Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Exorcismul

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 7:46 am

Leo Luke

muritor de rand
Anton_LaVey a scris:
Tudorel666 a scris:
Ideea este ca unii se sperie. Ce zici, sunt prosti, sau sunt nebuni?

Is Prosti cu diploma! Daca atata ii duce capul.......

..........din pacate n-ai ,,prins,, ideea.........daca ai construi un robotel si la
punerea in functiune te-ar blama cu vorbe urate sau te-ar ignora zicand.....
ha.....ha......tu nu existi.......m-am ,,dezvoltat,, singur dintr-o intamplare.......cum
ai reactiona....... Sad ......... acum gandeste-te cum reactioneaza D-zeu....... Rolling Eyes

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 12:16 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Tudorel666 a scris:
Ideea este ca unii se sperie. Ce zici, sunt prosti, sau sunt nebuni?

Is Prosti cu diploma! Daca atata ii duce capul.......

Da domnul meu, ba chiar unii au mai multe diplome...de licenta!

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

28 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 2:30 pm

Vizitato

Vizitator
Leo Luke a scris:
..........din pacate n-ai ,,prins,, ideea.........daca ai construi un robotel si la
ha.....ha......tu nu existi.......m-am ,,dezvoltat,, singur dintr-o intamplare.......cum
ai reactiona....... Sad ......... acum gandeste-te cum reactioneaza D-zeu....... Rolling Eyes

Care dumnezeu????? Ala INVENTAT de unii pentru scos cat mai mult profit financiar de pe urma fraierilor???

29 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 4:53 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Leo Luke a scris:

Care dumnezeu????? Ala INVENTAT de unii pentru scos cat mai mult profit financiar de pe urma fraierilor???

Tinand cont de faptul ca cei care scot profit financiar tin cu succes locul, de multe ori, medicilor si mai ales psihologilor, eu zic ca acel profit este perfect justificat.
In plus, un tratament la medic ar costa mult mai mult.
In biserica se duc intradevar toti prostii, toti nespalatii si toti handicapatii pe care societatea oamenilor destepti, din care faci parte si domnia ta, altminteri, nu-i baga in seama si ii trateaza ca pe un fel de gunoaie.
Si tocmai acesti prosti lipsiti de o bruma de cultura sau cu o cultura saraca, sunt tratati cu mult mai mult respect decat sunt tratati de catre desteptii ca domnia ta, si invata sa se respecte pe ei insisi pentru ceea ce sunt si ceea ce pot sa faca: adica sa invete doua rugaciuni pe de rost, sa-si faca semnul crucii si sa-si lase barba si parul sa creasca in voie.
Acesti oameni sunt oameni pentru ca merg la biserica unde zici domnia ta ca sunt jecmaniti, iar cei care striga in gura mare ca sunt intelepti si put de cultura si invatatura, ii considera doar un fel de maimute evoluate, buni doar sa le spele podelele si sa le mature strazile, sa le care sacii cu greutati si sa le lustruiasca masinile si sa le stea sluj de cate ori este nevoie, ca asa vrea domnia sa Marele Intelectual QI+300!!!

30 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 6:47 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:
Tinand cont de faptul ca cei care scot profit financiar tin cu succes locul, de multe ori, medicilor si mai ales psihologilor, eu zic ca acel profit este perfect justificat.
In biserica se duc intradevar toti prostii, toti nespalatii si toti handicapatii pe care societatea oamenilor destepti, din care faci parte si domnia ta, altminteri, nu-i baga in seama si ii trateaza ca pe un fel de gunoaie.

Ce dracu' de efect are numai tu stii, ca io am niste babe pe aici care se roaga sa se simta bine si se simt din ce in ce mai rau (pe una a luat-o ambulanta de nustiu cate ori, ca daca nu erau aia de la spital, ii faceau nemurile pomana...). Nu se vede nici un efect la rugile alea! tot stiinta te vindeca nu inventii..... Poate fi un efect de autosugestie: "Am fost la biserica si ce bine ma simt.", dar nimic altceva!

Lasa-i ca nus chiar asa de nespalati si prosti! Sa vezi ce le merge mintea cand vor sa castige in viata de nici nu-i recunosti ca ar fi crestini! + ca babele alea au o gura!!!! Sunt pasnice la ei in biserica dar de altfel sunt in stare sa sara si la bataie pentru interesul lor!

PS: Ati vazut careva cum se bat, la propriu, intre ei ca sa ajunga la nustiu ce oase, chipurile sfinte?

31 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 7:09 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Tudorel666 a scris:

Ce dracu' de efect are numai tu stii, ca io am niste babe pe aici care se roaga sa se simta bine si se simt din ce in ce mai rau (pe una a luat-o ambulanta de nustiu cate ori, ca daca nu erau aia de la spital, ii faceau nemurile pomana...). Nu se vede nici un efect la rugile alea! tot stiinta te vindeca nu inventii..... Poate fi un efect de autosugestie: "Am fost la biserica si ce bine ma simt.", dar nimic altceva!

Lasa-i ca nus chiar asa de nespalati si prosti! Sa vezi ce le merge mintea cand vor sa castige in viata de nici nu-i recunosti ca ar fi crestini! + ca babele alea au o gura!!!! Sunt pasnice la ei in biserica dar de altfel sunt in stare sa sara si la bataie pentru interesul lor!

PS: Ati vazut careva cum se bat, la propriu, intre ei ca sa ajunga la nustiu ce oase, chipurile sfinte?

Ma indoiesc de faptul ca babele de care vorbesti domnia ta au o pensie care sa le asigure un tratament decent, la un medic decent, la un spital decent, in cazul in care ar dori sa-si trateze multiplele suferinte pe care le au, cand le au, daca le au si sigur le au.
Este adevarat ca efectul obtinut se datoreaza autosugestiei, dar autosugestia este un tratament eficient in destule afectiuni, mai mult sau mai putin grave, tratament de care beneficiaza pe gratis prin biserica, sau la pretul unei lumanari si a unui acatist, tratament pe care domnia ta nu ai catadicsi sa li-l oferi.
Si eu am fost zmeu ca domnia ta si am strigat mult mai tare impotriva bisericii ortodoxe dacat ai sa strigi domnia ta vreodata, si probabil ca o sa mai strig dar, ceea ce am realizat pe urma, a fost faptul ca idiot as fi sa pretind unei batrane bolnave si inculte sa priceapa teoria relativitatii sau teoria evolutiei a lui Darwin si sa-i iau singura bruma de speranta pe care o are, speranta care poate nu o ajuta sa se vindece de nu stiu ce boala, dar este singura mangaiere pe care o are in singuratatea, prostia si nenorocirea ei!
Deci, domnia ta poti sa razi cat doresti, dar prin faptul ca nu observi ca acesti oameni au nevoie de acest drog, de aceasta amagire, ca sa reziste in viata si sa nu innebuneasca sau sa cada in disperare, nu esti nici mai bun, nici mai evoluat decat ultima baba bigota, surda si proasta!
Daca vrei sa arati ca esti destept, gaseste o solutie sa o ajuti, nu sa-ti bati joc de ea ca este proasta si rea!!!
Si imi cer iertare pentru tonul usturator pe care l-am folosit, dar e dureros sa constati cum un om ce nu se poate apara este lovit si dispretuit pentru simplul fapt ca s-a nascut intr-o societate saraca ce nu a putut sa-l educe, sau intr-o familie saraca ce nu a avut cum sa-l educe, sau intr-o familie inculta ce nu a stiut cum sa-l educe! Asa sunt batranii nostri, babe si mosnegi!
De aceea, daca exista Dumnezeu, esti dator sa-i respecti pe toti oamenii, ca fiind chipul si asemarea lui, iar, daca nu exista Dumnezeu, esti dator sa nu uiti ca multe maimute si-au spart capul inainte sa apara primul om ganditor si ca acest om ganditor poate nu ar fi aparut, daca nu apareau inaintea lui maimutele care sa-si sparga capul, aiurea sau pentru a o fecunda pe...mama omului ganditor!!!

32 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 7:24 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:Ma indoiesc de faptul ca babele de care vorbesti domnia ta au o pensie care sa le asigure un tratament decent, la un medic decent, la un spital decent, in cazul in care ar dori sa-si trateze multiplele suferinte pe care le au, cand le au, daca le au si sigur le au.
Este adevarat ca efectul obtinut se datoreaza autosugestiei, dar autosugestia este un tratament eficient in destule afectiuni, mai mult sau mai putin grave, tratament de care beneficiaza pe gratis prin biserica, sau la pretul unei lumanari si a unui acatist, tratament pe care domnia ta nu ai catadicsi sa li-l oferi.
Si eu am fost zmeu ca domnia ta si am strigat mult mai tare impotriva bisericii ortodoxe dacat ai strigat domnia ta vreodata si probabil ca o sa mai strig dar, ceea ce am realizat pe urma, a fost faptul ca idiot as fi sa pretind unei batrane bolnave si inculte sa priceapa teoria relativitatii sau teoria evolutiei a lui Darwin si sa-i iau singura bruma de speranta pe care o are, speranta care poate nu o ajuta sa se vindece de nu stiu ce boala, dar este singura mangaiere pe care o are in singuratatea, prostia si nenorocirea ei!
Deci, domnia ta poti sa razi cat doresti, dar prin faptul ca nu observi ca acesti oameni au nevoie de acest drog, de aceasta amagire, ca sa reziste in viata si sa nu innebuneasca sau sa cada in disperare, nu esti nici mai bun, nici mai evoluat decat ultima baba bigota, surda si proasta!
Daca vrei sa arati ca esti destept, gaseste o solutie sa o ajuti, nu sa-ti bati joc de ea ca este proasta si rea!!!
Si imi cer iertare pentru tonul usturator pe care l-am folosit, dar e dureros sa constati cum un om ce nu se poate apara este lovit si dispretuit pentru simplul fapt ca s-a nascut intr-o societate saraca ce nu a putut sa-l educe, sau intr-o familie saraca ce nu a avut cum sa-l educe, sau intr-o familie inculta ce nu a stiut cum sa-l educe! Asa sunt batranii nostri, babe si mosnegi!
De aceea, daca exista Dumnezeu, esti dator sa-i respecti pe toti oamenii, ca fiind chipul si asemarea lui, iar, daca nu exista Dumnezeu, esti dator sa nu uiti ca multe maimute si-au spart capul inainte sa apara primul om ganditor si ca acest om ganditor poate nu ar fi aparut, daca nu apareau inaintea lui maimutele care sa-si sparga capul, aiurea sau pentru a o fecunda pe...mama omului ganditor!!!

Adevaru' e ca nu au pensiile prea mari... Cu ce s-o ajut io?(ii mai fac piata cand are nevoie) Crezi ca pe mine ma dau banii afara din casa? Si bine zici... pentru ei chiar ca e un drog si amagire! Nasol e ca "exemplarele" astea ar face orice sa te atraga la ele in biserica... Pai sa vezi ce a facut baba ieri: Io treceam pe langa biserica ei, ca am avut o treaba la ANAF care are sediul acolo langa ei si am dat de ea, i-am dat saru' mana si ea efectiv a inceput sa traga( la propriu) de mine ca sa intru la ei in biserica! lol! Si baba stie ca nu-s crestin.....+ ca mi-a tinut si o teorie de 7 coti cand m-am intalnit iar cu ea! Acu cred ca nu mai doarme aia noaptea pe motiv ca n-am facut io pe crestinu la ei acolo....

PS: Nu am intrat acolo si chiar era sa ma bat cu baba ca tragea de mine ca o nebuna ca sa intru si sa ling pozele lor scrboase si pline de microbi contagiosi! + ca baba e inca sucarita.....

Ne e vorva ba nu ii respect, dar vreau ca si eu sa fiu respectat de ei la randul meu!

33 Re: Exorcismul la data de Vin Aug 29, 2008 7:51 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Adevaru' e ca nu au pensiile prea mari... Cu ce s-o ajut io?(ii mai fac piata cand are nevoie) Crezi ca pe mine ma dau banii afara din casa? Si bine zici... pentru ei chiar ca e un drog si amagire! Nasol e ca "exemplarele" astea ar face orice sa te atraga la ele in biserica... Pai sa vezi ce a facut baba ieri: Io treceam pe langa biserica ei, ca am avut o treaba la ANAF care are sediul acolo langa ei si am dat de ea, i-am dat saru' mana si ea efectiv a inceput sa traga( la propriu) de mine ca sa intru la ei in biserica! lol! Si baba stie ca nu-s crestin.....+ ca mi-a tinut si o teorie de 7 coti cand m-am intalnit iar cu ea! Acu cred ca nu mai doarme aia noaptea pe motiv ca n-am facut io pe crestinu la ei acolo....

PS: Nu am intrat acolo si chiar era sa ma bat cu baba ca tragea de mine ca o nebuna ca sa intru si sa ling pozele lor scrboase si pline de microbi contagiosi! + ca baba e inca sucarita.....

Ne e vorva ba nu ii respect, dar vreau ca si eu sa fiu respectat de ei la randul meu!

Domnul meu, uite, pentru o vreme nici eu nu m-am mai dus pe la biserici, ca sa-i evit pe prosti si microbii de pe icoane. De curand insa mi-am dat seama ca, in loc sa-i ajut pe respectivii sa-si revina, le dau si mai tare apa la moara!
Un satanist care refuza sa intre in biserica, nu face decat sa le alimenteze teama superstitioasa de icoane, crezand, in mica lor lume, ca respectivul s-ar teme de icoana sau de cruce!!! Si astfel, in loc sa-i ajuti sa evadeze din lumea imaginara in care au ajuns sa creada orbeste, nu faci decat sa-i afunzi si mai tare.
De aceea, daca esti convins ca icoanele nu sunt nimic si, daca poti intelege faptul ca numai nebunii si prostii arata pe fata tot ceea ce simt, iar cei intelepti sunt diplomati si arata numai ce trebuie sa arate, cand te-o mai trage baba la biserica, intra dupa ea, fa-i subtil cu ochiul lui Hristos, arunca o ocheada Fecioarei Maria si spune-i ca arata sexi, ingerului Gabriel spune-i ca-i sta bine tantos, si ingenuncheaza in fata altarului, spunand in gandul tau: Slava tie, Satan!
Si, in timp ce babele te vor admira ce baiat educat esti, tu iti vei slavi Zeul taman in locul unde nu s-ar astepta nimeni sa-l slavesti!
Si, pentru ca dupa cele scrise mai sus, s-ar putea sa fiu si eu considerat satanist, spun ca mi-e lehamite de Satan si nu-l consider decat o sluga a lui Isus si, cum sunt mandru de felul meu, prefer sa ma inchim Imparatului si nu slugii lui!

34 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 1:37 am

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:
Domnul meu, uite, pentru o vreme nici eu nu m-am mai dus pe la biserici, ca sa-i evit pe prosti si microbii de pe icoane. De curand insa mi-am dat seama ca, in loc sa-i ajut pe respectivii sa-si revina, le dau si mai tare apa la moara!
Un satanist care refuza sa intre in biserica, nu face decat sa le alimenteze teama superstitioasa de icoane, crezand, in mica lor lume, ca respectivul s-ar teme de icoana sau de cruce!!! Si astfel, in loc sa-i ajuti sa evadeze din lumea imaginara in care au ajuns sa creada orbeste, nu faci decat sa-i afunzi si mai tare.
De aceea, daca esti convins ca icoanele nu sunt nimic si, daca poti intelege faptul ca numai nebunii si prostii arata pe fata tot ceea ce simt, iar cei intelepti sunt diplomati si arata numai ce trebuie sa arate, cand te-o mai trage baba la biserica, intra dupa ea, fa-i subtil cu ochiul lui Hristos, arunca o ocheada Fecioarei Maria si spune-i ca arata sexi, ingerului Gabriel spune-i ca-i sta bine tantos, si ingenuncheaza in fata altarului, spunand in gandul tau: Slava tie, Satan!
Si, in timp ce babele te vor admira ce baiat educat esti, tu iti vei slavi Zeul taman in locul unde nu s-ar astepta nimeni sa-l slavesti!
Si, pentru ca dupa cele scrise mai sus, s-ar putea sa fiu si eu considerat satanist, spun ca mi-e lehamite de Satan si nu-l consider decat o sluga a lui Isus si, cum sunt mandru de felul meu, prefer sa ma inchim Imparatului si nu slugii lui!

Sfatul asta pe care mi-l dai tu acuma, adica sa ma prefac si sa imit ce face baba in bisericile alea, l-am practicat ani de zile si deja m-am saturat sa ma prefac aiurea doar de ochii lumii!!!!! ............ Frica de tablourile lu aia??? rolf Hai ca asta chiar ca m-ai facut sa rad.... auzi..... sa ma sperii de niste picturi naive.....

35 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 8:40 am

Zyraxes

demon
Anton_LaVey a scris:
............ Frica de tablourile lu aia??? rolf Hai ca asta chiar ca m-ai facut sa rad.... auzi..... sa ma sperii de niste picturi naive.....

Daca nu-ti e frica de "tablouri", lasa ca o sa-ti fie cand o sa puna mana unul pe tine si o sa-ti rupa spatele.
Sa cazi in mana mea, l-ai vedea pe dracu imediat!

36 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 9:13 am

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Tudorel666 a scris:

Sfatul asta pe care mi-l dai tu acuma, adica sa ma prefac si sa imit ce face baba in bisericile alea, l-am practicat ani de zile si deja m-am saturat sa ma prefac aiurea doar de ochii lumii!!!!! ............ Frica de tablourile lu aia??? rolf Hai ca asta chiar ca m-ai facut sa rad.... auzi..... sa ma sperii de niste picturi naive.....

Domnule, nu am zis sa imiti ce face baba, ci sa ai curajul sa patrunzi acolo. In rest, poti sa nu faci nimic, daca nu doresti, dar sa fii si destul de diplomat incat sa nu iesi prea tare in evidenta.
Si apoi, un asa-zis slujitor al lui Satan care nu stie sa se prefaca, e de-a rasu plansului!!!
Ziceam eu ca nu esti satanist ci doar o faci pe grozavul!!!
Se spune ca Satana este in stare sa se prefaca drept inger luminos! Un adevarat slujitor al lui ar trebui sa fie capabil sa faca la fel! Domnia ta esti slujitor al Satanei cum sunt eu Fata Morgana...

37 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 9:15 am

Tudorel666

eliberat
ZYRAXES a scris:
Anton_LaVey a scris:
............ Frica de tablourile lu aia??? rolf Hai ca asta chiar ca m-ai facut sa rad.... auzi..... sa ma sperii de niste picturi naive.....

Daca nu-ti e frica de "tablouri", lasa ca o sa-ti fie cand o sa puna mana unul pe tine si o sa-ti rupa spatele.

Domnul meu, sunt convins ca, daca respectivul ar cadea in mana domniei tale, l-ar vedea pe dracu in persoana. Numai ca, acum ma intreb si eu ca prostul: care este satanistul si care nu este...?!

38 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 11:07 am

Zyraxes

demon
Tudorel666 a scris:
ZYRAXES a scris:
Anton_LaVey a scris:

Domnul meu, sunt convins ca, daca respectivul ar cadea in mana domniei tale, l-ar vedea pe dracu in persoana. Numai ca, acum ma intreb si eu ca prostul: care este satanistul si care nu este...?!

Satanistul e ala care vrea sa-l vada pe dracu', adica la vela asta (LaVey). Eu doar i-l arat. si e si cam prostut la vela asta (LaVey) care neaga existaenta lui Dumnezeu, dar crede in satan. Ori exista ambii, ori niciunul. Sta prost cu logica!

39 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 11:53 am

Vizitato

Vizitator
Zyraxes a scris:Domnul meu, sunt convins ca, daca respectivul ar cadea in mana domniei tale, l-ar vedea pe dracu in persoana. Numai ca, acum ma intreb si eu ca prostul: care este satanistul si care nu este...?!

Satanistul e ala care vrea sa-l vada pe dracu', adica la vela asta (LaVey). Eu doar i-l arat. si e si cam prostut la vela asta (LaVey) care neaga existaenta lui Dumnezeu, dar crede in satan. Ori exista ambii, ori niciunul. Sta prost cu logica![/quote]

Io NU am afirmat niciodata ca exista dracu!

40 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 11:54 am

Vizitato

Vizitator
Zyraxes a scris:Daca nu-ti e frica de "tablouri", lasa ca o sa-ti fie cand o sa puna mana unul pe tine si o sa-ti rupa spatele.

OOPAAAAAAA!!!!!! Au trecut crestinii la amenintari si violenta! rolf

41 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 1:32 pm

Zyraxes

demon
Anton_LaVey a scris:
Zyraxes a scris:Domnul meu, sunt convins ca, daca respectivul ar cadea in mana domniei tale, l-ar vedea pe dracu in persoana. Numai ca, acum ma intreb si eu ca prostul: care este satanistul si care nu este...?!

Satanistul e ala care vrea sa-l vada pe dracu', adica la vela asta (LaVey). Eu doar i-l arat. si e si cam prostut la vela asta (LaVey) care neaga existaenta lui Dumnezeu, dar crede in satan. Ori exista ambii, ori niciunul. Sta prost cu logica!

Anton_LaVey a scris:Io NU am afirmat niciodata ca exista dracu!

Esti si mincinos!

Anton Szandor LaVey, (April 11, 1930 – October 29, 1997) born Howard Stanton Levey, was the American founder and High Priest of the Church of Satan as well as a writer, occultist, musician, and actor. He was the author of The Satanic Bible and the founder of Satanism.

Anton Szandor LaVey, (11 aprilie 1930 – 29 octombrie 1997) nascut Howard Stanton Levey, a fost fondatorul american al Inaltilor Preoti ai Bisericii lui Satan, dar si scriitor, ocultist, muzician, si actor. El a fost autorul Bibliei satanice si fondator al satanismului.

Cineva cu pseudonimul LaVey, fondatorul bisericii satanice, inseamna ca e si el satanist, adica il slaveste pe satan, pe dracu. Deci sustine existenta lui satan!

42 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 1:45 pm

Tudorel666

eliberat
Zyraxes a scris:

Rusine imi este pentru domnia ta ca indraznesti sa folosesti ca argument vorbele jignitoare. In plus, oricand doresti, pot sa-ti arat greselile de logica ale domniei tale in rationamentul de mai sus...

43 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 1:50 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:

De acord cu domnia ta: desi sunt folosite ca sinonime, nu totdeauna drac este totuna cu Satan.
Astfel, Isus l-a facut la un moment dat drac pe Petru, ori toata lumea stie ca Petru nu a fost niciodata Satan!
Imi cer scuze eu, pentru cei care, nestiind bine scripturile sau din exces de zel, te-au jignit pentru un adevar pe care l-ai afirmat!

44 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 1:52 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Zyraxes a scris:Daca nu-ti e frica de "tablouri", lasa ca o sa-ti fie cand o sa puna mana unul pe tine si o sa-ti rupa spatele.

OOPAAAAAAA!!!!!! Au trecut crestinii la amenintari si violenta! rolf

Domnule, semeni vant si te miri cand culegi furtuna?!

45 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 2:14 pm

Zyraxes

demon
Tudorel666 a scris:
Anton_LaVey a scris:

De acord cu domnia ta: desi sunt folosite ca sinonime, nu totdeauna drac este totuna cu Satan.
Astfel, Isus l-a facut la un moment dat drac pe Petru, ori toata lumea stie ca Petru nu a fost niciodata Satan!
Imi cer scuze eu, pentru cei care, nestiind bine scripturile sau din exces de zel, te-au jignit pentru un adevar pe care l-ai afirmat!

DEX '98: SATÁNĂ, satane, s.f. 1. (Mai ales art.) Numele biblic al diavolului. 2. Întruchipare a răului, unealtă a răului. ♦ Termen injurios pentru oameni și animale. [Var.: satán s.m.] – Din sl. satana.

Todorele tata, nu mai incerca sa manipulezi. Asa cum vezi din definitia data de DEX, satana=drac.

46 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 2:24 pm

Tudorel666

eliberat
Zyraxes a scris:
DEX '98: SATÁNĂ, satane, s.f. 1. (Mai ales art.) Numele biblic al diavolului. 2. Întruchipare a răului, unealtă a răului. ♦ Termen injurios pentru oameni și animale. [Var.: satán s.m.] – Din sl. satana.

Todorele tata, nu mai incerca sa manipulezi. Asa cum vezi din definitia data de DEX, satana=drac.

De acord, pentru domnia ta, satana=drac. Se pare insa ca nu pentru toata lumea. Si asta e un fapt, indiferent de faptul ca este sau nu consemnat de DEX.

47 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 2:50 pm

Vizitato

Vizitator
Zyraxes a scris:
Esti si mincinos!

Anton Szandor LaVey, (April 11, 1930 – October 29, 1997) born Howard Stanton Levey, was the American founder and High Priest of the Church of Satan as well as a writer, occultist, musician, and actor. He was the author of The Satanic Bible and the founder of Satanism.

Anton Szandor LaVey, (11 aprilie 1930 – 29 octombrie 1997) nascut Howard Stanton Levey, a fost fondatorul american al Inaltilor Preoti ai Bisericii lui Satan, dar si scriitor, ocultist, muzician, si actor. El a fost autorul Bibliei Satanice si fondator al Satanismului.

Cineva cu pseudonimul LaVey, fondatorul Bisericii Satanice, inseamna ca e si el satanist, adica il slaveste pe Satan, pe dracu. Deci sustine existenta lui Satan!

Saru' mana ca mi-ai si tradus-o, da' nu era nevoie, ca o stiu cred ca pe de rost! rolf Si care-i problema ta daca io is satanist? Nu mai imi insira pe aici biografia lu LaVey ca o stiu, asa ca pierzi vremea de pomana la scris!

48 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 2:56 pm

Zyraxes

demon
Tudorel666 a scris:
Zyraxes a scris:

De acord, pentru domnia ta, satana=drac. Se pare insa ca nu pentru toata lumea. Si asta e un fapt, indiferent de faptul ca este sau nu consemnat de DEX.

Da tudorele tata, ptr tine satana nu insemna drac ci prost. E bine si asa.

49 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 3:02 pm

Zyraxes

demon
Anton_LaVey a scris:
Saru' mana ca mi-ai si tradus-o, da' nu era nevoie, ca o stiu cred ca pe de rost! rolf Si care-i problema ta daca io is satanist? Nu mai imi insira pe aici biografia lu LaVey ca o stiu, asa ca pierzi vremea de pomana la scris!

Pai asa cum tie iti place sa fii satanist, lasa-le si pe babe sa-si vada de treaba lor si nu te mai lua de curul lor ca nu te face asta mai destept. De asemenea, nu e cazul sa-i ironizezi pe cei care merg la biserica ptr ca tu esti cel care e aratat cu degetul ca fiind un ciudat, un inadaptat si nu altii. Las-o mai moale ca esti penibil.

50 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 3:08 pm

Tudorel666

eliberat
Zyraxes a scris:
Da tudorele tata, ptr tine satana nu insemna drac ci prost. E bine si asa.

Da, pentru mine Satana este o capetenie a ingerilor, demonii sunt ingeri ai Satanei, zis si Diavolul, iar dracii sunt niste oameni care fac ce le spune Satana sau un alt demon sa faca.

Si imi pare mie, sau simt o unda parinteasca in vorbirea domniei tale? Preot? Ortodox? Sau este doar parfumul acestor oameni in preajma carora stai mult?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum