Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Numerologia

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Numerologia la data de Mar Iul 01, 2008 12:22 am

Bagherra

vrajitor
Numerologia,este o stiinta metafizica.O stiinta a initiatilor.Singura,pe care Dzeu,nu o incrimineaza.Din contra,ne indeamna referindu-se la Anticrist:"Numele sau,este nume de om;iar suma numelui sau este...666.Cine are pricepere,sa socoteasca..." fingers
Numarul,este o "cheie".Un sunet.O litera. O vibratie.Energie.
Despre EL insusi,Dzeu spune:"Eu,unu sunt!"
Isus,la fel afirma:"Eu,sunt alfa si omega...cel dintai si cel de pe urma...inceputul si sfirsitul".
Aceasta stiinta,numerologia,invata cum sa se analizeze soarta omului in functie de numele pe care il poarta, si cum sa se influenteze aceasta.
Omul,care reprezinta microcosmosul, a fost creat tot pe baza numarului.
Vechile civilizatii,numarau cifrele pe degete iar in celelalte zone ale corpului omenesc descopereau aceleasi cifre,proportii si armonii.
Bazindu-se pe proportiile corpului uman,"constructia" ideala facuta de Dzeu,ei,si-au construit casele si corabiile cum Noe,a fost invatat sa-si construiasca corabia dupa masurile corpului omenesc.
Cifrele,sunt repartizate in tot corpul omenesc intro forma foarte rationala alcatuind in acest fel o anumita formula magica pe care noi inca nu am descoperit-o.
Cunoscind numele cuiva,ai vom cunoaste...puterea.
In biblie,exista o multime de exemple unde diversi ingeri isi ascund numele adevarat.Ingerul care lupta cu Iacov,refuza sa-si spuna numele considerind ca daca Iacov ai va sti numele,il va invinge.
Tot de aici,tendinta omului de a avea un nume de botez,tainic,si un nume...oficial.
Ginditi-va la legenda egipteana a zeitei Izida care,incerca sa ia puterea zeului soare,Ra.
Cunoscind numele adevarat al cuiva,ai poti cunoaste destinul,caracterul,calitatile,defectele,intrun cuvint,totul. Smile
Suma numerologica a literelor din care e alcatuit numele reprezinta esenta transcedentala a omului respectiv.
"Schimbi numele,schimbi norocul!" zice o zicala veche.De aceea,nu permiteti nimanui sa va porecleasca ori sa va numeasca intrun fel care va displace,care simtiti ca nu va reprezinta.
Isus,spunea:"Nu ce intra in om il spurca pe el ci,ceea ce iese din el spurca omul!" Adica,cuvintul.Sunetul.
Tot Isus spune:"Veti da socoteala de fiecare vorba,de fiecare vorbulita!" caci,"...la inceput,a fost Cuvintul".Prin cuvint a fost facuta lumea.
Idea Dind valoare literelor,facind o suma ,prin reducere apoi,vom obtine "cheia".
Si intradevar,Dzeu e unu...caci,cifra 1 este Soarele = Ra = Dumnezeu = 4+3+4+5+5+8+5+3= 37 = 10 = 1 ulala

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Numerologia la data de Joi Aug 14, 2008 1:02 pm

Kidda

muritor de rand
he he,si la mine tot cifra unu iese:> Smile

3 Re: Numerologia la data de Dum Aug 17, 2008 10:10 am

XXI

muritor de rand
Bagherra a scris:
"Schimbi numele,schimbi norocul!" zice o zicala veche.De aceea,nu permiteti nimanui sa va porecleasca ori sa va numeasca intrun fel care va displace,care simtiti ca nu va reprezinta.
logic crazy
ca asa poti constientiza lucruri pe care nu le stiai referitoare la personalitatea ta si vei intra in rezonanta cu alte fiinte... No

Ultima editare efectuata de catre XXI in Dum Aug 17, 2008 10:15 am, editata de 1 ori

4 Re: Numerologia la data de Dum Aug 17, 2008 10:13 am

XXI

muritor de rand
Bagherra a scris:
Cunoscind numele adevarat al cuiva,ai poti cunoaste destinul,caracterul,calitatile,defectele,intrun cuvint,totul. Smile
asta doar dupa ce reusesti sa te cunosti pe tine intru totul

5 Re: Numerologia la data de Dum Aug 17, 2008 10:14 am

XXI

muritor de rand
Bagherra a scris:
Isus,la fel afirma:"Eu,sunt alfa si omega...cel dintai si cel de pe urma...inceputul si sfirsitul".
Si intradevar,Dzeu e unu...caci,cifra 1 este Soarele = Ra = Dumnezeu = 4+3+4+5+5+8+5+3= 37 = 10 = 1 ulala

si 11 si 22 si 33 ce sunt?

6 Re: Numerologia la data de Dum Aug 17, 2008 1:23 pm

XXI

muritor de rand
88, 888, 88:88 asa cum este deasupra este si dedesubt cat si in interior

aceasta configuratie deschide portalul posibilitatilor infinite si te ajuta sa-ti depasesti limitele anterioare. te incurajeaza si te indeamna sa zbori pana la luna si sa te opresti pe undeva prin calea lactee in drumul inapoi. este energie atomica pura, spirituala, o sursa de putere.
este succes, prosperitate si afaceri la scara larga cu binecuvantarea universului. aminteste despre mostenirea noastra divina si de legatura cu Creatorul Absolut.
este ambitie si dorinta materiala obtinuta din elevarea spirituala...

http://otherware.blogspot.com/2005/11/aligning-with-master-numbers.html

7 Re: Numerologia la data de Lun Aug 18, 2008 9:45 am

XXI

muritor de rand
99, 999 or 99:99 treapta finala a evolutiei personale.

Acceptarea pe un nivel superior al iubirii, al sufletului si a evolutiei la nivel planetar prin autovindecare. trecerea de la inaltul nivel al lui 9 intr-un nou nivel al Luminii. Intrare si iesire intr-o singura inspiratie. un salt cuantic in necunoscut.

Esti sigur ca vrei sa treci mai departe? esti sigur ca vrei sa fii mai mult decat esti in acest moment? Este IMAGINEA DE FINAL a liniei divine a multiplelor alegeri.

Daca tu crezi ca ai castigat, inseamna ca intradevar ai castigat!

8 Re: Numerologia la data de Mar Sept 09, 2008 2:04 pm

mesajul meu anterior a fost al 11-lea(vedeti la rand la profil) si al 11111-lea pe acest forum. kisses1

acum reflectez cat adevar s-a grait in el:roll:

9 Re: Numerologia la data de Mar Sept 09, 2008 3:37 pm

SilverStar

muritor de rand
Ar putea cineva care se pricepe la numerologie, sa-mi explice ce se intampla in familie la noi din 11 in 11 ani...
In 1986, fiul meu a murit in accident de masina. In ziua aceea implinise 6 ani...
In 1997, mama a avut accident de masina.
In 2008, fratele meu a avut accident de masina... Inca este in perioada de recuperare. I s-a spus ca se va reface complet... Cu rabdare. kisses1

Acest lucru l-am constientizat de putin timp, povestindu-i cuiva despre fratele meu.
Ce ar trebui sa fac ca peste 11 ani sa nu asist la fel de neputincioasa la durerea altcuiva din familie?

10 Re: Numerologia la data de Joi Sept 11, 2008 6:15 pm

nu o sa se mai intample nimic. stii, lucrurile rele vin cate 3 Very Happy sau poate in cel mai bun caz vei primi inapoi aceste pierderi materiale sau spirituale. Wink

11 Re: Numerologia la data de Mier Oct 01, 2008 5:16 pm

Simah

djin
Bagherra a scris:Numerologia,este o stiinta metafizica.O stiinta a initiatilor.Singura,pe care Dzeu,nu o incrimineaza.Din contra,ne indeamna referindu-se la Anticrist:"Numele sau,este nume de om;iar suma numelui sau este...666.Cine are pricepere,sa socoteasca..." fingers
Numarul,este o "cheie".Un sunet.O litera. O vibratie.Energie.
Aceasta stiinta,numerologia,invata cum sa se analizeze soarta omului in functie de numele pe care il poarta, si cum sa se influenteze aceasta.
Omul,care reprezinta microcosmosul, a fost creat tot pe baza numarului.
Vechile civilizatii,numarau cifrele pe degete iar in celelalte zone ale corpului omenesc descopereau aceleasi cifre,proportii si armonii.
Bazindu-se pe proportiile corpului uman,"constructia" ideala facuta de Dzeu,ei,si-au construit casele si corabiile cum Noe,a fost invatat sa-si construiasca corabia dupa masurile corpului omenesc.
Cifrele,sunt repartizate in tot corpul omenesc intro forma foarte rationala alcatuind in acest fel o anumita formula magica pe care noi inca nu am descoperit-o.
Cunoscind numele cuiva,ai vom cunoaste...puterea.
In biblie,exista o multime de exemple unde diversi ingeri isi ascund numele adevarat.Ingerul care lupta cu Iacov,refuza sa-si spuna numele considerind ca daca Iacov ai va sti numele,il va invinge.
Tot de aici,tendinta omului de a avea un nume de botez,tainic,si un nume...oficial.
Ginditi-va la legenda egipteana a zeitei Izida care,incerca sa ia puterea zeului soare,Ra.
Suma numerologica a literelor din care e alcatuit numele reprezinta esenta transcedentala a omului respectiv.
Isus,spunea:"Nu ce intra in om il spurca pe el ci,ceea ce iese din el spurca omul!" Adica,cuvintul.Sunetul.
Tot Isus spune:"Veti da socoteala de fiecare vorba,de fiecare vorbulita!" caci,"...la inceput,a fost Cuvintul".Prin cuvint a fost facuta lumea.
Idea Dind valoare literelor,facind o suma ,prin reducere apoi,vom obtine "cheia".

Mai dat gata!Dar altceva in afara de numerologie nu te preocupa!Unde ai disparut?Ai aruncat pietroiului in apa si dupa aia ti-ai subtilizat avatarul.

Da ca sa nu te expun la probe de microfon degeaba iti arat ceva ce nu stiu multi(sau au uitat)
666=ט

12 Re: Numerologia la data de Mar Oct 07, 2008 8:58 am

mai crede cineva in numerologie? sau mai are cineva nevoie de ea?

13 Re: Numerologia la data de Mar Oct 07, 2008 5:11 pm

Simah

djin
Eu am nevoie de userita care a deschis subiectul!
Iar ca barbat normal ca am nevoie de cat mai multe numere sau...dupa cat ma tine perspicacitatea!

14 Re: Numerologia la data de Mar Oct 07, 2008 5:14 pm

Simah a scris:Eu am nevoie de userita care a deschis subiectul!
Iar ca barbat normal ca am nevoie de cat mai multe numere sau...dupa cat ma tine perspicacitatea!
Wink

15 Re: Numerologia la data de Mar Oct 07, 2008 5:19 pm

Simah

djin
Vasile Barsan a scris:
Wink

de userita am zis !tu esti userita!/

Sunt pe normal!!!!

16 Re: Numerologia la data de Mar Oct 07, 2008 5:25 pm

Simah a scris:
Vasile Barsan a scris:
Wink

de userita am zis !tu esti userita!/

Sunt pe normal!!!!

Se rezolva! I-am trimis invitatie sa vina ca e petita. secret

17 Re: Numerologia la data de Mar Oct 07, 2008 5:33 pm

Simah

djin
Ba este pantera!

18 Re: Numerologia la data de Mier Oct 08, 2008 2:05 am

Bagherra

vrajitor
fingers Hmm...Ce-i "Binladen"...ce nu-ti convine?
666= ... ce ai scris acolo ca nu vad?
Ia microfonu' si zi-ne...cu gurita ta.Smile
............
Daca este un alfa,nu ma mira.Nu esti singurul care sustine ca Satana e Dzeu...ca Isus e Satana si altele asemenea.Ei...si? Smile Ce-i cu asta? E firesc.
Isus era evreu,nu?Laughing
Evreul isi deschide pravalie peste drum de "concurenta" apoi,incepe sa faca "valuri" ca sa atraga "rechinii".
Agitatia aduce bani care intra in punga evreului ca ambele pravalii ai apartineau. happy2
In unele biblii am vazut formularea "si numele lui e ...numar de om" . hmm
OM = 6+4 =10 = 1
watchingtheclock
666 = OM= 1 suicide 3 in 1.

19 Re: Numerologia la data de Mier Oct 08, 2008 1:11 pm

Simah

djin
Binladen nu am fost si nici nu-mi place pt ca este prea incruntat tot timpul!Dar mi-ar place sa am banii lui....si haremul lui!
Acum nu te da la mine pt ca eu ti -am apreciat coafura!
Daca vrei numerologie atunci fa suma in limba in care s-a scris in original cuvantul om in Apocalipsa
Ceea ce nu intelegi este ,,tet'' in ebraica
Ce incepe cu Tet in ivrit?
Torah si Tanah.In apocalipsa se vorbeste de doua fiare!Unde sa le cautam intelesul?In Torah si Tanah!,,Cine citeste sa inteleaga!''Eu nu sunt arab!
Daca ti-ai mai arata avatarul ti-am oferit ceva :o cheie dupa care umbla cabalistii cu limba scoasa !Ce avatar a mai primit un asemenea premiu?!?!?!.Am citit pe aici, ca cineva te numea pantera si....chiar ai alura de pantera!Poate e doar o iluzie...optica!
Chiar esti in Italia!
Dar unde ai disparut de pe forum pana acum?

20 Re: Numerologia la data de Mier Oct 08, 2008 2:44 pm

Bagherra

vrajitor
fingers "In original" zici..."in ebraica"...watchingtheclock
Ai pus sare pe rana!oh boy
Eu insa,ascult indemnul "nu lua in deridere vorba nebunului!"(nu-i o aluzie ...) si sunt numai urechi...
Zi-i...ca-i zici bine! ok1 Te avertizez insa ca desi suna diferit,incarcatura energetica a unui cuvint ramine aceeasi indiferent de limba in care este rostit.Nu-i alta Marie...ci,doar alta palarie.
Limba,nu schimba nimic.
Asadar,intoarcerea la origini e doar o pierdere de timp...as spune eu.
Dar,s-auzim si alte pareri Smile ca niciodata nu se stie de unde sare iepurele.

21 Re: Numerologia la data de Mier Oct 08, 2008 4:42 pm

Simah

djin
In momentulcand s-a scris Apocalipsa Tanah si Torah existau cu aceasta denumire iar alfabetul cananiticii tarzii il avea pe ,,tet''in acelasi loc.Autorul Apocalipsei stia cananitica tarzie si stia ca este baza cartilor lui Moise si ca atare a incifrat acolo o informatie dand niste informatii in plus referitoare la ,,teicu''(alt tet dupa cum observi)Simbolist s-ar fi decodificat ca fiarele se vor naste si vor purta ca simbol ceea ce este teicu iar venirea lui Eliahu va declansa batalia.Stiind ca dupa Eliahu trebuie sa vina Masiah si ca nu este rezolvata aceasta controversa ,Apocalipsa arata ca ceea ce evrei astepta si nu inteleg din pricina de teicu este ca ceea ce ei asteapta este in fapt a doua venire a lui Masiah!Si cine va rabda fara a uza de teicu se va mantui!

Dar imi pare ca si o pantera blonda ascunde o taina si nu-mi iese din minte intrebarea: daca ia asculta de chemarea lui barsan sau a mea!?

22 Re: Numerologia la data de Mier Oct 08, 2008 8:36 pm

Bagherra

vrajitor
Simah a scris:In momentulcand s-a scris Apocalipsa Tanah si Torah existau cu aceasta denumire iar alfabetul cananiticii tarzii il avea pe ,,tet''in acelasi loc.Autorul Apocalipsei stia cananitica tarzie si stia ca este baza cartilor lui Moise si ca atare a incifrat acolo o informatie dand niste informatii in plus referitoare la ,,teicu''(alt tet dupa cum observi)Simbolist s-ar fi decodificat ca fiarele se vor naste si vor purta ca simbol ceea ce este teicu iar venirea lui Eliahu va declansa batalia.Stiind ca dupa Eliahu trebuie sa vina Masiah si ca nu este rezolvata aceasta controversa ,Apocalipsa arata ca ceea ce evrei astepta si nu inteleg din pricina de teicu este ca ceea ce ei asteapta este in fapt a doua venire a lui Masiah!Si cine va rabda fara a uza de teicu se va mantui!

Dar imi pare ca si o pantera blonda ascunde o taina si nu-mi iese din minte intrebarea: daca ia asculta de chemarea lui barsan sau a mea!?
Pai...tu care stii atitea iti mai pui intrebari retorice si banale pe deasupra? rolf
back Ce te face sa crezi ca nu se poate vorbi despre numerologie fara trimitere la scriptura sfinta? Rolling Eyes
Crezi ca a aparut ea,numerologia...inaintea scrierii propriu zise? Smile Si care-i parerea ta despre ea?
Ce parere ai despre codul biblic ? crazy Hai,da-ne gata!

23 Re: Numerologia la data de Joi Oct 09, 2008 7:23 pm

Anticristul

eliberat
De unde deduceti ca ט=tetare suma 666,si nu 9cum e normal?

24 Re: Numerologia la data de Joi Oct 09, 2008 10:51 pm

Bagherra

vrajitor
Anticristul a scris:De unde deduceti ca ט=tetare suma 666,si nu 9cum e normal?
Ha? crazy Si pe romaneste?
scratch Ce inseamna tetare? Sad Nu ma perpeli si tu ca si asa cautai o noapte intreaga pe net pina pricepui ca Simah vorbea despre vechiul testament! EVIL
Nu inteleg intrebarea...scz.Vrei sa reformulezi te rog?

25 Re: Numerologia la data de Sam Oct 11, 2008 8:31 pm

Anticristul

eliberat
Scuze Baghera,am vrut sa zic ,Tet are suma =9
Dar ma grabeam din cauza Sabatului.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum