Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Cine este in realitate Isus!

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 16 din 19]

376 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mar Apr 21, 2009 10:26 am

Iisus nu a acceptat nici o teorie rau slavitoare de Dumnezeu ...

Vezi profilul utilizatorului

377 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mar Apr 21, 2009 12:45 pm

Anticristul

eliberat
Dar toti crestini zic ca lauda pe Isus ,numai sa nu faca voia lui Dumnezeu.

378 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mar Apr 21, 2009 3:47 pm

pai voia lui Dumnezeu e sa Il lauzi pe El ... si orice fapta buna are ca scop sa fie spre slava lui Dumnezeu ...

379 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mar Apr 21, 2009 7:45 pm

Anticristul

eliberat
Ce este lauda lui Dumnezeu decit umblarea pe cailelui/
La ce- fofloseste lui Dumnezeu ca se construiesccatedrale uriase pe spatele saracilor,undechefuies o gramada de preoti si alte.... si multi mor cu zile ca nu au ce sa mince?

380 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Mier Apr 22, 2009 6:30 am

frate , bisericile sunt cladiri unde se aduc sslujbele sfinte prin care credinciosii sunt sfintiti si invatati sa umble dupa poruncile lui Dumnezeu ; biblia nu e o carte usor de inteles , si nu e usor deloc absolut sa ajungi la desavarsirea poruncilor Mantuitorului ( gandeste-te ca daca iei oameni ca voi , de la nivelul vostru de intelegere , apoi este nevoie de muuuulti ani sa ii tot inveti si sa te tot rogi pentru ei ca sa ajunga si ei sa faca cat de putin poruncile lui Dumnezeu ) ; de aceea e nevoie ca oamenii sa fie invatati de cineva , adica de preoti ... bisericile nu sunt construite pe spatele saracilor , nu mai vorbiti prostii ; sunt construite pe spatele unor oameni credinciosi care au de unde sa dea ajutor , caci nimeni nu obliga pe credinciosi sa dea bani la biserica : da cine crede el ca are ; va marturisesc ca eu rareori am dat bani la biserica si sunt si altii ca mine , si totusi sunt un credincios care ma implic mult in biserica ; nu te obliga nimeni ... apoi din banii adunati se dau foarte multi bani la saraci , ca asta e o porunca evanghelica ... iar preotii nu benchetuiesc nicaieri , faptul ca ai vazut pe undeva un preot care a cazut in pacat , asta nu inseamna ca zeci de mii de preoti sunt la fel cu ala , unul ... e o mare diferenta , si aveti mare pacat daca faceti generalizari din astea rauvoitoare ... io sunt credincios de mult timp si nu am vazut pana acuma in biserici sau in afara lor nici un preot sa benchetuiasca ...

381 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Joi Apr 23, 2009 4:06 pm

Alex

djin
Am fost la slujba de inviere. cum zice prietenul meu ateu " mi'am facut cruce". cum ca merg la aceasi biserica mai multi ani la rand la slujba de pasti am obesrvat ca in fiece an lucrurie merg mairau si mai rau. preotul a inceput slujba pe la vre`o 23 (pan atuncea femeie barfeau iar barbatii vb despre femei Laughing ), nu s-austins luminile in toata biserica la ora cuvenita, cand se citea din Aplostoli se scapau cuvintele....sau in genere se citeau contradictii - initial cva de felul "D-zeu este unul" apoi "Iisus e d-nul nostru"(sau cva de felu) mde....

Cum se numeste chestia aia in forma de triunghi cu 7 lumanari din atar? Se aseamana cu o menora.

Vezi profilul utilizatorului http://paranoictimes.blogspot.com/

382 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Joi Apr 23, 2009 4:33 pm

treaba lor , o sa ia pedeapsa de la Dumnezeu preotul ala si canteretii daca au facut asa ...

383 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 12:27 am

Anton_LaVey

vrajitor
Contradictii de alea de genu' "isus fiul lui dumnezeu" si dupa aia ziceau "isus dumnezeu nostru" , am auzit si io la slujbele astora! Ciudati rau.... pai ori "fii-su" ori chiar "dumnezeu"????? Sa se hotarasca frate! ..........

384 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 12:29 am

Anton_LaVey

vrajitor
Alex a scris: preotul a inceput slujba pe la vre`o 23 (pan atuncea femeie barfeau iar barbatii vb despre femei Laughing

Pai ce sa vorbeasca saracii de plictiseala....... rolf Babele barfeau si aia vorbeau de gagici.....

385 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 7:58 am

pai Iisus e si Fiul Lui Dumnezeu si Dumnezeu El Insusi ... atat Tatal , cat si Fiul cat si Duhul Sfant , detin in egala masura toata Fiinta dumnezeiasca cu toate ca sunt Trei Persoane diferite ... sunt Trei Persoane Care imparatesc in egala masura asupra celeiasi Firi dumnezeiesti , Fire Care este Lumina nesfarsita si spirituala si infinit mai necircumscrisa decat a ingerilor ...

386 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 4:11 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Azi am fost la biserica si erau babele sa se ia la bataie pe apa chiaora! rolf ........ poate nu au bani de metru cub la apa........

387 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 6:41 pm

Anton_LaVey a scris:Azi am fost la biserica si erau babele sa se ia la bataie pe apa chiaora! rolf ........ poate nu au bani de metru cub la apa........
Poi ce căutai și tu pe acolo? Ai pierdut ceva? Laughing

388 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 8:05 pm

pai mergea la Iisus ; ce nu are voie sa il iubeasca pe Iisus ?

389 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 8:27 pm

Soimos

admin
ISIHAST a scris:pai mergea la Iisus ; ce nu are voie sa il iubeasca pe Iisus ?
Este cel mai normal lucru ca un satanist sa mearga la biserica ... nu Isus recunoaste singur ca e Lucifer?

Nu in biserica crestinilor exista un alt Yahwe decat cel din religia mozaica ...unul care are fii facuti cu fete mari ... apoi parasiti ... adica asa cum face orice iresponsabil din ziua de azi?

Oare nu v-ati intrabat de ce Yahwele Iudeilor nu are copii si nici Fii in cer inca dinainte de toti WC-i

390 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Vin Apr 24, 2009 9:08 pm

Artistu

demon
Soimos a scris:Oare nu v-ati intrabat de ce Yahwele Iudeilor nu are copii si nici Fii in cer inca dinainte de toti WC-i

Zic gurile rele ca era impotent iar fiul a aparut ca urmare a unei provocari - facea misto satan de el ca nu poate avea copii ori de cate ori ii facea o vizita la o partida de poker cu vietile oamenilor. Altii zic ca n-avea cu cine sa procreeze. Adevarul e la mijloc, ca de obicei ... era ascet datorita conditiilor. Unde vezi tu timp de omenit o nevasta eterna? Nu zice nimeni daca dorinta sexuala e eterna. Doar de dorinta de a fi ascultat.

391 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Sam Apr 25, 2009 1:36 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Dulgherul a scris:
Anton_LaVey a scris:Azi am fost la biserica si erau babele sa se ia la bataie pe apa chiaora! rolf ........ poate nu au bani de metru cub la apa........

Pai treceam prin fata si am vazut cum se certau alea pe apa de canal......

392 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Sam Apr 25, 2009 1:37 pm

Anton_LaVey

vrajitor

Ce tot vorbesti si tu acolo??? ....... Rolling Eyes

393 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 10:26 am

Soimos

admin
Artistu a scris:
Soimos a scris:Oare nu v-ati intrabat de ce Yahwele Iudeilor nu are copii si nici Fii in cer inca dinainte de toti WC-i

Zic gurile rele ca era impotent iar fiul a aparut ca urmare a unei provocari - facea misto satan de el ca nu poate avea copii ori de cate ori ii facea o vizita la o partida de poker cu vietile oamenilor. Altii zic ca n-avea cu cine sa procreeze. Adevarul e la mijloc, ca de obicei ... era ascet datorita conditiilor. Unde vezi tu timp de omenit o nevasta eterna? Nu zice nimeni daca dorinta sexuala e eterna. Doar de dorinta de a fi ascultat.
Evident ca orice Dumnezeu e impotent din moment ce este doar Spirit Suprem, exact asta il face sa nu aibe pacate, ca ci asa nepacatos si sfant poate altfel lua la rand toate stelele de pe Calea Laptelui si nu se oprea doar odata in viata lui amarata fara bucurii dar cu multa munca de creatie si mai ales spionat de mamimefere,la Constelatia Fecioara ci mergea si el la Casiopeea sau Berenice ... si in loc sa creeze la presa oameni din noroi cum a fostAdam ...mai bine regula tot universul si inmultea si raspandea neamul omenesc prin cea mai placuta munce ...sexul .... infinit mai placut decat creatia din lut!
Evident ca tocmai prin exemplul de mai sus iese mai bine in evidenta faptul ca virgula Creatia nu e bine sa fie limitata prin acte gen casatorie.

394 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 10:34 am

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:
Dulgherul a scris:

Pai treceam prin fata si am vazut cum se certau alea pe apa de canal......
Asta e ceva obisnuit !
La TV germana am vazut un reportaj facut de nemti despre Romania si evident ca era tratata si religiozitatea ca prostia neamului ...si exact de un Izvor din acesta al Tamaduirii din curtea unei manastiri era vorba, in care babe tampite si isterice se calcau in picioare ptr un pic de apa "sfintita" facatoare de minuni!
Reporterul ca sa afle ce proprietati miraculoase are acea apa a luat o proba si a dus-o la analiza ... si intradevar au gasit dovada binecuvantarii ei ... niste bacili de coli ...adica de kkt ...ptr ca inainte de a fi pe acel loc acea manastirea erau grajdurile de le un CAP!

Eu cred ca problema apei sfintite miraculoase se poate usor rezolva si asigura ptr toti romanii cu conditia sa vina sa ieie cate un lighean de apa sfintita pe zi din raul Bega (dincolo de Fabrica de kkt) caci acolo apa este atat de binecuvantata de Duhul locuitorilor Timisorii ... incat nici iarba nu mai creste pe maluri !

395 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 10:38 am

Soimos

admin

Cum sa nu ! ...ba chiar e bine sa il si Cunoasca (in sens biblic , adica asa cum un barbat isi "cunoaste" femeia ... nu de alta dar toti stim ca Isus e nemuritor ... si e mare amator de buni prieteni (mai putin de femei)...asa cum tocmai NT ne-o dovedeste!

396 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 3:34 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Soimos a scris:

Cum sa nu ! ...ba chiar e bine sa il si Cunoasca (in sens biblic , adica asa cum un barbat isi "cunoaste" femeia ... nu de alta dar toti stim ca Isus e nemuritor ... si e mare amator de buni prieteni (mai putin de femei)...asa cum tocmai NT ne-o dovedeste!

Adica ce vrei sa zici? Ca io is gay si ma dau la isus ala???????? ............. Ei, afla ca NU sunt gay, asa ca n-am de ce sa ma dau la ala!

397 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 4:42 pm

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:

Adica ce vrei sa zici? Ca io is gay si ma dau la isus ala???????? ............. Ei, afla ca NU sunt gay, asa ca n-am de ce sa ma dau la ala!

Scuze ...dar eu judecam dupa mine !
Adica desi nu sunt gay ... ...dar lui Christops asta i-as trage-o ca sa tina bine minte ce patesc satanele ca el

398 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 5:21 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Soimos a scris:
Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:

Adica desi nu sunt gay ... ...dar lui Christops asta i-as trage-o ca sa tina bine minte ce patesc satanele ca el

Ce ai cu el? Ti-a facut ceva? Daca nu ti-a facut nimic, lasa-l inn pace!

399 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 6:16 pm

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:
Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:

Ce ai cu el? Ti-a facut ceva? Daca nu ti-a facut nimic, lasa-l inn pace!

Mie personal nu a mai ajuns sa-mi faca altceva decat sa imi atace fisa de plata a salarului (in Germania banii de biserica ti se trag la fiecare salar) ...dar Biserica lui a facut prea multe

400 Re: Cine este in realitate Isus! la data de Dum Apr 26, 2009 9:11 pm

Artistu

demon
Soimos a scris: Scuze ...dar eu judecam dupa mine !

Cate violuri ai la activ? Ca dupa cate vad, e suficient sa-ti devina cineva inamic personal si ai fi gata sa i-o tragi. Acum imi explic zicala cu "prietenii tine-i aproape iar dusmanii si mai aproape". E inventata de cei abuzati in copilarie, care ajungand oameni mari considera abuzul sexual la care au fost supusi ca cea mai mare pedeapsa la care pot supune pe altii. Un fel de paliativ a-l propriei suferinte.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 16 din 19]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum