Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Exorcismul

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

51 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 3:14 pm

Vizitato

Vizitator
Zyraxes a scris:
Anton_LaVey a scris:
Saru' mana ca mi-ai si tradus-o, da' nu era nevoie, ca o stiu cred ca pe de rost! rolf Si care-i problema ta daca io is satanist? Nu mai imi insira pe aici biografia lu LaVey ca o stiu, asa ca pierzi vremea de pomana la scris!

Pai asa cum tie iti place sa fii satanist, lasa-le si pe babe sa-si vada de treaba lor si nu te mai lua de curul lor ca nu te face asta mai destept. De asemenea, nu e cazul sa-i ironizezi pe cei care merg la biserica ptr ca tu esti cel care e aratat cu degetul ca fiind un ciudat, un inadaptat si nu altii. Las-o mai moale ca esti penibil.

Pai io le las, sa faca bors cu isus si clanul lui, dar ele incearca sa ma atraga la ele in biserica + ca mai si insista aiurea! Sa se duca si dincolo de biserica, dar macar sa isi vada de treaba si sa nu mai incerce ele sa atraga si sa convinga aiurea, cu toate ca le-aam zis foarte clar ceea ce sunt! Nu fac misto de nimeni, cat despre "complimentele" aduse de tine NU MA INTERESEAZA! Inadaptat la ce???? La lins tablouri scarboase si la ruga la ele???? Bine ca aveti multi "adaptati" din astia(probabil la microbii si virusii de pe pozele alea), ca nu duceti lipsa! crazy

52 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 3:15 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:
Si imi pare mie, sau simt o unda parinteasca in vorbirea domniei tale? Preot? Ortodox? Sau este doar parfumul acestor oameni in preajma carora stai mult?

Mai mult ca sigur ca e ortodox! Nu stiu daca si popa.....

53 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 3:20 pm

Zyraxes

demon
Tudorel666 a scris:
Si imi pare mie, sau simt o unda parinteasca in vorbirea domniei tale? Preot? Ortodox? Sau este doar parfumul acestor oameni in preajma carora stai mult?

Nu frecventez biserica si nici apropiati din domeniul asta nu am, insa nu pot sa asist la discutii in care unii lovesc in traditiile si religia poporului meu fara sa zic nimic.

Vezi profilul utilizatorului

54 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 3:33 pm

Tudorel666

eliberat
Zyraxes a scris:
Tudorel666 a scris:

Nu frecventez biserica si nici apropiati din domeniul asta nu am, insa nu pot sa asist la discutii in care unii lovesc in traditiile si religia poporului meu fara sa zic nimic.

Sunt traditii si traditii...Ati dori, domnule, sa le pastram pe toate?

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

55 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 4:13 pm

Zyraxes

demon
Tudorel666 a scris:
Zyraxes a scris:
Tudorel666 a scris:

Da, sunt pentru pastrarea traditiilor rom^nesti. Si cred ca crestinismul-ortodox este unul din stalpii acestui popor.

56 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 4:39 pm

Tudorel666

eliberat
Zyraxes a scris:
Anton_LaVey a scris:
Saru' mana ca mi-ai si tradus-o, da' nu era nevoie, ca o stiu cred ca pe de rost! rolf Si care-i problema ta daca io is satanist? Nu mai imi insira pe aici biografia lu LaVey ca o stiu, asa ca pierzi vremea de pomana la scris!

Pai asa cum tie iti place sa fii satanist, lasa-le si pe babe sa-si vada de treaba lor si nu te mai lua de curul lor ca nu te face asta mai destept. De asemenea, nu e cazul sa-i ironizezi pe cei care merg la biserica ptr ca tu esti cel care e aratat cu degetul ca fiind un ciudat, un inadaptat si nu altii. Las-o mai moale ca esti penibil.

Cine traieste, pentru Domnul traieste, si cine moare, pentru Domnul moare!
Este bine ca il certi, dar este rau cum il certi!

57 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 5:07 pm

Tudorel666

eliberat
Zyraxes a scris:
Tudorel666 a scris:
Zyraxes a scris:
Tudorel666 a scris:

Da, sunt pentru pastrarea traditiilor rom^nesti. Si cred ca crestinismul-ortodox este unul din stalpii acestui popor.

Unele traditii mor oricum de la sine si se nasc altele. Cum ar fi traditia de a da de pomana cocosi sau gaini la inmormantari. Cand o traditie nu mai este de actualitate, pentru ca a devenit depasita sau nu mai are componenta ei miraculoasa, atunci moare de la sine.
Ortodoxia, ca traditie, slava domnului ca are destule lucruri care si-au pastrat parfumul miracolului. Sunt insa si lucruri care vor muri negresit, indiferent de faptul ca domniei tale iti place sau nu.
Sa fii iubit!

58 Re: Exorcismul la data de Sam Aug 30, 2008 5:13 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Pai io le las, sa faca bors cu isus si clanul lui, dar ele incearca sa ma atraga la ele in biserica + ca mai si insista aiurea! Sa se duca si dincolo de biserica, dar macar sa isi vada de treaba si sa nu mai incerce ele sa atraga si sa convinga aiurea, cu toate ca le-aam zis foarte clar ceea ce sunt! Nu fac misto de nimeni, cat despre "complimentele" aduse de tine NU MA INTERESEAZA! Inadaptat la ce???? La lins tablouri scarboase si la ruga la ele???? Bine ca aveti multi "adaptati" din astia(probabil la microbii si virusii de pe pozele alea), ca nu duceti lipsa! crazy

Stimate prieten, reactionezi copilareste si apoi te miri ca esti tratat ca un copil?!

59 Re: Exorcismul la data de Vin Dec 05, 2008 4:53 pm

Bagherra

vrajitor
HIRAN a scris:
1. .............................
2. Aberezi pentru ca nu cunosti Scripturile si nici puterea lui Dumnezeu. La un simplu cuvant sau rugaciune a lui Iisus Hristos sau ucenicilor Sai, demonii ieseau din oameni sau boalele ii lasau. Niciodata posedatii nu au atacat pe unsii lui Dumnezeu, cel mult dracii se rugau de ucenici sa nu ii chinuiasca sau sa nu ii trimita in Adanc. (este imposibil ca intunericul sa ia prizoniera Lumina).

In schimb intotdeauna demonii nu se temeau de falsii unsi care nu erau investiti cu autoritate de la Dumnezeu.
Iata pe cine ataca posedatii:
Fa 19:13 Niste exorcisti Iudei, care umblau din loc in loc, au incercat sa cheme Numele Domnului Iisus peste cei ce aveau duhuri rele, zicand: "Va jur pe Iisus, pe care-L propovaduieste Pavel, sa iesiti afara!"
14 Cei ce faceau lucrul acesta, erau sapte feciori ai lui Sceva, un preot iudeu din cei mai de seama.
15 Duhul cel rau le-a raspuns: "Pe Iisus il cunosc, si pe Pavel il stiu; dar voi, cine sunteti ?"
16 Si omul in care era duhul cel rau, a sarit asupra lor, i-a biruit pe amandoi, si i-a schingiuit in asa fel, ca au fugit goi, si raniti din casa aceea.
In concluzie, faptul ca oamenii sunt legati sau tinuti cu forta, este o dovada clara ca acei preoti de seama in fata carora sunt dusi, nu sunt fii lui Dumnezeu ci fii lui Sceva.
Dar ce sa-i faci, acesti preainalti si preafericiti preoti, nu au priceput ca Satan este mai destept si cunoscator decat il considera ei, si ca nu poate fi pacalit precum gloatele de oameni ignoranti si membri cotizanti.

Iata o relatarea despre modul de lucru al ucenicilor in care posedatii nici nu trebuiau sa vina in fata lor:
Fa 19:11 Si Dumnezeu facea minuni nemaipomenite prin manile lui Pavel;
12 pana acolo ca peste cei bolnavi se puneau basmale sau sorturi, care fusesera atinse de trupul lui, si-i lasau boalele, si ieseau afara din ei duhurile rele.
Hiran...de unde iei aceste citate? Sad Ca e prima oara in viata mea ca le aud...Si te asigur ca nu-s tocmai straina de biblie.

60 Re: Exorcismul la data de Sam Dec 06, 2008 7:42 pm

Anticristul

eliberat
Daca erau sapte feciori ai unui preot ,cum de au reusit duhurile sa i biruiasca pe amindoi?Si daca erau exorcisti,aveau si ei putere,cum dese lupta Satana cu satana?Ca Isus zuce ca Satana nu se dezbina impotriva sa insusi.

61 Re: Exorcismul la data de Mar Feb 03, 2009 3:05 am

Anton_LaVey

vrajitor
Probabil isus isi recunoaste neputinta in fata lu' Satan! EVIL
Saracu isus, ce ironie...... la cum arata sa se mai ia si dracu de el...... pai daca sufla unu la el isus ala zboara saracu! rolf

PS: Sa manance mai bine ca-l ia vantu pe strada! crazy

62 Re: Exorcismul la data de Mar Feb 03, 2009 7:25 pm

Soimos

admin
Eu zic ca te inseli ...si asta ti-o zic argumentat pe 3 planuri ...pe planul mitologic pe planul istoric si pe planul rational.

Pe plan mitologic Isus recunoaste ca este DRACU si inainte de a se naste ...dar si dupa ce a "inviat" in Iad!
Daca vrei citate cere-le

Pa plan istoric ...vezi bine ca biserica sa a comis mai multe crime si bicisnicii decat oricare alta biserica de pe planeta!
Si pe plan logic ...un biet om nascut din ADULTER ca si Isus (Vezi Google Abdes Pantera) si care a murit ca un fraier ...dar ajunge sa fie inaltat la rangul de Dumnezeu la ordinele unui imparat criminal !

Crezi ca un om poate fi facut Dumnezeu de catre un criminal?

Si sa revenim la topic ...dracii asculta de seful lor ...adica de Isus ...si tremura de groaza cand vad crucea ...instrumentul pe c are a suferit groaznic seful lor!

63 Re: Exorcismul la data de Mier Feb 04, 2009 10:11 am

Anton_LaVey

vrajitor
Pai maica-sa a ramas gravida la 15 ani (tigani, ce vrei...) si ta-su nu era Iosif ala sau cum l-o chema! Era unu din garzile romane! O fi dracu, da-i dus si cu sorcova de se crede dumnezeu... a murit de fraier din cauza la mintea aburita de nebunie...

64 Re: Exorcismul la data de Mier Feb 04, 2009 11:21 am

Soimos

admin
Pe undeva zici tu adevarul ...dar nu chiar 100 %

Trebuie sa faci diferentierea intre Isus Nazariteanul (ben Yusef) fiul lu Iosif ...care voia sa deie lovitura si sa puna mana pe puterea religioasa prin reforma sinagogii ...fapt care nu i-a reusit si a patit ce a patit ...si altul este Isus Christos (asta o fi ceva grec dupa nume) un personaj diabolic care a furat biografia bietului invatator Isus Nazariteanul ...!

Acest personaj virtual este intruparea diabolicitatii la cel mai inalt nivel universal !

65 Re: Exorcismul la data de Mier Feb 04, 2009 11:55 am

Anton_LaVey

vrajitor
Pai io de ala de la Nazaret vorbesc! Ala e dus cu pluta, altu nici nu mai cunosc!

De unde dracu ai mai scos unu grec?

66 Re: Exorcismul la data de Mier Feb 04, 2009 3:38 pm

Soimos

admin
Christos este un nume grec si inseamna in limba greaca Unsul.
Ce legatura sa aibe bietul on crucificat Isus (care era normal si nu diliu) cu greci?

Diferenta intre cei doi este una evidenta Isus din Nazareth este un personaj istoric, om ca toti oamenii care nu era nici nebun ...nici nu zicea ca e Dumnezeu ...ba chiar ii certa pe lingai care il denumeau Fiu de Dumnezeu.El a dorit sa deie o lovitura de stat religioasa ...si a sfeclit-o cum stim cu totii.

Celalt Isus supradenumit Christos ...este un personaj VIRTUAL care a "imprunutat" un pic din legenda Nazariteanului!
Acest Christos este Diavolul ptr ca e nascut din Minciuna si a fost impus ca Dumnezeu de un Imparat Roman CRIMINAL in serie!

67 Re: Exorcismul la data de Mier Feb 04, 2009 3:41 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Hai ca acu m-ai ametit definitiv! De unde dracu scoti tu 2 amarati d-aia tu stii....

68 Re: Exorcismul la data de Mier Feb 04, 2009 3:53 pm

Soimos

admin
Nu intelegi ce inseamna o persoana fizica si una VIRTUALA?

Una este om ca orice persoana fizica ...si sa zicem ca aialalta este FIRMA ...ca aia e o persoana juridica !

Christos nu este om viu ... ci este persoana juridica care isi desfasoara activitatea comerciala in biserici!

69 Re: Exorcismul la data de Joi Feb 05, 2009 8:01 pm

Anticristul

eliberat
Pai da Soimos are dreptate .Isus a fost evreu si a fost om (Ben-adam)Cine stie mai bine decit el care o spune cu gura lui?
Cristos insa este un personaj construit ,asa cum sint personajele unui roman.Totul este doar fictiune.
Nu vedeti ce altoi nereusit?Isus Cristos.Isus -Iesuape ivrit si Cristos unsul pe greceste.E ca si cum ai zice Gheorghe Pista.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum