Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

2021

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

26 Re: 2021 la data de Dum Aug 03, 2008 8:59 am

Heruer

inger
Ignorantul a scris:
Heruer a scris:nu stiu, dar dupa estimari oficiale, in 2050 cca 9.5 miliarde
1. Cam cati metri patrati de pamant agricol ar fi necesari unui singur om? 2. Esti mason sau francmason?
(numerotarea imi apartine)
1. habar n-am
2. nici ... nici. Nu ma intereseaza niciun fel de organizatii/structuri/adunari/ ... secrete sau nesecrete cu scopuri oculte/de "reinnoire a lumii", etc.

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: 2021 la data de Dum Aug 03, 2008 3:32 pm

Ignorantul

vrajitor
Heruer a scris:
Ignorantul a scris:
1. Cam cati metri patrati de pamant agricol ar fi necesari unui singur om? 2. Esti mason sau francmason?
1. habar n-am
2. nici ... nici. Nu ma intereseaza niciun fel de organizatii/structuri/adunari/ ... secrete sau nesecrete cu scopuri oculte/de "reinnoire a lumii", etc.
Incearca sa faci un calcul cam de cate cantitati de legume,fructe,lactate si carne ai tu nevoie si va rezulta suprafata necesara pentru un om apoi gandeste-te ca ai si o locuinta la bloc zgarie nori sau vila si tot asa rationeaza......si vezi cam cati oameni pot locui pe uscatul pamantului.Eu am facut un calcul dar vreau sa vad ce rezultat iti da tie.Considera ca si desrturile pot fi cultivate si mai lasa si tu cateva paduri ....nu le taia pe toate...
Succes la calcule!

28 Re: 2021 la data de Dum Aug 03, 2008 4:34 pm

SPRS

demon
Ignorantul a scris:
Heruer a scris:
Ignorantul a scris:
1. habar n-am
Incearca sa faci un calcul cam de cate cantitati de legume,fructe,lactate si carne ai tu nevoie si va rezulta suprafata necesara pentru un om apoi gandeste-te ca ai si o locuinta la bloc zgarie nori sau vila si tot asa rationeaza......si vezi cam cati oameni pot locui pe uscatul pamantului.Eu am facut un calcul dar vreau sa vad ce rezultat iti da tie.Considera ca si desrturile pot fi cultivate si mai lasa si tu cateva paduri ....nu le taia pe toate...
Succes la calcule!

Incearca sa iei in calcul diferenta de metodologie aplicata in agricultura intensiva si in fermele hidrophonice, fata de agricultura traditionala, si-ti va rezulta o productie net superioara pe m2.
Ai afirmat ca esti inginer, ma indoiesc ca esti, nivelul de rationament e destul de slab.

29 Re: 2021 la data de Lun Aug 04, 2008 1:49 pm

Ignorantul

vrajitor
SPRS a scris:
Ignorantul a scris:
Heruer a scris:
Ignorantul a scris:
1. habar n-am
Succes la calcule!

Incearca sa iei in calcul diferenta de metodologie aplicata in agricultura intensiva si in fermele hidrophonice, fata de agricultura traditionala, si-ti va rezulta o productie net superioara pe m2.
Ai afirmat ca esti inginer, ma indoiesc ca esti, nivelul de rationament e destul de slab.
Mananca tu spurcaciunile astea modificate genetic rezultate din agricultura intensiva si in fermele hidrophonice ca habar nu ai ca trebuie sa lucrezi pamantul sase ani si sa-l lasi sa se odihneasca in al saptelea an asa cum spune Dumnezeu.Distrug pamantul francmasonii si masonii dracului.

30 Re: 2021 la data de Lun Aug 04, 2008 5:45 pm

Alex

djin
Francomason si mason e acelasi lucru, sau gresesc?

Vezi profilul utilizatorului http://paranoictimes.blogspot.com/

31 Re: 2021 la data de Mar Aug 05, 2008 12:52 pm

Vizitato

Vizitator
Nu inteleg pana la urma care e problema. Totul in aceasta lume are un inceput si un sfarsit, iar sfarsitul, la randul lui, este un alt inceput. Ciclul creatie - colaps(sau nefiinta, distrugere, transformare, metamorfoza etc) se repeta si se va repeta o vesnicie. Iar daca avem pretentia ca universul a inceput cu noi sau dupa noi (rasa umama) si se va termina inaintea noastra, ei bine, suntem in eroare.
Oricum oamenilor le place sa se joace de-a demiurgii, pope de-a creatia sau de-a disparitia, cam in toate domeniile. Sa vedem cum isi va gestiona omul destinul pe Pamant, acum cand dispune de suficiente mijloace de influentare a mediului inconjurator si a propriului viitor. Demiurgul din noi isi poate dovedi in sfarsit "capacitatile" .
Ca sa inchei, teorii cu si despre "sfarsitul lumii" au existat cu nemiluita si vor mai fi, atata timp cat vor exista oameni in viata. Cand eram mai tanar, ma fascinau. Acum, IMHO, e o pierdere de timp.

32 Re: 2021 la data de Mar Aug 05, 2008 1:12 pm

Cris

inger
Defapt nu exista nici un sfarsit "al lumii".Sunt niste cicluri care incep si se sfarsesc ,si iar si iar ,exact asa cum spui.

33 Re: 2021 la data de Mar Aug 05, 2008 2:20 pm

Heruer

inger
Pana acum nu am citit nicaieri ca 21.12.2012 = sfarsitul lumii (in sens de distrugere ireparabila, definitiva). Daca cineva a citit asa ceva rog link. Ms.

34 Re: 2021 la data de Mar Aug 05, 2008 3:15 pm

Cris

inger
Pai stii cum e,daca as lua ca un punct de referinta (oarecum) termenul lume -in gr "Kosmos" ,precum si termenul de etern- in gr- "aion " ,deja am o raportare cam ce-a vrut poetul sa zica.
Profetiile hinduse se refera la yugas ,se pare ca suntem incepand de pe la 1700 la momentul suprapunerii erei viciului si inceputul unei noi golden age sau "ani de pace".
Calendarul mayas care se opreste el brusc in anul 2012 da de gandit dar acest lucru este speculat in fel si chip ,unii oameni cred ca vor fi ridicati la ceruri ,altii ca sunt semne "apocaliptice" (parca adventistii sustin ca se sfarseste lumea ,dar nu stiu daca char in 2012.)
Totusi ,cercetatorii sustin ca si numaratoarea anilor e un pic gresita ,si ca anul 2000 a fost defapt in 1994 ...om trai si-om vedea .Nu cred ca va fi o transformare brusca sau o trecere brusca catre ceva.
Ma intreb ce-or fi zis oamenii in 13.13 .1313 ? Friends

35 Re: 2021 la data de Mier Aug 06, 2008 6:31 am

Vizitato

Vizitator
Nu cred ca in 1313 cifra 13 era asa de faimoasa. Iar mie 13 chiar imi poarta noroc, cred. beach

36 Re: 2021 la data de Mier Aug 06, 2008 7:24 am

Alex

djin
Cris, 13.13.1313 tare Laughing

Vezi profilul utilizatorului http://paranoictimes.blogspot.com/

37 Re: 2021 la data de Mier Aug 06, 2008 7:41 pm

Azazel

demon
Sa nu uitam ca si stelele mor,cu atit mai mult pamintul,un sfirsit va fi cu siguranta

38 Re: 2021 la data de Mier Aug 06, 2008 8:40 pm

Cris

inger
Azazel a scris:Sa nu uitam ca si stelele mor,cu atit mai mult pamintul,un sfirsit va fi cu siguranta

Corect ,este incheierea unui ciclu de evolutie.Sau involutie ,sorry si tot respectul ptr " casa" noastra- pamant.

39 Re: 2021 la data de Mier Aug 06, 2008 8:47 pm

Azazel

demon
Nu este nici un ciclu de evolutie ,fiecare stea si planeta are o singura existenta ca si omul desigur,
in general stelele traiesc mult mai mult decit planetele la asta ma refeream

40 Re: 2021 la data de Mier Aug 06, 2008 9:09 pm

Cris

inger
Bun ,si acest trai al stelelor nu este o evolutie sau involutie?

Omul ... ce existenta ,ca sunt existente si existente.

41 Re: 2021 la data de Mar Sept 16, 2008 8:43 am

Andi_

muritor de rand
mai inventati multe sfarsituri ale lumii? sunteti chiar simpatici.....

42 Re: 2021 la data de Mier Oct 08, 2008 3:00 pm

Cred ca exista doar sfarsituri partiale, relative.

43 Re: 2021 la data de Mier Oct 08, 2008 5:11 pm

Simah

djin
Heruer a scris:Pana acum nu am citit nicaieri ca 21.12.2012 = sfarsitul lumii (in sens de distrugere ireparabila, definitiva). Daca cineva a citit asa ceva rog link. Ms.

de ce nu in 21.12.2112 ca este mai Sic!!!!

44 Re: 2021 la data de Mier Oct 08, 2008 6:00 pm

Heruer

inger
Simah a scris:
Heruer a scris:Pana acum nu am citit nicaieri ca 21.12.2012 = sfarsitul lumii (in sens de distrugere ireparabila, definitiva). Daca cineva a citit asa ceva rog link. Ms.

de ce nu in 21.12.2112 ca este mai Sic!!!!
Nici despre aceasta data nu am gasit ceva referitor la sfarsitul lumii. Cat priveste sfarsitul dominatiei prostesti asupra lumii, a acestei specii din care fac si eu parte, este de dorit sa se produca mai repede, pana nu este prea tarziu sa se mai repare ceva.

45 Re: 2021 la data de Mier Oct 08, 2008 6:03 pm

Simah

djin
Ba cat mai tarzu pt ca inca mai sunt femei frumoase!

46 Re: 2021 la data de Mier Oct 08, 2008 6:18 pm

Heruer

inger
Simah a scris:Ba cat mai tarzu pt ca inca mai sunt femei frumoase!
Embarassed Asta intra la satanism ... Evil or Very Mad

47 Re: 2021 la data de Mier Oct 08, 2008 6:44 pm

Simah

djin
Pt tine poate, ca esti demon !Eu sunt vrajitor...de femei!!!!!!!

48 Re: 2021 la data de Joi Oct 09, 2008 9:14 pm

Anticristul

eliberat
Heruer a scris:
Simah a scris:Ba cat mai tarzu pt ca inca mai sunt femei frumoase!
Embarassed Asta intra la satanism ... Evil or Very Mad
.
.................................................................
De ce sa intre la Satanis.Femeile au fost creiate pentru barbati si nu pentru draci.

49 Re: 2021 la data de Lun Noi 03, 2008 12:42 pm

Cactus

inger
Anul 2012 si schimbarile majore prin care trecem
Anul 2012 si schimbarile majore prin care trecem
Planeta Terra se manifesta ca un imens circuit electic. Intre suprafata si ultimul strat al ionosferei, la aproximativ 55 de km distanta de suprafata, exista un fel de cavitate electromagnetica. Proprietatile rezonante ale acestei cavitati magnetice au fost descoperite de fizicianul german W.O.Schumann, intre 1952-1957 si permit masurarea frecventei vibratorii medii a planetei Terra.
Timp de mii de ani, Rezonanta Schumann sau pulsul Terrei, a fost de 7,83 cicli pe secunda, constanta fiind folosita in domeniul militar.
Insa, din 1980, rezonanta a inceput sa creasca incet, acum fiind de 12 cicli pe secunda.
Acest lucru inseamna ca ziua are numai 16 ore, in loc de 24, cit era odinioara.
De altfel, fiecare dintre noi si-a dat seama de accelerarea timpului, multi se pling ca nu le ajunge ziua pentru tot ceea ce au de facut.
In acest ritm in 2012, timpul va ajunge la 0.
De asemenea in anul 2012, planul Sistemului nostru solar, se va alinia peste planul Galaxiei, Calea Lactee.
Deci ciclul de 26.000 ani va fi complet.
O data cu Rezonanta Schumann , creste nivelul vibrational al oricarei fiinte de pe Terra.
Mayasii, civilizatie din America Centrala, au avut cele mai inalte cunostinte despre Timp si Spatiu. Calendarul Mayas este cel mai précis de pe Terra. In acest calendar, cea de-a 5-a Lume se sfirseste in 1987. A Sasea Lume incepe in 2012. Deci, acum suntem intre doua Lumi. Acest timp este numit " Apocalipsa" sau Revelatia. Acest lucru inseamna ca Adevarul ne va fi revelat, si NU " Sfirsitul Lumii" , asa cum multi considera in mod eronat.
Mai inseamna si faptul ca exclusiv de NOI depinde cum vom construi aceasta Noua Lume si Civilizatie care va veni.
Mayasii mai spun despre 2012 urmatoarele:
--vom depasi tehnologia, asa cum o cunoastem noi azi.
--vom depasi constiintele actuale despre Timp si Spatiu.
--vom depasi necesitatea Banului.
--dupa ce vom trece rapid prin Dimensiunea a 4-a, vom intra in Dimensiunea a 5-a.
--planeta Terra si intreg Sistemul Solar se vor sincroniza cu Galaxia si intregul Univers.
--ADN-ul uman va fi reprogramat si imbunatatit, si va avea 12 spirale in loc de 2.
In acest Timp dintre Lumi, oamenii se schimba. Isi schimba relatiile, felul de a gindi, locul de munca, atitudinea, deciziile....

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

50 Re: 2021 la data de Lun Noi 03, 2008 12:48 pm

Bulache

demon
unii isi schimba nevestele, altii nu. rolf

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum