Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Relatari despre OZN-uri

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 5]

1 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 15, 2008 10:36 pm

HIRAN

demon
Povesti, nepovesti.... Dar iata o relatare a unui om despre care se spune ca nu minte.

"Eram într-o noapte la ora unu în bordei. Făcusem Miezonoptica si eram pe la sfârsitul Utreniei, când deodată aud: buf, buf, buf! Se cutremura pământul. Eu am iesit să văd ce se aude, dar când am deschis usa la bordei am văzut afară o lumină mare si în lumină, o masină de alamă cu multe roti. Din ea a coborât un om înalt, cu ochii mari, pe jumătate albi si pe jumătate negri, care numai atât a zis apăsat: "Ce cauti aici?""

Părintele Cleopa Ilie [extras din cartea Viata Parintelui Cleopa].

Si mai sunt si altii care stiu ce stiu dar nu spun la nimeni:
In afara recentelor pozitii ale vaticanului vizavi de OZN iata o interesanta editie mai veche a ziarului ziua :
http://www.ziua.net/display.php?data=2006-05-20&id=199966

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 9:38 am

Andi_

muritor de rand
Va fac trimitere la un articol de-al domnului general Strainu,fost sau actual membru in serviciile secrete romane :
http://www.antena3.ro/Generalul-Emil-Strainu-despre-razboiul-psihotronic-si-fenomenul-OZN-din-Romania_act_49758_ext.html

Sa-mi spuneti ce parere aveti despre acest articol.

3 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 9:43 am

Heruer

inger
Andi_ a scris:Va fac trimitere la un articol de-al domnului general Strainu,fost sau actual membru in serviciile secrete romane :
http://www.antena3.ro/Generalul-Emil-Strainu-despre-razboiul-psihotronic-si-fenomenul-OZN-din-Romania_act_49758_ext.html

Sa-mi spuneti ce parere aveti despre acest articol.
Pertinent, de bun simt, la obiect.

4 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 10:20 am

am vazut fata acestui general si daca vrea cineva sa creada ce spune este bine,dar nu spune tot si ceea ce spune este cosmetizat.dar in trecut s-a invartit intr-o zona in care se practica
niste tehnicii de calire a spiritului ,tehnici ce provin din vechile santuare dacice1Nu-l stiam dupa nume,dar vazandu-i figura cam stiu ce stie!numai ca nu este vorba despre OZN ci de thnici de control a imponderabilitatii si d-lui o stie ,dar nu inteleg de ce nu se exprima clar;pt ca stie si poate sa o faca!

5 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 10:29 am

totusi nu sunt de acord cu scoaterea unor citate din context as ca voi posta mai pe larg episodul ci parintele Cleopa:
''Eram intr-o noapte la ora unu in bordei. Facusem Miezonoptica si eram pe la sfarsitul Utreniei, cand deodata aud: buf, buf, buf?! Se cutremura pamantul. Eu am iesit sa vad ce se aude, dar cand am deschis usa la bordei am vazut afara o lumina mare si in lumina, o masina de alama cu multe roti.

Din ea a coborat un om inalt, cu ochii mari, pe jumatate albi si pe jumatate negri, care numai atat a zis apasat: ''Ce cauti aici?'' Atunci mi-am adus aminte ce zic Sfintii Parinti. Ca daca ai Sfintele Taine, Il ai pe Hristos viu! Eu aveam Sfintele Taine intr-o scorbura de brad in bordei. Si cand am vazut asa, am intrat repede inauntru, am cuprins bradul cu Sfintele Taine in brate si numai atat am zis: ''Doamne Iisuse, nu ma lasa!''

Sa vezi tu atunci rugaciune cand este dracul la usa! Si cand m-am uitat din nou afara, l-am vazut cum se dadea inapoi alungat de puterea lui Hristos. Langa bordei era o rapa mare unde a cazut acel duh necurat. Dar cum a cazut? Cand a ajuns la rapa, s-a dat de trei ori peste cap cu tot cu masina si pe urma a cazut si s-a facut un zgomot mare de mi-au tiuit urechile pana a doua zi la ora unu''.

Altadata, in timp ce statea in bordei, a auzit iarasi zgomot. Si cand a iesit afara, se facea ca incepuse un adevarat razboi. Vedea tancuri venind spre el, soldati inarmati alergand, si i se parea ca o intreaga armata incerca sa-l prinda. Atunci a inceput rugaciunea lui Iisus si toata nalucirea a disparut.

6 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 12:26 pm

Heruer

inger
Dorstor a scris:am vazut fata acestui general si daca vrea cineva sa creada ce spune este bine,dar nu spune tot si ceea ce spune este cosmetizat.dar in trecut s-a invartit intr-o zona in care se practica
niste tehnicii de calire a spiritului ,tehnici ce provin din vechile santuare dacice1Nu-l stiam dupa nume,dar vazandu-i figura cam stiu ce stie!numai ca nu este vorba despre OZN ci de thnici de control a imponderabilitatii si d-lui o stie ,dar nu inteleg de ce nu se exprima clar;pt ca stie si poate sa o faca!
Dorstor, Dorstor ... si tu faci ca si el ... aplici tehnica informarii cu țârâita (taraita/picatura - asta in cazul in care nu apar diacritice).

7 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 12:47 pm

Azazel

demon
Daca vreti sa va convingeti de autenticiatea ozn urilor cautati pe net DISCLOSURE PROJECT ,si veti vedea marturia peste 400 de americani,oameni din guvernul american,cadre militare ,si din CIA ,care s-au hotarit sa rupa tacerea si ve-ti vedea cum guvernul american este mina in mina cu ozn-urile,si cum acopera acest fenomen,in mai 2001 s-au adunat la CLUBUL NATIONAL DE PRESA din WASHINGTON DC si au tinut o coferinta de presa pe care o gasiti si pe YOUTUBE,SAU GOOGLE,
IN CARE CER DIRECT GUVERNULUI AMERICA SA RECUNOASCA PUBLIC LEGATURA DINTRE GUVERN SI CIVILIZATIILE EXTRATERESTRE,o sa vedeti marturi care socheaza ,dar presa ROMINEASCA nici nu a pomenit de asa ceva,probabil ca nu are voie,sunt mai cenzurati decit viseza ,toti gazetari,hai daca este unul din voi gazetar sau lucreaza in redactie la o televiziune sa vedem are tupeul sau demnitatea sa vorbeasca de acest proiect marelui public din ROMINIA ,asa cum au avut-o americani,

8 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 2:23 pm

Eu nu aplic tatica cu taraita dar nustiu cum sa ma exprim cat mai pe scurt pt ca eu ma ocup de calclatoare de putin timp si nu sunt acomodat cu tastatura pt ca este ,, moale'' iar eu sunt obisnit cu duritatea claviturii vechilor masini de scris.ca atare tastez destul de incet.Deci caut sa maexprim cat mai scurt si daca gasesc peundeva scris ceva asemnator cu ce as vrea sa scriu eu prefer a iau de acolo gata tastat.dar confundati cu Ozn-uri niste chestii cunoscute(poate nu de cei multi)de unii!
tarile tratatului de la Varsovia au sudiat stiinta folosirii unor proprietati mai putin cunoscute ale creierului si au efectuaut diverse experimente.dar de aici si pana la OZN mai este cale lunga!Nu este vorba de civilizatii extraterestre ci prea terestre manifestari si manipulari!

9 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 3:44 pm

Azazel

demon
Dorstor ,creierul nu are proprietati materiale,dupa cum am mai spus in creier nu este decit chimie,iei PROZAC spiritul devine bine dispus,iei marihuana si cocaina ,incepi sa ai viziuni,iar daca o substanta nu se mai secreta ,un neurotransmitator,nu mai poti sa mergi,vezi dopamina,nu mai poti sa vorbesti si ,in alte cazuri uiti si cine esti sau cum te chiama,restul sunt poveti ,inventate de serviciile secrete ca sa sperie adversarul,toate proiectele pe aceasta tema inclusiv in america au fost abandonate,pentru ca si-au dat seama ca nu este nimic
sa revin,
vizitati www.youtube.com/watch?v=w5uZ15qKpt0
www.youtube.com/watch?v=MsGbX24IjYM
www.disclosureproject.org/
veti fi surprinsi sa vedeti ca america are accesul la tehnologi avansate si surse de energi,care ar rezolva problemele lumii actuale,dar refuza sa le faca cunoscute pentru simplu motiv ca vrea sa conduca lumea si sa aibe numai ea acces la aceste tehnologi,deasemenea exista un film in care nasa filmeaza un ozn asupra caruia se trage cu o arma secreta de pe pamint ,un fel de puls de energie,si ozneul scapa facind un viraj spectaculos,cine a tras asupra lui nasa a refuzat sa comenteze imaginile
vezi
www.youtube.com/watch?v=ZNOXnDJKdWo&feature=related

10 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 16, 2008 4:16 pm

ce este creerul cam cunosc,fiindca am participat la cateva sute de necropsii.Fiecare celula a creierului se comporta ca un dielectric si ca atare emite si receptioneaza unde de tip radio de o anumita frecventa!orce element chimic(atom)datoritaa ceea ce se numeste ,,to spin'' se comporta ca un dielectric etc.dar daca postez la acest nivel nu o sa intelegeti nimic daca nu aveti cat de cat studii de fiica cuantica!asa ca ma straduiesc sa fiu accesibil!

11 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 17, 2008 3:13 am

Heruer

inger
Dorstor a scris:ce este creerul cam cunosc,fiindca am participat la cateva sute de necropsii.Fiecare celula a creierului se comporta ca un dielectric si ca atare emite si receptioneaza unde de tip radio de o anumita frecventa!orce element chimic(atom)datoritaa ceea ce se numeste ,,to spin'' se comporta ca un dielectric etc.dar daca postez la acest nivel nu o sa intelegeti nimic daca nu aveti cat de cat studii de fiica cuantica!asa ca ma straduiesc sa fiu accesibil!
Dorstor, ori postezi coerent, ori, te rog, renunta la "rezumate", pentru ca risti sa devi subiect de comedie. Am "irosit" 6 ani din viata la fac. de electronica si tc, Bucuresti, sectia radiocomunicatii, am absolvit-o cu examen de licenta si am "vagi idei" despre unde, dielectrici, atomi si spini. Te rog, "cave ne cadas" in ridicol.

12 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 17, 2008 10:56 am

Andi_

muritor de rand
Un filmulet interesant......

http://www.youtube.com/watch?v=FtKuBKIaVvs

13 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 17, 2008 11:35 am

Ecstasy

muritor de rand
Andi_ a scris:Un filmulet interesant......

http://www.youtube.com/watch?v=FtKuBKIaVvs

Eu am vazut filmuletul asta demult... Si am auzit ca e trucat.

14 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 17, 2008 11:11 pm

HIRAN

demon
Estimez ca toate filmuletele si fotografiile existente, fie sunt trucate fie au surprins obiecte de origine terestra.
Din toate fenomenele observate si clasificate OZN doar cel mult 5% sunt de origine extraterestra. Si pentru acestea nu prea au cum sa existe poze sau filme.
Apoi este ilogic de crezut ca din moment ce nu s-a reusit identificarea unor obiecte terestre, niste nave extraterestre ar putea fi fotografiate.

Cum explicati camuflajul navelor extraterestre din cazul lui Elisei, sau capacitatile lui Elisei de a vedea ceea ce nu vedeau ceilalti :
2 Regi 6:17 Elisei s-a rugat, si a zis: "Doamne, deschide-i ochii sa vada". Si Domnul a deschis ochii slujitorului, care a vazut muntele plin de cai si de cara de foc imprejurul lui Elisei.

15 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 5:20 am

Azazel

demon
HIRAN au fost filmate de NASA cu camere speciale in infrarosu,ce a ce cu ochiul liber nu putem vedea,de aceea elisei spune sa-i deschida ochii ,pentru ca sunt vizibile in spectru infrarosu

16 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 5:47 am

Azazel

demon
sper sa reusesti sa descizi link ul
http://www.youtube.com/watch?v=7TNeBs66ekI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=EMh3CgdZ56Q&feature=related
dac nu reusesti cauta pe youtube Evidence The Case For NASA UFO s

17 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 5:59 am

Heruer

inger
Relatari despre OZN-uri si "OSN-uri" (S=subacvatice), exista f.f.f.f.multe, unele studiate de diversi si diverse, altele numai publicate in diverse ...
Relatari oficiale, facute publice nu exista (in sensul ca eu nu am auzit/vazut/citit). Nici un potentat al zilei nu va face astfel de declaratii explicite. De ce ? Unele motive le banuiesc, dar cred ca sunt si motive pe care nici nu le pot banui.
Relatari oficiale, indirecte, printre randuri, exista. Am citit pe undeva de declaratia comuna ruso-americana de la summit-ul de la Reykjavík dintre Gorbaciov si Reagan privind coalizarea in cazul unei amenintari comune (cine ar fi indraznit, la acea data, pe Terra, sa ameninte, simultan, pe rusi si pe americani ?).

19 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 11:01 am

Azazel

demon
imagini luate de naveta ATLANTIS pentru care cei de la NASA au organizat o conferinta de presa si nu au prea avut ce sa argumenteze la acele ozn-uri filmate chiar de ei,

20 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 2:36 pm

Mai simplu domnule Heruer ,Doriti sa facem o discutie aici despre structura atomului.ce se intampla cand o particula cu o anumita incarcatura electica se misca intr-un camp bioelectric? Ce este o unda radio in general?Ce radiatii emite un atom!Spirala de ADN emite sau nu radiatii?Stiti ca in corpul uman se producreactii care transforma un element in altul!ce diferenta este intre un emitator radio si ADN helicoidal.Radiatiile emise de celula umana poate fi captata sau nu!Ceva despre Matricea Energetica Spatiala stiti!si daca discutam aste aici cine are rabdare sa citeasca.Dar despre cercetarile cehilor in biotronica ce stiti!Pe ce fenomen se bazeaza telepatia?
siti ca mrmbrana celulara a unei celule vii este polarizata electric!stiti ca aceasta polarizare se inverseaza in functionare cu o viteza foarte mare?Ce fel de unde genereaza o astfel de schimbare rapida a polaritatii cu o anume frecventa ce se modifica in raport cu activitatea celulara! Iar a vorbi despre OZN fara a cunoaste astea si multe altele mi se pare putin superficial!Dar ceea ce am intrebat aici ar necesita cateva mii de pagini de forum pt ale explica celor ce nu le-u aprofundat.Stiti asta>si atunci nu poti sa faci decat rezumatul rezumatului a ceea ce stii.Intr-adevar nu ma cunoastei cum bine ati remarcat si nu sunt cela ce par a fi,dar este suficient sa stiti ca am studiat multe la viata mea si despre radiocomunicatii poate sa nu stiu prea multe dar sa construiesc o galena nu am uitat.Si daca un cristal poate fi un amplificator de ce u ar fi si creerul uman mai mult decat atat!estepoate o similitudine intre o retea de atomi si retea de neuroni!

21 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 6:48 pm

Azazel

demon
Pentru simplu motiv ca nu este decit o retea de neuroni,asta au demonstrat marii neurologi,ca sa intelegi mai usor de ce cind apare o tumoare pe creier si incurca reteaua de neuroni omul devine leguma si moare,ca in interiorul celulelor ,implicit a neuronilor se petrec fenomene complexe,pe care stiinta nu le-a elucidat,asta este alceva,nu incercati sa-i atribuiti creierului mai mult decit este,si omului mai mult decit arata experienta ,dupa cum am mai spus ,daca se defecteaza ceva din functionarea lui ,omul e pierdut ,unde sunt atunci acele capatitati de care tot vorbiti,ce bine ar fi ,cita lume s-ar vindeca de bolile degenerative,PARKINSON,ALZHEIMER,
COREEA HUNTINGTON,CELEBROATAXIILELE,LUKODISTROFIILE,SCLEROZELE,care daca cititi putin despre ele,va schimbati parerea neurologii au inceput sa le identifice cauzel,e e vorba de neurotransmitatori,si prezinta manifestari bine definite ceea ce arata ca merg dupa un mecanism bine definit,decei unde sunt capacitatile creierului in aceste cazuri,lipsesc cu desavirsire,si omul moare neputincios,pentru ca i s-a defectat calculatorul si nu poate face nimic
PS ozn-urile sunt mai inteligibile decit creierul uman,parerea mea

22 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 7:21 pm

Faptul ca creierul emite semnale de tip radio este dovedit stiintific si nu de azi de ieri ci din secolul trecut.in literatura de speciaitate sunt citate si cazuri de vindecari cu jutorul vointei.O influentare a starilor de boala cu ajutorul scoartei cerebrale se obtine uneori pri efectul placebo.problema este ca nu toti oamenii au capacitatea de a-si controla corpul cu ajutorul gandirii.Dar eu am afirmat altceva in legatura cu acest subiect .am afirmat ca sunt multe experimente umana care sunt luate drept OZN-uri
Ori aceste aparente Ozn-uri pot fi aparate umane comtrolate cu ajutorul creierului similar cu cele teleghidate prin radio!

23 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 7:25 pm

Si reteaua critalina se poate defecta!

24 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 8:04 pm

Azazel

demon
Nici aceasta stire nu a fost preluata de nici un canal de stiri din ROMINIA
http://www.youtube.com/watch?=PmbSupnmk8k&feature=related

25 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 8:09 pm

Azazel