Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Relatari despre OZN-uri

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 5]

51 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 8:03 pm

totusi Arn se poate forma si aleatoriu in prezenta aminoacizilor,in timpul decarcarilor brutale a asa ziselor pompe ionice(de ex fulgere)Nu se poate autoreplica...asta este altceva!

Vezi profilul utilizatorului

52 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iun 22, 2008 9:34 pm

HIRAN

demon
Pai informatia este Dumnezeu.
Ioan 1:1 La inceput era Cuvantul, si Cuvantul era cu Dumnezeu, si Cuvantul era Dumnezeu.

Din ce cunoastem pana in prezent, stim ca existenta unei informatii presupune un suport care sa o contina, apoi ea poate fi transferata (sau replicata, multiplicata, etc) prin variate metode de pe un suport pe altul.
Problema neelucidata este informatia care exista prin ea insasi fara sa depinda de existenta sau distrugerea unui suport, deoarece Dumnezeu exista prin Sine insusi si nu depinde nici de creare nici de distrugere.

Legat de aparitia si disparitia OZN-urilor exista si varianta ca ele sa faca un salt de pe o cuanta pe alta (dintr-un univers in alt univers) fara sa fie vorba de dematerializare-rematerializare.
Cand relateaza fenomene de acest gen sau similare Scripturile folosesc expresia "cerurile deschise". Toate asa zisele minuni (inclusiv potopul) s-au petrecut atunci cand se deschideau cerurile.

Nota
: pentru intelegere cuvantul cerurile din Scripturi = universuri paralele.
ceruri deschise = intrunirea conditiilor in cere se poate trece dintr-un cer in altul sau un punct de combinare a doua ceruri (universuri).

53 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 23, 2008 9:08 am

eu cred ca expresia ceruri deschise se refera la zone unde este anulata gravitatea!

54 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 23, 2008 1:28 pm

Heruer

inger
HIRAN a scris:... Legat de aparitia si disparitia OZN-urilor exista si varianta ca ele sa faca un salt de pe o cuanta pe alta (dintr-un univers in alt univers) fara sa fie vorba de dematerializare-rematerializare....
(bold-uirea imi apartine)
"CUÁNTĂ, cuante, s.f. (Fiz.) Cea mai mică cantitate de energie radiantă, a cărei valoare e proporțională cu frecvența radiației respective. ♢ Cuantă de energie = cantitate determinată și finită de energie care poate fi emisă sau absorbită de un sistem atomic, molecular etc. [Var.: cvántă s.f.] – Din fr. quanta.
Sursa: DEX '98"

Cum "conciliezi" afirmatia ta si sensul atribuit de tine notiunii de cuanta, cu definitia data de DEX ?

55 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iun 23, 2008 7:39 pm

cred ca a fost o exprimare vaga a lui Hiran

57 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 24, 2008 11:34 am

Azazel

demon
As dori sa-mi spune-ti ce creddeti despre aceast liniar zburator in jurul caruia se plimba o multime de ozn-uri-videoul din primul link

58 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 24, 2008 11:44 am

Azazel

demon
Sa vedem acum ce spune baza din HUSTON cind comunica cu naveta COLUMBIA care filmeaza aceste cadre si le transmite pe pamint
http://www.youtube.com/watch?v=As-wYmFYb3I&feature=related

59 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 24, 2008 11:49 am

Azazel

demon
Transmisia este in direct NASA tocmai facea o experienta cu naveta COLUMBIA,dupa cum vedeti astronauti nu stiu cum sa descrie ceea ce vad sunt socati dea dreptul de multimea de ozn

60 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iun 24, 2008 12:26 pm

De ce nu postati si rezultatul in urma analizarii acestui eveniment si nu spuneti ca OZN-urile proveneau chiar de la ei !Cautati cu atentie rezultatele anchetei.Va dau un indiciu- orice obiect care parasesete o nava cosmica urmeaza in continuare traiectorir navei

61 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mier Iun 25, 2008 6:40 pm

Azazel

demon
Chiar nu stiu daca a avut loc o ancheta ,dar cel care s-a ocupat si a facut investigatii a fost DAVID SEREDA si a cerut in nenumarate rinduri oficial la NASA raspunsuri si binenteles ca nu a avut cu cine sa discute

62 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 27, 2008 3:51 pm

Andi_

muritor de rand
Pt ca NASA ascunde multe dovezi in mod intentionat....macar la ceva se pricepe si institutia asta masonica.......

63 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iun 27, 2008 7:51 pm

HIRAN

demon
Heruer a scris:
HIRAN a scris:... Legat de aparitia si disparitia OZN-urilor exista si varianta ca ele sa faca un salt de pe o cuanta pe alta (dintr-un univers in alt univers) fara sa fie vorba de dematerializare-rematerializare....
(bold-uirea imi apartine)
"CUÁNTĂ, cuante, s.f. (Fiz.) Cea mai mică cantitate de energie radiantă, a cărei valoare e proporțională cu frecvența radiației respective. ♢ Cuantă de energie = cantitate determinată și finită de energie care poate fi emisă sau absorbită de un sistem atomic, molecular etc. [Var.: cvántă s.f.] – Din fr. quanta.
Sursa: DEX '98"

Cum "conciliezi" afirmatia ta si sensul atribuit de tine notiunii de cuanta, cu definitia data de DEX ?

1. Conform mecanicii cuantice o particula elementara nu exista oriunde in spatiu ci numai in anumite puncte ale acestuia.
De aceea se spune ca spatiul este cuantificat pentru ca intre doua puncte ale spatiului nu mai exista nimic.
2. Materia este energie condensata. Daca o descompunem obtinem energie.
Sau conform teoriei relativitatii masa unei particule = energia continuta de aceasta / viteza luminii la patrat.
3. Potrivit definitiei cuanta este cea mai mica (elementara) cantitate de energie.

Conform celor de mai sus o particula materiala este formata din insumarea mai multor cuante.
In desenul de mai jos am desenat cu rosu o retea de cuante dintr-un spatiu care formeaza particula "ozn" la noi in univers.
http://i40.servimg.com/u/f40/12/60/95/54/imag10.jpg
Cad vorbim despre universuri paralele nu trebuie sa ne gandim ca sunt undeva departe de noi, ci ele se afla in spatiul dintre punctele cuantice ale spatiului nostru. Astfel ca am desenat cu buline goale spatiul cuantic al unui univers paralel.
Pentru ca particula "ozn" sa dispara din universul nostru si sa apara "dincolo" este necesar doar ca informatia (implicit si energia) fiecarei cuante rosii sa fie transferata unor cuante albe similare.
Desigur ca intre aceste retele de cuate exista o bariera de potential puternica.
Totusi din ce se cunoaste pana in prezent efectul tunel evidentiat de stiinta arata ca se poate penetra aceasta bariera.

64 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 28, 2008 6:59 pm

Azazel

demon
am mai scris si la topicul rapiri extraterestre va rog sa cititi cu atentie materialul
http://www.scribd.com/doc/236766/Agenda-OZN-a-guvernului-din-umbra-programul-secret-referitor-la-OZNuri
este foarte interesant si cred ca ar trebui sa-l prezentati tuturor cunostiintelor si prietenilor

65 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iun 28, 2008 11:41 pm

HIRAN

demon

66 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 10, 2008 12:46 pm

HIRAN

demon
Se pare ca prima semnalare a unui fenomen care poate fi numit OZN in spatiul romanesc este cel identificat de”, Dalila-Lucia Arama , paleograf principal la cabinetul de manuscrise al Bibliotecii Academiei Romane, in Letopisetul Moldovenesc: “valeat 7025 (1517) noiembrie 8, samn mare s-au aratat pe ceriu, c-au stralucit despre miadzanoapte ca un chip de om, de-au statut multa vreame si iara s-au ascuns in vazduh”. Textul a fost publicat in articolul: „Sa fi fost oare farfurii zburatoare?”, Magazin Istoric 12/1968.

67 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 10, 2008 4:09 pm

Heruer

inger
HIRAN a scris:....1. Conform mecanicii cuantice o particula elementara nu exista oriunde in spatiu ci numai in anumite puncte ale acestuia.
Scuze pentru observatia tardiva, dar mai bine mai tarziu ... faci o confuzie si un "amestec" intre teorii fizice (cel putin asa stiu eu) Principiul de incertitudine al lui Heisenberg se refera la o imposibilitate : "cu cât încercăm să măsurăm mai precis poziția particulei, cu atât scade precizia vitezei măsurate pentru particulă și viceversa. Heisenberg a arătat că incertitudinea poziției particulei înmulțită cu incertitudinea vitezei sale și înmulțită apoi cu masa particulei, nu poate fi niciodată mai mică decât o anumită cantitate numită, constanta lui Plank." pentru detalii (http://cosmogonie.110mb.com/25%20Mecanica%20cuantica%20-%20Principiul%20de%20incertitudine.htm)

Inca o data, atentie mare cand ne exprimam folosind informatii nesigure sau incomplet intelese, mai ales din discipline "de granita". Putem deveni, in cel mai bun caz, ridicoli.

68 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iul 11, 2008 9:01 am

Cactus

inger
a propos de ozn-uri, tehnologii neortodoxe si alte asemanatoare, uite un link extrem de interesant; sunt nishte dialoguri care te pun pe ganduri...

http://www.projectcamelot.org/

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

69 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iul 11, 2008 9:04 am

Cactus

inger
Andi_ a scris:Pt ca NASA ascunde multe dovezi in mod intentionat....macar la ceva se pricepe si institutia asta masonica.......

NASA nu este institutie masonica dar ascunde multe; foarte multe, cu toate ca in ultimul timp a mai lasat hatzurile si se mai scurge cate ceva; daca ai observat, si biserica a acceptat formal existenta vietii extraterestre ; tot mai multe documente pe tema asta se desecretizeaza. Am impresia ca la nivel global, deja de mult timp, s-a incercat pregatirea populatiei pentru o intalnire cu extratereshtrii si ca nu-i departe clipa aia...Depinde de ce fel de mikidutzi or sa vina la noi...Speculatii sunt multe; realitatea va fi, insa, numai una - dar care ?

Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

70 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iul 11, 2008 9:23 am

Cactus

inger
Inca ceva ca nu m-a lasat sa fac edit; uite un articol interesant...

"Planeta Eris si incalzirea globala (I)"
Cristian Negureanu

Adevarata cauza a schimbarilor de clima, activarii vulcanilor, intensificarii activitatii seismice etc., o reprezinta apropierea de sistemul nostru solar a planetei Eris, denumita intermediar 2003-UB-313 si cunoscuta in Antichitate sub mai multe denumiri: Nibiru, Marduk, Nemesis, Hericolubus, Planeta Zeilor, planeta Imparatiei, planeta Crucii, planeta Rosie etc.
A primit denumirea oficiala de Eris in urma hotararii Uniunii Astronomice Internationale de la Praga, din august 2006.
Un scurt istoric al primelor contacte (recente) cu ea:
- a fost observata la data de 21 octombrie 2003, cu un telescop Oschin de 1,22 m, de pe Muntele Palomar (California);
- a fost descoperit de Michael E. Brown, Chad Frujililo, David L. Rabinovitz, de la California Institute of Technology, la 5 ianuarie 2005, dupa fotografiile luate la data de mai sus.
- observatiile ulterioare publicate in octombrie 2005, au aratat ca poseda un satelit denumit Dysnomia (Gabriel).
Apropierea periodica (3.600 de ani) a planetei Eris/Nibiru de Pamant genereaza si numeroase modificari ale climei, una fiind incalzirea globala cu consecinta ei fireasca - topirea ghetarilor. Pe scurt, ilustrarea acestui proces in timpul ultimelor doua treceri ale planetei Zeilor printre Marte si Jupiter, locul maxim al apropierii de Pamant:
1) Acum 7.200 de ani, in timpul cataclismului cunoscut sub termenul de “potopul” lui Noe:
“Schimbari bruste de temperatura... furtuni violente... avalanse de ape provenite din Antarctica... au iesit din «inchisoarea lor de gheata»... dr. John T. Hollin de la Universitatea Maine considera ca, periodic, din calota glaciara a Antarcticii se desprind bucati uriase, care creeaza o maree uriasa” (Zecharia Sitchin, A Douasprezecea Planeta, Ed. Aldopress, Bucuresti).
2) Acum 3.600 de ani, in timpul Exodului evreilor din Egipt: “La mijlocul mileniului al doilea I. Ch., Pamantul a suferit... mari cataclisme. Un corp ceresc, recent patruns in sistemul solar - o noua cometa -, s-a apropiat foarte mult de Pamant... disparitia ulterioara a stratului glaciar” (Immanuel Velikovsky, Ciocnirea lumilor, Ed. Lucman, Bucuresti).
3) Situatia prezenta (29/30 decembrie 2006): Agentiile de presa din intreaga lume au relatat faptul ca o platforma de gheata de aproximativ 66 km patrati (cam 15 km lungime si 5 km latime) s-a detasat de insula Ellesmere (in apropierea Groenlandei), in Oceanul Atlantic, datorita incalzirii globale, iar calota glaciara continua sa se rupa.
Modficarile de clima, geologice etc., se vor accentua deoarece planeta Eris/Nibiru nu a trecut nici macar pe langa Pluto, apropierea maxima de Pamant fiind asteptata in perioada 2010-2012.
In prezent, fenomene identice (incalzire globala, activare vulcan etc.) au loc si la nivelul altor planete din sistemul nostru solar, cauza fiind aceeasi: Eris/Nibiru. Cateva exemple:
1) Luna Triton a lui Neptun se incalzeste (BBC Science & Technology News, 25 iulie 1999).
2) Pluto traieste o incalzire formidabila (Massachusetts Institute of Technology News, 9 octombrie 2002).
3) Eruptie vulcanica pe Io, satelitul lu Jupiter (Icarus Astronomy, noiembrie 2002).
4) Incalzirea lui Marte (ABC News, 7 decembrie 2002).
5) Incalzirea lui Saturn (28 ianuarie 2007, www.interstars.net): Cercetatorii de la UCLA (University of California, Los Angeles) - departamentul de fizica si astronomie si cei de la Universitatea din Boston au remarcat ca temperatura atmosferei superioare a lui Saturn este mai mare decat prevazusera.
Astfel, profesorul Alan Aylward de la UCLA considera necesara reexaminarea ipotezelor de baza referitoare la atmosfera planetara si determinarea cauzei incalzirii observate.
Tot el a semnalat un proces asemanator si la nivelul planetei Marte, concluzionand: “Studiind ce se petrece in alte atmosfere, vom afla indicii despre viitorul Terrei”. Pe Internet (Google) la Nibiru exista 586.000 de trimiteri, la UB 313 exista 1.130.000 de trimiteri, la Eris exista 3.970.000 de trimiteri. Un scurt film (4-5 minute) despre cele de mai sus poate fi vazut la: Leweb2zero.tv nibiru.
(va urma)"

sursa: Cronica Română
data: Joi, 15 Martie 2007
link: http://www.cronicaromana.ro/planeta-eris-si-incalzirea-globala-i.html

"Planeta Eris si incalzirea globala (II)"
Cristian Negureanu

In cele ce urmeaza voi evidentia legatura dintre planeta Eris (denumirea intermediara a fost 2003-UB-313) si scrierile Antichitatii unde aparea, cel mai frecvent, sub numele de Nibiru:
- In anul 2003, an in care a fost observata (comunicarea oficiala), revista Science et Vie (nr. din februarie) prezinta traiectoria (Foto 1) eliptica a unei planete suplimentare a sistemului nostru solar, IDENTICA cu traiectoria planetei Nibiru/Marduk prezentata de Z. Sitchin in lucrarea A Douasprezecea Planeta (Foto 2), asa cum era foarte bine cunoscuta de sumerieni.
- In iulie 2005, la cateva luni dupa ce a fost descoperita, astronomi eminenti din 19 tari s-au reunit la Vatican (Castelul Gandolfo) unde exista un Centru Astronomic aflat in legatura prin Internet cu Observatorul Astronomic al Vaticanului (unul dintre cele mai performante din lume) aflat pe muntele Tucson, Arizona (SUA).
- Pe 1 august 2005 ziarele din intreaga lume scriau ceva de genul: “Corpul ceresc a primit denumirea provizorie de 2003-UB-313. Savantii care au denumit astfel planeta Nibiru cunosteau foarte bine scrierile sumeriene, deoarece prin “UB” anticii se refereau la grupul de 7 planete (3+1+3) format din: Marte, Jupiter, Saturn, Uranus, Neptun, Pluto, Nibiru. Cealalta grupa era formata din restul de 5 planete (2+0+0+3): Soare, Mercur, Venus, Pamant, Luna. Nici totalul cifrelor din denumirea intermediara nu este intamplator. Este 12. Atatea corpuri ceresti cunosteau sumerienii.
In acest sens, in lucrarea A Douasprezecea Planeta (Ed. Aldopress, Bucuresti), Z. Sitchin scria: “UB-ul consta din sapte parti, numite (in acadiana, giparu «adapost pentru noapte»). Nu e niciun dubiu ca aceasta e originea credintei anticilor in “sapte ceruri”.
- Un articol din Nature (februarie 2005) scris de profesorul Bertoldi si colaboratori de la Institutul de Radioastronautica Max Planck (Bonn) a dat masura planetei 2003-UB-313 de 3000+300 km. La sfarsitul lui aprilie 2006 a fost data publicitatii o noua observatie realizata de telescopul spatial Hubble, conform careia diametrul este de 2400 km, cu o marja de incertitudine de 97 km.
In anul 1991, in lucrarea Biblia si OZN-urile, bazandu-ma pe datele Apocalipsei/Revelatiei, am dat dimensiunea unei posibile statii planetare. Aceasta era de 2400 km. Ultima Carte a Bibliei da detalii despre planeta Eris (capitolul 21:2,12,16) pe care o denumeste NOUL IERUSALIM (ERIS-SALIM), dandu-i diametrul si suprafata:
a) diametrul: 12000 x 200 m (1 stadiu) = 2400 km
b) suprafata: 2400 km (lungimea) x 2400 km (latimea) x 12 (temelii sau etaje) = 69.120.000 km2.
Detalii in lucrarea Sosirea zeilor (www.miracol.ro).
Scrierile antice notau si aspectul de cometa (cauzatoare de mari dezastre) al planetei Nibiru. Explicatia acestui comportament, de schimbare din planeta in cometa, a fost furnizata recent chiar de catre unul dintre descoperitoii ei, profesorul Mike Brown.
1. Anticii:
a) Scrierile sumeriene, acum 7200 de ani: “O planeta care se misca foarte repede, dupa o orbita eliptica, asemanatoare cu cea a unei comete” (Z. Sitchin, A Douasprezecea Planeta);
b) “Stralucirea Lui (Zahweh /Aru/ Conducatorul planetei Zeilor - n.a.) este ca lumina soarelui..., o flacara arzatoare calca pe urmele Lui” (Biblia, Nabacuc, 3:4-5).
c) Acum 3.600 de ani: “O cometa... la mijlocul mileniului al II-lea I. Ch... s-a apropiat foarte mult de Pamant” (I. Velikovsky, Ciocnirea lumilor, Ed. Lucman, Bucuresti).
2. Situatia prezinta: Concluziile profesorului Mike Brown (21 ianuarie 2007, interstars.net; rubrica: sistem solar). Cateva fragmente:
- o planeta pitica (Eris sau/si unul din satelitii ei) situata dupa orbita lui Neptun ar putea deveni o cometa de o foarte mare stralucire.
- o planeta, mai probabil satelitul, se roteste foarte repede in jurul axei proprii. Orbita sa eliptica il va aduce aproape de planeta Neptun, unde ar suferi o atractie gravitationala spre interiorul sistemului solar devenind astfel cometa, pentru o perioada scurta de timp.
Trecerea planetei Eris printre Marte si Jupiter este asteptata in perioada 2010-2012, acesta fiind punctul maxim al apropierii de Pamant.
Nu intamplator, pe 20 iunie 2007, NASA va lansa sonda spatiala Dawn (Aurora, zorile) care va ajunge in Centura de asteroizi (Asteroid Bett) dintre Marte si Jupier in 2011. Detalii pe Internet (Google) la Dawn Mission Home Page.
Explicatia logica a procesului de incalzire a Pamantului, ca si a celorlalte planete din sistemul nostru solar, la apropierea lui Eris-Nibiru a fost furnizata de I. Velikovsky, in 1950, in lucrarea mentionata: “Doua corpuri ceresti au fost atrase unul spre celalalt. Masele interioare ale Pamantului au suferit o impingere spre periferie. Pamantul, perturbat in miscarea sa de rotatie, s-a incalzit”.

sursa: Cronica Română
data: Vineri, 16 Martie 2007
link: http://www.cronicaromana.ro/planeta-eris-si-incalzirea-globala-ii.html

71 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Vin Iul 11, 2008 9:34 am

Cactus

inger
OFF TOPIC

NUMAI AICI MA LASA SA SCRIU; SHEFUUUUU - de ce nu ma lasa sa scriu acolo la poze ; spune ca numai adminii au voie sa scrie acolo; aici ma lasa ; acolo de ce nu ? Ca cineva o vrut sa-mi vaza poza natur nu cactusu... hmm rolf crazy

72 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 12, 2008 1:06 pm

Rhea

muritor de rand
Cum se explica coloana Ashoka din complexul templului mare -Qutun Minar -Delhi,care are o vechime de cca 4000 ani si este dintr-un bloc masiv de fier si care a ramas inoxidabila pana azi ?

In toate absolut toate legendele lumii personajele fantastice vin pe calea aerului ....
un subiect care poate continua la nesfarsit dand mii de exemple !

73 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 12, 2008 3:09 pm

Heruer

inger
Rhea a scris:Cum se explica coloana Ashoka din complexul templului mare -Qutun Minar -Delhi,care are o vechime de cca 4000 ani si este dintr-un bloc masiv de fier si care a ramas inoxidabila pana azi ?

In toate absolut toate legendele lumii personajele fantastice vin pe calea aerului ....
un subiect care poate continua la nesfarsit dand mii de exemple !
Una din explicatii este aceea ca din cauza climei, pe coloana nu se formeaza condens si aerul nu contine elemente corosive. Este insa, doar una din explicatii ... e drept unii ar dori sau cred ca este singura.

74 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 12, 2008 9:02 pm

Azazel

demon
RHEA ,toate operele megalitice de pe pamant apartin civilizatiilor extraterestre care au descins pe pamint si au influentat evolutia omului ,chiar au intervenit in creatia lui DUMNEZEU si au avut loc incrucisari de rase in urma carora au aparut uriasi descrisi in biblie si in toate legendele ce se gasesc pe toata suprafata planetei noastre,se pare ca intradevar au ceva legatura si cu planeta NIBIRU ,prezentata foarte bine de CACTUS,pentru ca in scrierile sumeriene se gasesc date foarte precise despre sistemul solar si aceasta planeta si de zei veniti de acolo

75 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 12, 2008 9:21 pm

Rhea

muritor de rand
Aceasta convingere o am demult,dar cand am vizitat prima data Egiptul,de la Alexandria pana la Abu Simbel,cand accesul in si pe Piramide era mai liber decat acum ,am avut confirmarea existentei altor civilizatii.
Daca ne gandim la Insula Pastelui unde nici pana astazi o explicatie clara nu exista ,statui imense care cantaresc 50 de tone cu o inaltime de cca 20 m cum au ajuns acolo? M-a fascinat mult cartea lui Francis Mazière.
Terasa de la Baalbek ,picturile rupestre din Altamira ,Tassili ,Uzbekistan,Australia,Statuile din jungla mexicana , drumurile incase ,si multe altele.
Circula pe internet o catedrala din Spania care avea un basorelief undeva lateral care reprezenta un astronaut ,nu reusesc sa.mi amintesc unde era exact,ma gandesc de ieri,daca stie cineva ...!

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum