Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Relatari despre OZN-uri

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 5]

101 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Aug 02, 2008 5:11 am

Ignorantul

vrajitor
HIRAN a scris:Povesti, nepovesti.... Dar iata o relatare a unui om despre care se spune ca nu minte.
"Eram într-o noapte la ora unu în bordei. Făcusem Miezonoptica si eram pe la sfârsitul Utreniei, când deodată aud: buf, buf, buf! Se cutremura pământul. Eu am iesit să văd ce se aude, dar când am deschis usa la bordei am văzut afară o lumină mare si în lumină, o masină de alamă cu multe roti. Din ea a coborât un om înalt, cu ochii mari, pe jumătate albi si pe jumătate negri, care numai atât a zis apăsat: "Ce cauti aici?""
Părintele Cleopa Ilie [extras din cartea Viata Parintelui Cleopa].
Si ce a crezut Cleopa despre asta?

Vezi profilul utilizatorului

102 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Aug 02, 2008 9:02 am

Heruer

inger
Ignorantul a scris:
HIRAN a scris:Povesti, nepovesti.... Dar iata o relatare a unui om despre care se spune ca nu minte.
"Eram într-o noapte la ora unu în bordei. Făcusem Miezonoptica si eram pe la sfârsitul Utreniei, când deodată aud: buf, buf, buf! Se cutremura pământul. Eu am iesit să văd ce se aude, dar când am deschis usa la bordei am văzut afară o lumină mare si în lumină, o masină de alamă cu multe roti. Din ea a coborât un om înalt, cu ochii mari, pe jumătate albi si pe jumătate negri, care numai atât a zis apăsat: "Ce cauti aici?""
Părintele Cleopa Ilie [extras din cartea Viata Parintelui Cleopa].
Si ce a crezut Cleopa despre asta?

Hahahaha in nici un caz ca este un OZN cu un extraterestru.
"Dar Părintele Cleopa a avut si altfel de ispite, după cum ne spunea:

''Eram într-o noapte la ora unu în bordei. Făcusem Miezonoptica si eram pe la sfârsitul Utreniei, când deodată aud: buf, buf, buf…! Se cutremura pământul. Eu am iesit să văd ce se aude, dar când am deschis usa la bordei am văzut afară o lumină mare si în lumină, o masină de alamă cu multe roti.

Din ea a coborât un om înalt, cu ochii mari, pe jumătate albi si pe jumătate negri, care numai atât a zis apăsat: ''Ce cauti aici?'' Atunci mi-am adus aminte ce zic Sfintii Părinti. Că dacă ai Sfintele Taine, Îl ai pe Hristos viu! Eu aveam Sfintele Taine într-o scorbură de brad în bordei. Si când am văzut asa, am intrat repede înăuntru, am cuprins bradul cu Sfintele Taine în brate si numai atât am zis: ''Doamne Iisuse, nu mă lăsa!''

Să vezi tu atunci rugăciune când este dracul la usă! Si când m-am uitat din nou afară, l-am văzut cum se dădea înapoi alungat de puterea lui Hristos. Lângă bordei era o râpă mare unde a căzut acel duh necurat. Dar cum a căzut? Când a ajuns la râpă, s-a dat de trei ori peste cap cu tot cu masină si pe urmă a căzut si s-a făcut un zgomot mare de mi-au tiuit urechile până a doua zi la ora unu''."
(http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/viata_p_cleopa.htm)

103 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Aug 02, 2008 12:29 pm

Ignorantul

vrajitor
[quote="Heruer"][quote="Ignorantul"]
HIRAN a scris:
Să vezi tu atunci rugăciune când este dracul la usă! Si când m-am uitat din nou afară, l-am văzut cum se dădea înapoi alungat de puterea lui Hristos. Lângă bordei era o râpă mare unde a căzut acel duh necurat. Dar cum a căzut? Când a ajuns la râpă, s-a dat de trei ori peste cap cu tot cu masină si pe urmă a căzut si s-a făcut un zgomot mare de mi-au tiuit urechile până a doua zi la ora unu''."
Concluzia deci...

104 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Aug 05, 2008 1:26 pm

Cris

inger
Heruer a scris:
Din ea a coborât un om înalt, cu ochii mari, pe jumătate albi si pe jumătate negri, care numai atât a zis apăsat: ''Ce cauti aici?'' Atunci mi-am adus aminte ce zic Sfintii Părinti. Că dacă ai Sfintele Taine, Îl ai pe Hristos viu! Eu aveam Sfintele Taine într-o scorbură de brad în bordei. Si când am văzut asa, am intrat repede înăuntru, am cuprins bradul cu Sfintele Taine în brate si numai atât am zis: ''Doamne Iisuse, nu mă lăsa!''

Eu nu inteleg ,ce-i cu bradul, cu "sfintele taine",ce legatura are Isus cu povestea asta ? oh boy
Ce-s alea sfinte taine?

105 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Aug 07, 2008 6:11 pm

HIRAN

demon
Semiidolatrul Cleopa a crezut ca a vazut pe dracu, si pe jumatate avea dreptate.

Iisus are legatura cu povestea aceasta deoarece nici El nu este din lumea aceasta (deci este extraterestru), numai ca face parte din echipa baietilor buni.
Cleopa se hranea cu taine ascunse in paine uscata si de aceea pentru el totul a ramas un mare mister.

106 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Aug 08, 2008 5:05 am

Heruer

inger
HIRAN a scris:Semiidolatrul Cleopa a crezut ca a vazut pe dracu, si pe jumatate avea dreptate.

Iisus are legatura cu povestea aceasta deoarece nici El nu este din lumea aceasta (deci este extraterestru), numai ca face parte din echipa baietilor buni.
Cleopa se hranea cu taine ascunse in paine uscata si de aceea pentru el totul a ramas un mare mister.
Mistocar este foarte simplu si usor sa fi si nici nu cere prea multa minte. Mai greu insa este sa fi un om moral si de caracter, asa cum se pare ca a fost parintele Cleopa. Dar probabil ca nu ai fost prea tare la latina, in liceu (daca aveai varsta de liceu cand se preda latina in clasa a IX-a) si de aceea n-ai auzit de expresia :
"De mortuis nil nisi bene" (Despre cei morti (vorbeste) numai de bine.)

107 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Aug 08, 2008 5:19 am

Azazel

demon
Un filmulet interesant de data asta ozn la rusi
http://www.220.ro/KGB_si _secretul_OZN_urilor_partea_1_-57991.html

108 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Aug 08, 2008 5:22 am

Azazel

demon

109 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Sept 08, 2008 8:30 pm

Azazel

demon

110 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Sept 08, 2008 9:24 pm

Azazel

demon

111 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Sept 13, 2008 10:09 am

Azazel

demon

112 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Noi 15, 2008 5:28 am

Cactus

inger

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

113 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Noi 16, 2008 7:56 am

Bulache

demon
Asta este Istorie.Si povestea lui Iisus si a rastigniri tot pe aici a aparut cu mult inainte de perioada descrieri in biblie. good study

114 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Mai 07, 2009 7:45 am

Fay

vrajitor
OZN de Marea Neagra

Un obiect metalic neidentificat a fost gasit pe fundul Marii Negre in timpul efectuarii unei misiuni de antrenament de catre echipe de scafandri ale Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Dobrogea. Intr-o prima faza, fortele de interventie au crezut chiar ca este vorba de un OZN cazut in apele romanesti, misterul fiind in cele din urma dezlegat de scafandrii Fortelor Navale. Ei au adus la suprafata o mina de contact subacvatica, de forma cilindrica si lunga de aproximativ un metru. Aceasta a fost distrusa in largul Marii Negre de pirotehnistii fortelor navale. (D.S.S.)

115 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Mai 09, 2009 8:10 am

Soimos

admin
Fay a scris:OZN de Marea Neagra

Un obiect metalic neidentificat a fost gasit pe fundul Marii Negre in timpul efectuarii unei misiuni de antrenament de catre echipe de scafandri ale Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Dobrogea. Intr-o prima faza, fortele de interventie au crezut chiar ca este vorba de un OZN cazut in apele romanesti, misterul fiind in cele din urma dezlegat de scafandrii Fortelor Navale. Ei au adus la suprafata o mina de contact subacvatica, de forma cilindrica si lunga de aproximativ un metru. Aceasta a fost distrusa in largul Marii Negre de pirotehnistii fortelor navale. (D.S.S.)

Si daca in acel cilindru locuia o familie de extraterestrii veniti pe planeta noastra ...ce au facut distrugand acel cilindru ...i-au ucis pe toti ?

Si daca din cauza asta iese un razboi intergalactic?

116 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Mai 09, 2009 5:59 pm

Soimos a scris:

Si daca in acel cilindru locuia o familie de extraterestrii veniti pe planeta noastra ...ce au facut distrugand acel cilindru ...i-au ucis pe toti ?

Nu fi ironic șoinușule. Din cauza distanței nu au ajuns încă. Da ...vin ei!!! yes

117 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Mai 09, 2009 8:51 pm

Soimos

admin
Dulgherul a scris:
Soimos a scris:

Nu fi ironic șoinușule. Din cauza distanței nu au ajuns încă. Da ...vin ei!!! yes
Nu sunt ironic ...dar iti dai seama ce o sa iasa daca o sa-i aruncam si pe aia in aer?

118 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Mai 10, 2009 6:42 pm

Soimos a scris:
Nu sunt ironic ...dar iti dai seama ce o sa iasa daca o sa-i aruncam si pe aia in aer?
Da ce, apucăm?

119 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Mai 11, 2009 7:39 pm

Soimos

admin
Dulgherul a scris:
Soimos a scris:
Da ce, apucăm?

Eu zic ca da!

Pai nu ai citit in Biblie ca la ultima vizita Fii lui Dumnezeu s-au imperecheat cu fetele oamenilor ?

Pai daca atat au fost in stare sa faca ... adica sa umble la fete mari ...nu vad de ce ar fi atat de periculosi!

Mai periculosi suntem noi ca aruncam in aer orice tub!

120 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Mai 12, 2009 7:29 pm

Anticristul

eliberat
Nu e periculosi,pina mai avem fete frumoase.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 5 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum