Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Relatari despre OZN-uri

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 5]

76 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 12, 2008 9:34 pm

Azazel

demon
DA intradevar templele di BAALBEK si mie mi se par minunate ,niste primitivi nu puteau sa faca asa ceva, si ca arhitectura sunt splendide, nu mai vorbesc ca realizare, care nici in ziua de astazi nu s-ar putea efectua

Vezi profilul utilizatorului

77 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 12, 2008 11:10 pm

HIRAN

demon
Heruer a scris:
HIRAN a scris:....1. Conform mecanicii cuantice o particula elementara nu exista oriunde in spatiu ci numai in anumite puncte ale acestuia.
Scuze pentru observatia tardiva, dar mai bine mai tarziu ... faci o confuzie si un "amestec" intre teorii fizice (cel putin asa stiu eu) Principiul de incertitudine al lui Heisenberg se refera la o imposibilitate : "cu cât încercăm să măsurăm mai precis poziția particulei, cu atât scade precizia vitezei măsurate pentru particulă și viceversa. Heisenberg a arătat că incertitudinea poziției particulei înmulțită cu incertitudinea vitezei sale și înmulțită apoi cu masa particulei, nu poate fi niciodată mai mică decât o anumită cantitate numită, constanta lui Plank." pentru detalii (http://cosmogonie.110mb.com/25%20Mecanica%20cuantica%20-%20Principiul%20de%20incertitudine.htm)

Inca o data, atentie mare cand ne exprimam folosind informatii nesigure sau incomplet intelese, mai ales din discipline "de granita". Putem deveni, in cel mai bun caz, ridicoli.

Sa privim un atom al unui element oarecare. Intre nucleul si electronii acestuia se afla un spatiu imens comparativ cu dimensiunile acestora. Ce se afla in acest spatiu ? Pot electronii sa ocupe pozitii dintre orbitele lor sau pot doar sa sara de pe o orbita pe alta ?
De ce se organizeaza materia in retele si diverse structuri cristaline daca particulele elementare pot exista oriunde ?
Fractalii cred ca demonstreaza faptul ca acolo unde percepem haos exista de fapt o organizare precisa.
Apoi retelele cuantice nu urmeaza neaparat tiparul clasic al geometriei euclidiene.
Principiul unei retele cuantice spune ca doua particule pot fi unite în asa fel încât orice i s-ar întâmpla uneia dintre ele, acelasi lucru sa i se întâmple si celeilalte, indiferent cât de departe se afla una de cealalta (Albert Einstein o numea „o actiune înfricosatoare la distanta“).

78 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iul 13, 2008 2:14 pm

Rhea

muritor de rand
Azazel a scris:DA intradevar templele di BAALBEK si mie mi se par minunate ,niste primitivi nu puteau sa faca asa ceva, si ca arhitectura sunt splendide, nu mai vorbesc ca realizare, care nici in ziua de astazi nu s-ar putea efectua

http://www.croponline.org/baalbek.htm

http://www.fuocosacro.com/pagine/mitologia/baalbek.htm

79 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iul 13, 2008 4:18 pm

Heruer

inger
HIRAN a scris:
Heruer a scris:
HIRAN a scris:....1. Conform mecanicii cuantice o particula elementara nu exista oriunde in spatiu ci numai in anumite puncte ale acestuia.
Scuze pentru observatia tardiva, dar mai bine mai tarziu ... faci o confuzie si un "amestec" intre teorii fizice (cel putin asa stiu eu) Principiul de incertitudine al lui Heisenberg se refera la o imposibilitate : "cu cât încercăm să măsurăm mai precis poziția particulei, cu atât scade precizia vitezei măsurate pentru particulă și viceversa. Heisenberg a arătat că incertitudinea poziției particulei înmulțită cu incertitudinea vitezei sale și înmulțită apoi cu masa particulei, nu poate fi niciodată mai mică decât o anumită cantitate numită, constanta lui Plank." pentru detalii (http://cosmogonie.110mb.com/25%20Mecanica%20cuantica%20-%20Principiul%20de%20incertitudine.htm)

Inca o data, atentie mare cand ne exprimam folosind informatii nesigure sau incomplet intelese, mai ales din discipline "de granita". Putem deveni, in cel mai bun caz, ridicoli.

Sa privim un atom al unui element oarecare. Intre nucleul si electronii acestuia se afla un spatiu imens comparativ cu dimensiunile acestora. Ce se afla in acest spatiu ? Pot electronii sa ocupe pozitii dintre orbitele lor sau pot doar sa sara de pe o orbita pe alta ?
De ce se organizeaza materia in retele si diverse structuri cristaline daca particulele elementare pot exista oriunde ?
Fractalii cred ca demonstreaza faptul ca acolo unde percepem haos exista de fapt o organizare precisa.
Apoi retelele cuantice nu urmeaza neaparat tiparul clasic al geometriei euclidiene.
Principiul unei retele cuantice spune ca doua particule pot fi unite în asa fel încât orice i s-ar întâmpla uneia dintre ele, acelasi lucru sa i se întâmple si celeilalte, indiferent cât de departe se afla una de cealalta (Albert Einstein o numea „o actiune înfricosatoare la distanta“).
E ceva in ceea ce spui tu dar un amestec care duce cu gandul la tocana (modelul Bohr, Principiul de excluziune al lui Pauli, Paradoxul EPR (Einstein-Podolski-Rosen, ...)
Eu zic sa ne oprim aici, pentru ca deviem masiv off topic.

80 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iul 13, 2008 8:12 pm

Azazel

demon
SUPERBE TEMPLE,se pare ca aceste civilizati s-au distrat de minune pe pamint,asta demonstreza inca odata faptul ca pamantul a fost creat pentru EI si distractiile lor pe noi n-a creat dupa ce s-au plictisit .

81 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iul 14, 2008 4:47 am

Cactus

inger
Acuma, ca au fost extraterestrii pe Pamant - dupa parerea mea. mai mult ca sigur; dar de ce sa nu luam in calcul si alte civilizatzii care au precedat-o pe asta si de la care sa provina multe din constructziile neexplicate (?)....
Chestia cu Atlantida (de exemplu) mi se pare chiar plauzibila...

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

82 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iul 14, 2008 5:38 am

Heruer

inger
Azazel a scris:SUPERBE TEMPLE,se pare ca aceste civilizati s-au distrat de minune pe pamint,asta demonstreza inca odata faptul ca pamantul a fost creat pentru EI si distractiile lor pe noi n-a creat dupa ce s-au plictisit .
Mai este o posibilitate ... noi suntem ceea ce a ramas in urma lor, dupa marele lor festin. Cam ceea ce ramane in urma noastra dupa "o iesire la iarba verede". Apropo ai citit Arkadi & Boris Strugatki - Picnic la marginea drumului ? S-ar putea sa fim cam asa ceva.

83 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iul 14, 2008 6:02 am

Azazel

demon
Nu ,nu am citit ,unde o pot gasi?

84 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iul 14, 2008 6:55 am

Rhea

muritor de rand
Nu am citit-o, dar s-ar putea sa fie si asa, sa fie existat o civilizatie care s-a autodistrus ,cum facem noi.

85 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iul 14, 2008 9:58 am

Heruer

inger
Azazel a scris:Nu ,nu am citit ,unde o pot gasi?
Incearca Google, librarii online.

86 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 19, 2008 6:27 pm

Azazel

demon
Un film interesant pe youtube in care un reporter de la FOX NEWS se transforma in timp ce transmite in direct accesati
http://www.youtube.com/watch?v=Tt4k1aa8XB0&feature=related

87 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 19, 2008 7:22 pm

Azazel

demon
Agentia europeana spatiala a pus pe site imagini cu planeta MARTE,care par sa arate ca pe acesta planeta au locuit civilizatii
www.esa.int/ si slelectati butonul MARS EXPRESS si aveti o galerie de imagini cu aceasta planeta

88 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 19, 2008 7:29 pm

Azazel

demon

89 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Sam Iul 19, 2008 10:02 pm

Alex

djin
Imi plac explicatiile referitor la existenta vietii extraterestre: "nu. Viata pe planeta x e imposibila ptru e prea frig/cala, nu/e oxigen, e prea multa radiatie. " e prostesc sa afirmi asta, doar ptru ca omul nu poate supravietui acolo.
Un banc la tema:
pe un caine traia o familie de purici si se intrebau daca mai exista alti caini pe care sa traiasca purici

Vezi profilul utilizatorului http://paranoictimes.blogspot.com/

90 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 24, 2008 6:15 pm

Azazel

demon
AAstazi ANTENA 1 a prezentat o stire interesanta la OBSERVATOR in care un astronaut ,nu i-am retinut numele a recunoscut existenta extraterestrilor,o sa revin cu amanunte

91 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 24, 2008 6:45 pm

Delta

demon
Azazel a scris:AAstazi ANTENA 1 a prezentat o stire interesanta la OBSERVATOR in care un astronaut ,nu i-am retinut numele a recunoscut existenta extraterestrilor,o sa revin cu amanunte
Mai bine revino-ți... rolf

92 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 24, 2008 6:57 pm

Azazel

demon
Buna poanta DELTA ,mai sti din astea

93 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 24, 2008 7:06 pm

Azazel

demon
Apropo vezi ca pe internet sunt si desene animate pentru tine incearca cartoonnetwork.com
sau cam asa ceva

94 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 24, 2008 7:52 pm

Azazel

demon
Sa revin,un film foarte bun si interesant pe care va rog sa-l urmariti si sa-l trimite-ti si prietenilor sau cunoscutilor
http://www.youtube.com/watch?v=nZS2mzHkqSA&feature=related
omenirea trebuie sa stie adevarul

95 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iul 27, 2008 5:12 pm

Azazel

demon

96 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Dum Iul 27, 2008 6:06 pm

Azazel

demon
Puteti urmari si interviul lui EDGAR MITCHELL
http://www.youtube.com/watch?v=RhNdxdveK7c

97 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Lun Iul 28, 2008 6:02 pm

Silva

muritor de rand
am citit si eu de ti, este unul dintre astronautii lui Apollo 14, insa asa cum el a afirmat ca stie de nu stiu ce proiecte secrete, tot asa a venit si purtatro de cuvant al NASA si a spus ca afirmatiile respective apartin domnului astronaut si doar atata, ca si cum....el crede ce vrea, insa nu e adevarat.

personal cred ca exista aliensi dintr-un singur motiv....mi se pare ca am fi prea plini de noi sa credem ca suntem singura rasa cu un oarecare nivel de inteligenta si viata pe lumea asta

98 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iul 29, 2008 6:46 pm

Heruer

inger
Ar mai fi un motiv intemeiat pentru a crede in existenta OZN-urilor si a alien-ilor. Nimeni (oficial) nu ar cheltui fonduri consistente si logistica pe masura pentru a nega ceva ce nu exista/o minciuna/o psihoza colectiva/o paranoia apartinand unora/etc. ...

99 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Mar Iul 29, 2008 8:37 pm

Silva

muritor de rand
da....si asta e adevarat

100 Re: Relatari despre OZN-uri la data de Joi Iul 31, 2008 3:04 pm

Cactus

inger

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum