Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Relatari despre OZN-uri

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

26 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 8:12 pm

Azazel

demon

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 18, 2008 8:29 pm

Azazel

demon
da cred ca s-a defectat ceva pe youtube denu-mi incarca filmul

28 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iun 19, 2008 12:35 pm

despre ce este vorba?m-am saturat de privit filmulete!

29 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iun 19, 2008 7:56 pm

Azazel

demon
iMI PARE RAU CA ACESTE FILMULETE NU MAI POT FI VIZIONATE,IMI CER SCUZE INCA ODATA
dar ce voiam sa va pun in evidenta cea ce se poate vedea din filmele prezentate in pagina 2 ,a forumului este faptul ca aceste ozn-uri filmate de nasa apar din neant,de nicaieri cum spune DAVID SEREDA prezentatorul ,deci una din proprietatile acestor ozn*uri este materializarea si dematerializarea,daca stam si ne gindim ca sigur ele sunt conduse de entitati ,ne gindim ce fel de entitati pot fi daca se materializeaza si se dematerializeaza atunci cind vor?Entitati de energie sau nalte forme necunoscute noua?

30 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iun 19, 2008 8:23 pm

Sau niste trucaje!

31 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 4:36 am

Andi_

muritor de rand
Sau....hai sa fim ingusti la minte......si sa zicem ca suntem singuri in Univers/Universuri.....si ca suntem singura creatie a lui Dumnezeu......ca poate asa e mai bine.......... Evil or Very Mad

32 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 7:23 am

Hai sa zicem ca mergem in maini ca sa nu fim ingusti la minte.Despre Dumnezeu se spune cs este stspan peste lumi nenumarate.Dar nu ne putem pronunta ce sunt acele lumi!

33 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 10:18 am

HIRAN

demon
Desigur ca nu este de folos sa dam cu presupusul, dar este de folos sa cercetam.

Proverbele 25:2 Slava lui Dumnezeu sta în ascunderea lucrurilor, dar slava împaratilor sta în cercetarea lucrurilor. -
Iata ca cercetatorii sunt numiti imparati.

Desigur ca nu suntem singuri in acest univers, dar mai mult, universurile paralele sunt populate la randul lor.

34 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 1:47 pm

Azazel

demon
Dupa cum reiese si din film,si faptul ca se materializeaza instantaneu ,sigur ei vin din universuri paralelecite universuri paralele pot fi oare,un numar imens,sau limitat

35 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 2:38 pm

Andi_

muritor de rand
OZN-urile care devin invizibile la un mom dat ar putea fi de provenienta extraterestra....eu nu cred ca OZN-urile secrete ale marilor puteri au ajuns sa fie asa evoluate.......si sa posede viteze inimaginabile in atmosfera.....sau sa efectueze manevre in unghiuri imposibile din punctul de vedere al fizicii mecanice cunoscute...... Laughing

36 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 7:08 pm

daca se poate anula inertia se poate vira in unghi drept

37 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 20, 2008 8:18 pm

Azazel

demon
Da dar cei care stau in ozn cin acesta vireaza in unghi drept ei ar trebui sa iasa prin parbriz,glumesc desigur,nu-mi dau seama ce forma de viata ar supravietui la un viraj brus in unghi drept,si la viteza mare desigur

38 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 5:24 am

Heruer

inger
Ai avut note mici, se pare, si la mate si la fizica :

Azazel a scris:Da dar cei care stau in ozn cin acesta vireaza in unghi drept ei ar trebui sa iasa prin parbriz,glumesc desigur,nu-mi dau seama ce forma de viata ar supravietui la un viraj brus in unghi drept,si la viteza mare desigur
Dorstor a spus clar ca, in absenta inertiei, se poate vira in unghi drept. Absenta inertiei se referea la absenta inertiei intregului sistem aflat in miscare (nava+echipaj+pasageri+animale de companie+ ...+ bagaje+...)

Azazel a scris:Vin Iun 20, 2008 4:47 pm
Dupa cum reiese si din film,si faptul ca se materializeaza instantaneu ,sigur ei vin din universuri paralelecite universuri paralele pot fi oare,un numar imens,sau limitat
(bolduirea imi apartine)
Infinit nu inseamna, intotdeauna, nelimitat (fara limite). La matematica (in liceu) se invata despre siruri care pot avea o infinitate de termeni, dar au limita (se poate calcula o limita catre care tinde acest sir)

Cat priveste materializarea/dematerializarea si apartenenta "sigura" la universuri paralele, n-ai prea nimerit-o.
(v. experimentul recent de teleportare a unei particule ... foton cred). Dematerializare/rematerializare pot implica si descompunerea in elemente cuantice sau subcuantice (de care este plin universul) si recompunerea (din aceleasi elemente, de care, repet, este plin universul), la destinatie, pe baza unei informatii privind structura "teleportatului[ei]"

39 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 8:52 am

Azazel

demon
Matreializarea si dematerializarea se poate face probabil si in cadrul aceluiasi univers ,dar nu inteleg de ce ar face aceasta manevra ,eu o leg tot de calatoria dintr-un univers in altul
sa faci sa nu mai fie inertie pentru intreg sistemul ozn plus echipaj nu prea cred ca este posibil ,eu cred ca ei ca entitati fiind din alte universuri nu se supun legilor din universul nostru
nu vad ce am gresit cu universurile ,am spus un numar imens sau limitat,chiar nu inteleg

40 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 10:25 am

Azazel

demon
http://www.youtube.com/watch?v=SmI51QqggZ4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2ADeQ4Eys4&feature=related
se pare ca in ultimul timp la fiecare lansare a navetei spatiale,se intilnesc cu OZN
ultima inregistrare 25,03,2008 zborul STS-123 ,naveta ENDEAVUR

41 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 11:31 am

Dematerializarea trebuie sa se faca la nivel subfotonic si ca atare ar presupune un consum enorm de energie.in fotografie se vede ceea ce percepe intr-o anumita zona si ca atare anumite secvente produse in intervalul dintre imginile succesive inregistrate nu apar vizibile in film.In filmare se intampla la fel.in fizica clasica stim ca masa creste odata cu viteza dar asta numai cand viteza creste prin aport exterior de energie pt accelerare,Dar atunci cand energia de acceleratie se obtine din chiar masa sistemului accelerat ce se intampla.?nu stiu daca in facultatile de fizica ale civilizatiei liniare se pun astfel de probleme dar la heraclizi sunt curente.

42 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 2:55 pm

Azazel

demon
Pai cam asta vroiam eu sa-ti spun,sistemul nava plus extraterestru sunt guvernate de aceeasi lege,in cazurile de dematerializare,si materializare,dar daca nava ar putea avea un ceva ce i-ar putea asigura o acceleratie sa-i spunem convertor de energie,ce facem cu extraterestru,el cum se dematerializeaza sau materializeaza,si chiar asa ce se intimpla cind energia de acceleratie se obtine din masa sistemului,dispare,se mai poate el materializa daca masa lui a fost utilizata,heraclizi au raspuns?

43 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 3:24 pm

Azazel

demon
Sa sti DORSTOR ca aceeasi problema exista si la gaurile negre,daca o stea este atrasa si inghitita de gaura neagra, ea dispare pur si simplu,toti savanti sunt de acoord ca ea in gaura neagra se transforma in energie,dar intrebare este informatia stelei se mai pastreaza,sau dispare si ea odata cu masa,,un fizician a zis ca se pierde care apoi a revenit STEPHEN HAWKING
el spunea ca in momentul in care atrasa de uriasa forta gravitationala a gaurii negre aceasta inghite tot si nu lasa sa scape nimic din interiorul sau sau suprafata sa,la energiile foarte mari puse in joc,in vecinatatea imediata a gaurii negre ,intra in joc efectele cuantice si are loc asa numitul proces de generare de perechi din fondul energetic iau nastere particule elementare,o particula si antiparticula sa,imediat se declanseaza si procesul invers anihilarea de perechi in care cele doua se anihileaza reciproc

44 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 21, 2008 6:59 pm

Azazel

demon
Anihilarea lasa in urma o explozie de energie,materia hraneste gaura neagra cu cele trei calitati fundamentale ,masa,momentul cinetic si sarcina electrica si cercetatori au observat ca gaura neagra emite totusi o radiatie termica,numita radiatia HAWKING,toata informatia materiei a fost pierduta,acesta este paradoxul de care s-au lovit fizicieni HAWKING inclusiv,tot emitind radiatie termica gaura neagra la un moment dat se va evapora,in locul ei ramine o singularitate,atunci unde se duce informatia cu care s-a hranit gaura neagra,raspunsul lor a fost in alt univers,
Am facut aceasta prezentare deoarece sunt convins ca pe acelasi principiu se bazeaza dematerializarea ozn-urilor filmate de nasa,dar asta inseamna ca ei stiu exact unde se afla aceste gauri negre in universuri

45 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 8:33 am

Heruer

inger
Azazel, este greu de spus ce se intampla cu informatia, pentru ca notiunea de informatie nu are o definitie clara, unica si lipsita de ambiguitati sau redundante. Se vorbeste des si mult despre informatie, dar nu stim ce este informatia, daca are o structura, daca se compune din ceva (particule, unde, altceva), cum interactioneaza cu materia (substanta+camp), ce legi o guverneaza. Acestea sunt concluziile la care am ajuns, pana acum.
Este posibil ca informatia sa fie primordiala si atunci ea nu dispare, pentru ca este ceva ca o matrice in care se toarna materie (substanta+camp); este la fel de posibila idee ca informatia transcende materia (substanta+camp) si comportamentul ei nu poate fi conexat cu cel al materiei (substanta+camp). Este posibil ca doar in singularitatea gaurii negre (nici despre singularitate nu putem spune nimic pentru ca nu stim ce este, cum se comporta, ce legi o guverneaza), informatia sa se manifeste/sa interactioneze cu singularitatea, sau poate chiar informatia este singularitatea .....

46 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 1:26 pm

Asta si este problema,ca masa se transforma in energie!dar una este o accelerare spre un punct de gravitatie si alta este o accelerare intr-un campde gravitatie pe alta directie decat vectoriala gravitationala.in cazul unei gauri negre civilizatia liniara careia apartineti a rezolvat prin Newton multumitor problema gasind valoarea fortei
mM
F=f---------- unde f este un factor de proportionalitate
dd
1 -8
f=--------------=6,67x10 dine(Experimentul Cavendish)
15oooooo

Masa gaurii negre ca sistem fiind foarte mare(M) atrage accelerat orice alta particula de materie care depaseste granita distantei al carei patrat o scoate de sub influenta gaurii negre.Dar in apropierea unei gauri negre nu mai functioneaza legile generalizate ale lui Kepler:
1)Un corp descrie o conica(cerc, elipsa,parabola,hiperbola)in jurul corpului de masa mai mare,asezat in unul din focare.
2)razele vectoare descriu in planul orbitei arii proportionale cu timpul.
3Raportul dintre produsul patratului perioadei sideralede revolutie a unui corp mai usor prin suma maselor corpului mai usor si a corpului mai greu sidintre cubul smiaxei mari este constant
T.T(M+m)
--------------=constant
a.a.a
ori aici ar trebui sa facem aplicatie de fizica perturbatiilor
Dar in cazul deplasarilor trebuie avut in vedere aspectul ridicat de teoria deficitului de masa la viteze mari.Paradoxal dar peste anumite limite de viteza momentul de inetie scade daca accelerarea se face prin consumintern bazat doar pe salturi electronilor pe alte nivele energetice!Si legile lui Keoler raman valabile.

47 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 3:09 pm

Azazel

demon
Da Heruer ,interesant ce ai spus ca informatia sa se manifeste /sa interactioneze cu singularitatea,sau poate chiar informatia este singularitatea.
S-ar putea si asa pentru ca in 2004 la DUBLIN, HAWKING a facut o conferinta de presa in care prezinta altfel problema si spune:*Informatia ramine in universul nostru.Daca sariti intr-o gaura neagra,masa si energia voastra vor fi returnate UNIVERSULUI nostru dar intr-o forma distorsionata,care contine informatii,asupra modului in care aratati dar intr-o stare de nerecunoscut*
Toti fizicieni au fost socati de afirmatia lui HAWKING
Apropo de informatie,un model interesant il prezinta M.Draganesu in lucrarea ORTOFOZICA,el postuleaza existenta unei realitati profunde numite ortoexistenta si considerata a fi atit sursa cit si substrat al unui univers.Pe acest palier al existentei coexista o materie esentiala profunda-ortomateria,si infomateria denumita ca materie informationala in care informatia se manifesta in primul rind fenomenologic.
Daca stam si ne gindim ca in cadrul biologiei moleculare informatie este purtata in lanturi de ADN SI ARN,putem extinde si existenta unor purtatori de informatie si in carul materiei la nivel cuantic
Binenteles ca un paradox este inca nedescrifat si la nivelul ADN si ARN,SI ANUME
IN FORMAREA LOR ,PROTEINELE DEPIND DE ADN,DAR ADN-UL NU SE POATE FORMA FARA PROTEINE PREEXISTENTE-PARADOXUL CE A FOST MAI INTII PROTEINA SAU ADN-UL-OUL SAU GAINA?
Prin extensie chiar daca s-ar gasi purtatorul informatiei in cadrul matriei si poate s-ar rezolva problema daca acesta ar fi cum ai spus tu un fel de matrice si transcende materia

48 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 3:26 pm

Azazel

demon
Da DORSTOR vad ca ai inteles eu vorbeam de accelerare intr-un cimp de gravitatie,care normal nu se poate schimba si ai dreptate intradevar in aproprierea gaurilor negre nu mai functioneaza legile cunoscute ale universului nostru,momentul de energie scade la anumite limite de viteze cum ai spus tu dar asta e valabil la nivel cuantic ,nu stim cum stau lucrurile la nivel mai mare,eu stiu,chiar ca nu-mi dau seama

49 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 3:39 pm

Azazel

demon
Eu sunt convins ca se va gasi la nivel cuantic ceva ce este purtatorul informatiei la nivel de materie asa cum este ADN-UL ,dar va avea acelasi paradox ca ADN-ul ,nu se va stii ce a fost mai intii ,proteina sau ADN-UL,purtatorul de informatie asa cum l-am numit eu sau...elementul sau constitutiv

50 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 3:42 pm

Azazel

demon
Si mai sunt convins ca aici intervine magia lui DUMNEZEU,el are raspunsul ,noi cine stie

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum