Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

ANTISEMITISMUL ROMAN.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 8:30 pm

SPRS

demon
Numeste-mi macar un stat democratic, de factura Islamic Fundamentalist, si promit ca-mi scot palaria.
gresala pe care o faci si in care persisti este ca refuzi sa admiti ca intre voi exista un mai mare procent de animale salbatice decat de oameni.
Cand vei admite ca Islamul nu este perfect, asa cum NICI O RELIGIE nu este perfecta pe lume, abea atuncea vei avea un dialog cu mine.
Dac nu ati fost considerati "tigani" de catre proprii vostri colereligionari, fio convins ca ar fi existat suport din partea lor.
Pana una alta nu sunteti decat carne de tun si masa de manevra pentru dictatorii Islamici fundamentalisti.
Cu scuzele de rigoare dar nu pot avea compasiune pt prosti.

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 8:33 pm

Ada_Pal

inger
Pe Khomeini sa=l arda focul cum zici daca asa a facut fiindca merita! Amen!
Insa si pe Sharon care a coborit in 2005 o cladire in Gaz ape oamenii nevinovati si copii de sin erau scosi de sub darimaturi ca niste cirpe fara suflet.La fel si pe Olmert care a umplut spitalele libaneze de batrinei,femei ,copii,inclusiv bombardarea sediului ONU plin de civili fara aparare.
Si sa=l mai arda focul iadului pe Bush ,care a declarat in knezet Israeli "de poporul ales si iubirea lui mare pentru voi" in timp ce sute de copii irakieni ramin orfani datorita soldatilor criminali care se joaca la computer ca la Holywood distrugind vieti cu zecile de mii.
Vom vedea daca pina sa ajunga musulmanii la putere va mai ramine cineva in viata pt. a se alege praful cum spui,SPRS......asta daca Sionistii mai lasa ceva in urma .

Vezi dragule, ca Islamul i=a scos pe Europeni din Dark Age iar renasterea Europei poate sa=i multumeasca in mare parte tot Islamului care facea furori in medicina,biologie,astronomie,geologie si i invata pe crestini cum sa se spele la funduletz ;iar casele de piatra oribile au preluat tot din motivele arhelogice aduse de islam in Spania condusa de "mauri".

28 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 8:42 pm

SPRS

demon
Uiti un singur lucru. La acea vreme nu era fundamentalism Islamic.
Ca dovada ca toate tarile arabe, ma scuz pt repetare, care au adoptat ulterior fundamentalismul au decazut incepand cu sec 16.

29 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 14, 2008 8:52 pm

Ada_Pal

inger
SPRS a scris:Numeste-mi macar un stat democratic, de factura Islamic Fundamentalist, si promit ca-mi scot palaria...

Nu ti=o scoate ca=ti sta mai bine asa fingers cum in Islam exista un stat in care Omul primeaza iar acesta nu s esupune nici unui forum decit Unicului D=zeu,democratia vestica nu face parte dintr-un presupus stat islamic care nu exista la ora actuala (poate Indonezia)...

SPRS a scris:gresala pe care o faci si in care persisti este ca refuzi sa admiti ca intre voi exista un mai mare procent de animale salbatice decat de oameni.
Cand vei admite ca Islamul nu este perfect, asa cum NICI O RELIGIE nu este perfecta pe lume, abea atuncea vei avea un dialog cu mine..
Admit doar ca animalele salbatice se pot domestici in conditii propice:vezi arabii din vest sau cei din Emirate unde guvernantii nu sunt marionetele Americii ,unde valoarea umana este valorificata si nu pedepsita ;Nu islamul este cauza ci incultura ,saracia crasa si slabiciunea armatei determina SALBATICIA care poate fi caracteristica oricarei religii sau grupuri asa zise religioase.
Dialog cu dumneata am din moment ce=mi raspunzi in timp ce recunosc ca Islamul este intilnit la Europeni mai mult decit la Arabi in zilele noastre privind punerea lui in practica.Musulmanii sunt islamici dupa origine si traditii ,mai putin privind invataturile Quranului; de altfel Allah spune ca atita timp cit ei nu respecta Cartea Sfinta nu vor fi in frunte niciodata.....asa si este.

30 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 15, 2008 5:24 am

Cactus

inger
SPRS a scris:Numeste-mi macar un stat democratic, de factura Islamic Fundamentalist, si promit ca-mi scot palaria.

Lasand la o parte ce-ai mai scris in postarea aia, trebe sa-tzi spun ca islamismul fundamentalist exclude democratzia
adikatelea sunt ca si plus cu minus sau polii de la magnetzi - deci, ai dreptate; pentru atata lucru nu merita sa-tzi scotzi palaria .... Personal, am o oarecare simpatie pentru Iordania (pentru ca-i o monarhie destul de progresiva si au un rege modern) si cateva state din Golf (Dubai , Kuwait si alte cateva emirate din Golf - mai ales emiratul ala unde emirul are o nevasta faina de tot si-s mai modernishti) - si cam atat... Fanatismul - frate cu fundamentalismul - imi repugna sub toate formele sale - indiferent daca acolo muierile poarta carpa aia pe cap sau nu..Ce sa-i fac; io am fost totdeauna neconventional si-s tare alergic la constrangeri - adica daca incerci sa-mi impui ceva ce eu nu sunt dispus sa accept, reactzia mea e pe invers. Laughing EVIL rolf

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

31 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 15, 2008 8:06 am

SPRS

demon
Exact asta am subliniat si eu Cactus.
Fundamentalismul, in acest caz islamic, elimina orice libertati umane.

32 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 15, 2008 8:37 am

Zyraxes

demon
SPRS a scris:
Uite cum isi folosesc copii pe post de soldati. Asa ca nu le mai plange de mila tiganilor palestiniei.
http://www.youtube.com/watch?v=kMcHiVHf3R0
http://www.youtube.com/watch?v=ETrjbPWxyS8
http://www.youtube.com/watch?v=m_M1SS7NWpM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZU3hviICuGA&feature=related
Mai bine povesteste care este punctul de vedere al Legiunii fata de Islam si de toti cei care nu sunt de nationalitate Romana intr-un stat National Legionar.
Gasesti pasaje specifice in "Pentru Legionari" a lui Codreanu.
Vareau sa vad daca te tin cojones sa spui ce-i asteapta pe arabii "emigrati" in romania in cazul in care preluati voi puterea.

1. Remarca referitoare la palestinieni ca ar fi tigani e una rasista si xenofoba, si asta arata ca nu eti diferit de un nazist.
2. Legiunea nu are nimic de impartit cu Islamul. Asa cum Palestina este a palestinienilor, si Rom^nia este a rom^nilor si oricine traieste in Rom^nia trebuie sa se supuna legilor rom^nesti si sa se integreze in societate. Problema evreilor a constat in faptul ca ei s-au constituit intr-un element strain de Rom^nia, s-au separat de restul populatiei avand propriile legi si reguli si nu au vrut sa se integreze in societatea rom^nesca, ci sa-si impuna dominatia.
3. In cazul unui Stat National Legionar, ca in cazul oricarei forme de guvernare din lumea asta exista legi ce trebuie respectate. Cine nu vrea sa respecte legile unui stat indiferent care e ala, poate sa plece ca nu-l retine nimeni. Asa cum multi au plecat din tara dupa 1989 fiind nemultumiti de situatia din Rom^nia, oricand, oricine poate sa plece intr-o tara pe care o considera mai apropiata dorintelor lui.

33 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Dum Iul 20, 2008 6:29 pm

Azazel

demon
Chiar daca ar fi tigani ,eu unul nu cred ca trebuie sa te pui cu tancurile si cu rachetele pe ei ,noi daca am face acelasi lucru cu tigani nostri cam unde am ajunge,dar tinind cont ca evrei nu au avut tara in ultimi 2000 de ani nu prea stiu cum sa convetuiasca cu minoritatile ,probabil de asta se intimpla crime

34 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Dum Iul 20, 2008 8:33 pm

NiceGame

muritor de rand
Zyraxes a scris:
SPRS a scris:
Uite cum isi folosesc copii pe post de soldati. Asa ca nu le mai plange de mila tiganilor palestiniei.
Mai bine povesteste care este punctul de vedere al Legiunii fata de Islam si de toti cei care nu sunt de nationalitate Romana intr-un stat National Legionar.
Vareau sa vad daca te tin cojones sa spui ce-i asteapta pe arabii "emigrati" in romania in cazul in care preluati voi puterea.

1. Remarca referitoare la palestinieni ca ar fi tigani e una rasista si xenofoba, si asta arata ca nu eti diferit de un nazist.

Ai grija ce spui!
eu am fost banat pe un forum asa-zis de prietenie romano-israelian pentru remarca asta blum

35 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 21, 2008 1:58 pm

NiceGame a scris:
Zyraxes a scris:
SPRS a scris:

Ai grija ce spui!
eu am fost banat pe un forum asa-zis de prietenie romano-israelian pentru remarca asta blum

Adevarul este ca ai fost banat pe degeaba ca nimeni nu te-a luat in consideratie asa ca nu te fa mare ideologist. Singura ideologie a ta a fost ca evreii "asiatici"sunt cam inferiori
la romanii "europeni" ,Dumnezeu sa-i ajute ca numai El poate sa-i ajute. Sa nu ai grija ca aci vei putea latra cat vrei ca forumul ista e deschis la totii cei cu gura mare ca a mea.

36 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 21, 2008 2:11 pm

NiceGame

muritor de rand
Der Bedeu a scris:
NiceGame a scris:
Zyraxes a scris:
SPRS a scris:

Ai grija ce spui!

Adevarul este ca ai fost banat pe degeaba ca nimeni nu te-a luat in consideratie asa ca nu te fa mare ideologist. Singura ideologie a ta a fost ca evreii "asiatici"sunt cam inferiori
la romanii "europeni" ,Dumnezeu sa-i ajute ca numai El poate sa-i ajute. Sa nu ai grija ca aci vei putea latra cat vrei ca forumul ista e deschis la totii cei cu gura mare ca a mea.

la cat de obtuz esti tu in gandire...doar asta ai inteles. tu si amicii tai sunteti putinii evrei cu care nu ma inteleg Very Happy

37 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 21, 2008 3:34 pm

Delta

demon
Azazel a scris:Chiar daca ar fi tigani ,eu unul nu cred ca trebuie sa te pui cu tancurile si cu rachetele pe ei ,noi daca am face acelasi lucru cu tigani nostri cam unde am ajunge
În Noua Zeelandă? Wink
Până la limita vestică a continentului european au ajuns fără să fie amenințați cu tancuri și cu rachete ... grin

38 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 21, 2008 4:25 pm

Delta a scris:
Azazel a scris:Chiar daca ar fi tigani ,eu unul nu cred ca trebuie sa te pui cu tancurile si cu rachetele pe ei ,noi daca am face acelasi lucru cu tigani nostri cam unde am ajunge
În Noua Zeelandă? Wink
Până la limita vestică a continentului european au ajuns fără să fie amenințați cu tancuri și cu rachete ... grin

Ce ati facut voi, romanii la tzigani intrece cel mai scarbos scenariu. secole i-ati facut robi. Sclavi. De sute de ani ii luati in seama mai putin decat un caine vagabond. Nu ati facut nimic ca sa le inbunatatiti starea lor si educatia lor. De cand v`au lasat evreii, le este si mai rau ca toata ura a trecut la ei. E randul lor sa fie tapi ispasitori pentru toate greselile regimului si a poporului. Romanii nu sunt hoti. Tziganii sunt. Romanii nu sunt lenesi. Tziganii sunt. Romanii nu sunt nespalati. Tziganii put.SAMD.
Asa ca dragii mei romani patrioti, inainte de ce aveti grija de palestinienii nostrii,faceti ordine si curatati putin tziganii vostrii.
Afara de asta, o gluma despre tzigani care am auzit. daca toti tziganii emigreaza din Romania navalesc Ungurii intr`o tara goala.....

39 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Lun Iul 21, 2008 4:34 pm

Delta

demon
Der Bedeu a scris:Afara de asta, o gluma despre tzigani care am auzit. daca toti tziganii emigreaza din Romania navalesc Ungurii intr`o tara goala.....
Într-o țară golită de țigani ar năvăli și popoarele din vestul Europei... good

40 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 22, 2008 7:54 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:
Ce ati facut voi, romanii la tzigani intrece cel mai scarbos scenariu. secole i-ati facut robi. Sclavi. De sute de ani ii luati in seama mai putin decat un caine vagabond. Nu ati facut nimic ca sa le inbunatatiti starea lor si educatia lor. De cand v`au lasat evreii, le este si mai rau ca toata ura a trecut la ei. E randul lor sa fie tapi ispasitori pentru toate greselile regimului si a poporului. Romanii nu sunt hoti. Tziganii sunt. Romanii nu sunt lenesi. Tziganii sunt. Romanii nu sunt nespalati. Tziganii put.SAMD.
Asa ca dragii mei romani patrioti, inainte de ce aveti grija de palestinienii nostrii,faceti ordine si curatati putin tziganii vostrii.
Afara de asta, o gluma despre tzigani care am auzit. daca toti tziganii emigreaza din Romania navalesc Ungurii intr`o tara goala.....

Tiganii nu sunt ai nostri (ai rom^nilor) si nu avem nicio obligatie fatza de niciun popor. E treaba tiganilor cum se comporta si ce fac.

Povestea asta cu sclavii e mai complicata. Si rom^nii au fost sclavi in acele timpuri in propria tara. Asa ca nu poti sa-i acuzi pe rom^ni ca i-au facut sclavi, cand ei insisi erau sclavi. De asemenea, dai dovada de prostie acuzand pe cineva de ceva fara a judeca in contextul istoric de atunci. Sclavia era o practica des intalnita in toata Europa si nu numai si nu a fost inventata de rom^ni.

Diferenta dintre tigani si palestinieni, e ca Rom^nia nu e tara de origine a tiganilor si sunt liberi sa plece unde vor daca nu le convine, asa cum rom^nii insisi pleaca, pe cand palestinienii sunt in tara lor, iar voi evreii faceti un holocaust impotriva lor, prin infometare, executii regulate....stii tu mai bine procedeele pe care le aplicati.

PS: Ar fi cazul sa nu mai bociti si sa nu va mai lamentati atata. Vorba fostului presedinte Putin, mortii cu treaba lor, noi ne vedem de treaba noastra.

41 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 22, 2008 8:44 am

zyraxes a scris:
de asta, o gluma despre tzigani care am auzit. daca toti tziganii emigreaza din Romania navalesc Ungurii intr`o tara goala.....

Tiganii nu sunt ai nostri (ai rom^nilor) si nu avem nicio obligatie fatza de niciun popor. E treaba tiganilor cum se comporta si ce fac.

Povestea asta cu sclavii e mai complicata. Si rom^nii au fost sclavi in acele timpuri in propria tara. Asa ca nu poti sa-i acuzi pe rom^ni ca i-au facut sclavi, cand ei insisi erau sclavi. De asemenea, dai dovada de prostie acuzand pe cineva de ceva fara a judeca in contextul istoric de atunci. Sclavia era o practica des intalnita in toata Europa si nu numai si nu a fost inventata de rom^ni.

Diferenta dintre tigani si palestinieni, e ca Rom^nia nu e tara de origine a tiganilor si sunt liberi sa plece unde vor daca nu le convine, asa cum rom^nii insisi pleaca, pe cand palestinienii sunt in tara lor, iar voi evreii faceti un holocaust impotriva lor, prin infometare, executii regulate....stii tu mai bine procedeele pe care le aplicati.

PS: Ar fi cazul sa nu mai bociti si sa nu va mai lamentati atata. Vorba fostului presedinte Putin, mortii cu treaba lor, noi ne vedem de treaba noastra.

Culmea culmilor, tu zici ca sunt prost....Pai din fiecare fraza scrisa de tine aci in forum dai dovada de lipsa de cultura si IQ = 0.
Am sa-ti explic eu cateva adevaruri care nu le sti ca nu ai mers la scoala in acele zile cand s`a invatat astea: Palestinienii tai,arabii pentru noi ca inca nu au tara care se numeste Palestina, au emigrat in teritoarele Israelului de azi , din Arabia Saudita, inainte cu cam 600 de ani. Tziganii au ajuns pe meleagurile Romaniei de azi inainte cu mai mult de 1000 de ani !!! Vezi,daca gura ta mare nu te lua pe dinadinte oamenii puteau sa creada ca esti destept. Tziganii sunt cetateni Romani nu mai putin decat altii cetateni romani CU TOATE DREPTURILE LEGALE si nici un hurlubeu ca tine nu are dreptul sa li se creada superior.
Poate te va mira dar in Israel nimeni nu vorbeste sau gandeste de arabi Israelieni cum tu vorbesti de tzigani. Este inca o diferenta,Tziganii din Romania nu se baga in locuri cu mult public ca sa explodeze ca o bomba vie, numai ca sa omoare cat mai multi evrei in onoarea lui Allah ,imah-shmo.
De unde ai scos perla ca noi Israelienii ne bocim? Ai visat? Pai situatia noastra din toate punctele de vedere este superioara situatiei Romaniei cu 7 etaje... Tu ne ai auzit ca ne bocim? Pai muncitori din Romania lucreaza la noi ca nu au lucru in tara lor si oamenii de afaceri ai nostri stau la voi ca sa faca comert si sa va construiasca tara...
Ai vorbit de prostii? Uite,in trecut ,cand taranul roman nu a fost in stare sa plateasca boierului tribul sau cota,era robul lui pana termina datoria.Numai in Romania. In apusul Europei vasalii nu erau robi.
Parerea mea este ca sa te duci la scoala primara sa ceri banii inapoi si deocamdata sa scri numai ce sti sigur.Bineinteles ca asa nu o sa ai ce scrie dar sa sti ca nu-i grav...

42 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 22, 2008 10:25 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:
Culmea culmilor, tu zici ca sunt prost....Pai din fiecare fraza scrisa de tine aci in forum dai dovada de lipsa de cultura si IQ = 0.
Am sa-ti explic eu cateva adevaruri care nu le sti ca nu ai mers la scoala in acele zile cand s`a invatat astea: Palestinienii tai,arabii pentru noi ca inca nu au tara care se numeste Palestina, au emigrat in teritoarele Israelului de azi , din Arabia Saudita, inainte cu cam 600 de ani. Tziganii au ajuns pe meleagurile Romaniei de azi inainte cu mai mult de 1000 de ani !!! Vezi,daca gura ta mare nu te lua pe dinadinte oamenii puteau sa creada ca esti destept. Tziganii sunt cetateni Romani nu mai putin decat altii cetateni romani CU TOATE DREPTURILE LEGALE si nici un hurlubeu ca tine nu are dreptul sa li se creada superior.
Poate te va mira dar in Israel nimeni nu vorbeste sau gandeste de arabi Israelieni cum tu vorbesti de tzigani. Este inca o diferenta,Tziganii din Romania nu se baga in locuri cu mult public ca sa explodeze ca o bomba vie, numai ca sa omoare cat mai multi evrei in onoarea lui Allah ,imah-shmo.
De unde ai scos perla ca noi Israelienii ne bocim? Ai visat? Pai situatia noastra din toate punctele de vedere este superioara situatiei Romaniei cu 7 etaje... Tu ne ai auzit ca ne bocim? Pai muncitori din Romania lucreaza la noi ca nu au lucru in tara lor si oamenii de afaceri ai nostri stau la voi ca sa faca comert si sa va construiasca tara...
Ai vorbit de prostii? Uite,in trecut ,cand taranul roman nu a fost in stare sa plateasca boierului tribul sau cota,era robul lui pana termina datoria.Numai in Romania. In apusul Europei vasalii nu erau robi.
Parerea mea este ca sa te duci la scoala primara sa ceri banii inapoi si deocamdata sa scri numai ce sti sigur.Bineinteles ca asa nu o sa ai ce scrie dar sa sti ca nu-i grav...

Eu stiu ca voi evreii va rescrieti istoria in functie de interese, asa ca nu are rost sa incerci sa ma minti.

Evreii, pastori nomazi, au venit din Mesopotamia si dupa lupte cu localnicii s-au asezat in Palestina. Aceasta era o fasie ingusta de pamant pe malul rasaritean al Marii Mediterane. Bichman Eliza, Georgian Lucia, "Istoria antică" (1984), p.23.

Prima atestare documentara a tiganilor in Valahia este din 3 octombrie 1385 in timpul domnitorului Dan I, iar in Moldova putin mai tarziu. Faptul ca sunt cetateni rom^ni nu le este contestat de nimeni. Eu doar am spus ca daca sunt nemultumiti pot sa plece, asa cum pleaca insisi rom^nii, si ca nu-i tine nimeni cu forta aici, mai ales ca originile lor sunt in Asia. Insa tu rastalmacesti totul, ca asa sunteti voi invatati sa faceti.

Eu m-am referit la faptul ca va bociti ca ati fost asupriti in trecut, si ca ati patit tot felul de lucruri. Mai lasati nabii bocelile ca nu impresionati pe nimeni.

Va arunca palestinienii in aer? Pai daca le furati tara ce vrei sa faca? Sa va lase sa-I furati? Normal ca un palestinian caruia i-ati furat tara, care nu mai are un loc de munca ptr ca ati distrus si distrugeti totul, care nu are curent ptr ca il taiati, care nu are ce sa dea de mancare la copii si exemplele pot continua, nu poate sa faca altceva decat sa ia o bomba si sa se arunce in aer ptr ca aia nu e viata ptr el. Asa reactioneaza cineva disperat si nu trebuie sa te mire.

43 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mar Iul 22, 2008 8:04 pm

Anticristul

eliberat
a arunca palestinienii in aer? Pai daca le furati tara ce vrei sa faca? Sa va lase sa-I furati? Normal ca un palestinian caruia i-ati furat tara, care nu mai are un loc de munca ptr ca ati distrus si distrugeti totul, care nu are curent ptr ca il taiati, care nu are ce sa dea de mancare la copii si exemplele pot continua, nu poate sa faca altceva decat sa ia o bomba si sa se arunce in aer ptr ca aia nu e viata ptr el. Asa reactioneaza cineva disperat si nu trebuie sa te ...
Esti prost informat si pe deasupra esti si antisemit.
La inceput credeam ca ai ceva de spus.

44 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mier Iul 23, 2008 5:20 am

Zyraxes

demon
Anticristul a scris:
a arunca palestinienii in aer? Pai daca le furati tara ce vrei sa faca? Sa va lase sa-I furati? Normal ca un palestinian caruia i-ati furat tara, care nu mai are un loc de munca ptr ca ati distrus si distrugeti totul, care nu are curent ptr ca il taiati, care nu are ce sa dea de mancare la copii si exemplele pot continua, nu poate sa faca altceva decat sa ia o bomba si sa se arunce in aer ptr ca aia nu e viata ptr el. Asa reactioneaza cineva disperat si nu trebuie sa te ...
Esti prost informat si pe deasupra esti si antisemit.
La inceput credeam ca ai ceva de spus.

Iar tu esti un ANTIROMÂN si un bagator in sema nesimtit! Sa-ti fie rusine.

45 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Mier Iul 23, 2008 9:54 pm

Radu161

muritor de rand
Dar tu traiesti in Romania ca sa-ti dai cu parerea?
Mi se pare interesant ca voi, evreii, la fiecare replica ce nu va convine aplicati sintagma anitsemit si nazist/legionar. Mai variati si voi un pic.

46 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iul 24, 2008 8:52 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:SI DE FAPT CE TE BAGI IN DISCUTILE DESPRE ROMANIA , TIGANII EI SI EVREII CARE AU OMORAT O GROAZA DE ROMANI CRESTINI BUNI SI MILOSI? TU NICI NU ESTI ROMAN!![/color] TU NU TRAIESTI IN ROMANIA SI MAI MULT CA SIGUR CA NU STI CE SE INTAMPLA ACOLO. NU TI-AR STRICA SI SA MAI TE DUCI LA SCOALA SI SA FII MAI MATUR.
MAI BINE PENTRU TINE ,IN LOC SA TE AGATI DE EVREI PE CARE NU-I CUNOSTI,DUTE SI MUNCESTE .INVATA DE LA EVREI SA NU FI LENES .UITE UNDE AU AJUNS EVREII ISTIA SI UITE IN CE MOCIRLA ESTI TU...

Voi sunteti o natie de profitori. Nu are nimeni ce sa invete bun de la voi.

Cica nu sunt rom^n. Dar de unde stii tu mai botanistule? Rom^ni sunt si cei din Basarabia, si cei din Timok si toti cei care au in fiinta lor gena rom^neasca.

Ultima editare efectuata de catre Zyraxes in Joi Iul 24, 2008 9:00 am, editata de 1 ori

47 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iul 24, 2008 8:53 am

Zyraxes

demon
Radu161 a scris:
Mi se pare interesant ca voi, evreii, la fiecare replica ce nu va convine aplicati sintagma anitsemit si nazist/legionar. Mai variati si voi un pic.

Ai dreptate cu "variatul"!

Ultima editare efectuata de catre Zyraxes in Joi Iul 24, 2008 9:03 am, editata de 1 ori

48 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iul 24, 2008 9:26 am

Delta

demon
Zyraxes a scris:Dar de unde stii tu mai botanistule? Rom^ni sunt si cei din Basarabia, si cei din Timok si toti cei care au in fiinta lor gena rom^neasca.
Botanică? Gene? Sad
Este vorba de organisme modificate genetic? Shok

49 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iul 24, 2008 7:25 pm

Radu161

muritor de rand
Opa, am schimbat invectivele, de la "antisemit" am trecut la "copil lipsit de inteligenta". Oare care e mai bun? Smile
Ma gandeam ca in multimilenara voastra existenta si a superioritatii care o a afisati tot timpul, voi evreii ati invatat sa respectati si parerile celorlalti...se pare ca nu.
Daca consideri ca iti pierzi timpu cu noi, de ce mai raspunzi pe aici? Oricum n-o sa ne schimbi parerile. Ba mai mult, imi confirmi ceea ce banuiam.

50 Re: ANTISEMITISMUL ROMAN. la data de Joi Iul 24, 2008 9:12 pm

HaymHerman

vrajitor
Iar tu esti un ANTIROMÂN si un bagator in sema nesimtit! Sa-ti fie rusine.Cu un astfel de specimen chiar ca mi ar fi rusine sa ma socotesc roman.Desi in general ridic capul si zic sint "Sint venit din Romania"

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum