Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

ANTISEMITISMUL ROMAN.

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

1 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iun 17, 2008 1:49 am

SAVIN

vrajitor
ESTI GRESIT !
antisemitismul sa nascut, developat, facut istorie si mai exista in tarile crestine, din motive clare si precise, de care ma voi ocupa in curand.
in multe tari nu mai sant evrei de mult, exemplu romania care a reusit "sa scape" de asa numita problema evreiasca (si asta o sa explic), dar au ramas antisemiti si fara evrei.
nu gasesti sentimente de antisemitism in india, unde era o mare comunitate evreiasca, sau in china, unde sau refugiati multi evrei in timpul holocostului, sau in japonia. ca in tarile astea nu sant crestini. sau daca sant catva, nu au avut putere politica.
si nu exista antisemitism nici in tarile arabe, unde locuiau peste un milion de evrei, pana cand nu a venit la putere abdul nater, fostul prezident al egyptului, cu politica sa pan- araba, dar asta este o alta chestie.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Dum Iun 22, 2008 6:36 pm

No Name

inger
Savin ...

ISUS ura evreii?

asa zisii crestinii care au fost sau sunt antisemiti ...nu sunt crestini ci doar antisemiti ..un crestin autentic binecuvanteaza poporul evreu ...caci poporul evreu este "radacina "....ROMANI 11.

3 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iun 23, 2008 12:44 am

SAVIN

vrajitor
NO NAME, in primul rand, scuteste judaismul,si pe evrei, de citate fara sfarsit luate din noul testament, o carte care noi, evrei, did motive super intemeiate nu il consideram valabil sau sfant.
am observat ca in fata unei informati istorice sau a unei argumentati logice, singura reactiie este simplu, prea simplu, de a declara ca TOTUL ESTE MINCIUNA. nici o alta argumentatie inteligenta, decat de a recita citate adnoseum din noul testament.
deci, ca moderator la subiectul JUDAISM, va rog sa va retineti citatele din noul testament, ca nu au loc la JUDAIDSM, si sa va exprimati parerile voastre personale sau alte surse, preferabil istorice sau altele.
nu vreau sa incep sa sterg, ca nu imi place cenzura. dar imi place sa urmarim regula declarata.
deci, inca odata, ca sa fim clari, NU CITATE DIN NOUL TESTAMENT LA JUDAISM. MULTUMESC.

4 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iun 23, 2008 2:02 pm

No Name

inger
la IUDAISM ...am dat citate din Vechiul Testament ... Laughing ...SE PARE CA NU VA IUBITI ISTORIA ... Crying or Very sad ......iar daca -L urati pe MASIAH ...venit intr-o forma umana din linia lui DAVID ...nu e treaba mea ,poti sa urasti pe cine vrei ...dar atunci nu ai dreptul sa vorbesti de antisemitism ,cand in inima ta este ura cat duce trenul !Iar cu cenzura ...se ocupa "comunistii"....esti si tu unul din ei ?

5 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iun 24, 2008 6:58 am

SAVIN

vrajitor
nu ai ce iubi istoria. istoria sa intamplat si asta este.
nu putem sa-l uram pe masiah, ca inca nu a ajuns. isus era el un baietel simpatic, dar masiah nu a fost.
cat despre dreptul de a vorbi de antisemitism, de fapt este vorba de o obbligatie.eu nu fac cenzura. dar este necesar de a curata cand ne umplem de gunoaie.

6 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iun 24, 2008 12:57 pm

No Name

inger
te-am mai intrebat ..si nu ai raspuns ...

in ce forma va venii MASIAH ...?(FIZICA ,DUH ,OM ,PASARE ETC)ptr voi .

Care sunt semnalmentele ptr voi ?
Care sunt semnele profetice ?

7 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iun 24, 2008 1:14 pm

Ada_Pal

inger
Intrebare pentru Savin

D-le Savin, daca arabi si evreii sunt rude privind stramosul comun Avram, de ce considerati ANTISEMITISM doar ura fata de evrei iar ura fata de arabi o proclamati ?

SEMÍT, -Ă I. s. m. f. (pl.) popoare din sud-vestul Asiei și nord-estul Africii care vorbesc limbi apropiate (arabii, evreii etc.); (sg.) persoană aparținând unuia din aceste popoare; II. adj. semitic. (< fr. sémite) .................................preluat din dictionarul explicativ al limbii romane.

8 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iun 24, 2008 7:32 pm

SAVIN

vrajitor
mesiah va fi un om. el va primi puteri de la dumnezeu. el va schimba situatia in lume, unde nu va mai fi razboaie, foamete si saracie, etc. veti intelege de ce aceasta ideia a degenerat intr-un personaj ca isus.multi oameni sau declarat, fals, ca sant mesiah.
nu este abnormal ca mesuah va fi un om, ca moshe era om cu puteri date de dumnezeu pentru a indeplini planul lui dumnezeu, iesirea din egypt, etc.
exista multe scrise despre masiah, mai ales in kabala, care este mistisismul evreiesc.
eu personal, repet, personal, cred ca mesiah este numai un concept inventat pentru a dadea speranta in timpurile grele. dovada ca prin secolul al 18, in germania si austria, unde un numar mare de evrei au inceput sa se asimileze, lasand in urma cunostintele judaice, incluxsiv ideia de un mesiah, a aparut depresia si stresul printre evrei, cea ce a dat nastere la primul psiholog in lume, nu intamplator evreu, care dadea speranta in mod diferit de notiunea de mesiah.

ANTISEMITISM/ANTISEMITI, sant termi inventate de un german, in secolul al 19, si se refere numai la atitudinea crestina fata de evrei, care a dat nastere la politici diferite care au provocat saracie, exiluri, presiuni politice si sociale asupra evreilor in tarile strict crestine.
desigur ca arabi-evrei sant semiti. dar termul ANTISEMITISM se refera numai la evrei.
se pot folosi terms ca ANTI-ARAB, sau ANTI-ISLAM,in cazul vostru.
deci, sa tinem minte faptul, ca nu evrei au inventat termul ANTISEMITI.

9 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iun 24, 2008 7:44 pm

Ada_Pal

inger
Merci pentru lamurire.

10 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iun 26, 2008 3:23 am

Azazel

demon
Eu cred ca vina nu este numai a poporelor care au facut holocaustul,de vina este DUMNEZEU in fond pentru ce vi s-a intmplat ,nu el v-a pedepsit primul ,ce spun proroci ca ve-ti fi imprastiati printre popoare si ucisi,pentru ca nu l-ati ascultat,popoarele au fost decit niste unelte in mina lui
corect?

11 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iun 26, 2008 4:21 am

SAVIN

vrajitor
noi, evrei, spunem ca NU STIM CE GANDESTE DUMNEZEU.este peste capabilitatilor noastre de a intelege logica, si mai ales planurile pe viitoarele generati.RATON ELOHIM, dorinta lui dumnezeu noi o cunoastem dupa si nu inaintea evenimentelor.
dar sa nu uitam ca, ca principiu de baza, dumnezeu NU ARE CARACTERISTICE HUMANE. deci idea ca el ne iubeste sau nu, ne pedepsete sau ne iarta, etc. sant concepti omenesti, care nu pot fi imprumutate lui dumnezeu.
dupa fapte, se poate intelege ca totul urma un fel de plan.
avraham a dus la ithac, care a dus la yaacov, care a dus la 12 baieti care au creat 12 famili/triburi.
sa iesit din egipt numai cand evrei numarau cca un milion de oameni, reprezentand inceputul unui grup omogen, numit popor.odata ce poporul sa format, a urmat torah, instructiunile de viata, legea si obligatile.
40 de ani in desert a dat ocazia ca toti sa devina familiar cu legile.
odata israelul cucerut, educatia a continuat cu ajutorul prorocilor care transferau idei, lecti, exemple si planuri, care avea ca rol de a educa poporul cum sa se conduca nu numai acasa, dar si in politica interna si externa.
si odata ce poporul era slefuit, imprasterea printre popoare, ca evrei sa devina lumina lumi si sa transmita la toti legile dumnezeiesti.
comportarea crestinilor era infantila si nu a adus onoare nici crestinilor nici biserici.
si cum nimeni nu a invatat din greselile lui, sa ajuns la holocost.
holocostul nu era o pedeapsa evreilor, din contra, holocostul era o pedeapsa a celor care se credeau rasa superioara, dar ei devin animale brutale.
multi au inteles ca recrerea statului israel, reprezenta un sfarsit a experientei evreiesti in diaspora.
odata ce lecti neinvatate au fost date crestinismului, era randul islamuni sa intre in conflict cu evrei. dar asta este o alta poveste.

12 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iun 26, 2008 6:03 am

SAVIN a scris:noi, evrei, spunem ca NU STIM CE GANDESTE DUMNEZEU.este peste capabilitatilor noastre de a intelege logica, si mai ales planurile pe viitoarele generati.RATON ELOHIM, dorinta lui dumnezeu noi o cunoastem dupa si nu inaintea evenimentelor.
dar sa nu uitam ca, ca principiu de baza, dumnezeu NU ARE CARACTERISTICE HUMANE. deci idea ca el ne iubeste sau nu, ne pedepsete sau ne iarta, etc. sant concepti omenesti, care nu pot fi imprumutate lui dumnezeu.
dupa fapte, se poate intelege ca totul urma un fel de plan.
avraham a dus la ithac, care a dus la yaacov, care a dus la 12 baieti care au creat 12 famili/triburi.
sa iesit din egipt numai cand evrei numarau cca un milion de oameni, reprezentand inceputul unui grup omogen, numit popor.odata ce poporul sa format, a urmat torah, instructiunile de viata, legea si obligatile.
40 de ani in desert a dat ocazia ca toti sa devina familiar cu legile.
odata israelul cucerut, educatia a continuat cu ajutorul prorocilor care transferau idei, lecti, exemple si planuri, care avea ca rol de a educa poporul cum sa se conduca nu numai acasa, dar si in politica interna si externa.
si odata ce poporul era slefuit, imprasterea printre popoare, ca evrei sa devina lumina lumi si sa transmita la toti legile dumnezeiesti.
comportarea crestinilor era infantila si nu a adus onoare nici crestinilor nici biserici.
si cum nimeni nu a invatat din greselile lui, sa ajuns la holocost.
holocostul nu era o pedeapsa evreilor, din contra, holocostul era o pedeapsa a celor care se credeau rasa superioara, dar ei devin animale brutale.
multi au inteles ca recrerea statului israel, reprezenta un sfarsit a experientei evreiesti in diaspora.
odata ce lecti neinvatate au fost date crestinismului, era randul islamuni sa intre in conflict cu evrei. dar asta este o alta poveste.

moise a plimbat beni israel 40 nde ani prin desert ca sa purifice adn-ul lor nu numai sa ii invete torah. cat de tampit poti fi ca sa ratacesti 40 de ani intr-un desert pui om langa om si tot ajungi de la un capat la altul .
hitler a vrut cam aceiasi chestie a vrut sa separe evreii khazari ( http://spiritliber.forumer.ro/civilizatii-disparute-f19/imperiur-khazar-o-istorie-minunata-t107.htm )
de beni israel . poanta e ca masonii evrei majoritatea khazari i-au dat planul peste cap .

13 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iun 26, 2008 1:16 pm

SAVIN

vrajitor
SFAT: controleaza calitatea materialelor care le utilizezi ca sa inveti ceva. cea mai rea sursa este internetul, unde sant materiale fara responsabilitate de precizia academica a materialului.
numai carti istorice care se pot gasi in librariile universitatilor serioase, care au departamentele specifice istorice, sant valabile. altfel, dai de materiale care jucand rolul de un material didactic serios, introduce rahaturi diverse, ca de fapt aceste materiale au fost create de a servi interese diverse, ca de exemplu interese antisemite sau alte anti.
textul care mi-l dai ca referinta este plin nu numai de greseli istorice, dar si de chesti imaginate, pentru care nu exista nici o dovada materiala nicaieri.
nu este problema mea daca preferi sa-ti bagi in cap prosti, cu toate ca pentru timpul pierdut, un material de calitate ti-ar da o educatie istorica apropiata, pe cand asa, nu prea inveti nimic de valoare, ca inventile cuiva nu sant materiale de retinut.
noul sistem este de a amesteca material valabil cu gunoi, ca sa nu miroasa prea mult.
cei care nu au studiat materialul, nu au cum sa stie ce este valabil si ce este gunoi.
si acuma sa fim clari:
1. MOSHE NU SA PIERDUT IN DESERT. 20 DE ANI ESTE SOCOTIT O GENERATIE. DECI DOUA GENERATI AU MURIT IN DESERT, DANT NASTERE LA DOUA NOI GENERATI.LEGEA A FOST PREDATA LA TOTI, CA ERA NECESAR SA FIE CUNOSCUTA. PE BAZA ACESTEUI LEGI SA INTEMEIAT MAI TARZIU REGATELE EVREIESTI. ALTE TARI FUNCTIONAU PE LEGILE FACUTE DE REGE. REGELE LUI ISRAEL ERA DUMNEZEU.
2. IN TIMPUL LUI HITLER, KAZARI DISPARUSE DE MULT.
3. EVREI EUROPEI SANT TRASI DIN EVREI ADUSI IN EUROPA DE IMPERIA ROMANA, DUPA DISTRUGEREA YERUSHALIMULUI.DE ASEMENEA, EXISTA DEJA COMUNITATI EVREIESTI IN ITALIA DE AZI, INCA INAINTE DISTRUGEREI, EVREI CARE FACEAU AFACERI CU IMPERIA ROMANA.
4.IN GRECIA ANTICA DE ASEMEWNEA CONTINEA O POPULATIE EVREIASCA. GRECI ERAU TARE INTERESATI DE CULTURA SI RELIGIA JUDAICA, IAR EVREI ERAU INTERESATI DE FILOZOFIA GRECA.
5. KAZARI NU SANT ACEASI CU EVREI EUROPEENI.
6. PRIMI EVREI CARE AU AZUNS PE MELAGURILE VIITOARE ROMANE, AU FOST ADUSI ACOLO DE ADRIAN, CAND A CUCERIT DACIA.ACESTI EVREI ERAU ORIGINARI DIN ISRAELUL DISTRUS.
7. IN ROMA VECHE SE POATE VEDEA SI ACUMA, PE ARCUL DE TRIUMF A LUI TITUS, CUM EVREI AU FOAT ADUSI LA ROMA CA SCLAVI,DIN ISRAEL, CARAND CU EI PIESE DE VALOARE IN AUR, CARE FACEAU PARTE DIN TEMPLUL DIN YERUSAHALAIM.
deci nu mai citi si transmite aiureli.IDEIA CA EVREI EUROPEENI NU SANT LEGATI DE LEGATURA SINAI-ISRAEL-EUROPA, SI CA SANT DEFAPT KAZARI, ESTE EFORTUL ARABESC DE A SPUNE CA EVREI ORIGINARI DIN EUROPA NU AU CE CAUTA AZI IN ISRAEL, CA NU AU O CONECTIE ISTORICA.
Curios cum nepoti discuta originea strabunicilor. De ras.

14 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iun 26, 2008 3:17 pm

SAVIN a scris: SFAT

in primul rand materialul face parte dintr-o carte poate o sa o gasesti prin librarii

Al treisprezecelea trib: khazarii de Arthur Koestler
el insusi evreu care sa cam plictisit de mult vehiculatul "poporul lui dumnezeu" si a facut cercetari amanuntite despre originea evreilor in europa.
ideile cu moise si hitler sint ale mele personale , faptul ca nu vei fi de acord il prevazusem inainte de a posta .

15 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Vin Iun 27, 2008 6:02 pm

SPRS

demon
Daca nu incetati cu postarile offtopic incep sa fac razie.
de 10 postari discutati religie. Exista deja topicuri dedicate acestor discutii.
AICI SE DISCUTA POLITICA.

16 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Dum Iul 13, 2008 9:29 pm

Roman

muritor de rand
ANTISEMIT este un cuvant gresit, pentru ca desemneaza prea multe popoare, de exemplu nu am resentimente fata de popoarele arabe sau fata de poporul maltez care este tot semit. Resentimentele mele nu vizeaza intregul poporul evreu, ci doar pe sionisti, termenul corect este antisionist. Iar daca as avea resentimente fata de toti evreii, corect ar fi sa fiu numit antiiudaic nu antisemit. Hitler era doar antiiudaic, nu avea nimic cu arabii. Urmariti filmuletele si veti vedea ca Hitler a fost mic pe langa evrei veti vedea acelasi rasism (ei considera celelalte popoare in afara de al lor goimi, adica vite fara sentimente si ratiune), asta explica crimele cu sange rece care le fac in palestina si care genereaza reactia disperata de aparare a palestinienilor. BRAVO PALESTNA! SI AVETI GRIJA ROMANI!!! ca asa ne considera si pe noi si au de gand sa ne colonizeze in cativa ani SI SA NE FACA AS DISPAREM in cateva zeci!!! Poporul nostru romanesc a dat mari voievozi si multa jertfa de sange pentru a ramane liber de jugul otoman si pentru a-si pastra credinta. Si mai mult sange romanesc a curs in primul razboi mondial ca sa traim astazi in aceeasi tara si nu in imperii diferite. DACA NOI ASTAZI AM UITAT CUM ESTE SA DAI JERTFA PENTRU A-TI APARA TARA SI PRIN EA, VIITORUL TAU, COPII SI NEPOTII SI CREDINTA SI MAI SI BATJOCORIM IDEEA ASTA, LUATI AMINTE LA ACEST UMIL SI CHINUIT POPOR PALESTINIAN:
http://www.youtube.cohttp://www.youtube.com/watch?v=l0aEo59c7zU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=l0aEo59c7zU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=73jBeL0kDBc&feature=related
WWW.ZELEA-CODREANU.COM

17 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Dum Iul 13, 2008 9:33 pm

Roman

muritor de rand

18 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Dum Iul 13, 2008 11:43 pm

SPRS

demon
Si eu care credeam ca te referi la acesti sarmani palestinieni.
http://www.youtube.com/watch?v=azxjb_deXlo
http://www.youtube.com/watch?v=TzhppKxZHpg&feature=related (aici se vede cum falsul ranit se vaita in urma loviturii data cu masina care urma sa-l "evacueze")
Sau poate acesti sarmani palestinieni.
http://www.youtube.com/watch?v=PHPKI5_Z7o0&feature=related

PS. Medaliile au intotdeauna doua fete.

19 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 11:23 am

Roman

muritor de rand
primul filmulet dovedeste inca o data ca Hitler nu era antisemit pentru ca simpatiza cu arabii, deci Hitler era antiiudaic. al doilea sa zicem ca este asa, al treilea nu demonstreaza nimik pt ca intr-un schimb de focuri se poate intampla orice, dar mai uita-te la filmuletul asta, vrei sa spui ca arabii isi ucid singuri copii ca sa dea vina pe evrei? SAU ESTI TU EVREU si le iei apararea acelor criminali?
http://www.youtube.com/watch?v=yzZj889BA4A

20 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 1:32 pm

SAVIN

vrajitor
eu propun ca sarmani palestinieni sa se mute in romania, unde va fi primiti cu mainile deschise, pita si sare, de roman, care scrie romane, crede in romane, si face parte dintr-un roman.
este loc in fond. aproape de un milion de evrei, uni omorati, alti care au plecat ca dragostea romanilor pentru evrei era greu de suportat, a lasat un vacum in romania. uite ca un milion de saraci palestinieni ar umple acest vacum.
peste noapte veti avea oameni de mare talent, care stiu de mici sa traga cu kalasnicov, care sant specialisti sa creieze bombe, care instalate pe o centura te trimite pronto in bratele unor virgine (batrane). aportul palestinian la cultura, economie, stiinte si arte, este asa de fin, ca nu se poate vedea. bombele se aud insa.
eu gasesc ca bucurestiul, timisoara, iasul, etc, sant orase adormite. doua, trei autobuse care exploda in mijlocul orasului...asta va va trezi.va va intari inima sa vedeti in pomi piciore, capete, jucari diverse. ei vor striga "alah este mare", iar voi va veti face crucea. si in sfarsit, poate, veti intelegeti cea ce , de toate evidentele, inca nu intelgeti. cap greu.
odata ce o sa cunoasteti pe bieti palestinieni, o sa incepeti sa apreciati pe tigani romani. sant ca palestinieni, dar nu se sinucid, si ai ce vedea cand te uiti la o tiganca.si muzica lor este ceva mai placuta.
un milion de palestinieni in romania o sa va faca sa uitati de evrei. cea ce este bine, ca nu ati inteles si nici nu intelegeti ce comoara ati avut. sant boli incurabile.
o gramada de sarmani palestinieni in romania, va rezolva problema fetelor romane, care trebuie sa plece departe, urmarind un barbat, si devenind musulmane romance, inteleg in viteza ce eroare monumentala au facut. .in plus, bucurestiul va arata ca gaza, asa cum sa transformat anumite locuri in londra si paris.unde este asa de placut, ca nici politisti nu mai intra.
ca palestinieni si arabi in general sant oameni cu care se poate discuta inteligent. nu in israel, ca sant evrei care deranjeaza, dar in paris, unde sant francezi, sa discutat ARZANT 8000 DE MASINI SI AUTOBUZE.in madrid, unde sa paradit un tren, in londra unde sa paradit un metro, si in new york unde sa paradit niste cladiri mici.si in canada au vrut sa paradeasca parlamentul canadian in otawa, vechi de 250 de ani, dar bafta proasta, au fost prinsi.

draga roman, iti urez ca sa fi inconjurat toata viata de sarmani palestinieni. amen! ti se cuvine.

21 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 4:10 pm

SPRS

demon
Roman a scris:primul filmulet dovedeste inca o data ca Hitler nu era antisemit pentru ca simpatiza cu arabii, deci Hitler era antiiudaic. al doilea sa zicem ca este asa, al treilea nu demonstreaza nimik pt ca intr-un schimb de focuri se poate intampla orice, dar mai uita-te la filmuletul asta, vrei sa spui ca arabii isi ucid singuri copii ca sa dea vina pe evrei? SAU ESTI TU EVREU si le iei apararea acelor criminali?
http://www.youtube.com/watch?v=yzZj889BA4A

Uite cum isi folosesc copii pe post de soldati. Asa ca nu le mai plange de mila tiganilor palestiniei.
http://www.youtube.com/watch?v=kMcHiVHf3R0
http://www.youtube.com/watch?v=ETrjbPWxyS8
http://www.youtube.com/watch?v=m_M1SS7NWpM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZU3hviICuGA&feature=related
Mai bine povesteste care este punctul de vedere al Legiunii fata de Islam si de toti cei care nu sunt de nationalitate Romana intr-un stat National Legionar.
Gasesti pasaje specifice in "Pentru Legionari" a lui Codreanu.
Vareau sa vad daca te tin cojones sa spui ce-i asteapta pe arabii "emigrati" in romania in cazul in care preluati voi puterea.

22 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 7:28 pm

Ada_Pal

inger
Dragii SPRS si Savin,

Noi astia tiganii palestinieni v=am cladit Tel Aviv -ul, Hedera,Haifa,Ashkelon,Ber Shaba si toata tara minunata pe care ati furat=o cu ajutorul Britaniei si Americii.
Bucurati=va cit mai puteti caci timpul vostru se va sfirsi asa dupa cum sustin insusi rabinii vostri....."cind toti evreii vor fia adunati pe Pamintul Sfint se va implini sfirsitul lor".
Sti ce a zis un evreu pe tren spre Timisoara,sotului meu?
"=Noi stim ca Israelul nu e tara noastra de drept ,insa atita timp cit suntem puternici noi ne bucuram de ea.Va veni insa si finalul...!"
Ameen!

Daca ati fi drepti si ati sti sa apreciati mina care v-a hranit si v=a dat un loc sa traiti ,D=zeu nu v=ar pedepsi. Vom discuta peste citiva ani daca vom avea posibilitati,daca nu ...acolo SUS vom vedea cine a gresit "tiganii"sau voi="poporul ales".

23 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 7:41 pm

Anticristul

eliberat
Da daca a ti avea putere ,peste citiva ani ne-ati arunca in mare.Asta este de stiut.Ai putea demonstra ca Israelul nu e tara noastra?
IntreabaCrestini de pe forum si ti vor spune ca daca evrei nu se intorc in tara ,fagaduintele crestinismului nu se duc la indeplinire.Si greu mi-ar fi sa cred ca un evreu sa destainuit unui arab pe tren sa spuna ca Israelul nu e tara noastra.Bine ca va leganati in iluzii ca si vulpea cu ouale taurului.
Pentru o lamurire cit de cit citeste Ezec 37 sa vezi ce este promis dupa ce se aduna toti evrei in tara.Dar nu trebuie sa si crezi.Asa doar pentru putina informatie.

24 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 8:20 pm

Ada_Pal

inger
In anii 48 tot sionistii au aruncat evreii cu sutele in Marea Mediterana in scopul de=a denatura relatiile palestiniano=israelian si a crea confuzie.
Nu pot sa cred ca palestinienii vor arunca in mare pe evrei....insa ce este cert in prezent ....voi ne aruncati pe noi in infernul inchisorii si embargoului impus de zeci de ani,treptat si ne urmariti ca pe cobai in custi: cit mai avem de trait,ce otrava sa mai adaugati in dulciurile cpiilor sau cita apa potabila sa ne oferiti pe an.....
Apropos:iei la tv am urmarit un barbat palestinian caruia i-a murit fiul de 12 ani iar inima si rinichii au fost donati unei fetite israeliene al carui tata era dintre cei f. religiosi. Abu Ismail (tatal copilului donator)a vrut sa viziteze copilul ce avea inima fiului sau ; am ramas incremenita cind mama fetitei se certa cu tatal acesteia oprindu=l sa=i arate fetita unui "arab" sustinind ca poate fi un exemplu negativ la intilnirea cu ea . Dupa insistentele evreului ce=l insotea pe arabul palestinian familia fetitei au acceptat cu greu citeva minute,permitindu=i arabului sa=i sarute mina fetitei de 5 ani si s-a intrebe lucruri simple.
Ingrozitor! Ciudat!Inuman! Incredibil ! Sad

25 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 8:22 pm

SPRS

demon
Ada_Pal a scris:Dragii SPRS si Savin,

Noi astia tiganii palestinieni v=am cladit Tel Aviv -ul, Hedera,Haifa,Ashkelon,Ber Shaba si toata tara minunata pe care ati furat=o cu ajutorul Britaniei si Americii.
Bucurati=va cit mai puteti caci timpul vostru se va sfirsi asa dupa cum sustin insusi rabinii vostri....."cind toti evreii vor fia adunati pe Pamintul Sfint se va implini sfirsitul lor".
Sti ce a zis un evreu pe tren spre Timisoara,sotului meu?
"=Noi stim ca Israelul nu e tara noastra de drept ,insa atita timp cit suntem puternici noi ne bucuram de ea.Va veni insa si finalul...!"
Ameen!

Daca ati fi drepti si ati sti sa apreciati mina care v-a hranit si v=a dat un loc sa traiti ,D=zeu nu v=ar pedepsi. Vom discuta peste citiva ani daca vom avea posibilitati,daca nu ...acolo SUS vom vedea cine a gresit "tiganii"sau voi="poporul ales".

Daca Dumnezeu vrea sa se aleaga praful de omenire, va da puterea Musulmanilor.
Asa numitete "Dark Ages" vor fi fost o joaca de copii fata de ce sunteti voi in stare sa faceti.
De ce nu povestesti cum li se taiau buzele femeilor araba care foloseau ruj de buze, odata cu instalarea Ayatolahului Khomeinii, arde-l-ar focul iadului.
Uite-te ca orice tara care a doptat Islamul fundamentalist se duce pe copca.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum