Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mar Iun 17, 2008 11:53 pm

Bagherra

vrajitor
Despre anul 2012 a curs multa cerneala,s-au tocit multe taste si s-au "pirlit" multe "circuite". crazy
fingers Va propun o dezbatere despre 2012,sub toate aspectele:stiintific,religios...
Ce credeti ca se va intimpla practic, in acel an? Rolling Eyes
Religia,prin "Mesajul lui Isus Cristos prin padre Pio",afirma:
http://74.125.39.104/search?q=cache:M0teR3Y5hPAJ:www.horusra.com/fisiere/MESAJUL%2520LUI%2520IISUS%2520HRISTOS%2520PRIN%2520PADRE%2520PIO.doc+mesajul+lui+isus+prin+padre+pio&hl=it&ct=clnk&cd=1&gl=it&lr=lang_it|lang_ro
Pilda celor zece fecioare,face trimitere catre acelasi eveniment.
Calendarul mayaș prevede pentru perioada 2011 - 2013 un fel de barieră. Persoanele clarvăzătoare,de asemenea au confirmat că în jurul anului 2013 este o barieră de care ele nu pot trece.
Nostradamus,facea si el referire la aceasta perioada...
Stiinta,vorbeste despre inversarea polilor magnetici ai planetei,centura fotonica...
http://www.scribd.com/doc/221259/Anul-2012-si-schimbarile-majore-prin-care-trecem
... hmm ... No Ei,ce credeti ? Smile

Ultima editare efectuata de catre Bagherra in Joi Iun 19, 2008 8:55 pm, editata de 3 ori

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 12:07 am

SPRS

demon
Bagherra draga,

Viziunile nu sunt decat hrana pt mistici, iar celelate doua link uri sunt doar povestioare ziaristice tesute pe anumite pareri mai mult sau mai putin stiintifice, pure speculatii.
Sincer ma asteptam la mai mult din partea ta.

3 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 12:13 am

Bagherra

vrajitor
Clementa,magistre... blush poate ne "llluminezi" pre noi...

4 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 12:33 am

SPRS

demon
Eu sunt un sceptic.
Dpmdv va fi o zi ca oricare alta.

5 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 5:02 am

Azazel

demon
In 2012 soarele,pamintul vor fi pe aceeaxi axa cu centrul galaxiei CALEA LACTEE fenomen ce se produce o data la 25800 ani,se presupune ca datorita acestei alinieri se vor schimba polii magnetici ai pamintului,fdenomen care a mai avut loc pe pamint
dar urmariti aceste documentare
http://www.youtube.com/watch?v=KGg0bwfB-4
http://www.youtube.com/watch?v=gZUzFYwZIXA
deasemenea se presupune ca si*ar face aaparitia celei de-a zecea planeta a sistemului nostru solar NIBIRU care are un ciclu de rotatie in jurul soarelui de 3600 ani planeta pe care sumerieni spun ca stau anunaki ,cei care i-au invatat pe oameni astronomia
http://www.youtube.com/watch?v=ZIcPWa6SoMe&feature=related

6 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 6:20 am

Heruer

inger
SPRS a scris:Eu sunt un sceptic.
Este perfect posibil. Intr-o postare similara, de pe alt forum, am afirmat ca, desi sunt convins ca anticii "nu bat campii", ceea ce se va produce va fi recunoscut de cei afectati de "schimbare" si ignorat/negat de cei neafectati de schimbare. Adica :
Daca SPRS va cunoaste si suferi o schimbare, o va sti dar nu va avea nici un motiv si probabil nici posibilitatea sa-mi transmita mie, care nu voi simti nici o schimbare (va fi o zi obisnuita), ce s-a intamplat. Ne vom afla, probabil, in "dimensiuni" diferite.

7 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 8:09 am

Andi_

muritor de rand
Eu iti propun draga Bagherra sa nu te mai ocupi cu profetii de cacao...raspandite de masoni pe net pt a prosti lumea si a o manipula...s-a vehiculat mult prin presa si 'sfarsitul lumii din anul 2000'.....si din cate observ nu s-a sfarsit nimik.....asa ca.....

Profetiile astea sunt doar pt a descuraja lumea si mai ales a poporului roman....pt ca acesta sa nu atinga adevaratul potential........
Domnul Pavel Corut(fost agent de securitate si acum ajuns un mare scriitor)....pt cine a citit din cartile sale....ne asigura ca nu va veni nici un sfarsit al lumii...si ca toate acestea nu sunt decat fabulatii.......pt cine le crede.....

Un om deosebit zicea pe alt forum ca in 2012 nu se intampla nimik....doar se va reinitializa astralul.....iar in ceea ce priveste planeta Nibiru.....aceasta ar fi explodat .......

Asa ca eu nu imi fac nici o problema...nu am de ce....daca e sa murim....murim si fara sa existe catastrofe ..........nu inteleg de ce atata panica.....si domnilor.....nu tot ce zboara se mananca..... Laughing

8 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 8:34 am

Ecstasy

muritor de rand
http://www.diagnosis2012.co.uk/1.htm#Beyond%202012
Ce potential au romanii? Eu nu stiu alt 'potential' decat ca le au cu furatul, cu minciuna si ca sunt niste mirlani wife beater
Un om deosebit zicea pe alt forum ca in 2012 nu se intampla nimik....doar se va reinitializa astralul.....iar in ceea ce priveste planeta Nibiru.....aceasta ar fi explodat .......
A explodat planeta Nibiru? rolf Vreau dovezi... fingers

9 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 11:07 am

Bagherra

vrajitor
Eu,sunt intruchiparea scepticismului; No dar de data asta, imi dirdie turul nadragilor ... ermm
Da-mi un eveniment similar asupra caruia religia,stiinta...si nu numai,sa cada de acord?
E singurul eveniment recunoscut unanim...desi,in termeni diversi.
In varianta aceea religioasa a relatarii,ma intriga unele neconcordante...le-ati observat? Rolling Eyes
Va "ploua"cu foc...inchideti bine usile si ferestrele,cutremur continuu...dar conductele de gaz metan ce impinzesc si strabat planeta,centralele atomice...cum vor rezista la acest cutremur,stres fara precedent? No Cum sa fiu linistita? Va imaginati ce "foc de artificii" va fi?

10 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 1:21 pm

Andi_

muritor de rand
Iar eu vreau dovezi ca planeta Nibiru chiar exista sau a existat ...si nu sunt doar pure speculatii.....are cineva poze cu planeta Nibiru .....facute de vre-un astronom amator sau de NASA? Si eu vreau dovezi despre existenta acestei planete......

11 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 4:13 pm

Ecstasy

muritor de rand
Andi_ a scris:Iar eu vreau dovezi ca planeta Nibiru chiar exista sau a existat ...si nu sunt doar pure speculatii.....are cineva poze cu planeta Nibiru .....facute de vre-un astronom amator sau de NASA? Si eu vreau dovezi despre existenta acestei planete......

http://www.greatdreams.com/alignment.htm

Posibil sa fie Nibiru grin

12 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 6:55 pm

Azazel

demon
Sunt dovezi ,cauta-le si le vei gasi,
NASA INCLUSIV AU FACUT MASURATORI SI SI-AU DAT SEAMA CA MAI TREBUIE SA FIE UN CORP MARE IN SISTEMUL NOSTRU SOLAR,IAR MAI NOU AU SI FOTOGRAFIAT-O,SE APROPIE

13 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 7:51 pm

Este vorba despre o supernova care a explodat de mult dar abia prin1985 lumina exploziei a ajuns pe pamant.Niniru va sosi la timp la intalnire dar nu se va ciocni cu pamantul.

14 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 8:34 pm

Bagherra

vrajitor
Vrei sa spui ca toate acele efecte descrise,se datoreaza luminii unei supernove explodate? No Nu cred...
Trebuie sa fie mult mai mult... fingers

15 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 9:45 pm

SPRS

demon
Bagherra a scris:
Eu,sunt intruchiparea scepticismului; No dar de data asta, imi dirdie turul nadragilor ... ermm
Da-mi un eveniment similar asupra caruia religia,stiinta...si nu numai,sa cada de acord?

Anul 2000 cand vezi Doamne ca se vor bloca compuere, sunt 2000 de ani de la nasterea lui Hristos , etc.
Asteroidul lui Peste de acum cativa ani.

E singurul eveniment recunoscut unanim...desi,in termeni diversi.

E o lista tare lunga.

In varianta aceea religioasa a relatarii,ma intriga unele neconcordante...le-ati observat? Rolling Eyes
Va "ploua"cu foc...inchideti bine usile si ferestrele,cutremur continuu...dar conductele de gaz metan ce impinzesc si strabat planeta,centralele atomice...cum vor rezista la acest cutremur,stres fara precedent? No Cum sa fiu linistita? Va imaginati ce "foc de artificii" va fi?

16 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Mier Iun 18, 2008 9:46 pm

SPRS

demon
Bagherra a scris:Vrei sa spui ca toate acele efecte descrise,se datoreaza luminii unei supernove explodate? No Nu cred...
Trebuie sa fie mult mai mult... fingers

De ce TREBUIE?

17 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 7:50 am

Andi_

muritor de rand
De unde stiu eu ca pozele acesta nu sunt trucate.....la fel ca majoritatea pozelor date de NASA publicului....si cum sunt cele cu planeta Marte....regiunea Cydonia.......acolo chiar sunt constructii artificiale...iar NASA ascunde acest lucru..evident....doar e o institutie masonica.....la ce sa ma astept din partea lor.........

18 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 8:12 am

SPRS

demon
Ce dovezi ai ca pozele de pe marte sunt trucate?
Ai fost acolo?

19 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 1:03 pm

Andi_

muritor de rand
Dar tu ce dovada ai ca nu sunt trucate? NASA oficial este o institutie care cauta viata extraterestra.......dar de ce ascunde tot ce descopera? De ce atronautii depun un juramant ....prin care se obliga sa nu dezvaluie presei nimik din ce vad in spatiu......de ce atata secretism? Sa va zic eu de ce....pt ca NASA este doar o instituie de suprafata......pt oamenii naivi....iar tot ce se descopera...inclusiv tehnologii extraterestre antice....sunt cercetate in secret....si apoi destinate armatei......nu vi se pare ca acest secretism a fost preluat de la MASONERIE!!!!!!!!

20 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 1:28 pm

Bagherra

vrajitor
Pai,"trebuie" SPRS...pentru ca fenomenul e prea complex. No Atmosfera Pamantului se schimba , in straturile superioare formandu-se un nou gaz HO care pana acum nu exista acolo. Nu este in legatura nici cu incalzirea globala, nici cu emisiile de freon, nici cu nimic altceva. Pur si simplu acolo se intampla ceva.
V-am propus tema rugindu-va sa analizam evenimentul din toate punctele de vedere;combinind
informatiile furnizate de catre religie, cu cele furnizate de catre stiinta si cu oricare altele ce fac referire la eveniment.
Voi,constat ca tagaduiti evenimentul in sine;ceea ce-mi miroase a oportunism.
Cum puteti spune ca nu va fi nimic cit timp,totul vorbeste despre asa ceva?
"Nu faci foc,nu iese fum!" Daca iese fum,inseamna ca ...ceva,mocneste.
Nu tin motivatiile gen "lasa,ca si-n 2000 se spunea ca murim si suntem vii!"
In 2000,e un fel de-a spune ...cifra rotunda....dar,de unde stiti ca nu era vorba de 2012? Rolling Eyes

21 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 2:27 pm

Heruer

inger
Bagherra, iti pierzi timpul. Chiar daca unora le-ar "cadea in cap" Nibiru, tot ar avea de obiectat ca, vezi Doamne, era ghiveciul de flori ascuns de vecinul de la etajul superior. Cine vrea sa afle ceva, cauta, se documenteaza si supune discutiei, pe forum, ceea ce a concluzionat (nu numai ceea ce a gasit). Cine este "Gica, contra", pentru ca asa este "cool", sau pentru ca ii este lene sa se documenteze si sa analizeze si compare, sau pentru ca este "indoctrinat", nu va discuta in veci si pururi. Asa ca, repet, iti pierzi timpul si exista posibilitatea sa-ti "macini si nervii"

22 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 2:50 pm

Andi_

muritor de rand
Eu cred ca indoctrinati sunt cei care cred basmele fermecate ale masoneriei.....care vi le servesc frumos pe tava.....cosmetizate ....asa cum trebuie procedat cu un produs de marketig........doar ei conduc lumea.....stiu cum sa prezinte o teorie ca sa para foarte credibila si sa manipuleze poporul......asa ca.....HERUER....eu pot sa consider ca tu esti indoctrinat.....si te imbeti cu apa rece......internetul este sponzorizat de masoni.....iar voi de acolo va luati dovezile......asa ca trage tu concluzia ok? Si nu inteleg de ce vreti sa creati panica......nu exista destule griji in viata unui om....mai trebuie sa veniti si voi cu profetiile astea de cacao...."vezi ca iti pica planeta in cap in 2012" ..... Evil or Very Mad

23 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 3:22 pm

Bagherra

vrajitor
Pai,eu am ajuns deja la o concluzie Heruer! Smile Si nu doar prin "indoctrinare"...ci,corelind informatia de pretutindeni ...si de orice fel;inclusiv, cea de natura PSI.
Acum,incercam sa fac tocmai confruntarea aceea...dar...cita indaratnicie! Sad
Ai dreptate...hai,sa vorbim despre...muraturi! Sau...sex!
Chiar asa:ce nevoie avem de forumuri,de discutii,cind netul e plin de informatie? Cine are nevoie,cauta.Iar cine cauta,gaseste.

24 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 5:17 pm

Heruer

inger
Andi_ a scris:Eu cred ca indoctrinati sunt cei care cred basmele fermecate ale masoneriei.....care vi le servesc frumos pe tava.....cosmetizate ....asa cum trebuie procedat cu un produs de marketig........doar ei conduc lumea.....stiu cum sa prezinte o teorie ca sa para foarte credibila si sa manipuleze poporul......asa ca.....HERUER....eu pot sa consider ca tu esti indoctrinat.....si te imbeti cu apa rece......internetul este sponzorizat de masoni.....iar voi de acolo va luati dovezile......asa ca trage tu concluzia ok? Si nu inteleg de ce vreti sa creati panica......nu exista destule griji in viata unui om....mai trebuie sa veniti si voi cu profetiile astea de cacao...."vezi ca iti pica planeta in cap in 2012" ..... Evil or Very Mad
Mostra de suficienta.
Imediat dupa 1989, cand ceva mergea prost, ajunsese "de rasul lumii" expresia "Coposu e vinovat". (dumnezeu sa-l odihneasca, pentru ca a fost un om de exceptie). Acum, cand ceva merge "prost" ... masoneria este vinovata ... Subtire Andi, f. subtire.

Bagerra, ce folos ca sunt dovezi, ce folos ca sunt evidente, ... tot nu ai inteles ? Masoneria este vinovata. Asta pentru ca suntem pe acest forum. Pe altul probabil ar fi vinovati sionistii, sau templierii, sau mormonii sau .... E mult mai usor sa arati cu degetul si sa dai verdicte. Sa aduni elemente de puzzle, din cele mai ciudate si neobisnuite surse, sa le pui in ordine intr-un mirific mozaic ... asta cere efort, dedicatie si mai ales minte deschisa, neindoctrinata sau vindicativa, lipsa inhibitiilor si a complexelor. Sunt perfect de acord ca ar trebui, pe un forum, sa schimbam opinii, sa ne completam cunostinte, sa ne revizuim teorii si modele, dar toate sub acel "bun simt" care spune ca nimeni nu este detinatorul adevarului. Eu mi-am expus p.d.v.-ul privind 21.12.2012 si continui sa sustin ca "anticii" vorbeau in cunostinta de cauza cand avertizau cu privire la producerea unor fenomene non-cotidiene. In plus am fost un indragostit si devorator de SF, care, pentru cine o parcurge cu atentie, facand comparatii cu scrieri non-SF, nu este ceea ce pare la prima vedere. M-a atras mitologia (nu atat de mult cat sa ma numesc cunoscator, dar) suficient cat sa incerc sa invat ceva din ea. In plus sunt si experientele personale care imi dau motive suficiente de reflectie. Sa asteptam 2012 si apoi ... mai vorbim, dar, in opinia mea, putini sunt cei care vor avea ce spune, din pacate nu am sentimentul ca ma voi numara printre acei putini si nu in ultimul rand, cei ce vor sti nu vor comunica nimic celor ce nu stiu. Eu mizez si pe faptul ca, unii autori in carti sau articole, preconizeaza, pentru 2012, o "intalnire" oficiala si recunoscuta cu extraterestri.

25 Re: Anul 2012...sau,cele 72 ore de intuneric la data de Joi Iun 19, 2008 5:31 pm

Ecstasy

muritor de rand
Bagherra ... nu iti pierzi timpul.. "Cauta si vei gasi, Bate si ti se va deschide, Cere si ti se va da!".
Stai ici asa nu te misca stop Mai sunt si alti 'indoctrinati' carora le place sa vorbeasca si despre altceva in afara de sex, muraturi, etc. Eu ador subiecte de genul asta, intotdeauna m-a preocupat necunoscutul si o sa incerc sa vad luminita de la capatul tunelului...chiar daca majoritatea suntem intr-o bezna completa, odata si odata tot o sa iesim la capat friends

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum