Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Antisemitism sau Anti -arab???

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

2 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 9:16 am

Inca un gimic pentru a starni curiozitatea celor care citesc subiectul.
Nu-i nimic in articolul pus "Anti-arab" . Articolul a fost scis de un ARAB.
ALTERMEDIA ESTE O PLATFORMA NAZISTA-ANTISEMITA CARE A FOST INFINTATA DEOARECE PUBLICAREA IDEILE LOR ESTE OPRITA IN MAJORITATEA TARILOR CIVILIZATE,DEMOCRATE SI IN CARE ESTE LIBERA EXPRIMARE.
SA FIE CLAR: NU EXISTA NICI UN STAT ARAB CU REGIM DEMOCRAT SI IN CARE ESTE EXPRIMAREA LIBERA.
ESTE VORBA DE EGIPT, IORDANIA ,SAUDIA,SIRIA, LIBAN,MAROCO,TUNISIA, ALGERIA,KATAR,TEIMAN SI TOATE ALTELE.

"SURSELE" ALTERMEDIA IN ORIENTUL MIJLOCIU SUNT 99% PALESTINIENE SI ARABE.
Din situl ALTERMEDIA:

PERSPECTIVE PALESTINIENE

Al-Ahram
Independent English-language newspaper issued by Al-Ahram Organisation (Egipt)

Al-Awda
The Palestine Right To Return Coalition

Al-Hewar
Al-Hewar Center For Arab Culture And Dialogue

ADDAMEER
Prisoners’ Support and Human Rights Association

Ali Abunimah’s Bitter Pill
Uncovering media myths about the Middle East

Batailles Pour La Paix
Israel - Palestine - Comprendre, partager et agir pour la Paix (fr.)

Cactus 48
The cactus fences are remnants of more than 500 Palestinian villages destroyed by tanks and bulldozers in 1948

Deir Yassin Remembered
Memorial site dedicated to all those slaughtered in the Zionist Invasion, collects historical documents and accounts of the massacre committed at Deir Yassin in April, 1948. One of the more potent images of the Palestinian tragedy

Electronic Intifada
The best resource for countering myth, distortion, and spin from the Israeli Media War Machine

Electronic Intifada
Electronic Intifada’s Electronic Lebanon

Exposing Israeli Apartheid A documentary film reveals what mainstream corporate media in the United States seeks to conceal from the American public: Israel has a “racist, anti-democratic, apartheid regime” (director & producer Wendy W. Campbell)

Humanity On Hold
Campaigns for human rights and justice for Palestine. Background information and news on the Intifada…

Jerusalem Media and Communication Center
JMCC provide a wide range of services to journalists, researchers, international agencies, individuals and organizations interested in obtaining reliable information on the Palestinian territory

Nile Media
Independently operated cyber magazine that seeks to enlighten its readers about the world in general and the Middle East in particular

Orient House
The Palestinian national gathering place for Palestinians in Occupied East Jerusalem

The Palestine Center
An independent think-tank committed to communicating reliable and timely information about the Palestinian political experience to American policy-makers, journalists, students and the general public

Palestine Chronicle
Online news magazine and journal about Palestine, Israel, the Arab world

Palestine Daily
Latest news from the World News network

Palestine Net
Land, People, News, Business, History and Culture of Palestine

Palestine History
A site project dedicated to the current history of Palestine from 1900 and up to today

The Palestine Monitor
Publication of the Palestinian Nongovernmental Organization Network (PNGO)

Palestine News Community
Wide range of news, articles, members boards, events and pics

Palestine Remembered
Site etsablished to emphasize that the core issues of the Palestinian-Israeli conflict are the DISPOSSESSION and ETHNIC CLEANSING (compulsory population transfer to achieve political gains) of the Palestinian people for the past five decades

Palestinian Information Center
“The Voice of Palestine”

Palestinian Justice Campaign
A group of individuals and organizations in the United States and elsewhere committed to ensuring that full and truthful information about the nature and extent of Israeli crimes and aggression against Palestinians is available to all persons in all places

Palestinians Prisoners Society
“Freedom and Dignity of Palestinian Prisoners”

Palestine Children Relief Fund
Helping arab children in the Middle East

Rafah Today
City of Rafah’s website

Rebuliding Homes
The Rachel Corrie rebuilding campaing in Gaza

Stop The Wall
The grassroots palestinian anti-apartheid Wall campagin

Z-Net Middle East Watch
Middle East Watch provides alternative news and analysis of the entire Middle East Area

The Union of Palestinian Medical Relief
Grassroots, community-based Palestinian health organization

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 9:36 am

Ada_Pal

inger
Deci prin eliberarea lui Samir Cantar si a celor 3 luptatori Hezbollah dupa 30 ani inchisoare respectiv,2 ani......si recunoasterea in direct la toate TV Israeliene ca Hassan Nasrullah "a stiut sa-si joace cartea".................este falsa???? crazy

vezi ca analistii politici israelieni sustin ca in timpul razboiului cu Libanul urmareau cu mai mare interes vorbele leaderului Hezbollah decit proprii leaderi sionisti.....(nu-s parerile mele) EVIL

4 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 10:26 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:
ALTERMEDIA ESTE O PLATFORMA NAZISTA-ANTISEMITA CARE A FOST INFINTATA DEOARECE PUBLICAREA IDEILE LOR ESTE OPRITA IN MAJORITATEA TARILOR CIVILIZATE,DEMOCRATE SI IN CARE ESTE LIBERA EXPRIMARE.
SA FIE CLAR: NU EXISTA NICI UN STAT ARAB CU REGIM DEMOCRAT SI IN CARE ESTE EXPRIMAREA LIBERA.
ESTE VORBA DE EGIPT, IORDANIA ,SAUDIA,SIRIA, LIBAN,MAROCO,TUNISIA, ALGERIA,KATAR,TEIMAN SI TOATE ALTELE.

Unii citesc publicatii ca Altermedia, altii citesc publicatii naziste evreiesti. Fiecare citeste ce poate.

Daca Alermedia este cenzurata in unele tari, asta insemna ca nu e respectat dreptul la libera exprimare, iar tarile alea nu sunt democratice.

Daca se practica cenzura in taraile pe care le numesti tu "democratice" insemna ca nu sunt cu nimic diferite de cele arabe pe care le critici.

Am demonstrat ceea ce era de demonstrat!

5 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 11:54 am

Ada_Pal a scris:Deci prin eliberarea lui Samir Cantar si a celor 3 luptatori Hezbollah dupa 30 ani inchisoare respectiv,2 ani......si recunoasterea in direct la toate TV Israeliene ca Hassan Nasrullah "a stiut sa-si joace cartea".................este falsa???? crazy

vezi ca analistii politici israelieni sustin ca in timpul razboiului cu Libanul urmareau cu mai mare interes vorbele leaderului Hezbollah decit proprii leaderi sionisti.....(nu-s parerile mele) EVIL

Fara mult efort,am sa descriu aci curajul si vitejia lui Samir Kuntar care a fost eliberat dupa 29 de ani din inchisoarea Israeliiana contra celor doi soldati morti.
Fiecare care citeste ce voi scrie sa cantareasca bine miselia faptelor teroriste a lui Hizbala.
Inainte cu 29 de ani Kuntar cu inca doi acoliti au acostat cu o barca de guma la malul orasului din nord,Naharia. Ei au intrat in prima casa care a fost aproape de malul marii si au omorat un tata si doi copii mici, cel mic de 4 ani.In decursul luptei cu fortele armate care au ajuns imediat,au fost omorati cei doi tovarasi a lui Kuntar care s`a grabit sa ridice mainile in sus si sa se predea. In cursul luptei a fost ucis si un politist Israelian. In urma procesului care i s`a facut Kuntar a fost gasit vinovat si a primit inchisoare pe viata.
Acuma fiti atenti: inainte cu 29 de ani Hizbala nu a existat si in plus,Samir Kuntar este de origina druza si nu musulman ca toti membrii lui Hizbala.Asta nu a inpiedicat pe Hizbala sa`l adopte deoarece la ei ce ii uneste este URA si nu fraternitatea. In tot cursul anilor Kuntar s`a bucurat de vizite a Crucii rosie si a familii sale.
Cum se stie, Hizbala a rapit cei doi soldati Israelieni ca sa poata face schimb de prizonieri sica sa omoare israelieni. Israelul a banuit ca cei doi rapiti nu mai sunt in viata dar Hizbala nu a transmis nici o informatie despre situatia soldatilor si nu a permis vizita areprezentantilor a Crucii rosii cum este cerut in legile internationale a razboiului din Geneva .
Israelul se lupta cu animale salbatice si nu oameni.Cu toate astea,trecutul nostru ne-a calit asa ca ne uitam la dusmanii nostri cu mai multa MILA decat dusmanie.
Arabii au ales terorismul ca arma cu care sa-si infinteze un stat .Cat timp se vor servi de teroare ca arma in loc sa sa se ajunge la o intelegere,EI NU VOR INTEMEIA TARA LOR LANGA ISRAEL. Asta nu-i singura gresala care au facut palestinienii in istoria lor. Sa amintesc numai ca ei propun ca frontiera intre ei si Israekl sa fie aceia din 1967. Sa amintesc ca daca in 1948 nu ieseau la razboi contra Israelului, aveau cam 30-40% mai mult teritoriu decat ar fi primit in 1967. Palestinienii au talent special ca sa provoace suferinte,in special poporului lor.

6 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 12:20 pm

Delta

demon
Der Bedeu a scris:Israelul se lupta cu animale salbatice
Asta ne-a relatat și un domn pe care-l cheamă Zeev Arad (cred că Zeev este prenumele și Arad este numele... Embarassed ), cu ocazia unui simpozion organizat în toamna anului 2005, la Tulcea.
El era din Haifa (de la Technion - asta s-ar putea să fie numele universității, dar nu sunt sigur).
Dânsul a prezentat situația din zona lacului Hula, unde cormoranii mari și pelicani comuni făceau ravagii în fermele piscicole.
Au încercat mai multe metode de a scăpa de ele, inclusiv omorând exemplarele care erau în bazinele fermei.
Dar în fiecare toamnă se trezeau cu noi stoluri de păsări sosite din nord.
Așa că la un moment dat au renunțat la metoda de a le împușca și au continuat lupta împotriva animalelor sălbatice lăsându-le să se hrănească în bazinele acelor ferme, iar autoritățile de protecția mediului le acordau piscicultorilor plăți compensatorii pentru pagubele produse de păsări.

7 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 12:44 pm

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:
Eu cred ca am sa incetez sa-ti raspund la prostiile ce scri fara un pic de inteligenta. Publicatii naziste evreiesti.......Rar intalnesc asa o perla literara....Asta este cum ai spune: Albul era cam negru. Cine a scris de cenzura? Habar n`ai de viata ta... Daca un antisemit ca tine sau ca Ada vrea sa scrie un articol antisemit intr`un jurnal si jurnalul refuza atuncia ce fac? Primesc cateva milioane de dolari de la petrolul arab sau Iranian si fac o retea de situri pe Internet unde scriu toate balivernele.
Am demonstrat ca esti un idiot? Am demonstrat.

Pai dupa cum va comportati si dupa cum vorbiti, sunteti mai rai decat nazistii germani. Voi ii intreceti cu mult. Lasa ca o sa se construiasca in curand un Muzeu al Holocaustului Palestinian la tel aviv. Mai bine pregateste banii de despagubiri ptr palestinieni!!!

8 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 5:04 pm

Delta a scris:
Der Bedeu a scris:Israelul se lupta cu animale salbatice
Asta ne-a relatat și un domn pe care-l cheamă Zeev Arad (cred că Zeev este prenumele și Arad este numele... Embarassed ), cu ocazia unui simpozion organizat în toamna anului 2005, la Tulcea.
El era din Haifa (de la Technion - asta s-ar putea să fie numele universității, dar nu sunt sigur).
Dânsul a prezentat situația din zona lacului Hula, unde cormoranii mari și pelicani comuni făceau ravagii în fermele piscicole.
Au încercat mai multe metode de a scăpa de ele, inclusiv omorând exemplarele care erau în bazinele fermei.
Dar în fiecare toamnă se trezeau cu noi stoluri de păsări sosite din nord.
Așa că la un moment dat au renunțat la metoda de a le împușca și au continuat lupta împotriva animalelor sălbatice lăsându-le să se hrănească în bazinele acelor ferme, iar autoritățile de protecția mediului le acordau piscicultorilor plăți compensatorii pentru pagubele produse de păsări.

Cunosc problema sis`a rezolvat la sfarsit altfel: in sezonul emigrarii pasarilor de apa ca pelicani,rate si altele,resursele municipiului hraneste pasarile o data pe zi si ele nu trebuie sa manance pestii din bazine. Costa bani dar Israelul este foarte atent sa nu loveasca in viata pasarilor care emigreaza la tari mai calde iarna si se intorc in Europa si Asia primavara.In fiecare an , trec prin Israel miliarde de diferite pasari.Din cauza conditilor care au gasit la noi,sunt soiuri care au devenit cetatene Israeliene.

9 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Mier Iul 23, 2008 5:11 pm

Zyraxes a scris:
Der Bedeu a scris:
Eu cred ca am sa incetez sa-ti raspund la prostiile ce scri fara un pic de inteligenta. Publicatii naziste evreiesti.......Rar intalnesc asa o perla literara....Asta este cum ai spune: Albul era cam negru. Cine a scris de cenzura? Habar n`ai de viata ta... Daca un antisemit ca tine sau ca Ada vrea sa scrie un articol antisemit intr`un jurnal si jurnalul refuza atuncia ce fac? Primesc cateva milioane de dolari de la petrolul arab sau Iranian si fac o retea de situri pe Internet unde scriu toate balivernele.

Pai dupa cum va comportati si dupa cum vorbiti, sunteti mai rai decat nazistii germani. Voi ii intreceti cu mult. Lasa ca o sa se construiasca in curand un Muzeu al Holocaustului Palestinian la tel aviv. Mai bine pregateste banii de despagubiri ptr palestinieni!!!

Cum am scris deja, tu nu esti deloc Roman ci mai degraba pui de Ucrainean care au luat parte activa la omorarea mii de evrei in Moldova si Transnistria. Este cunoscuta fapta ca in armata germana a facut parte o unitate de Ucrainieni... Asta-i tot.

10 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Dum Iul 27, 2008 6:21 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:
Zyraxes a scris:
Der Bedeu a scris:

Cum am scris deja, tu nu esti deloc Roman ci mai degraba pui de Ucrainean care au luat parte activa la omorarea mii de evrei in Moldova si Transnistria. Este cunoscuta fapta ca in armata germana a facut parte o unitate de Ucrainieni... Asta-i tot.

Am niste sapun de vanzare. Nu vrei sa cumperi?

11 Re: Antisemitism sau Anti -arab??? la data de Dum Iul 27, 2008 1:36 pm

Pai daca te-ai spala nu ai fi avut de vanzare sapun.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum