Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Botezul Biblic !

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 6 din 7]

126 Re: Botezul Biblic ! la data de Mar Iul 29, 2008 11:48 am

Vizitato

Vizitator
INIMA DE PIATRA NU POATE AVEA CREDINTA IN EA.
De aceea si legea le-a fost data pe niste table de piatra ca o marturie asezata in chivot.
Nu ai probă biblică care să suțină această afirmație.
Lege-Piatră are legătură cu Cuvântul=Hristos.

1 Corinteni 10

4și toți au băut aceeaș băutură duhovnicească, pentrucă beau dintr'o stîncă duhovnicească ce venea după ei; și stînca era Hristos.

πετρα este cuvântul tradus stâncă.

Iar, acest Cuvânt este simbolul lui Hristos în toată Scriptura.

Iar Hristos nu poate fi asociat cu păcatul.
La fel cum femeia adulteră nu poate fi niciodată biserica eternă.

127 Re: Botezul Biblic ! la data de Mar Iul 29, 2008 12:32 pm

HIRAN

demon
Da, ai dreptate.

Eu inteleg astfel: Cuvantul (Hristos) a fost asezat ca marturie in chivot, deoarece nu putea patrunde in ei din cauza ca acolo era alt cuvant (piatra).

Ioan 8:37 Stiu ca sunteti samanta lui Avraaam; dar cautati sa Ma omorati, pentru ca nu patrunde in voi cuvantul Meu.
Ier 5:3 "Doamne, nu vad ochii tai adevarul ? Tu-i lovesti si ei nu simt nimic; ii nimicesti, si nu vor sa ia invatatura; iau o infatisare mai tare decat stanca, nu vor sa se intoarca la Tine."

De fapt sunt mai multe pietre: piatra din capul unghiului sau cea adevarata si mai sunt pietrele false.

Isa 57:6 in pietrele lustruite din din paraie este partea ta de mostenire, ele sunt soarta ta;
Deu 32:31 Caci stanca lor nu este Stanca noastra,....
Isa 31:9 Stanca lui se va topi de groaza, si capeteniile lui vor tremura inaintea steagului,...
Ier 21:13 Iata am necaz pe tine, cetate asezata in vale, pe stanca din campie, zice Domnul, .....

Vezi profilul utilizatorului

128 Re: Botezul Biblic ! la data de Mar Iul 29, 2008 4:02 pm

Vizitato

Vizitator
Eu inteleg astfel: Cuvantul (Hristos) a fost asezat ca marturie in chivot, deoarece nu putea patrunde in ei din cauza ca acolo era alt cuvant (piatra).
Din ce am înțeles eu din Scriptură, Hristos era DEJA reprezentat în chivot și deasupra capacului:
-Cuvântul este Lege.
-heruvimii reprezintă Legea, fiind puși la intrarea în rai (Legea care acuză păcatul oprește intrarea în rai)

129 Re: Botezul Biblic ! la data de Mier Aug 27, 2008 8:25 pm

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:
Din ce am înțeles eu din Scriptură, Hristos era DEJA reprezentat în chivot și deasupra capacului:
-Cuvântul este Lege.
-heruvimii reprezintă Legea, fiind puși la intrarea în rai (Legea care acuză păcatul oprește intrarea în rai)

......Legea care din pacate pt. unii se mai poate si schimba.......si au
si schimbat-o.....caci cele 10 porunci difera din pacate de la un cult la altul....
......revenind insa la subiect......cum ramane cu exemplul de urmat al lui
Hristos referitor la botez ?.....

130 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 7:07 am

Vizitato

Vizitator
Legea ceremoniala s-a implinit. In NT sunt repetate poruncile: sa nu omori, sa nu...., toate inafara de ziua a 4-a. Sambata este o UMBRA si acum este ziua Domnului DUMINICA.

Botezul cu apa este un semn.

1 Corinteni 1

17De fapt, Hristos m'a trimes nu să botez, ci să propovăduiesc Evanghelia: nu cu înțelepciunea vorbirii, ca nu cumva crucea lui Hristos să fie făcută zadarnică.

Lumea uita ca acel cuvant tradus BOTEZ inseamna curatire. Porunca din Marcu 16 este sa curatim cu Cuvantul prin propovaduire. In momentul in care cineva devine salvat este curatat.

131 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 7:30 am

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:Legea ceremoniala s-a implinit. In NT sunt repetate poruncile: sa nu omori, sa nu...., toate inafara de ziua a 4-a. Sambata este o UMBRA si acum este ziua Domnului DUMINICA.

Botezul cu apa este un semn.

1 Corinteni 1

17De fapt, Hristos m'a trimes nu să botez, ci să propovăduiesc Evanghelia: nu cu înțelepciunea vorbirii, ca nu cumva crucea lui Hristos să fie făcută zadarnică.

Lumea uita ca acel cuvant tradus BOTEZ inseamna curatire. Porunca din Marcu 16 este sa curatim cu Cuvantul prin propovaduire. In momentul in care cineva devine salvat este curatat.

..........nu vorbeam de legea ceremoniala........ci de cele 10 porunci..........botezul e obligatoriu.....
nu degeaba L-a exemplificat Hristos........in Corinteni contextul spune ca e vorba de altceva........
.........si oricum spune clar ca apostolul a si botezat pe unii.......asa ca nu incerca sa-ti ,,acoperi,,
neascultarea cu fraze scoase din context.........

Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel

Capitolul 1

12. Și spun aceasta, că fiecare dintre voi zice: Eu sunt al lui Pavel, iar eu sunt al lui Apollo, iar eu sunt al lui Chefa, iar eu sunt al lui Hristos!
13. Oare s-a împărțit Hristos? Nu cumva s-a răstignit Pavel pentru voi? Sau fost-ați botezați în numele lui Pavel?
14. Mulțumesc lui Dumnezeu că pe nici unul din voi n-am botezat, decât pe Crispus și pe Gaius,
15. Ca să nu zică cineva că ați fost botezați în numele meu.
16. Am botezat și casa lui Ștefana; afară de aceștia nu știu să mai fi botezat pe altcineva.
17. Căci Hristos nu m-a trimis ca să botez, ci să binevestesc, dar nu cu înțelepciunea cuvântului, ca să nu rămână zadarnică crucea lui Hristos.
18. Căci cuvântul Crucii, pentru cei ce pier, este nebunie; iar pentru noi, cei ce ne mântuim, este puterea lui Dumnezeu.
19. Căci scris este: "Pierde-voi înțelepciunea înțelepților și știința celor învățați voi nimici-o".

132 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 9:15 am

Vizitato

Vizitator
Aha, deci nu scrie că "Hristos m'a trimes nu să botez, ci să propovăduiesc Evanghelia"?

Inventez eu că asta scrie? Iar, dacă scrie clar că nu l-a trimis să boteze, atunci cum îți permiți tu să afirmi altfel?

133 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 9:27 am

Delta

demon
Zexelica a scris:Aha, deci nu scrie că "Hristos m'a trimes nu să botez, ci să propovăduiesc Evanghelia"?
Apropo, și dacă scrie (sau nu) asta, atunci... ce? Smile
Este un text.
Ca multe alte texte.
Nimic mai mult. Wink

134 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 10:47 am

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:Aha, deci nu scrie că "Hristos m'a trimes nu să botez, ci să propovăduiesc Evanghelia"?

Inventez eu că asta scrie? Iar, dacă scrie clar că nu l-a trimis să boteze, atunci cum îți permiți tu să afirmi altfel?

...te faci ca nu vezi ?.......am subliniat frazele unde scrie ca si apostolul a botezat......insa a lasat
mai mult pe altii s-o faca tocmai pt. a preveni ceea ce uneori s-a si intamplat......

Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel

Capitolul 1

12. Și spun aceasta, că fiecare dintre voi zice: Eu sunt al lui Pavel, iar eu sunt al lui Apollo, iar eu sunt al lui Chefa, iar eu sunt al lui Hristos!
13. Oare s-a împărțit Hristos? Nu cumva s-a răstignit Pavel pentru voi? Sau fost-ați botezați în numele lui Pavel?
14. Mulțumesc lui Dumnezeu că pe nici unul din voi n-am botezat, decât pe Crispus și pe Gaius,
15. Ca să nu zică cineva că ați fost botezați în numele meu.
16. Am botezat și casa lui Ștefana; afară de aceștia nu știu să mai fi botezat pe altcineva.
17. Căci Hristos nu m-a trimis ca să botez, ci să binevestesc, dar nu cu înțelepciunea cuvântului, ca să nu rămână zadarnică crucea lui Hristos.
18. Căci cuvântul Crucii, pentru cei ce pier, este nebunie; iar pentru noi, cei ce ne mântuim, este puterea lui Dumnezeu.
19. Căci scris este: "Pierde-voi înțelepciunea înțelepților și știința celor învățați voi nimici-o".

135 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 12:08 pm

Vizitato

Vizitator
Leo Luke a scris:...te faci ca nu vezi ?.......am subliniat frazele unde scrie ca si apostolul a botezat......insa a lasat mai mult pe altii s-o faca tocmai pt. a preveni ceea ce uneori s-a si intamplat......
De unde știi tu de ce a lăsat elmai mult pe alții? Termină cu speculațiile astea.

Iar eu nu am zis că botezul este interzis, ci doar că e un SEMN. Importantă ete propovăduirea corectă, nu visele lu' coana mare.

136 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 1:26 pm

Sunna

vrajitor
Delta a scris:
Este un text.
Ca multe alte texte.
Nimic mai mult. Wink

rolf Si eu vreau sa imi demonstreze cineva valoarea de ADEVAR ABSOLUT al Scripturilor, indiferent ca e TORA sau Biblia Crestina, macar a uneia din ele. Cum as crede ce scrie acolo, din moment ce e o simpla carte?

137 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 1:33 pm

Tudorel666

eliberat
Sunna a scris:
Delta a scris:
Este un text.
Ca multe alte texte.
Nimic mai mult. Wink

rolf Si eu vreau sa imi demonstreze cineva valoarea de ADEVAR ABSOLUT al Scripturilor, indiferent ca e TORA sau Biblia Crestina, macar a uneia din ele. Cum as crede ce scrie acolo, din moment ce e o simpla carte?

A crede, este dovada de nebunie, a sti este dovada de credinta.
Nu trebuie sa crezi ce scrie acolo, ci sa stii daca ce scrie este adevarat sau nu. Pentru a sti, trebuie sa le pui la incercare.
Pune-le deci la incercare si vei sti, ti se va demonstra sau infirma valoarea lor de adevar.

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

138 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 1:38 pm

Sunna

vrajitor
Tudorel666 a scris:
Nu trebuie sa crezi ce scrie acolo, ci sa stii daca ce scrie este adevarat sau nu. Pentru a sti, trebuie sa le pui la incercare.
Pune-le deci la incercare si vei sti, ti se va demonstra sau infirma valoarea lor de adevar.
Si cu ce sa incep? Am tocit o parte din Scriptura crestina, am invatat sistemul de jertfe, Legea, Proorocii... Erau scrieri pentru timpurile alea. Apoi am citit interpretari si si interpretari si cred ca si iudeii legat de profetii. Isus NU e Mesia. Nu exista. Daca firul se rupe inainte sa descopar ca si voi precum ca El e Cuvantul, mi-e imposibil sa citesc sau sa incerc niste minciuni, care sunt potrivite de Constantin Paganul. MA refer la Noul Testament. Exista doar Vechiul si acolo nu e nici un Isus, iar si acea parte, adica Vechiul Testament, este doar o carte ca oricare alta.

139 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 2:14 pm

Tudorel666

eliberat
Sunna a scris:
Tudorel666 a scris:
Si cu ce sa incep? Am tocit o parte din Scriptura crestina, am invatat sistemul de jertfe, Legea, Proorocii... Erau scrieri pentru timpurile alea. Apoi am citit interpretari si si interpretari si cred ca si iudeii legat de profetii. Isus NU e Mesia. Nu exista. Daca firul se rupe inainte sa descopar ca si voi precum ca El e Cuvantul, mi-e imposibil sa citesc sau sa incerc niste minciuni, care sunt potrivite de Constantin Paganul. MA refer la Noul Testament. Exista doar Vechiul si acolo nu e nici un Isus, iar si acea parte, adica Vechiul Testament, este doar o carte ca oricare alta.

Eu am inceput cu "cel ce iti cere, da-i". Tu poti sa incepi cu oricare alt indemn sau chiar cu acesta. Dupa ce il faci, mediteaza la ce ai descoperit.
Fii atenta insa ca dureaza: luni sau ani!
Ai rabdare?

140 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 4:20 pm

Vizitato

Vizitator
Cu topicul cum facem?

141 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 4:52 pm

Delta

demon
Zexelica a scris:Cu topicul cum facem?
Care topic? huh

142 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 5:33 pm

Tudorel666

eliberat
Zexelica a scris:Cu topicul cum facem?

Ai dreptate, cu botezul trebuie sa inceapa toti. Hristos s-a lasat botezat de Ioan. A urmat Isus calea lui Ioan? Nu, nu a urmat-o, ci a continuat-o. Asa trebuie sa faca oricare dintre noi: esti ortodox si ai primit botezul? Foarte bine, nu ai nevoie de altul ci inhama-te la carul ortodoxiei si du-l mai departe, spre Imparatia lui Dumnezeu. Ai fost botezat penticostal, adventist sau iehovist? Foarte bine, inhama-te la carul lor si continua de unde au ramas ei, ducandu-le biserica spre Imparatia lui Dumnezeu.
Mai mult chiar: esti musulman, botezat musulman? Inhama-te la carul lui Allah si du-l mai departe, cat de departe poti!
In final, ne vom intalni toti in fata aceleiasi porti: poarta oilor lui Isus si toti vom intra prin El in Imparatia lui Dumnezeu.

143 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 6:16 pm

Vizitato

Vizitator
Chestia asta cu "botezul" e vrajala pe fata! Nu mi se pare normal ca un bebe, care nici nu stie cum il cheama, sa fie declarat, ca sa sic asa, ca membru al unei anume biserici fara ca el sa aiba discernamant!!! Mult mai bine ar fi ca acel copil sa fie intrebat, atunci cand ajunge la maturitate, daca vrea sa faca parte din biserica respectiva sau sa aleaga singur la ce credinta vrea sa adere, care i se potriveste lui dpdv. al ideilor si personalitatii lui!

144 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 6:24 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:
... Hristos s-a lasat botezat de Ioan...A urmat Isus calea lui Ioan? Nu, nu a urmat-o, ci a continuat-o. Asa trebuie sa faca oricare dintre noi: esti ortodox si ai primit botezul? Foarte bine, nu ai nevoie de altul ci inhama-te la carul ortodoxiei si du-l mai departe, spre Imparatia lui Dumnezeu. Ai fost botezat penticostal, adventist sau iehovist? Foarte bine, inhama-te la carul lor si continua de unde au ramas ei, ducandu-le biserica spre Imparatia lui Dumnezeu.
Mai mult chiar: esti musulman, botezat musulman? Inhama-te la carul lui Allah si du-l mai departe, cat de departe poti!
In final, ne vom intalni toti in fata aceleiasi porti: poarta oilor lui Isus si toti vom intra prin El in Imparatia lui Dumnezeu.

Din cate stiu io isus sa botezat pe la 30 de ani, deci stia ce face!!!! degeaba botezi copilu' musulman sau ortodox, de exemplu, daca el creste si se muta la alta religie decat cea in care a fost botezat!

PS: Io is botezat ortodox Crying or Very sad , deci membru al bisericii ortodoxe doh , dar nici macar nu dau pe acolo + ca m-am transferat la satanisti de ani buni de zile! La satanisti ma simt io bine si acolo mi-am gasit linistea sufleteasca, aici ma simt bine din toate punctele de vedere! kisses1

Mi-a placut chestia cu oile! ulala ulala ulala Parca ai fi Behehecali si turma lui!

145 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 6:27 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:Chestia asta cu "botezul" e vrajala pe fata! Nu mi se pare normal ca un bebe, care nici nu stie cum il cheama, sa fie declarat, ca sa sic asa, ca membru al unei anume biserici fara ca el sa aiba discernamant!!! Mult mai bine ar fi ca acel copil sa fie intrebat, atunci cand ajunge la maturitate, daca vrea sa faca parte din biserica respectiva sau sa aleaga singur la ce credinta vrea sa adere, care i se potriveste lui dpdv. al ideilor si personalitatii lui!

Tu te-ai nascut roman. Te-a intrebat cineva ceva? Nu cred ca ar fi fost indicat, nu? Era mai bine sa ramai fara de cetatenie? Nu cred ca era mai bine! Nu-ti place sa fii roman? Poti sa renunti la cetatenie si sa fii apatrid sau sa capeti cetatenia unei alte tari si sa fii francez, german, italian sau...guatemalez.
Nu-ti place sa fii ortodox? Care este problema? Poti capata "cetatenia" oricarei biserici pe care o vei dori!

146 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 6:31 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:
Nu-ti place sa fii ortodox? Care este problema? Poti capata "cetatenia" oricarei biserici pe care o vei dori!

Stai linistit ca am capatat deja "cetatenie" la Biserica Satanista!

PS: Ai sa razi, dar chiar imi place sa fiu roman si sunt mandru cu asta!

147 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 6:39 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Din cate stiu io isus sa botezat pe la 30 de ani, deci stia ce face!!!! degeaba botezi copilu' musulman sau ortodox, de exemplu, daca el creste si se muta la alta religie decat cea in care a fost botezat!

PS: Io is botezat ortodox Crying or Very sad , deci membru al bisericii ortodoxe doh , dar nici macar nu dau pe acolo + ca m-am transferat la satanisti de ani buni de zile! La satanisti ma simt io bine si acolo mi-am gasit linistea sufleteasca, aici ma simt bine din toate punctele de vedere! kisses1

Mi-a placut chestia cu oile! ulala ulala ulala Parca ai fi Behehecali si turma lui!

Stimate domnule satanist (chiar esti convins ca esti? - eu nu prea!), cu tot spiritul dvs de observatie extraordinar, v-a scapat din vedere un mic lucru: Hristos nu s-a botezat ca sa-si schimbe credinta, ci ca recunoastere in fata intregii lumi ca pana si el, care era numit Rabi si era considerat prooroc, invatator si fiu al lui Dumnezeu, tot era pacatos si avea nevoie de botezul pocaintei!
Adevaratul botez al lui Isus, botez prin care i s-a stabilit identitatea religioasa, l-a primit la varsta de opt zile, cand a fost taiat imprejur si a fost primit in randul credinciosilor lui Iahwe.
Deci, daca domnia ta ai fost botezat ortodox la o luna sau doua ori chiar mai mult, Isus a fost botezat evreu la numai opt zile!!!

Deci Isus a fost botezat la opt zile si botezul de la 30 de ani nu i-a schimbat apartenenta religioasa, ci a ramas tot evreu!!! Te afli in eroare, iubitul meu frate satanist...

Ultima editare efectuata de catre Tudorel666 in Joi Aug 28, 2008 10:18 pm, editata de 1 ori

148 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 6:44 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Tudorel666 a scris:

Stai linistit ca am capatat deja "cetatenie" la Biserica Satanista!

PS: Ai sa razi, dar chiar imi place sa fiu roman si sunt mandru cu asta!

Cand Isus scotea demoni din oameni, o facea pentru ca il invinsese deja pe Satan. Esti satanist? Asa o fi...Dar nu esti de fapt decat o celula dintr-un organ apartinand... tot lui Hristos!!!
Ma bucur ca esti mandru ca esti satanist si ca esti roman!

149 Re: Botezul Biblic ! la data de Joi Aug 28, 2008 11:33 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:
Dar nu esti de fapt decat o celula dintr-un organ apartinand... tot lui Hristos!!!
rolf rolf rolf rolf rolf rolf Asta da afirmatie!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Cum dracu' sa apartin lui ala daca io nu is din biserica lui?????? crazy Ciudata chestie.....

150 Re: Botezul Biblic ! la data de Vin Aug 29, 2008 6:02 am

Delta

demon
Tudorel666 a scris:Cand Isus scotea demoni din oameni, o facea pentru ca il invinsese deja pe Satan.
Săracu Iisus se răsucește prin giulgiul ăla citind asemenea afirmații... Laughing

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 6 din 7]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum