Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Cei care au imbratisat ISLAMUL

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

1 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Vin Iul 25, 2008 12:25 pm

eu am trecut la islam in 2007 dupa vro 12 ani de gandire . acum incerc sa ma rup de orice religie ,sitem vreau sa fiu doar eu si creatorul fara reguli impuse de sisteme religioase ,yoghine , reiki....
nu imi plac discutiile de genul islamul e mai bun sau iudaismul . toate religiile sunt la fel
(atentie nu ma refer la credinta in dumnezeu)sint pentru manipularea maselor pentru control si invrajbire .(divide et impera)

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Vin Iul 25, 2008 1:12 pm

Delta

demon
Yahiya a scris:eu am trecut la islam in 2007 dupa vro 12 ani de gandire
Deci ești funcționar, plictisit sau ai afaceri în zona unde este "politically correct" să te declari islamist.
Eventual EMO sau alte categorii de oameni labili d.p.d.v. emoțional.
Nu-ți fă griji, se mai întâmplă... Laughing

3 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Vin Iul 25, 2008 1:44 pm

wrong . am trecut la islam ca asa am simtit atunci . si functionari suntem toti (eu administrez o firma). nu am afaceri in zona islamica dar am rude si amici unii islamici altii crestini . emo ? mm nu am fost si nici nu am de gand sa devin. si remarcile stupide tine-le pentru tine .
faptul ca vrei sa pozezi smart gay nu inseamna ca si esti!
o zi in lumina !

4 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Vin Iul 25, 2008 2:04 pm

Delta

demon
Yahiya a scris:wrong . am trecut la islam ca asa am simtit atunci . si functionari suntem toti (eu administrez o firma). nu am afaceri in zona islamica dar am rude si amici unii islamici altii crestini . emo ? mm nu am fost si nici nu am de gand sa devin.
Am scris sau, nu și...

5 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Vin Iul 25, 2008 2:37 pm

cum zici tu

6 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Sam Iul 26, 2008 7:48 pm

Ada_Pal

inger
Allah sa fie multumit de tine Yahia si sa -ti fie alaturi in continuare.
Nu oricine are asemena sansa de-a fi ales sa VADA si sa SIMTA adevarul.

7 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Sam Iul 26, 2008 7:52 pm

sukran jazilan ya ohti

8 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Sam Iul 26, 2008 9:00 pm

SPRS

demon
Yahiya a scris:wrong . am trecut la islam ca asa am simtit atunci . si functionari suntem toti (eu administrez o firma). nu am afaceri in zona islamica dar am rude si amici unii islamici altii crestini . emo ? mm nu am fost si nici nu am de gand sa devin. si remarcile stupide tine-le pentru tine .
faptul ca vrei sa pozezi smart gay nu inseamna ca si esti!
o zi in lumina !

Tare esti nehotarat.
intai spui ca ai trecul la islam dupa o cugetare de 12 ani, apoi, in a doua postare, afirmi ca a fost decizie de moment, pe care actualmente o cam regreti.
Pai cum se pupa ce afirmi aici, cu sustinerea furibunda a islamului, sustinere facuta chiar aici pe forum, ca sa nu mai zic de alte zone pe net.
Sau pana ieri islamul a fost OK dar acum nu mai este decat o religie ca oricare alta, buna doar sa manipuleze oameni.

PS. smart gay= homosexual destept
smart guy = tip destept, baiat destept

9 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Dum Iul 27, 2008 11:04 am

daca nu intelegi o sa iti dau mura in gura :
eu am trecut la islam in 2007 dupa vro 12 ani de gandire . acum incerc sa ma rup de orice religie ,sitem vreau sa fiu doar eu si creatorul fara reguli impuse de sisteme religioase ,yoghine , reiki....
nu imi plac discutiile de genul islamul e mai bun sau iudaismul . toate religiile sunt la fel
(atentie nu ma refer la credinta in dumnezeu)sint pentru manipularea maselor pentru control si invrajbire .(divide et impera)

asta e prima postare in care am zis tot.
so dupa vro 12 ani am am simtit ca tre sa trec la islam care parte nu ai inteles-o ?
si ai inteles gresit sustinerea acolo e vorba de echitate cand e atacat un profet. nu cred ca ai vazut pe nici un forum scriind ceva rau de iisus faptul ca nu il consider fiu de dumnezeu asa cum il vede crestinismul nu inseamna ca il denigrez ca profet. plus ca eu consider ca ,crestinismul a existat pana la 325 conciliul de la niceea so care e problema ta?

10 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Lun Iul 28, 2008 7:32 pm

Cris

inger
Yahiya a scris:daca nu intelegi o sa iti dau mura in gura :

Am zis ca nu ma bag in discutii contradictorii si imi vad de " partea mea" de forum pe care doresc s-o imbunatatesc "spiritual" ,dar msg acesta m-a atras ...este frumos si intelept ,este " experienta " cum se zice pe paine.Frumos ,felicitari.Unii poate inteleg,unii poate ca nu,dar merita scris.
Frumusetea,intelepciunea,iubirea si zambetul sincer ,sunt universale ,nu tin de limba ,culoare si orgoliu .Acestea exista .Pur si simplu.

11 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Mier Noi 12, 2008 12:28 pm

Diana

inger
Salam aleikom, eu am trecut luni la Islam ulala , sunt musulmana de 2 zile si un pic Very Happy, dar sunt foarte foarte fericita

12 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Mier Noi 12, 2008 12:36 pm

Anticristul

eliberat
Daca nu incerci sa omori citiva evrei nu ti foloseste islamul la nimic.Poate doar daca o sa treci in rindul celor 70 de fecioare care sa i fericeasca pe musahedini.Dar si atunci numai ei sint fericiti ,nu si fecioarele saracele ,care de pe vremea profetului sint tot alea si sint tot fecioare ,saracele.Ca si Sf.Maria.

13 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Mier Noi 12, 2008 4:28 pm

Bulache

demon
Io nu inteleg cu ce e mai buna o religie decat alta?Io-s catolic botezat de un popa curvar si betivan.Poate de aia nu pot sta in nici o biserica. Laughing Evil or Very Mad EVIL

14 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Mier Noi 12, 2008 5:30 pm

Anticristul

eliberat
Pai tu Bulache nu poti sa pricepi ,ca nu esti femeie si nu esti musulmana.
Ia sa fii colea in Gaza ,cu fata si picioarele acoperite sa nu te vada nimeni ca esti femeie,ci doar asa ca o stafie.Si sa stai la coada(la coada barbatului)ca mai sint 2 sau treicare stau la aceeasi coada.Abia atunci ai putea sa simti fericirea care o cuprinde pe o musulmana.

15 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Joi Noi 13, 2008 9:10 am

Bulache

demon
Pe un alt topic o musulmana din Egipt zice ca Coranul permite ca fata si mainile sa fie la vedere.Vad ca habotnici is peste tot in toate religiile.Numai la Ateii nu. Laughing crazy

16 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Joi Noi 13, 2008 9:38 am

Tudorel666

eliberat
Diana a scris:Salam aleikom, eu am trecut luni la Islam ulala , sunt musulmana de 2 zile si un pic Very Happy, dar sunt foarte foarte fericita

Ma bucur ca esti fericita, oriunde ai fi pe acum. De mai revii, as fi fericit sa-ti aflu noile impresii despre islam.
Salam Aleikom!

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

17 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Joi Dec 25, 2008 11:15 pm

Diana

inger
Anticristul a scris:Pai tu Bulache nu poti sa pricepi ,ca nu esti femeie si nu esti musulmana.
Ia sa fii colea in Gaza ,cu fata si picioarele acoperite sa nu te vada nimeni ca esti femeie,ci doar asa ca o stafie.Si sa stai la coada(la coada barbatului)ca mai sint 2 sau treicare stau la aceeasi coada.Abia atunci ai putea sa simti fericirea care o cuprinde pe o musulmana.

imbracamintea musulmanelor este asemanatoare cu hainele Fecioarei Marii
intrebare: de ce oare calugaritele sunt respectate pentru portul lor, dar femeile musulmane nu? nu sunt mari diferente....

18 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Joi Dec 25, 2008 11:24 pm

Diana

inger
Tudorel666 a scris:
Diana a scris:Salam aleikom, eu am trecut luni la Islam ulala , sunt musulmana de 2 zile si un pic Very Happy, dar sunt foarte foarte fericita

Ma bucur ca esti fericita, oriunde ai fi pe acum. De mai revii, as fi fericit sa-ti aflu noile impresii despre islam.
Salam Aleikom!

Waleikom salam,
impresii noi despre islam nu am, eu am descoperit Islamul citind pe internet acum 2 ani si de atunci am fost in continua cautare, eram convinsa de cateva luni inainte sa ma convertesc, doar ca mi-a luat ceva timp sa ma hotaresc, deoarece a trebuit sa analizez mai multi factori
dar sunt linistita sufleteste si fericita ca am putut scoate ce era in inima mea afara si nu, nu m-am castorit cu nici un arab Laughing

19 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Sam Dec 27, 2008 7:28 pm

Anticristul

eliberat
Diana,ce te face sa fii mai fericita acum decit inainte de-a fi musulmana?
Ce anume i-ti produce fericirea?

20 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Vin Ian 02, 2009 4:48 pm

Raluca

muritor de rand
Mmm...pai eu stau f aproape de o manastire si cand vin de la scoala cu autobuzul dau destul de des de cate o calugarita care vine din oras...si crede-ma, nici ele nu sunt tocmai respectate. Oamenilor li se par cam ciudate, ca un fel de nebune. Sigur, nimeni nu o zice cu voce tare dar cred ca putini s-ar bucura daca fiica lor s-ar calugari.

De ce ai trecut la islam ? Tu la inceput ai fost crestina, sau ? Ce nu ti-a placut la crestinism si te-a atras la islam ?

Cu bucuria eu una cred...si eu am fost mereu fericita cand treceam prin chestii religioase, de ex la prima impartasanie, la confirmare...

21 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Sam Ian 10, 2009 5:22 pm

Anticristul

eliberat
Raluca daca nu te superi,ai putea sa mi spui din ce secta esti?
Nu te voi dispretui,fii sigura.
Cu stima.

22 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Dum Ian 11, 2009 8:39 pm

Raluca

muritor de rand
Secta ??? Ce ? Cum sa fiu dintr-o secta ?

Sunt catolica.
Poate chestiile cu prima impartasanie au sunat ciudat ? Pai asa e la catolici. Pe la 9-10 ani se face prima impartasanie si pe la 15, parca, se face confirmarea. Din cate stiu, astea nu exista la ortodocsi. La greco catolici nu imi dau seama...
A, ba, confirmarea exista si la ortodocsi dar se face o data cu botezul. Cred ca i se zice si confirmatiune.

Ultima editare efectuata de catre Raluca in Dum Ian 11, 2009 8:57 pm, editata de 1 ori

23 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Dum Ian 11, 2009 8:47 pm

Anticristul

eliberat
Multumesc .da pentru cuvintul confirmare te am intrebat.
Nu i nimic ,totul e in ordine.

24 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Dum Ian 11, 2009 11:55 pm

Alex

djin
Din cate stiu, astea nu exista la ortodocsi
exact. avem sansa sa ne impartasim de cate ori vrem pe an pope

harhar

Vezi profilul utilizatorului http://paranoictimes.blogspot.com/

25 Re: Cei care au imbratisat ISLAMUL la data de Lun Ian 12, 2009 12:44 am

Raluca

muritor de rand
Alex, tu esti ortodox ?

Si catolicii se impartasesc de cate ori vor, sigur, daca s-au spovedit inainte ( sau daca nu au pacate ceea ce e cam putin probabil Very Happy ).
Prima impartasanie e exact asta : o prima impartasanie...nu e singura. Smile
Sa iti zic cum e. Nah, copilul cand incepe clasa a 3-a trebuie sa mearga o data pe saptamana la niste cursuri din astea bisericesti ( nu mai stiu cum se numeau, a trecut ceva timp de atunci Smile ). Si acolo invata rugaciunile principale, sacramentele, cele 10 porunci, ce trebuie sa raspunda duminica la slujba si asa mai departe. Chestii elementare...Apoi intr-o zi frumoasa de vara se face o slujba speciala in care copiii astia se impartasesc pentru prima data. Fetele sunt toate imbracate in rochite albe si au buchete de flori albe, ca miresele. Baietii sunt imbracati si ei mai elegant dar nu neaparat la costum...totusi sunt in clasa a 3-a. Copiii se implica f mult in slujba...canta si din astea. Bun si la sfarsit se impartasesc. Pentru prima data. Si asta e tot. Very Happy

Am explicat doar ca sa nu fie neclaritati...sa nu reiasa ca noi ne-am impartasi doar o data in viata sau ceva. Smile

Diana, nu ai raspuns...de ce ai trecut la islam ?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum