Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Icoane facatoare de minuni

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 5]

101 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 6:01 pm

Vizitato

Vizitator
Der Bedeu a scris:Ti-a facut vreo icoana o minunatie? Ai castigat la loterie? Despre ce minunatii scri? Intotdeauna aud povestiri cum cineva a spus.... niciodata nu s`a prezentat cineva sa dovedeasca ca o pictura tip inocenta ,facuta uneori de o mana nu prea talentata i-a facut minuni.
Destul cu bazaconile astea.Numai Dumnezeu poate face minuni dar El nu face minuni niciodata... Laughing Laughing Laughing

Face pe dracu!!!!! Minunile ti le faci TU singur!... nu niste poze naive, care, pe deasupra, mai sunt si horror...... Poate sa faca minunea de a da cosmaruri...... rolf

102 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 6:27 pm

Diana

inger
Der Bedeu a scris:Ti-a facut vreo icoana o minunatie? Ai castigat la loterie? Despre ce minunatii scri? Intotdeauna aud povestiri cum cineva a spus.... niciodata nu s`a prezentat cineva sa dovedeasca ca o pictura tip inocenta ,facuta uneori de o mana nu prea talentata i-a facut minuni.
Destul cu bazaconile astea.Numai Dumnezeu poate face minuni dar El nu face minuni niciodata... Laughing Laughing Laughing

faptul ca tie iti bate inima in fiecare zi si in fiecare noapte, fara intrerupere poate fi considerata o minune, nasterea unui copil este considerata o minune, armonia din univers etc etc

Vezi profilul utilizatorului

103 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 7:27 pm

Vizitato

Vizitator
Studenta_87 a scris:
faptul ca tie iti bate inima in fiecare zi si in fiecare noapte, fara intrerupere poate fi considerata o minune, nasterea unui copil este considerata o minune, armonia din univers etc etc

Tu ai auzit de biologie si natura??????????? sunt fenomene NORMALE si NATURALE!!!!!!!!

104 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 7:54 pm

Diana

inger
fenomene facute de cine? Nu de Dumnezeu?

105 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 8:02 pm

Vizitato

Vizitator
Studenta_87 a scris:fenomene facute de cine? Nu de Dumnezeu?

Fenomene NATURALE!!!!!!!!!! Care dumnezeu? Poate mama natura!!!!!

106 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 8:04 pm

asa si cine a creat natura ? sa nu zici ca satan ca o sa mor de ras

107 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Sam Aug 02, 2008 10:56 pm

Cris

inger
Natura e creata foarte intelept si doar o mica " eroare" ar duce la catastrofe de neimaginat.
Totul e creat cu intelepciune si mai nou,omul distruge din lipsa de intelepciune,ceea ce arata ca legile umane sunt contrare a ceea ce a fost creat.

108 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Dum Aug 03, 2008 7:57 am

Studenta_87 a scris:

Poate pentru tine. Pentru mine astea sunt fenomene naturale care se pot explica stintific. Ce nu se poate explica azi, se va explica in vitor. Cel mai important ca nu Dumnezeu, nu Isus si nu Mohamed au puteri care provoc fenomene si conduc lumea. Ei au fost raspunsul cand omenirea a intrebat si nu a fost cine sa raspunda. Azi ,omenirea a inteles ca s`a raspuns la multe intrebari si in vitor se va descoperi raspunsul la toate intrebarile.

109 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Dum Aug 03, 2008 5:32 pm

Cris

inger
Nu stiu la ce intrebari s-a raspuns pana azi,ca chestii simple sunt fara raspuns,de ex gravitatia.In viitor omenirea se indreapta spre autodistrugere ,cum s-ar zice nimic nou sub soare.Deocamdata omenirea nu a gasit solutii ptr foamete si crima ,sa nu mai zic de boli.

110 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Dum Aug 03, 2008 5:51 pm

Vizitato

Vizitator
Cris a scris:Deocamdata omenirea nu a gasit solutii ptr foamete si crima ,sa nu mai zic de boli.

affraid Ce aberatii!!!!!!! Solutii pentru foamete...... Tu ce faci cand iti e foame? Mananci!! Poate nu sunt BANI pentru a rezolva foametea, da' nu solutii.......
Crima? ..... Exista tot felul de motive de a omori pe cineva.... asta sa raspunda aia care si practica asa ceva!!!

Gravitatia...... tu ai auzit de reactii magnetice??????? ALOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TRezirea ca nu mai suntem in evul mediu!!!!!!!

PS: Parca ai fi un copil mic, care mai crede in povesti cu zane si dumnezei...... blum

111 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Dum Aug 03, 2008 6:16 pm

Cris

inger
Anton_LaVey a scris:
Cris a scris:Deocamdata omenirea nu a gasit solutii ptr foamete si crima ,sa nu mai zic de boli.

affraid Ce aberatii!!!!!!! Solutii pentru foamete...... Tu ce faci cand iti e foame? Mananci!! Poate nu sunt BANI pentru a rezolva foametea, da' nu solutii.......
Crima? ..... Exista tot felul de motive de a omori pe cineva.... asta sa raspunda aia care si practica asa ceva!!!

Gravitatia...... tu ai auzit de reactii magnetice??????? ALOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TRezirea ca nu mai suntem in evul mediu!!!!!!!

PS: Parca ai fi un copil mic, care mai crede in povesti cu zane si dumnezei...... blum

parca tu ai fi un copil care crede in bau-bau
Si da,sunt bani destui doar ca eu m-am plictisit de o discutie inutila.

112 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Dum Aug 03, 2008 6:35 pm

Vizitato

Vizitator
Cris a scris:
Anton_LaVey a scris:

Pai io nu cred in nici un bau bau...... si nici in zane!!!! Cred doar in REALITATE!

113 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Dum Aug 03, 2008 9:20 pm

Cris

inger
Crezi in realitatea ta ,partiala ,temporara si iluzorie.O fateta pe care incerci s-o perpetuezi...sincer,mi-e indiferent ,eu sunt interesata de discutii constructive in loc de acuzative sau disctructive.Fiecare cu nivelul sau de intelegere ,care iarasi mi-e indiferent.Noroc bun!Si,inutil: iubire si lumina.

114 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Lun Aug 04, 2008 6:41 am

Heruer

inger
Anton_LaVey a scris:...... Cred doar in REALITATE!
Aceasta afirmatie ma face sa cred ca varsta prezenta sub avatar-ul tau este o greseala de tipar. In 78 de ani, REALITATEA nu ti-a jucat nici o festa, nici una ?
Greu, f. greu, imposibil de crezut.

115 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Lun Aug 04, 2008 11:53 am

Leo Luke

muritor de rand
Anton_LaVey a scris:
Cris a scris:
Anton_LaVey a scris:

Pai io nu cred in nici un bau bau...... si nici in zane!!!! Cred doar in REALITATE!

.....inseamna ca il dezamagesti pe lavy......care-l are chiar pe bau-bau Evil or Very Mad sef ... Rolling Eyes

116 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Lun Aug 04, 2008 2:07 pm

Cris

inger
Anton_LaVey a scris:

![/quote]

Da ,sunt ca un copil mic,sunt inocenta...si reactiile magnetice ce sunt?Care e legea care guverneaza reactiile astea magnetice?

117 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Mar Aug 05, 2008 11:44 am

Vizitato

Vizitator
Leo Luke a scris:
.....inseamna ca il dezamagesti pe lavy......care-l are chiar pe bau-bau Evil or Very Mad sef ... Rolling Eyes
Coana mare tot pe lavy l-a visat, când a prezis sfârșitu' lumii în 1844. rolf rolf rolf

118 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Mar Aug 05, 2008 8:33 pm

Leo Luke

muritor de rand
Zexelica a scris:
Leo Luke a scris:
Coana mare tot pe lavy l-a visat, când a prezis sfârșitu' lumii în 1844. rolf rolf rolf

........io cred ca tu l-ai visat pt. ca ai prezis sfarsitul in 2011....ceea ce egw nu
a facut niciodata..... No

119 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Mier Aug 06, 2008 8:25 am

Vizitato

Vizitator
Io nu am prezis nimic, nici nu am visat ceva cum a făcut nebuna mare rolf

Însă, coana mare....... rolf pe care încercați s-o scuzați că avea doar 17 ani când a prezis sfârșitul lumii în 1843 și 1844 rolf rolf

120 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Mier Aug 06, 2008 9:10 am

Cris

inger
dar cine e coana mare?

121 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Mier Aug 06, 2008 11:03 am

Vizitato

Vizitator
Lenuța Albu, ză guru la adventiști, dumnezeul lor rolf

122 Re: Icoane facatoare de minuni la data de Mier Aug 06, 2008 12:08 pm

Zexelica a scris:Lenuța Albu, ză guru la adventiști, dumnezeul lor rolf

uite icon pentru GURU si adepti: