Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

UMANISM

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: UMANISM la data de Sam Oct 04, 2008 12:55 am

Tudorel666

eliberat
Artistu a scris: Nu stiu cum gandesti tu cand dai ceva cuiva, dar daca dau nu o fac gandindu-ma ca-mi va da cineva ceva inapoi. Asta o las pe seama celor care cred in dumnezei care le vor da inzecit.
Ceea ce mi se pare low este modul in care te pui in pielea celui care a dat paltonul si dupa ii atribui - sau mai rau, generalizezi - mercantilitatea gestului prin prisma unui citat, cu alte cuvinte premeditarea gestului.

Gestul respectiv, ori nu a existat ori, daca a existat, a fost intradevar mercantil si monstruos. Daca nu vedeti de ce, atunci nici eu nu are rost sa mai arat./

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

27 Re: UMANISM la data de Sam Oct 04, 2008 12:57 am

Tudorel666

eliberat
Artistu a scris:
Tudorel666 a scris:Eu consider ca orice efect are o cauza. Daca evreii au ajuns in crematorii, sigur ceva s-a intamplat, pe undeva, de a produs efectul acesta si sigur evreii au avut un rol important in declansarea acestui rau.
Ca sa putem evita, pe viitor, sa se mai intample astfel de monstruozitati, trebuie neaparat sa-i gasim cauza. Eu am prezentat o posibila cauza, domnia ta ai putea prezenta alta. A afirma si a crede insa ca totul a fost o pura intamplare, nu cred ca este un lucru intelept.

Totul a fost facut pe ratiuni economice. Costa mai mult intretinerea intr-un lagar+cimitir decat incinerarea. Plus, atat timp cat proprietarii erau in viata sau urmasii, nazistii din frunte nu se puteau face proprietari fara sa aiba batai de cap cu birocratia.

Acestea au fost ratiunile alegerii metodei de ucidere. Dar care au fost ratiunile luarii hotararii de a ucide evreii?

28 Re: UMANISM la data de Sam Oct 04, 2008 8:57 am

Fay

vrajitor
"Acestea au fost ratiunile alegerii metodei de ucidere. Dar care au fost ratiunile luarii hotararii de a ucide evreii?"

Am vrut sa va raspund pe rand, dar a facut-o altcineva mai inaintea mea si sunt perfect de acord cu cele scrise.
Deci si aici raspunsul simplu este: ratiuni economice. Erau straini fara un stat unde sa se refugieze sau sa-i apere, asa ca evreii au fost, de-a lungul timpurilor, cea mai comoda victima de "jumulit". Doar ca fascistii au facut- o in cel mai eficient mod cu putinta din punct de vedere economic. O felie de istorie de care trebuie sa se rusineze intreaga umanitate si in nici un caz sa nu-i caute cauza in vina victimei. Este lipsit de logica. Logica este cea care ajuta sa ajungi la sistemul Cauza - Efect de care ati amintit si pe care eu nu l-am negat nicaieri. Nicaieri nu am scris eu ca intamplarea este vinovata de holocaust, crimele inchizitiei , etc.

Vezi profilul utilizatorului

29 Re: UMANISM la data de Sam Oct 04, 2008 10:33 pm

Tudorel666

eliberat
Fay a scris:"Acestea au fost ratiunile alegerii metodei de ucidere. Dar care au fost ratiunile luarii hotararii de a ucide evreii?"

Am vrut sa va raspund pe rand, dar a facut-o altcineva mai inaintea mea si sunt perfect de acord cu cele scrise.
Deci si aici raspunsul simplu este: ratiuni economice. Erau straini fara un stat unde sa se refugieze sau sa-i apere, asa ca evreii au fost, de-a lungul timpurilor, cea mai comoda victima de "jumulit". Doar ca fascistii au facut- o in cel mai eficient mod cu putinta din punct de vedere economic. O felie de istorie de care trebuie sa se rusineze intreaga umanitate si in nici un caz sa nu-i caute cauza in vina victimei. Este lipsit de logica. Logica este cea care ajuta sa ajungi la sistemul Cauza - Efect de care ati amintit si pe care eu nu l-am negat nicaieri. Nicaieri nu am scris eu ca intamplarea este vinovata de holocaust, crimele inchizitiei , etc.

Nu stiu de ce, dar sunt aproape sigur ca evreii au fost maziliti din aceeasi cauza din care au patit-o si cavalerii cruciati: e mai ieftin sa-ti omori bancherul decat sa-i dai inapoi banii imprumutati. Ce sa-i faci, doar le-a spus-o clar Dumnezeu si scrie si in legea lor: sa nu dai bani cu camata!

30 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 1:42 am

Artistu

demon
Tudorel666 a scris:Nu stiu de ce, dar sunt aproape sigur ca evreii au fost maziliti din aceeasi cauza din care au patit-o si cavalerii cruciati: e mai ieftin sa-ti omori bancherul decat sa-i dai inapoi banii imprumutati. Ce sa-i faci, doar le-a spus-o clar Dumnezeu si scrie si in legea lor: sa nu dai bani cu camata!

Si uite asa Hitler s-a facut reprezentantul lui dumnezeu pe pamant ... Daca imi spui ca se tragea si din spita regeasca, mai ca-mi vine sa cred ca el a fost intruparea lui dumnezeu, hristosul secolului 20. Biblie are - Mein Kampf - adepti a avut si mai are, carismatic a fost, proces i se pregatise, nu i s-a gasit corpul ...
tztztztz, ce ne-am fi facut noi umanitatea daca nu existau niste psihopati care sa ne aduca la ordine, crezandu-se niste dumnezei... si alti care sa le dea dreptate.

31 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 6:32 am

Bulache

demon
Tudorel 666 Eu cred ca citind si rascitind biblia ai ajuns sa nu mai judeci ca un om normal.Citindu-ti postarile am ajuns la concluzia ca NU STII CE VREI.Tie irealul e mai real decat realul insasi.Daca crimele savarsite de biserica si Hitler au fost in favoarea omeniri ,tu chiar ai ceva la etaj.Si am sa-ti citez o porunca NU UCIDE.Cum e atunci ce ce sustii? Evil or Very Mad dracusor

32 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 9:00 am

Tudorel666

eliberat
Artistu a scris: Si uite asa Hitler s-a facut reprezentantul lui dumnezeu pe pamant ... Daca imi spui ca se tragea si din spita regeasca, mai ca-mi vine sa cred ca el a fost intruparea lui dumnezeu, hristosul secolului 20. Biblie are - Mein Kampf - adepti a avut si mai are, carismatic a fost, proces i se pregatise, nu i s-a gasit corpul ...
tztztztz, ce ne-am fi facut noi umanitatea daca nu existau niste psihopati care sa ne aduca la ordine, crezandu-se niste dumnezei... si alti care sa le dea dreptate.

Nu sunt adeptul lui Hitler dar, in evolutie, fiecare noua extinctie de populatie face loc altei populatii, mai evoluata si mai pregatita. Si trebuie sa recunosti ca, incepand de la Hitler, poporul evreu a invatat sa lupte mai bine si mai discret pentru soarta sa, iar succesele nu au intarziat sa apara: nu a trecut mult si Israelul si-a recapatat independenta, iar actualmente par ca au din nou curajul sa reconstruiasca Templul, si te asigur ca, daca o vor face, va fi o alta minune a lumii.

33 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 9:02 am

Tudorel666

eliberat
Bulache a scris:Tudorel 666 Eu cred ca citind si rascitind biblia ai ajuns sa nu mai judeci ca un om normal.Citindu-ti postarile am ajuns la concluzia ca NU STII CE VREI.Tie irealul e mai real decat realul insasi.Daca crimele savarsite de biserica si Hitler au fost in favoarea omeniri ,tu chiar ai ceva la etaj.Si am sa-ti citez o porunca NU UCIDE.Cum e atunci ce ce sustii? Evil or Very Mad dracusor

Iar eu am sa-ti citez un alt verset biblic: "unde s-a inmultit pacatul, acolo a prisosit harul"!
In limbaj profan, asta imi spune ca moartea nu poate sa invinga viata si pacatul nu poate sa invinga virtutea caci, daca se va inmulti pacatul, oamenii buni si sfinti vor deveni si mai puternici, contrabalansand efectele pacatului.

34 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 9:04 am

Fay

vrajitor
Tudorel666 a scris:\
Nu stiu de ce, dar sunt aproape sigur ca evreii au fost maziliti din aceeasi cauza din care au patit-o si cavalerii cruciati: e mai ieftin sa-ti omori bancherul decat sa-i dai inapoi banii imprumutati. Ce sa-i faci, doar le-a spus-o clar Dumnezeu si scrie si in legea lor: sa nu dai bani cu camata!

Pentru ca din punct de vedere uman, ati primit deja raspunsuri ...nu are rost sa revin asupra lor. Este evident ca ati incurcat directia din care auziti indrumarile Domnului, cred ca ele vin din partea opusa!!!!!

In enciclopedie scrie:"Cruciada cavalerilor s-a deschis cu masacrarea evreilor din orașele de pe Rin, Köln și Mainz, anunțând prin aceasta caracterul sângeros și de jaf ce aveau să-l îmbrace expedițiile."

Eu as dori sa lamurim paralelismul dubios dintre "mazilirea evreilor" si a "cavalerilor cruciati" care rezulta din postarea de sus. Deci dumneavoastra spuneti ca si cavalerii au patit-o? Cum ? In rest confirmati ca motivele reale ale jefuirii evreilor in toata istoria este lacomia jefuitorilor. Dar continuati cu o lipsa de LOGICA (prin invinuirea evreilor ca au fost camatari, dar nu a ucigasilor fascisti, a cavalerilor ucigasi, care au fost criminali lipsiti de orice Dumnezeu!) ce ar parea cel putin curioasa daca nu ar fi de fapt rezultatul unor idei preconcepute, cunoscute deja si care nu va fac cinste.
In rest, am sa incerc sa inchei discutia in tonul care va caracterizeaza postarile: sa fiti luminat !

35 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 9:12 am

Fay

vrajitor
Tudorel666 a scris:

Nu sunt adeptul lui Hitler dar, in evolutie, fiecare noua extinctie de populatie face loc altei populatii, mai evoluata si mai pregatita. Si trebuie sa recunosti ca, incepand de la Hitler, poporul evreu a invatat sa lupte mai bine si mai discret pentru soarta sa, iar succesele nu au intarziat sa apara: nu a trecut mult si Israelul si-a recapatat independenta, iar actualmente par ca au din nou curajul sa reconstruiasca Templul, si te asigur ca, daca o vor face, va fi o alta minune a lumii.

Acum nu ar mai ramane decat,in conformitate cu aceasta logica umana si optimista , sa ne dorim un Hitler pentru poporul roman (de altfel, dupa cum vorbesc, nici nu stiu pe care sa-l "ungem" mai repede,pe Vadim, pe Becali si inca ar mai sta cativa la rand...), pentru ca, indiferent de cati vor fi ucisi dintre noi, fie si milioane, mai apoi sa aratam noi lumii de ce maretii suntem in stare. Da,suna...bine, cred, pentru surzi si chiar arata bine ...pentru orbi!

36 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 9:20 am

Tudorel666

eliberat
Fay a scris:

Pentru ca din punct de vedere uman, ati primit deja raspunsuri ...nu are rost sa revin asupra lor. Este evident ca ati incurcat directia din care auziti indrumarile Domnului, cred ca ele vin din partea opusa!!!!!

In enciclopedie scrie:"Cruciada cavalerilor s-a deschis cu masacrarea evreilor din orașele de pe Rin, Köln și Mainz, anunțând prin aceasta caracterul sângeros și de jaf ce aveau să-l îmbrace expedițiile."

Eu as dori sa lamurim paralelismul dubios dintre "mazilirea evreilor" si a "cavalerilor cruciati" care rezulta din postarea de sus. Deci dumneavoastra spuneti ca si cavalerii au patit-o? Cum ? In rest confirmati ca motivele reale ale jefuirii evreilor in toata istoria este lacomia jefuitorilor. Dar continuati cu o lipsa de LOGICA (prin invinuirea evreilor ca au fost camatari, dar nu a ucigasilor fascisti, a cavalerilor ucigasi, care au fost criminali lipsiti de orice Dumnezeu!) ce ar parea cel putin curioasa daca nu ar fi de fapt rezultatul unor idei preconcepute, cunoscute deja si care nu va fac cinste.
In rest, am sa incerc sa inchei discutia in tonul care va caracterizeaza postarile: sa fiti luminat !

Ii simpatizez pe evrei si eu insumi am sange de evreu. Chiar daca vi se pare ca ii acuz, de fapt nu fac acest lucru, ci doar incerc sa aflu ce s-a intamplat. Daca, pentru a ajunge la adevar, trebuie sa iau in calcul si ipoteze mai putin placute, nu am incotro si le scot la lumina tocmai pentru a putea fi corect analizate.
Privitor la cavalerii cruciati, ei au fost precursorii primilor bancheri. Prin intermediul lor, se puteau face transferuri de bani, dintr-o tara in alta, si imprumuturi. Pe vremea aceea, regii erau cam cheltuitori si mai recurgeau si la imprumuturi de la persoane fizice. Cum cavalerii cruciati aveau mereu bani disponibili, nu este de mirare ca regii se imprumutau de la ei. Dar, cand esti o societate de la care regii si alte persoane influente se imprumuta si au nevoie de tine, atunci puterea si influenta ta cresc foarte mult. Se pare deci ca influenta acestor cavaleri a crescut atat de mult incat regii au hotarat ca este mai prudent sa scape de ei. Intr-o singura noapte, au dat lovitura decisiva si au desfiintat Ordinul Cavalerilor Templieri, caci la acesti cruciati ma refer, iar cavalerii au fost judecati si condamnati la diferite pedepse, multe...mortale. Nu stiu insa daca au reusit intradevar sa-i desfiinteze.

37 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 9:24 am

Tudorel666

eliberat
Fay a scris:
Acum nu ar mai ramane decat,in conformitate cu aceasta logica umana si optimista , sa ne dorim un Hitler pentru poporul roman (de altfel, dupa cum vorbesc, nici nu stiu pe care sa-l "ungem" mai repede,pe Vadim, pe Becali si inca ar mai sta cativa la rand...), pentru ca, indiferent de cati vor fi ucisi dintre noi, fie si milioane, mai apoi sa aratam noi lumii de ce maretii suntem in stare. Da,suna...bine, cred, pentru surzi si chiar arata bine ...pentru orbi!

Dupa Hristos, s-au nascut si se vor mai naste multi "hristosei". Dupa Hitler, s-au nascut si se vor mai naste multi "hitlerei". Niciunul nu mai are valoarea inaintasului lui.
Daca este sa se mai nasca ceva, atunci cel care va veni va fi sau mai teribil ca Hitler, sau mai maret decat Isus, adica Dumnezeu!

38 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 10:38 am

Fay

vrajitor
Tudorel666 a scris:
Fay a scris:

Dupa Hristos, s-au nascut si se vor mai naste multi "hristosei". Dupa Hitler, s-au nascut si se vor mai naste multi "hitlerei". Niciunul nu mai are valoarea inaintasului lui.
Daca este sa se mai nasca ceva, atunci cel care va veni va fi sau mai teribil ca Hitler, sau mai maret decat Isus, adica Dumnezeu!

Si concluzionand, dupa ambele postari de mai sus....eu inteleg ca pe noi, acum, cu acesti "hitlerei" pe post de politicieni (pardon, dar "hristosei"nu avem), numai venirea lui Dumnezeu pe pamant ne mai scoate la liman....Stam bine....de tot,cu ochii-nchisi!

39 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 4:44 pm

Bulache

demon
Am ajuns la concluzia ca discutiile astea pe unii ii zapaceste si incep sa abereze.Re pomenesti ca si Dacii de acea mergeau la moarte razand ca stiau ca vor apare Daci mai noi si mai puternici.Tudoprele 999[ti l-am intors] ar fi cazul sa te consulti,sau poate ca asta e filozofia vieti tale[zcuzama]atunci cel putin decenta pt ce-i care vor sa traiasca, Idea

40 Re: UMANISM la data de Dum Oct 05, 2008 4:59 pm

Heruer

inger
Apropo de Hitler, in Cartea lui Neale Donald Walsch-"Conversatii cu Dumnezeu", Dumnezeu insusi afirma ca Hitler a ajuns in Rai.

41 Re: UMANISM la data de Joi Oct 09, 2008 11:48 am

Fay

vrajitor
Heruer a scris:Apropo de Hitler, in Cartea lui Neale Donald Walsch-"Conversatii cu Dumnezeu", Dumnezeu insusi afirma ca Hitler a ajuns in Rai.

Interesant!
Ce se chiama ca "Dumnezeu insasi" afirma?
Nu tot ca de fapt autorul singur afirma?
Si atunci de ce l-as crede?
Si mai ales, de ce intereseaza ce crede Walsch legat de aceasta problema?

42 Re: UMANISM la data de Joi Apr 02, 2009 6:43 am

Cactus

inger
o alta viziune...

CODUL LUI MOISE - – subtitrare RO
http://video.google.com/videoplay?docid=-2108270310800824396&hl=ro

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

43 Re: UMANISM la data de Joi Apr 02, 2009 6:47 am

Cactus

inger
si inca o alta viziune...

ISTORIA LUI DUMNEZEU – tradus RO
http://video.google.com/videoplay?docid=-3186976084423111407&ei=-16ySYylHY-o2wKereGMBA&q=documentar+ROMANA

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

44 Re: UMANISM la data de Joi Mai 14, 2009 3:50 pm

D

vrajitor
ISTORIA LUI DUMNEZEU – tradus RO
http://video.google.com/videoplay?docid=-3186976084423111407&ei=-16ySYylHY-o2wKereGMBA&q=documentar+ROMANA
Si Cain de unde si-a luat femeie?

45 Re: UMANISM la data de Vin Mai 15, 2009 7:43 am

Soimos

admin
Istoria lui Dumnezeu?

Cine o fi filmat-o ... cei de la Televiziunea cereasca?

46 Re: UMANISM la data de Vin Mai 15, 2009 5:09 pm

D

vrajitor
D a scris:ISTORIA LUI DUMNEZEU – tradus RO
Si Cain de unde si-a luat femeie?

47 Re: UMANISM la data de Vin Mai 15, 2009 7:44 pm

Artistu

demon
Adam - Marin Sorescu

Cu toate ca se afla in rai,
Adam se plimba pe alei preocupat si trist
Pentru ca nu stia ce-i lipseste.
Atunci Dumnezeu a confectionat-o pe Eva
Dintr-o coasta a lui Adam.
Si primului om atat de mult i-a placut aceasta minune
Incat chiar in clipa aceea
Si-a pipait coasta imediat urmatoare,
Simtindu-si degetele frumos fulgerate
De niste sini tari si coapse dulci
Ca de contururi de note muzicale.
O noua Eva rasarise in fata lui.
Tocmai isi scosese oglinjoara
Si se ruja pe buze.
"Asta e viata!" - a oftat Adam
Si-a mai creat inca una.
Si tot asa, de cate ori Eva oficiala
Se intorcea cu spatele
Sau pleca la piata dupa aur, smirna si tamiie
Adam scotea la lumina o noua cadina
Din haremul lui intercostal.
Dumnezeu a observat
Aceasta creatie desantata a lui Adam
L-a chemat la el, l-a sictirit Dumnezeieste
Si l-a izgonit din rai
Pentru suprarealism.

48 Re: UMANISM la data de Mier Mai 20, 2009 5:38 am

D

vrajitor
Si Cain de unde si-a luat femeie? study

49 Re: UMANISM la data de Sam Mai 23, 2009 9:47 pm

Anticristul

eliberat
Oameni sau nascut la inceput perechi.
Cuvintul om inseamna ,barbat si femeie.
Alta era ordinea in lume la inceput.
Si este scris.Cain si a luat pe nevasta sa.
Deci nu si-a luat o nevasta oarecare dintre mai multe.
Uitativa la pasari ca se pastreaza ordinea.

50 Re: UMANISM la data de Dum Mai 24, 2009 3:00 pm

D

vrajitor
Anticristul a scris:Oameni sau nascut la inceput perechi.
Cuvintul om inseamna ,barbat si femeie.
Alta era ordinea in lume la inceput.
Si este scris.Cain si a luat pe nevasta sa.
Deci nu si-a luat o nevasta oarecare dintre mai multe.
Uitativa la pasari ca se pastreaza ordinea.
Cum adica oamenii s-au nascut perechi?Cum aratau primii oameni barbati si femei in ziua a sasea a facerii de catre Dumnezeu?Cate perechi de oameni barbati si femei a facut Dumnezeu in ziua a sasea?Cu cati ani in urma a facut Dumnezeu pe oameni barbati si femei perechi?De ce azi in general sunt mai multe femei decat barbati pe pamant?Ce ordine era in lume la inceput.Nu-nteleg!Ce legatura are cu pasarile Cain si femeia lui? fingers study

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum