Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Cine este in realitate Isus!

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 19]

101 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 2:32 pm

NiceGame

muritor de rand
Heruer a scris:
NiceGame a scris:Mai sa fie, cate toapice despre ISus...

Isus este Domnul, Dumnezeu, si cu asta basta. jumatate literati se chinuie sa dezbata in 2 zile ce s-a facut in 2000 de ani... Sleep
Este treaba ta daca accepti sa "inghiti pe nemestecate" tot ceea ce ti se pune in fata.Daca prin "jumatate literati" ai vrut sa folosesti un eufemism pentru semidocti este iar treaba ta.

de unde stii tu ce inghit eu? sau te raportezi la tine?

e un hobby sa te f.. grija de religia altuia?

Vezi profilul utilizatorului

102 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 2:57 pm

Cris a scris:
Anticristul a scris:Ati auzit ca s-a zis : "Sa iubesti pe aproapele tau, si sa urasti pe vrajmasul tau."
................................................................................................................
Verificati va rog daca Isus a putut sa spuna o minciuna ca asta. Voi o credeti ca o gasiti in N T ,dar verificati daca aete scris asa ceva.Veti vedea ca nu e scris ,si deci Isus nu a putut spune .Cineva un rau voitot a spus asta ca sa arate ca V T nu este bun si ca Isus a fost destept.Dar rezultatul este ca V T este bun si omul acela care a scris este un mincinos.

Este legea talionului ,ochi ptr ochi si dinte ptr dinte.
Isus nu are legatura cu VT,sau nu are legatura numai cu ...VT.

Domnul Cris, poti dumneata sa ne explici dece nu a gasit de cuvinta Domnul Dumnezeu sa ne anunte in VT ca are de gand sa fie tatal unui Dumnezeu mititel? Eu nu inteleg cum a facut si ce a facut cu mama lui Isus , o femeie maritata si nu cu El ? Cum si-a permis asa ceva ? Si dece nu a anulat prima porunca unde scrie ca numai El e Unicul Dumnezeu ?
Cred ca esti de acord cu mine ca este ceva "tras de par" in religia crestina... Si inca , Duh si spirite gasesti si la religile pagane.

103 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 3:55 pm

Heruer

inger
NiceGame a scris:
Heruer a scris:
NiceGame a scris:Mai sa fie, cate toapice despre ISus...

Isus este Domnul, Dumnezeu, si cu asta basta. jumatate literati se chinuie sa dezbata in 2 zile ce s-a facut in 2000 de ani... Sleep
Este treaba ta daca accepti sa "inghiti pe nemestecate" tot ceea ce ti se pune in fata.Daca prin "jumatate literati" ai vrut sa folosesti un eufemism pentru semidocti este iar treaba ta.

de unde stii tu ce inghit eu? sau te raportezi la tine?

e un hobby sa te f.. grija de religia altuia?
Scuze, credeam ca discut cu un forumist nu cu un mitocan. Inca odata scuzele mele.

104 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:02 pm

Delta

demon
Der Bedeu a scris:dece nu a gasit de cuvinta Domnul Dumnezeu sa ne anunte in VT ca are de gand sa fie tatal unui Dumnezeu mititel?
Din trei motive.
1. A reacționat la impuls când a văzut-o pe Maria. Embarassed
2. De ce să strice surpriza? ulala
3. Rețeaua electronică mondială de comunicare a devenit funcțională doar în a doua jumătate a secolului XX. secret
Der Bedeu a scris:Eu nu inteleg cum a facut si ce a facut cu mama lui Isus ,
Ca să o lase gravidă?
Cum a făcut? La vremea aceea nu aveau fertilizare in vitro, deci: prin metoda clasică. Laughing
Ce a făcut? Avem voie să pronunțăm cuvântul "sex" pe acest forum? Dacă nu, atunci nu vei afla ce a făcut... Embarassed
Der Bedeu a scris:Cum si-a permis asa ceva ?
O fi luat-o pe neașteptate pe Maria... rolf
Der Bedeu a scris:Si dece nu a anulat prima porunca unde scrie ca numai El e Unicul Dumnezeu ?
Deoarece Dumnezeul nu este Guvernul României obișnuit cu emiterea de acte normative care aduc modificări hotărârilor anterioare. Sad

105 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:04 pm

No Name

inger
Der Bedeu a scris:
Cris a scris:
Anticristul a scris:Ati auzit ca s-a zis : "Sa iubesti pe aproapele tau, si sa urasti pe vrajmasul tau."
................................................................................................................
Verificati va rog daca Isus a putut sa spuna o minciuna ca asta. Voi o credeti ca o gasiti in N T ,dar verificati daca aete scris asa ceva.Veti vedea ca nu e scris ,si deci Isus nu a putut spune .Cineva un rau voitot a spus asta ca sa arate ca V T nu este bun si ca Isus a fost destept.Dar rezultatul este ca V T este bun si omul acela care a scris este un mincinos.

Este legea talionului ,ochi ptr ochi si dinte ptr dinte.
Isus nu are legatura cu VT,sau nu are legatura numai cu ...VT.

Domnul Cris, poti dumneata sa ne explici dece nu a gasit de cuvinta Domnul Dumnezeu sa ne anunte in VT ca are de gand sa fie tatal unui Dumnezeu mititel? Eu nu inteleg cum a facut si ce a facut cu mama lui Isus , o femeie maritata si nu cu El ? Cum si-a permis asa ceva ? Si dece nu a anulat prima porunca unde scrie ca numai El e Unicul Dumnezeu ?
Cred ca esti de acord cu mine ca este ceva "tras de par" in religia crestina... Si inca , Duh si spirite gasesti si la religile pagane.

Tocamai asta este marea confuzie ...Dumnezeul din VT ...care s-a aratat sub forma vizibila de INGERUL DOMNULUI ..a venti intr-o forma umana in NT ...nu sunt 2 dumnezei ,unul mare si unul mic !

Dumnezeu este in esenta sa DUH ..si s-a personificat doar in ISUS HRISTOS ...EL INSUSI A VENIT !ISAIAH 35;4-5!

106 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:08 pm

Anticristul

eliberat
De ce trebuie folosit un astfel de limbaj?Biserica la indumnezeit pe Isus timp de aproape o mie de ani .Sigur ca acum e greusa-l mai poti intelege clar.Comunismul a fost implantata doar 70 de ani si cit de greu e sa l scoti din mintea unora.

107 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:10 pm

No Name

inger
Anticristul a scris:De ce trebuie folosit un astfel de limbaj?Biserica la indumnezeit pe Isus timp de aproape o mie de ani .Sigur ca acum e greusa-l mai poti intelege clar.Comunismul a fost implantata doar 70 de ani si cit de greu e sa l scoti din mintea unora.

El era chipul Dumnezeului invizibil !Aratarea vizibila a Dumnezeului impersonal !

108 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:18 pm

Delta

demon
No Name a scris:Tocamai asta este marea confuzie ...Dumnezeul din VT ...care s-a aratat sub forma vizibila de INGERUL DOMNULUI..a venti intr-o forma umana in NT ...
Deci, a stat el cât a stat invizibil în VT, apoi la un moment dat s-a gândit să se mai și dezmorțească puțin.
Presupun că pe la finalul VT-ului a început să aibă probleme din cauza colesterolului...
No Name a scris:nu sunt 2 dumnezei ,unul mare si unul mic !
Să vezi ce de "dumnezei" auzi pe la intersecții, la ambuteiaje...
Politeism curat! rolf
No Name a scris:Dumnezeu este in esenta sa DUH ..si s-a personificat doar in ISUS HRISTOS ...EL INSUSI A VENIT !ISAIAH 35;4-5!
Da, da' Tatăl a rămas sus, "pe poziții".
Că până ce Iisus își răcea gura cu predici printre măslini, cineva trebuia să administreze treburile acolo, "sus".
Mai ales că nici nu putea avea mare încredere în cei din jur, având în vedere experiența de pe vremea când nu îi monitoriza prea strict pe subalterni.
Nu prea risca Tatăl vreo situație de genul "când pisica nu-i acasă, șoarecii dansează pe masă".

109 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:21 pm

No Name

inger
Da, da' Tatăl a rămas sus, "pe poziții".
Că până ce Iisus își răcea gura cu predici printre măslini, cineva trebuia să administreze treburile acolo, "sus".
Mai ales că nici nu putea avea mare încredere în cei din jur, având în vedere experiența de pe vremea când nu îi monitoriza prea strict pe subalterni.
Nu prea risca Tatăl vreo situație de genul "când pisica nu-i acasă, șoarecii dansează pe masă".

...sigur daca ar fi si TATAL atat de "destept "ca tine ...ar fi ramas la birou ..caci dupa mintiuca ta de "maimuta "vorbitoare ....TATAL ..ar fi un mos /sau o persoana ...si nu se putea impartii in doua ! clap

110 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:23 pm

Delta

demon
No Name a scris:TATAL ..ar fi un mos /sau o persoana ...si nu se putea impartii in doua ! clap
Dacă se poate împărți, atunci Iisus ar fi catalogabil drept clonă. Embarassed

111 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:26 pm

Anticristul

eliberat
Este legea talionului ,ochi ptr ochi si dinte ptr dinte

Nu asa se aplica legea talionului, asa cum o inteleg crestinii. Numai daca ti ar scoate tie un ochi (fereasca sfintu) ai intelege imediat ca nu ai fi multumit sa-i scoata si lui ochiul. Ca ce ai rezolva? Ati ramine 2 oameni chiori. Dar daca cineva scoate cuiva un ochi, si el va trebui sa plateasca toata viata pentru lipsa de vedere, evaluat in functie de cit era de solicitat ochiul, daca lucrezi ca ceasornicar su o alta meserie unde vederea este vitala pentru a-ti cistiga piinea, atunci ai putea intelege LEGEA TALIONULUI. Ca ce se intelege prin DINTE PENTRU DINTE, crestinii inteleg sa-i scoti si lui dintele, dar legea spune sa DAI DINTE, adica sa ii platesti paguba pe care ai produs-o.

112 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:28 pm

Delta

demon
Anticristul a scris:cRESTINI INTELEG SA I SCOTI SI LUI DINTELE.
Nu chiar toți creștinii sunt stomatologi...

113 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 5:32 pm

Anticristul

eliberat
E destul sa fie unul la citeva mii,si toti se molipsesc .Din moment ce nu am gasit unul sa inteleaga cum se aplixca legea talionului dupa Tora.

114 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 6:33 pm

Cris

inger
Anticristul a scris:
Este legea talionului ,ochi ptr ochi si dinte ptr dinte

Nu asa se aplica legea talionului, asa cum o inteleg crestinii. Numai daca ti ar scoate tie un ochi (fereasca sfintu) ai intelege imediat ca nu ai fi multumit sa-i scoata si lui ochiul. Ca ce ai rezolva? Ati ramine 2 oameni chiori. Dar daca cineva scoate cuiva un ochi, si el va trebui sa plateasca toata viata pentru lipsa de vedere, evaluat in functie de cit era de solicitat ochiul, daca lucrezi ca ceasornicar su o alta meserie unde vederea este vitala pentru a-ti cistiga piinea, atunci ai putea intelege LEGEA TALIONULUI. Ca ce se intelege prin DINTE PENTRU DINTE, crestinii inteleg sa-i scoti si lui dintele, dar legea spune sa DAI DINTE, adica sa ii platesti paguba pe care ai produs-o.

Eu nu stiu cum aplica legea talionul crestinii ,dar am vazut cum aplica legea iubirii . EVIL
Asa,in general stiam ca legea talionului inseamna sa platesti ptr fapta comisa .dar poate altii inteleg altceva.

115 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 7:30 pm

Anticristul

eliberat
Asa,in general stiam ca legea talionului inseamna sa platesti ptr fapta comisa .dar poate altii inteleg altceva
Sa platesti celui pagubit toata paguba ...Nu exista o lege a iubiri afara de cea din Tora. Si legea iubirii o poti aplica oricind.
Dar aici e vorba de intimplari neprevazute, accidente sau alte cauze care se intimpla necontenit intre oameni. Cum o rezolvi? Ca legea iubirii nu o poti aplica..

116 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 9:39 pm

Sa lasam mana pentru mana si dinte pentru dinte si sa ne intoarcem la tema discutii: Cine era de fapt Isus.

Dupa manuscrise pe papiruse gasite dupa aproape 2000 de ani in pesteri din apropierea marii moarte in desertul Iehuda,se intelege ca in acel timp a fost un potop de declaratii de catre diferite persoane ca ei sunt Mesiah cel mult asteptat din traditia evreilor.Bineinteles ca totii s`au descoperit ca falsi dupa un scurt timp deoarece nu s`au observat nici un act care ar fi trebuit sa se provoace.
Simplul fapt ca impreuna cu aparitia lui nu au inviat toti mortii, cum ar fi trebuit sa se intample, este dovada ca si El a fost inca un fals Mesiah.

117 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 9:51 pm

Cris

inger
Invierea mortilor e o metafora ,e vorba de morti spirituali,sau goi ,sau orbi sau saraci ,se regasesc sub aceste termene.

118 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 10:08 pm

HIRAN

demon
sa ne intoarcem la tema discutii: Cine era de fapt Isus.

Puteti sa va dati cu parerile o mie si una de nopti, ca veti debita doar pareri personale.
Numai cel caruia ii descopere Tatal din cer acest lucru va cunoaste Adevarul.

Ultima editare efectuata de catre HIRAN in Lun Iul 21, 2008 10:11 pm, editata de 1 ori

119 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 10:09 pm

Cris

inger
Anticristul a scris:
Asa,in general stiam ca legea talionului inseamna sa platesti ptr fapta comisa .dar poate altii inteleg altceva
Sa platesti celui pagubit toata paguba ...Nu exista o lege a iubiri afara de cea din Tora. Si legea iubirii o poti aplica oricind.
Dar aici e vorba de intimplari neprevazute, accidente sau alte cauze care se intimpla necontenit intre oameni. Cum o rezolvi? Ca legea iubirii nu o poti aplica..

Nu te supara ,dar iubirea are legile ei ,ea vine din interior,nu din tora.Copilul mic nu iubeste dupa carti ,iubeste pur si simplu.
Legea talionul se aplica intamplarilor neprevazute? Eu sincer iti spun ca aud ptr prima data acest lucru.
Se aplica oricaror fapte .
Daca vine unul si-mi da in cap e o intamplare nefericita,dar asta nu ma face sa-l urasc ,desi presupun ca acela ma uraste ,sau daca nu ,vrea sa ma jefuiasca.
Ce sa fac? Daca traiesc ,am avut noroc si undeva D-zeu a avut grija de mine .Dar nu urasc pe nimeni,nici pe acela care mi-a dat in cap.
Daca seful meu imi face necazuri,ma deranjeaza desigur fapta lui ,dar asta nu ma impiedica sa-l iubesc sincer ,chiar daca faptele lui sunt suparatoare.Inseamna ca este un spirit mai "grosier" ,care face cat intelege el si cat poate .
Daca un sofer pica-n sant il ajut si nu ma intereseaza culoarea lui ,sau traditiile lui ,sau faptele lui.E om ,in primul rand ,asta e tot.
Eu am singele a 4 popoare ,dar nu pot spune ca apartin unui popor sau altuia doar prin sange.Ce legatura are iubirea cu poporul?
Fiecare om e bucatica din creatie ,are acelasi potential sufletesc,nu ma bag eu sa hotarasc care este mai al lui D-zeu sau nu .
Iubirea desigur are diverse trepte in functie de nivelul spiritual al cuiva.Cu cat spiritul este mai elevat ,cu atat iubirea este mai inalta .
Cu cat spiritul este mai grosier ,cu atat iubirea se identifica cu instinctul.

120 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 10:10 pm

Cris

inger
HIRAN a scris:Puteti sa va dati cu parerile o mie si una de nopti, ca veti debita doar pareri personale.

Pareri personale sau nu ,fiecare are dreptul la cautare ,nu e nimic rau in asta.
Cel caruia i se descopera ceva fii sigur ca nu va posta aici,ca este degeaba.

121 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 10:21 pm

HIRAN

demon
Cris a scris:
HIRAN a scris:Puteti sa va dati cu parerile o mie si una de nopti, ca veti debita doar pareri personale.

Pareri personale sau nu ,fiecare are dreptul la cautare ,nu e nimic rau in asta.
Cel caruia i se descopera ceva fii sigur ca nu va posta aici,ca este degeaba.

Da. Asa a fost din totdeauna.

Mat. 16:13 Iisus a venit in partile Cezareii lui Filip, si a intrebat pe ucenicii Sai: "Cine zic oamenii ca sunt Eu, Fiul omului?"
14 Ei au raspuns: "Unii zic ca esti Ioan Botezatorul; altii: Ilie; altii: Ieremia, sau unul din prooroci."
15 "Dar voi", le-a zis El, "cine ziceti ca sunt?"
16 Simon Petru, drept raspuns, I-a zis: "Tu esti Hristosul, Fiul Dumnezeului celui viu!"
17 Iisus a luat din nou cuvantul si i-a zis: "Ferice de tine, Simone, fiul lui iona; findca nu carnea si sangele ti-a descoperit lucrul acesta, ci Tatal Meu care este in ceruri.

122 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 10:40 pm

Cris

inger
Unele surse spun ca nu Petru ar fi zis aceasta,ci Filip.
Dar in fine,ca tot am pomenit pe-aici de magi ,au fost altii inainte de Petru sau care o fi zis, care au venit niste sute de km inca pe cand Isus era prunc si se numea Emanuel.
Cum se face ca unor preoti zoroastrieni li s-a descoperit acest fapt cu mult inainte de Petru ? Hm? Cum se face ca nastrea era cunoscuta si prorocita in zend -avesta cu vreo 600 de ani inainte ca Isus sa se nasca?
Niste "pagani" -nu pot sa sufar cuvantul asta,pagan.
Altfel spus,daca ar veni unul sa zica niste chestii aici pe care "D-zeu i le-a descoperit"ar zice toti du-te nene si cauta-te ,esti nebun.
Nu stiu cine ce asteapta de la discutia asta in afara de pareri personale

123 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Lun Iul 21, 2008 11:08 pm

HIRAN

demon
Toti cei care l-au cunoscut pe Iisus au primit aceasta cunostinta prin descoperire Dumnezeiasca, inclusiv magii. Vezi Luca 2:25-38 despre Simeon si proorocita Ana, care l-au cunoscut tot inainte de Petru.

Planul nasterii lui Iisus exista mai inainte de a fi pamantul, dar a fost tinut ascuns timp de veacuri.

Parerile personale, sunt pareri de cenusa.
Ma asteptam sa-ti dai seama din textul postat de diferenta dintre ce zic oamenii si ce zice Duhul Domnului oamenilor.

Da, sunt multi pe forum in frunte cu clerul ortodox, care interzic lui
Dumnezeu sa mai vorbeasca cu oamenii, dar ii dau mana libera lui Satan
sa vorbeasca.

124 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mar Iul 22, 2008 3:30 am

Cris

inger
Planul nasterii lui Isus aparent a fost tinut ascuns timp de veacuri.

Relatia d-zeu -om este personala,asa cum arata textul postat de tine si nu are legatura cu religia.Daca un om merita sa-i fie dezvaluit ceva ii va fi dezvaluit ,daca nu nu .Indiferent ce titluri isi ia cineva si se-mpopotoneaza pe pamant ,este degeaba.

Este posibil sa fie cler si aici ,nu m-ar mira deloc , dar lumea s-a mai desteptat si nici nu se mai teme si nici nu vrea sa cotizeze.Asa ca isi racesc gura degeaba .
Eu nu cred in sisteme religioase institutionalizate ,dealtfel putini mai cred azi asa ceva.In Europa bisericile sunt muzee sau cafenele sau ceainarii si asta va fi si la noi .

125 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mar Iul 29, 2008 5:26 pm

Vizitato

Vizitator

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 5 din 19]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum