericile care susțin doctrine străine Bibliei nu vreți și nici nu puteți înțelege unele aspecte ale lui Dumnezeu.

109 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 6:09 am

MariaB

muritor de rand
Zexelica a scris:tu și bisericile care susțin doctrine străine Bibliei nu vreți și nici nu puteți înțelege unele aspecte ale lui Dumnezeu.
unele aspecte ale lui Dumnezeu raman de neinteles pentru orice om
caci doar Dumnezeu il poate intelege sub toate aspectele pe Dumnezeu

asa incat, nimeni un are justificare sa se simta intelegandu-l mai bine pe Dumnezeu fata de cei care nu il inteleg pe Dumnezeu sub anumite aspecte

110 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 6:13 am

Delta

demon
Eu îl înțeleg pe Dumnezeu, dar nu pricep de ce este și sărbătoarea numită "Sfânta Marie Mică", alături de sărbătoarea "Sfânta Marie Mare".
Că marinarii cam strâmbă din nas dacă organizăm deplasare pe teren în perioada acestor evenimente... Shok

111 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 6:28 am

Cris

inger
MariaB a scris:
Zexelica a scris:tu și bisericile care susțin doctrine străine Bibliei nu vreți și nici nu puteți înțelege unele aspecte ale lui Dumnezeu.
unele aspecte ale lui Dumnezeu raman de neinteles pentru orice om

asa incat, nimeni un are justificare sa se simta intelegandu-l mai bine pe Dumnezeu fata de cei care nu il inteleg pe Dumnezeu sub anumite aspecte

Aha happy2 deci D-zeu il intelege pe D-zeu .Bun.Si biserica nu intelege nimic ,sau intelege ce-i convine si incearca sa impuna asta tuturor fryingpan
Si care sunt aspectele neintelese ale lui D-zeu ? Ca de ex toti oamenii sunt egali fiindca sunt copiii lui D-zeu?Si oamenii sunt frati?Daca voi sunteti grozavi ,unde pana mea e iubirea de aproape?
Ia vindeti voi tot si dati la 14 milioane de africani de mancare ,ca mor de foame.Sau mai mor si de sida.
La biserica ta voi il intelegeti pe D-zeu ,dar nu intelegeti omul?Pai sunteti inutili ,D-zeu e in fiecare om,vibreaza acolo,"plange " acolo.Acum nu mai actioneaza inchizitia,cruciadele ,holocaustul,ci indiferenta nesimtita institutionalizata.Un nou D-zeu ,proaspat nascut .

112 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 6:30 am

Cris

inger
Delta a scris:Eu îl înțeleg pe Dumnezeu, dar nu pricep de ce este și sărbătoarea numită "Sfânta Marie Mică", alături de sărbătoarea "Sfânta Marie Mare".
Că marinarii cam strâmbă din nas dacă organizăm deplasare pe teren în perioada acestor evenimente... Shok

Prejudecati si frica ...poate mai bine lucrati cu piloti de elicoptere

113 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 6:56 am

MariaB

muritor de rand
Cris a scris:biserica ... intelege ce-i convine si incearca sa impuna asta tuturor
biserica este comunitatea credinciosilor
de impus, nu se impune nimanui nimic
comunitatea are niste reguli iar tu le pastrezi daca vrei sa faci parte din comunitate sau nu le pastrezi si nu faci parte din comunitatea respectiva, ci din alta - dupa cum ti se potriveste

Cris a scris:Si care sunt aspectele neintelese ale lui D-zeu ?
fiecare om are limitele lui, fiecare comunitate are limitele ei

Cris a scris:Acum nu mai actioneaza inchizitia,cruciadele ,holocaustul,ci indiferenta nesimtita institutionalizata.Un nou D-zeu ,proaspat nascut .
la aceasta observatie se potriveste ceva din intelepciunea rabinica
la un rabin vine un evreu ajuns de curand in comunitate spunandu-i
"pe unde am trecut eu am intalnit multi oameni buni, prietenosi, sensibili... la voi cum este?"
rabinul raspunde:
"si la noi oamenii sunt buni, prietenosi, sensibili"
apoi vine un alt evreu nou ajuns in comunitate spunand
"pe unde am trecut eu am intalnit multi oameni rai, dusmanosi, insensibili... la voi cum este?"
rabinul raspunde:
"si la noi oamenii sunt rai, dusmanosi, insensibili"
sigur ca rabinul avea dreptate sa dea aceste raspunsuri: fiecare vede ceea ce vrea sa vada...

114 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 6:59 am

Delta

demon
Cris a scris:Prejudecati si frica ...poate mai bine lucrati cu piloti de elicoptere
Și cum prelevăm (luăm) probele hidrobiologice?
Ne dă un brănci pilotul când ajungem deasupra locului de studiu? Laughing

115 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 7:26 am

Cris

inger
MariaB a scris:
Cris a scris:biserica ... intelege ce-i convine si incearca sa impuna asta tuturor
biserica este comunitatea credinciosilor
de impus, nu se impune nimanui nimic
comunitatea are niste reguli iar tu le pastrezi daca vrei sa faci parte din comunitate sau nu le pastrezi si nu faci parte din comunitatea respectiva, ci din alta - dupa cum ti se potriveste

Cris a scris:Si care sunt aspectele neintelese ale lui D-zeu ?
fiecare om are limitele lui, fiecare comunitate are limitele ei

Cris a scris:Acum nu mai actioneaza inchizitia,cruciadele ,holocaustul,ci indiferenta nesimtita institutionalizata.Un nou D-zeu ,proaspat nascut .
la aceasta observatie se potriveste ceva din intelepciunea rabinica
la un rabin vine un evreu ajuns de curand in comunitate spunandu-i
"pe unde am trecut eu am intalnit multi oameni buni, prietenosi, sensibili... la voi cum este?"
rabinul raspunde:
"si la noi oamenii sunt buni, prietenosi, sensibili"
apoi vine un alt evreu nou ajuns in comunitate spunand
"pe unde am trecut eu am intalnit multi oameni rai, dusmanosi, insensibili... la voi cum este?"
rabinul raspunde:
"si la noi oamenii sunt rai, dusmanosi, insensibili"
sigur ca rabinul avea dreptate sa dea aceste raspunsuri: fiecare vede ceea ce vrea sa vada...

1.Da,comunitatea are reguli nescrise: ajutor,iubire ,oricand ,oricum,aceasta e comunitatea.Religia nu e comunitate ,e incercarea de a reproduce asinul,care e steril rolf caci fiecare om e diferit ,pe alt nivel de spiritualitate,comunitatea ta se adreseza unora pe care incerca sa ii niveleze artificial,adica sa faca din cal magar.Calul e destept ,magarul incapatanat ,asinul are intelepciune dar ...nu o transmite.Cam asa a fost Isus ,a incercat sa faca oamenii sa fie pe cont propriu si cu iubire fata de oricine mai jos spiritual.

2.Eu am spus clar ca oamenii de rand sunt buni,nesteptat de buni,institutia pe bani este seaca si pute.N-ai sesizat diferenta,amesteci apa cu ulei.

si 3 . comunitatea de iubire nu are nici o limita ,ia mai iesi in lume si uita-te ,dar uita-te bine.Nu se reduce "comunitatea "la granite false.Comunitatea iubirii e una,comunitatea banului alta,a fricii alta,
Tu judeci dupa cetatenie si piele ,dar sunt oameni fara dogme si indulgente care iubesc si ridica nivelul spiritual planetar.
Eu nu fac diferenta intre biserici,nu ma intereseaza dogmele tale si ale comunitatilor separatiste ,eu spun clar ca fratele meu umanoid este cel care nu se vinde pe bani,cel care iubeste neconditionat umilinta de a fi om.
Nu conteaza idolii si n-are rost sa intru in istorie,ca prea mult singe de om s-a scurs .
Cruciadele s-au dus,inchizitia la fel.Sa-ti amintesc cum sangele inocent inca plange in urma faptelor comunitatile voastre ? Voi l-ati ucis pe Abel,pe Zaharia...sa continui cu ce ucideti azi ,ptr bani?

Ps: cat costa o indulgenta ,apropo?
PPs: si cum ramane cu himenul Mariei si preputul lui Isus,ca aici ati ajuns cu nivelul?In pantaloni.

Si da,fiecare vede ce vrea sa vada,decat ca tu nu spui ce vezi-crezi.Pe scurt ,una " vezi" ,alta spui .mai vino pe-aici cand afli ce vrei defapt,ori faci cheta ,ori esti pe cont propriu.

Ultima editare efectuata de catre Cris in Mier Iul 30, 2008 7:37 am, editata de 1 ori

116 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 7:34 am

Cris

inger
Delta a scris:
Cris a scris:Prejudecati si frica ...poate mai bine lucrati cu piloti de elicoptere
Și cum prelevăm (luăm) probele hidrobiologice?
Ne dă un brănci pilotul când ajungem deasupra locului de studiu? Laughing

Mda ,asta asa e .Nu stiu ce sa-ti raspund,as veni eu ,doar ca sunt departe.
Superstitia Mariei este legata de apa ,apa fiind element primordial al pantecului cosmic.Este de inteles,sa stii,frica de aer este mai mica decat cea de apa desi principiul este acelasi.Pare straniu,dar apa si aerul sunt la fel.
Ca sa fac o gluma,si principiile feminine au uneori orgasm .Cu orice risc,uneori.
N-o lua personal,nu jignesc pe nimeni,este o gluma.Si,da ,mi-a placut faza cu " vor femeile orgasm."
bisericesc ,nu,dar uman da,cu orice pret ,ca si barbatii care mai si mint ca pot avea un orgasm minunat singuri.principiul e acelasi ,mintea declanseaza.
De aceea se spune ca suntem " chip" de divinitate,a existat un orgasm cosmic.Gata cu teoria,la practica. kiss1

117 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 9:45 am

MariaB

muritor de rand
Cris a scris:comunitatea ta se adreseza unora pe care incerca sa ii niveleze artificial
despre ce comunitate vorbesti?

Cris a scris:comunitatea de iubire nu are nici o limita
omul este
limitat
iar dintr-o multime finita de limitari se obtine o comunitate limitata
sigur ca putem vorbi teoretic despre infinitati, dar practic, lucrurile stau muuult mai pamantesc

Cris a scris:s: cat costa o indulgenta ,apropo?
in bani, nu costa nimic

Cris a scris: Si da,fiecare vede ce vrea sa vada
vad ca imi dai dreptate
ca inseamna deci cand te exprimi in termenii
Cris a scris: cum ramane cu himenul Mariei si preputul lui Isus,ca aici ati ajuns cu nivelul?In pantaloni.

118 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 10:00 am

Vizitato

Vizitator
MariaB a scris:unele aspecte ale lui Dumnezeu raman de neinteles pentru orice om

Ăsta-i BS!!!

Nu este vorba de neînțelegerea lui Dumnezeu când afirmi că nu există pedeapsă eternă în iad, că Hristos nu e Dumnezeu și că putem face ceva pt mântuire.
Este rebeliune și furt calificat din slava lui Dumnezeu, o dovadă a lipsei Duhului lui Dumnezeu în acele persoane care susțin doctrine contarre Scripturii (2Ioan 1:9)

119 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 10:08 am

Delta

demon
MariaB a scris:
Cris a scris: cum ramane cu himenul Mariei si preputul lui Isus...?
Primul s-a făcut ferfeniță la nașterea lui Iisus. Embarassed
(că nu am citit ca Maria să fi apelat la cezariană)
Iar prepuțul s-o fi pierdut cu ocazia circumciziei... Sad

120 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 7:15 pm

Azazel

demon
Ma nu prea cititi biblia,ISUS a mai avut frati,deci himenul s-a dus,ca si fecioria

121 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 7:23 pm

Vizitato

Vizitator
Azazel a scris:Ma nu prea cititi biblia,ISUS a mai avut frati,deci himenul s-a dus,ca si fecioria
Si cine stie cati dracu' de frati o fi avut affraid ...... ca atunci nu erau metode de contraceptie..... lol!

122 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 7:31 pm

Anticristul

eliberat
Pai ca sas-i protejeze himenul la Maria biserica ii face pe frati lui Isus ,doar copii lui Iosif.,sau un fel de verisori.maria nu putea intra in pielea zeitei fetilitati ,daca si ar fi spart himenul Doamne fereste cu vre-o ....ceva.
Or tocmai in acestrol trebuia sa se fertilizeze ..........nu gluma.

123 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Mier Iul 30, 2008 8:33 pm

Vizitato

Vizitator
Anticristul a scris:Pai ca sas-i protejeze himenul la Maria biserica ii face pe frati lui Isus ,doar copii lui Iosif.,sau un fel de verisori.maria nu putea intra in pielea zeitei fetilitati ,daca si ar fi spart himenul Doamne fereste cu vre-o ....ceva.
Or tocmai in acestrol trebuia sa se fertilizeze ..........nu gluma.

Mai pe romaneste... se musamalizeaza cazul..... lol! lol! lol!

124 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Joi Iul 31, 2008 6:59 am

MariaB

muritor de rand
Azazel a scris:Ma nu prea cititi biblia,ISUS a mai avut frati,deci himenul s-a dus,ca si fecioria
Isus a mai avut frati, dar nu se spune ca ar fi fost si copiii Mariei - asta spune in textul biblic
si cine are motive sa foloseasca situatia, o foloseste!

Ultima editare efectuata de catre MariaB in Joi Iul 31, 2008 7:17 am, editata de 1 ori

125 Re: Sarbatorile la Crestini la data de Joi Iul 31, 2008 7:13 am

Vizitato

Vizitator
MariaB a scris:
Isus a mai avut frati, dar nu se spunse ca ar fi fost si copiii Mariei
Nu se spune, însă spune că nici ai Săi nu-l credeau, deci frații și suroriule Lui nu erau salvați, deci nu aveau cum să fie frați în credință, ci numai după mamă.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 5 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum