Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 5]

26 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Dum Iul 06, 2008 1:29 pm

Ma Radule tu esti ceva special.
Ti-am explicat ceva despre alea 6 milioane care nu iti fac mareimpresie insa probabil ca nu ai inteles.
Alea 6 milioane au fost jumatate din poporul evreu DIN TOATA LUMEA.
Hai sa zicem ca ar fi fost (fereasca Dumnezeu!) omorati o jumatate din poporul Roman.
Mare, mic,batran, copi, femei barbati,totiil. Si atuncia ai fi scris ca nu-i loc de compatimire?

Ce nu te omoara te face mai puternic. Da, ai dreptate dar cam greu cand ti se omoara toata familia si tu ramai "din gresala"

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Dum Iul 06, 2008 7:06 pm

Radu161

muritor de rand
6 milioane e umflat!
Pentru 5 milioane am calculat ca trebuiau sa fie omorati 4600 de oameni pe zi. Explica-mi si mie cum se poate, ca pe mine ma depaseste....

Si cum zicea un prieten de-al vostru...Stalin... "moartea unui om e o tragedie, moartea a mai multi e doar o statistica"

28 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Dum Iul 06, 2008 7:31 pm

SPRS

demon
Radu161 a scris:6 milioane e umflat!
Pentru 5 milioane am calculat ca trebuiau sa fie omorati 4600 de oameni pe zi. Explica-mi si mie cum se poate, ca pe mine ma depaseste....

Si cum zicea un prieten de-al vostru...Stalin... "moartea unui om e o tragedie, moartea a mai multi e doar o statistica"

te sfatuiesc sa cercetezi mai amanuntit si abea apoi sa te lansezi in tiribombe de genul 6 milioane e umflat.
iar daca avertismentul acesta nu te potoleste, atuncea exista si alte metode de "potolire".

29 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 3:10 am

Puiu.T

inger
SPRS cu decenta iti soun ca excagerezi
daca poti combate o idee, fa-o
dar cu decenta si in spiritul bunei-cuvinte
dar ce ai cu omul care nu-i de acord cu tine????

avertismentul de mai sus si amenintarea nu-ti fac cinste
in acesta lume putem convietuii toti, daca exista intelegere
puiu.t

30 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 8:50 am

Radu161

muritor de rand
In primul rand sa-mi dovedesti ca au murit 6 milioane de evrei. Cand o sa-mi dovedesti chestia asta, o sa-ti arat si eu de ce n-au putut fi atatia. Desi am mai zis.
N-ai decat sa ma potolesti si prin alte metode. Dar asta o sa fie o asemenea democratiei noastre: "ai drept la libera exprimare, dar numai daca zici ce zicem si noi".

31 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 9:14 am

SPRS

demon
Radu161 a scris:In primul rand sa-mi dovedesti ca au murit 6 milioane de evrei. Cand o sa-mi dovedesti chestia asta, o sa-ti arat si eu de ce n-au putut fi atatia. Desi am mai zis.
N-ai decat sa ma potolesti si prin alte metode. Dar asta o sa fie o asemenea democratiei noastre: "ai drept la libera exprimare, dar numai daca zici ce zicem si noi".

Tu ai facut afirmatia asa ca tu trebuie sa demonstrezi.
Fi linistit ca exista destule link uri care sustin holocaustul.
Uite un link. Do the math.
http://www.historyplace.com/worldwar2/holocaust/h-statistics.htm

32 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 9:50 am

Radu161

muritor de rand
Opa...ce vad eu aici..."Estimated Killed". Asta numesti tu sursa de incredere? O lista din asta pot s-o fac si eu.
Daca nu stii cum s-au facut listele astea, iti zic eu: s-au comparat listele ultimului recensamant inainte de razboi cu cele ale primului recensamant de dupa razboi. Asta nu inseamna ca au fost toti omorati, mare parte din ei au plecat. Cu cine crezi ca s-a format Israelul?
Asa s-a ajuns la cifre de 250.000 (287.000 pe site) de evrei morti in Romania, in conditiile in care aici doar au fost mutati in transnistria, nu a existat o politica de exterminare. Antonescu a refuzat sa predea evreii din Romania lui Hitler, asa cum a procedat Horthy de exemplu. A, si era sa uit acest amanunt, intre evreii din Romania "morti" au fost luati in calcul si cei deportati de Horthy din Transilvania de nord, care, sorry, nu e vina noastra.
Acum vin si eu cu niste argumente, scrise de oameni care au studiat problema mai mult decat mine.
http://ro.altermedia.info/noua-ordine-mondiala/problemele-mele-cu-holocaustul_5837.html
Si despre cel care a creat cifra de 6 milioane:
http://ro.altermedia.info/istorie-alternativa/cine-este-creatorul-celor-sase-milioane_6606.

33 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 11:56 am

Ma Radu, Acuma m`am lamurit de unde pescuiesti tu ideile tale despre evrei.Dar asta este numai una din sursele tale.Mai mult ca sigur ca de acasa ai primit tu educatia prima cum si ce sa crezi despre evrei.
Mie tocmai i-mi face placere sa discut cu unom la care antisemitismul nu este un hobby ci felul in care l`au invatat in familie sa gandeasca.
Am citit care sunt sursele de noutati si vesti a sitului care l`ai scris. In orientul mijlociu,(debili ,ca palestina inca nu exista si ea cand v`a exista va face parte ca Israelul din orientul apropiat. O droaie de surse palestiniene care sunt celebre in lume ca fiind foarte impartiale,cica.Din Israel,cateva asociatii stapanite de extremisti de stanga, in parte si ei arabi israelieni.
Radule,daca azi, Romania este unul din cele mai inapoiate tari din Europa si cel mai inapoiat din Uniunea Europeana,asta se datoreste mult mentalitatii Romanilor. Cat vor Romanii sa fiu un popor ca altii dar mentalitatea ii impiedica. Romanii nu invata de la alte popoare dar nici din gresilile care le-au facut in trecut nu invata. Ca un patefon stricat la care placase invarteste dar nu inainteaza. Radule,nu mai aveti evrei.Evreii vostri traiesc foarte bine dar nu la voi.Au facut si desvoltat o economie deamna de mentionat. Stat mic Israelul dar are rezerve de peste 37 miliarde de dolari.Anul acesta banca Mondiala a afirmat ca moneda Israeliana are drept la curs international. Uite ce ati pierdut. In loc de evrei aveti lunatici care vor sa indoape pe altii cu propaganda arabilor nu ca-i cred ca au dreptate ci ca sunt antisemiti... Nu m`ai aveti tapi ispasitori la situatia in care va aflati. Tziganii nu pot sa inlocuiasca evreii ca si o parte din :Bunii Romani" sunt tzigani sau amestecati cu ei.
Cu cele cateva grame de creier care au antisemitii la voi, ei spera la "o noua ordine". Asa scrie in situl tau. Ista este exact termenul de care facea uz si Hitler.Si tu vrei sa mergi pe urmele lui? Unde vrei sa aduci Romania? Nu-i pacat de energia risipita care la sfarsit nu va aduce Romaniei nici un beneficiu ci numai necazuri?

34 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 2:35 pm

SAVIN

vrajitor
radu, raspunsul este YAD VE SHEM.
se afla in jerusalem, si in afara de muzeu a holocostului, este o institutie de stat care a tinut liste precise despre toti cei care au disparut.
cuvantul DISPARUT nu este intamplator. evreu era luat din casa cu camionul la gara, de la gara cu trenul de animale, 2.3 zile, la lagare de exterminatie, acolo erau gazati si corpurile arse in crematori. in urma ramaneau vecini, care nu aflau nici o data ce li sa intamplat. nu exista mormant nicaieri.evrei nu se mai intorceau. nu trimeteau srisori. dispareau.
cum am spus AU DISPARUT....PRIN COSIUL DE FUM.
cand se zice APROXIMATIV 6 MILIOANE, asta poate sa insemne de asemenea MAI MULT DE 6 MILIOANE.
dar ce conteaza pentru tine daca erau 5 sau 7 milioane. ce iti pasa tie ca 1 milion de copii au fost ucisi. ce iti pasa tie, ca erau evrei. sau tigani. sau homosexuali.
important ca tu si familia ta nu au fost atinsi. ca daca ar fi fost victime, ai fi gandit altfel, daca asta se poate numi "gandit".
daca intradevar vrei sa sti, nu lipsesc surse / holocostul este subiect predat la universitati. nu lipsesc carti istorice cu toate amanuntele groaznice, cu fotografi de munti de corpuri, de oameni numai oase, etc. fotografi si filme. facute de germani, care de asemenea, EI TINEAU CONTUL CATI MORTI AU REUSIR SA CREIEZE PE ORA, PE ZI, SAPTAMANAL, SI SA AJUSTEZE VITEZA CU CARE SE POATE OMORA MAI REPEDE.
daca holocostul nu a fost, cum citesti tu pe internet de la legionari si alti aiuriti, germania nu ar fi platit miliarde, si mii de miliarde in pensi, ajutor israelului, etc. recunoscand vina lor si cea au facut.
esti tanar si tare ignorant. stiu ca nu te vezi tu asa. dar asta este mai bine decat sa ajung la concluzia ca esti tanar, ignorant, antisemit si fara o viata.
sfat GET A LIFE!

35 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 6:32 pm

Radu161

muritor de rand
Prefer sa fiu nationalist (care apropo, mi se pare o virtute, nu o rusine) si ignorant (legat de autocompatimirea voastra) decat sa inghit galusti cu romanii sunt cei mai inferiori si faze din astea.
Asa cum simtiti voi cand eu zic ca de fapt n-au fost 6 milioane ci au fost mai putini (nu dau cifre ca iar imi sariti in cap) simt si eu cand spuneti ca romanii sunt vai de soarta lor.
Faptul ca nu mai avem atatia evrei in tara nu mi se pare o pierdere. Tot ce faceti, faceti pentru voi, nu pentru tara adoptiva!
Tot ce ati enumerat sunt bunuri care le adunati pe pamant. Mai departe nu va folosesc la nimic.
Si cu asta am terminat.
Eu la acest topic nu mai scriu nici un mesaj pentru ca e pierdere de timp. Voi nu-mi schimbati parerea nici eu nu vi-o schimb pe a voastra. Si in plus, fortele sunt inegale 3 vs. 1 .

P.S.: Nu va chinuiti sa raspundeti. Sunt la fel de ignorant...poate chiar un pic mai mult.

36 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 7:31 pm

Daca asa,ista este o replica retorica.
Noi evreii,in cursul ultimilor 2000 de ani ne-am perfectionat asa simturile vitale ca mirosim de departe putoarea antisemitilor. Noi nu-i suferim mai mult decat ei in dobitocia lor ne uraste.
Antisemitii sunt ignoranti, inculti si usor de emotionat.
Ignoranti deoarece a ura evreii este un fapt fara nici un motiv logic. Ignoranti deoarece nu stiu sa invete din istoria omenirii. Totii antisemitii din trecut,cu toate opresile si necazurile ce au facut evreilor,unde sunt ei si popoarele lor si unde sunt azi evreii... Antisemitii sunt usor de emotionat.Li se povesteste ca nationalismul si legionarii vor salva iubita patrie din ghiarele jidanilor.Atuncia ei se simt super-oameni...
Cand a scris Radu in ultima replica a lui ca ce-i pasa ca evreii fac afaceri in Romania ca pentru ei fac nu pentru Romania,am inteles ca domnul Radu a fost deacuma aci pe forum sii s`a aratat pe unde este iesirea. El are 17 ani. Domnul.
Ca sa nu raman dator, sa explic cum este chestia cu afacerile care se fac intr`o tara.Dece ele aduc bogatie si belsug tarii. Citeste domnul Radu si invata ca nu-i complicat.
Sa spunem ca un evreudin Romania face export din Romania de linguri de lemn la o alta tara . I se plateste in dolari dar el are nevoie de lei ca sa plateasca muncitorii,impozite si toate alte cheltueli.Ce face el?
Schimba dolarii in lei. Ce s`a intamplat de fapt? 1.a dat statului dolari si a primit lei care la stat ii costa ca pretul hartiei si tiparirea leilor. 2. prin afacerea lui a dat de munca la muncitori care au primit leafa.
3.cine face afaceri plateste si impozite la stat asa ca statul castiga. 4. afacerile provoaca cercetari stintifice si inaintarea tehnologiilor...Haide ca-i deajuns pentru data asta .

SPRS,sunt convins ca-i vorba de acel copil de 17 ani care a fost deacuma o data trimes acasa de aci .Aceleas idei si aceleas cuvinte. Cam hurlubeu domnul.

37 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 7:35 pm

Sunna

vrajitor
Der Bedeu a scris:Daca asa,ista este o replica retorica.
Cand a scris Radu in ultima replica a lui ca ce-i pasa ca evreii fac afaceri in Romania ca pentru ei fac nu pentru Romania,am inteles ca domnul Radu a fost deacuma aci pe forum sii s`a aratat pe unde este iesirea. El are 17 ani. Domnul.
SPRS,sunt convins ca-i vorba de acel copil de 17 ani care a fost deacuma o data trimes acasa de aci .Aceleas idei si aceleas cuvinte. Cam hurlubeu domnul.

Pai, Der Bedeu, pe Raducu eu l-am adus aici de pe un site masonic. Va rog sa il lasati in pace ca nu este unul si acelasi cu Ramses90! Embarassed Poate nu are 21 ani, dar nici 17! Trebuie si el sa capete experienta de la persoane mai mari! Wink

38 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 7:47 pm

Daca asa spui tu,i-mi iau cuvintele despre identitatea lui inapoi si ma scuz daca l`am jenat.

Tu Suna,nu prea scri mult dar ti mult la forum .

Asta-i poza ta? Ce faci asta seara?

39 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 7:51 pm

SPRS

demon
Sunna a scris:
Der Bedeu a scris:Daca asa,ista este o replica retorica.

Pai, Der Bedeu, pe Raducu eu l-am adus aici de pe un site masonic. Va rog sa il lasati in pace ca nu este unul si acelasi cu Ramses90! Embarassed Poate nu are 21 ani, dar nici 17! Trebuie si el sa capete experienta de la persoane mai mari! Wink

In cazul asta ar trebuii sa-ti revizuiesti criteriile de selectare.
Cat despre prezenta lui pe un site masonic, cred ca stiu pe care parte a baricadei se afla Raducu.Smile

40 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Lun Iul 07, 2008 9:39 pm

Radu161

muritor de rand
Revin cu un singur raspuns.
Nu stiu de unde ati scos varsta de 17...ignoranta poate... eu am aproape 20. Adminul stie de ce am pus o varsta mai mare, a fost o problema, sa zicem, tehnica.
Apropo de baricade, da sunt pe partea cealalta, unde-s mai putini (da, aia ignoranti)...asa zisul "dark side". bat smiley
Si legat de ce zicea sunna, toti care m-au contrat pe subiectul asta au fost moderatori. Interesting...cam nasol cu libertatea de exprimare...

41 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Mar Iul 08, 2008 1:44 am

SAVIN

vrajitor
exista o problema specifica fostelor tari comuniste.problema este ca nu se intelege ca libertatea, in toate formele posibile, trebuie practicata intrun cadru legal.
de exemplu, ai libertatea, dar esti obligat sa te opresti la lumina rosie. si sa urmaresti limitele de viteza. si sa tipi intr-o sala intunecoasa de cinema FOC,cand nu este foc, este ilegal, si sa nu incinti la ura sau violenta, etc.
daca toate astea par limite la libertate, sant, ca libertatea fara un cadru legal, este de fapt anarhie. si o societate nu poate functiona in anarhie. trebuie sa fiu sigur cand am lumina verde, ceilanti se vor opri, ca au lumina rosie. daca toti circula cum si cand le vine, asta este anarhie.
libertate in cadru legal nu este cenzura, asta va fi o alta lectie.

42 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Mar Iul 08, 2008 1:49 pm

Puiu.T

inger
cred ca sunt unele exagerari de ambele parti
si o spun cu toata decenta si seriozitatea cuvenita
av propun reanalizarea cu mai putina pasiune

43 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Mier Iul 09, 2008 6:37 pm

Admin a scris:
Radu161 a scris:Si legat de ce zicea sunna, toti care m-au contrat pe subiectul asta au fost moderatori. Interesting...cam nasol cu libertatea de exprimare...

hmm

O SA DESFIINTAM MODERATORII, CA SA TE POTI EXPRIMA LIBER!

Scuza dar sa desfintezi moderatori numai ca tinerelul antisemit-legionar s`a plans ca au tabarat pe el trei moderatori, cred ca este o gresala.Nu numai moderatori ar fi trebuit sa-i sara in cap ca povestea cu el este ca asa oameni trebuie sa-i omori cand sunt mici. Povestea este cu un om care cat p`aci l-a calcat trenul . Ila cu aburi cum erau o data. L`au bagat in statie sa-si revina si omul a luat un scaun si a inceput sa loveasca cu el intr`un ceainic cu fluier care exact a inceput sa fluiere. La altii a explicat ca pe istia trebuie de omorat cand sunt inca mici....
Moderatori trebuie sa fiu pe forum dar sa se amestece numai in cazuri speciale. Fara moderatori ,intra un hurlubeu si pana o sa observi va infecta tot forumul cu mizerii.

44 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Mier Iul 09, 2008 7:19 pm

No Name

inger

45 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Joi Iul 10, 2008 8:05 pm

Hmm, evreii au fost de fapt niste supravietuitori ai istoriei, dar, sa fim sinceri, nu a mai ramas mare lucru din evreii antici, semiti ( care aratau la fel ca Yaser Arafat de ex. ). Majoritatea celor de acum provin de fapt din kazari. Cei antici de asemenea dupa fuga din Egipt si sclavia babiloniana au preluat tot felul de mituri si legende de pe acolo si au scris Vechiul Testament ( vezi legenda lui Noe scrisa dupa legenda sumeriana a lui Ghilgames ). Mai tarziu dupa ce au fost nimiciti de romani nu a mai fost mare lucru de ei. Faptul ca peste secole au reusit sa acapareze mari averi si sa obtina pozitii importante in cadrul unor mari puteri ( este foarte posibil ca SUA sa fi fost infiintata ca stat masonic, iar evreii sa fii profitat de pozitiile din masonerie si sa obtina pozitii importante in SUA pe aceasta cale ) i-a ajutat sa reocupe un teritoriu in Palestina ( numita asa ca provincie de romani ) si sa formeze un stat, sub obladuirea acelor mari puteri. Si astazi Israelul isi datoreaza existenta protectiei SUA, unde ei au oameni in pozitii inalte. Antisemitismul in multe momente este provocat de insasi felul de a fi al unor evrei, si care nu se intelege de loc cu felul de a fi al autohtonilor din locurile unde ei au ajuns, sau de unii care mai scriu si pe aici, intr-un vadit ( si de neinteles totusi ) fel anti romanesc. Iar de obicei cand semeni vant vei culege furtuna

46 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Vin Iul 11, 2008 12:21 pm

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:
Scuza dar sa desfintezi moderatori numai ca tinerelul antisemit-legionar s`a plans ca au tabarat pe el trei moderatori, cred ca este o gresala.Nu numai moderatori ar fi trebuit sa-i sara in cap ca povestea cu el este ca asa oameni trebuie sa-i omori cand sunt mici.

Aha! Uite unde era teroristul care incita la crime si la omorare de copii. sa-i omori cand sunt mici adica sa omori copii! Frumos indemn!?! Deci asta faceti voi evreii cu palestinienii: îi omoriti de mici. Si mai zici ca trebuie moderat forumul. Ca sa ce? Ca sa stergi tu replicile care nu-ti convin? Sa-ti fie rusine si ptr ce ai zis ptr omorirea de copii si ptr atitudinea pe care o ai de a baga pumnul in gura.

47 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Vin Iul 11, 2008 8:50 pm

SPRS

demon
Ei lasa ca daca nu mor de "mici" poate mor de "parjoale". rolf

48 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Sam Iul 12, 2008 7:25 am

Radu161

muritor de rand
Pt Der Bedeu
Cu o asemenea fraza ti-ai anulat toate drepturile de a acuza nazistii. Se vede ca si tu ai aceeasi mentalitate ca a dusmanilor tai!
Tu la ce te asteptai la un asemenea subiect, sa venim toti si sa plangem evreii? Sa-i plangi tu, cu neamul tau, ca si noi avem mortii nostri.
Si prin faze gen "tineretul antisemit-legionar", repetate pana la refuz (se pare ca e o tehnica a natiunii voastre - sau cel putin a unor elemente nationaliste din cadrul ei) dovedesti IGNORANTA pe care ai acuzat-o la altii.
In primul rand, daca contest un numar de evrei morti, asta nu ma face antisemit. Antisemit inseamna sa urasti evreii, ceea ce nu e cazul meu. Nu o sa urasc o natiune intreaga pentru cateva uscaturi (unde sunt mai multe, se schimba situatia). Legionar, inseamna sa apartii de Miscarea Legionara, care nu mai exista. Daca vrei sa-mi zici intr-un fel apropiat, poti sa-mi zici nationalist. Ceea ce pentru mine e o mandrie. Si ceea ce faci tu se cheama nationalism, in varianta evreiasca.

49 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Sam Iul 12, 2008 7:35 am

Zyraxes

demon
Radu161 a scris:Pt Der Bedeu
Si ceea ce faci tu se cheama nationalism, in varianta evreiasca.

Cred ca mai degraba se cheama fascism evreiesc. Citat din Europai Ido: fascismul este fascism chiar dacă este practicat de evrei (ori cel care a avut de suferit, poate comite chiar și genocid liber și nepedepsit?)
www.e-ido.com/Comunicat-2007-apr-25.htm+fascism+evreiesc&hl=ro&ct=clnk&cd=2&gl=ro" target="_blank" rel="nofollow">http://74.125.39.104/search?q=cache:xyvsedDmyrsJ:www.e-ido.com/Comunicat-2007-apr-25.htm+fascism+evreiesc&hl=ro&ct=clnk&cd=2&gl=ro

50 Re: ANTISEMITISMUL SI BISERICA CRESTINA. la data de Sam Iul 12, 2008 7:37 am

Zyraxes

demon
SPRS a scris:Ei lasa ca daca nu mor de "mici" poate mor de "parjoale". rolf

Daca ziceai asta despre evrei primeai sanctiune si erai considerat anti-semit si terorist. Daca o zici despre adversarii lor, trebuie sa fii felicitat si premiat? Vezi ca si palestinienii sunt semiti si poti fi considerat si in cazul asta anti-semit!

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum