Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total sunt 0 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 0 Vizitatori :: 1 Motor de cautare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Cafeluta si ..."birfa" zilei

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 17]

51 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Lun Iun 23, 2008 6:58 pm

Naeema

muritor de rand
Ada_Pal a scris:Bineinteles, ar fi o onoare habibty Naeema. Smile

Shukran habibty. Voi faceti cafeluta,eu aduc baklavaua. gathering

Vezi profilul utilizatorului

52 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Lun Iun 23, 2008 8:39 pm

Amina

muritor de rand
salamo aleikum!draga sora Naeema eu te-am invitat inainte Smile sa bem toate fetele o cafeluta(vezi te rog postarile din urma).Cred sa miine dimineata voi bea cea mai delicioasa cafea impreuna cu fetel de pe forum

53 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Lun Iun 23, 2008 8:40 pm

Amina

muritor de rand
gathering

54 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Lun Iun 23, 2008 10:30 pm

Naeema

muritor de rand
Ca tot suntem la topicul de 'barfe" ia uitati dragele mele ce am citit pe alt forum in legatura cu noi femeile musulmane sau cele casatorite cu musulmani.

Citat: "Inainte de a va marita cu cineva ...trebuie sa intelegeti o regula de trei simple ... numai atunci va reusi mariajul cand exista si o apropiere culturala (civilizationala) ....daca sunteti inteligente si emancipate ...nu aveti ce sa va uitati la barbati retrograzi cu mentalitati din evul mediu ...adica musulmani!
dar daca sunteti niste proaste ...bune de slugarit ... ptr care barbatul e totul si voi va multumiti cu conditia de zdreanta fara valoare ...atunci puteti fi fericite cu un musulman ...ca atat mai mult cu cat are si o situatie materiala buna ...ce conteaza ca o sa fiti a patra roata la caruta sau zdreanta de rezerva!"...end citat.

55 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 6:19 am

Amina

muritor de rand
sabah alher!(buna dimineata)!Yeallah fetelor sevim o cafeluta? Rolling Eyes invit pe sora Ada,Naeema(care imi place mult numele ei Rolling Eyes )Studenta si cine mai vrea sa ni se alature Wink.Hmmm...acest citat care l-ai postat draga Naeema nu a reusit sa imi strice ziua stiu ca nu e adevarat,a putut scrie aceste vorbe rele doar cineva care nu cunoaste viata de familie a unui musulman.De exemplu eu am multe cunostinte (musulmani)doctori,ingineri ,economisti,oameni care au studiat in tari arabe(cine stie cit de greu e sa obtii o diploma in medicina intr-o tara araba intelege la ce ma refer)sau care au studiat in America,vorbesc de barbati si femei.Daca vorbim de femei musulmane,eu acum aud ca multe dintre ele vor sa urmeze o facultate,asa ca acest citat nu e decit o''barfa''.Cine va avea ocazia sa traiasca alaturi de o familie musulmana va intelete.simplu:o femeie musulmana e pregatita sa fie mama,femeie de casa(care stie sa faca toate treburile in casa),sotie,o femeie in societate(poate avea un serviciu daca doreste)mai vorbim dragele mele....

56 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 6:31 am

Amina

muritor de rand
in tarile arabe exista o cafea foarte tare asemeni nesscafe care se serveste in cescute fara tortita si se pun doar citeva picaturi de cafea,cind ai terminat trebuie sa clatini cescuta de doua ori,insemnind ca nu mai doresti,daca nu ai clatinat cescuta asta inseamna ca mai doresti si ti se va turna in continuare grin .Fiti atenti cind seviti o astfel de cafea ca eu am patit-o blink

57 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 7:31 am

Diana

inger
drool drool drool fix de una sau doua am eu nevoie acum Amina Rolling Eyes , am examen astazi si nu am prea dormit pentru ca am invatat, am intrat doar asa in trecere, cafeluta placuta! si o zi cat mai racoroasa ( nu de alta dar pe aici e cald rau beach ) huggles tudy

58 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 7:54 am

Amina

muritor de rand
Allah maaki!(Dumnezeu cu tine )draga Studenta_87,inshaallah(sa vrea Dumnezeu)sa iei toate examenele cu bine.Mersi ca ai luat cafeau cu noi doar in trecere,si aici in zona moldovei e cald rau si tie o zi racoroasa si superba clap kisses

59 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 12:13 pm

Ada_Pal

inger
Si daca vorbim d einghetate....zi-i si de caloriile lor .....ca s-asa cintarul o ia razna de-a binelea ....
Daca ar fi dupa mine numai dulciuri as minca la toate felurile beach

60 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 12:52 pm

Bine ca terminati cu cafeaua pt ca mi-ati torturat imaginatia Eu nu am mai baut cafea cu hell de ceylon de vreo20 de ani si am salivat de cate ori am intrat sa citesc aici!Si eu beau in general 3-4 cani de cafea pe zi.Are si alt efect cafeaua Asigura 80 la suta protectie anti ancer!

61 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 1:02 pm

Ada_Pal

inger
Pai daca asa stau treburile d=le Dorstor,,,,ma vad obligata sa va aduc niste hell macinat cind ma intorc in Romania ;nu stiu daca ma lasa sa vi-l trimit prin posta....poate fi considerat drog....o sa ma interesez ; promit.

62 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 1:18 pm

asta este problemain Romania nu gasesc hell(dar am gasit intr-unmagazin boabe de cardamon numai ca nu mi-a iesit mie aroma cum trebuie).Eu as prefetra o cafea gata combinata cu amestecul gata dozat; eu numai sa o fierb lent si simtind aromele in nari sa las nostlgia sa se intorca pese inseraile dintre nisipuri.vai, dar devin romantic!

63 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 1:26 pm

Ada_Pal

inger
Asta e adevarat....oricit ai amesteca hell cu cafea Jacobs sau de altfel....niciodata nu este ca si cafeaua de aici gata preparata cu hell.

"Asta avem....cu asta defilam".

Romantismul e parte din noi si e destul sa fie trezit la mirosul unor copaci infloriti, privitul valurilor ce se lovesc de stinci in amurg,luna plina intr-o noapte de vara.......ferice de cine detine aceasta comoara si stie s-o puna in valoare.

64 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 3:33 pm

Vizitato

Vizitator
Bagherra a scris:Duminica 22 Iunie 2008

Remarc ironia... fingers La Vey dar poti face ceva in gusturile omului ?
In caz ca ti-a placut,ca sa-ti prelungesc placerea... Smile dar si in caz ca nu ti-a placut,ca sa te torturez sadic,iti mai administrez o doza:

O zi frumoasa,La Vey... rolf

O sa razi, dar chiar imi place cum canta tipa! good

65 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 6:03 pm

Amina

muritor de rand
mashallah,mashallah da ce de vorbaraie aici!!!!!!!!domnule Dorstor cu mare placere va invitam la o cafea cu hell Smile .Puteti merge la un restaurant arabesc sigur au cafea cu hell.Inghetata....????hmmm ...da Very Happy sigur e in meniul meu de fiecare zi Smile .Eu una nu m-am bronzat in fata calculatorului ,am ventilator linga mine lol!

66 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 6:46 pm

Diana

inger
eee Ecstasy imi place cafeluta ta...relax.. beach ce bine suna...mai ales ca de joi intru in concediu si termin si cu examenele happy dance sa vezi atunci bronzeala la calculator pe forum Laughing
si aici e foarte foarte cald, astazi pe la ora 14 eram prin centrul orasului si la singurul lucru la care ma gandeam era dusul de acasa Crying or Very sad

67 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 7:20 pm

Diana

inger
multumesc Ecstasy si multumesc Amina pentru urari ( si pentru ca le-ai tradus Rolling Eyes ) huggles
dar ce se intampla cu forumul? eram in plin moment de creativitate, scriam un mesaj si mi s-a dus conexiunea, mi-a trebuit jumate de ora sa intru iar, si vad ca la alte site-uri imi merge hmm

eh din 8 examene 2 restante whistling , dar vorba optimistului se putea si mai rau grin

ia uite ce va ofer ca sa va mai racoriti, ca tot veni vorba de ingehtetata drool

68 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 7:22 pm

Ada_Pal

inger
huggles multa Bafta studentzico!!!

69 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 7:35 pm

Diana

inger
sa speram ca nu o sa mai fie si alte probleme Rolling Eyes
Admin pofteste cu noi ca o cafeluta si inghetata, poate se racoresc si conexiunile si nu vor mai fi probleme grin
din cate observ eu lumea pe aici bea cafea in adevaratul sens al cuvantului, cred ar trebui sa ma las de 3 in 1 whistling

70 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 9:15 pm

Amina

muritor de rand
daca eu vara stau mai mult prin Asia Cool unde is vreo 60 de grade cred,aici in romania nu prea simt asa caldura mare,toti din familie se plang de caldura numai eu nu asa de mult air ei zic:''sigur cum sa simta caldura daca ea e obisnuita cu 50grade si mai mult?'' Rolling Eyes Cu multa placere draga Studenta si mersi pentru inghetata ice: chiar imi place mult mai ales cea cu fructe happy iar in legatura cu conexiunile si eu am avut probleme dupa cum spune Admin a fost ceva general.Maine la cafea toata lumea .....noapte buna

71 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 10:26 pm

Bagherra

vrajitor
Ecstasy a scris:Si mie imi plac gusturile tale Bagherra, merci pentru clip wub Mai treci pe la noi la o cafeluta, ca mie tare dor mi s-a facut de tine Smile
Si voi ce mai faceti bree... toata ziua stati pe forum? Grav cu caldurile astea... ieri au fost 40 de grade, cel putin in Bucuresti a fost ca intr-un cuptor papa
Nu s-a bronzat nimeni in fata calculatorului? lol!
Cu placere,carra.... Smile ma bucur daca intr'adevar v-a placut.
Sunt aici,cu voi permanent friends chiar daca nu ma arat.M-au "mincat"...tastele si cind va certati dar,nu am vrut sa pun gaz pe foc si eu...
Pe caldura asta,ce ati zice de un caffe' frappe'? wub Sau...de o ploaie?

72 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 10:42 pm

Diana

inger
Bona sera Bagherra! unde te-ai ascuns ? blum
zicem de amandoua Laughing Rolling Eyes

73 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Mar Iun 24, 2008 11:12 pm

Bagherra

vrajitor
Nu m-am ascuns;doar...stateam in espectativa Smile Mai sa zic ca "Doar baietii sunt de vina!" rolf
[url] [/url]

74 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Sam Iun 28, 2008 8:38 am

Puiu.T

inger
ce baieti soro?
ai limbrici?
barbatii e porci!
harhar

75 Re: Cafeluta si ..."birfa" zilei la data de Sam Iun 28, 2008 8:39 am

Puiu.T