Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

666 -Numarul Numelui unui om ?!

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 20]

26 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Dum Iun 22, 2008 8:21 am

Heruer

inger
Emanuel a scris:chestia cu codul de bare ca este 666 , este demonstrata ... la capetele si la mijlocul seriei de bare a codului , se afla daca ati vazut trei perechi de bare mai lungi decat celelalte ... aceste trei perechi nu sunt in alcatuirea propriuzisa a codului produsului respectiv , ci se numaes bare de siguranta ... toate celelalte bare din serie difera de la produs la produs , insa aceste trei perechi de bare se repeta neschimbabil la orice produs alimenta , sau electrocasnic etc ... ele sunt mereu la fel si se aseaza mereu in capete si la mijloc ... ei , daca cineva isi va pune vreodata intrebarea cum sunt sitite de cititorul de coduri aceste trei perechi speciale , sa stie ca aceste trei perechi nu se citesc altfel decat 666 ... fiecare pereche este citita ca fiind cifra 6 , si daca iei cele trei perechi deosebite impreuna , face 666 ... asta e smecheria ... iata ca avem deja 666 pe toate produsele ... iar chestia cu 666 ca era folosit de iudei la luarea de biruri , este mentionata in istorie , nu trebuie sa fi trait in vremea aceea pentru a sti asta ...
Nu cred ca m-ai inteles. te rog, atunci cand nu faci precizarea ca este opinia/ideea ta (si asta se intampla foarte des pe forumuri si nu numai tie), precizeaza sursa informatiei, in mod clasic : autor+titlu sau link

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Dum Iun 22, 2008 9:15 am

antihristul se va ridica din semitia lui dan , va domni in ierusalim unde se va autoproclama dumnezeu , se va inchina lui satan care va fi in el ; el va lua in stapanire aproape toata lumea , singurul teritoriu peste care nu va putea sa isi intinda dictatura va fi regiunile din adancul rusiei ... el va fi omorat de suflarea venirii lui Hristos , Care va veni la judecata la sfarsitul domniei de 7 ani a lui antihrist ... pana la domnia lui antihrist mai sunt vreo 450 de ani si ceva ...

28 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Dum Iun 22, 2008 9:37 am

Diana

inger
Emanuel a scris: pana la domnia lui antihrist mai sunt vreo 450 de ani si ceva ...

Sad de unde sti? Smile

29 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Dum Iun 22, 2008 11:29 am

No Name

inger
Emanuel a scris:antihristul se va ridica din semitia lui dan , va domni in ierusalim unde se va autoproclama dumnezeu , se va inchina lui satan care va fi in el ; el va lua in stapanire aproape toata lumea , singurul teritoriu peste care nu va putea sa isi intinda dictatura va fi regiunile din adancul rusiei ... el va fi omorat de suflarea venirii lui Hristos , Care va veni la judecata la sfarsitul domniei de 7 ani a lui antihrist ... pana la domnia lui antihrist mai sunt vreo 450 de ani si ceva ...

3. Nimeni să nu vă amăgească în vreun chip; căci nu va veni înainte ca să fi venit lepădarea de credință, și de a se descoperi omul fărădelegii (Sau: omul păcatului), fiul pierzării,
4. potrivnicul, care se înalță mai presus de tot ce se numește „Dumnezeu” , sau de ce este vrednic de închinare. Așa că se va așeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu.

Antihristul nu poate venii din semintiile ebraice ..caci este scris clar "OMUL FARADELEGII"...ADICA DINTRE NEAMURI ...fiindca evreii sunt oamenii legii ..!
Diversiunea este opera bisericii catolice ...ptr a arunca anatema pe evrei!

«El se va ridica împotriva a tot ce este din Dumnezeu, și va spune lucruri împotriva Dumnezeului dumnezeilor, și va propăși pînă va trece mînia.»

Deci papa se laudă pe sine însuși, se slăvește în decretele sale și pretinde că este deasupra Sfintei Scripturi, pe care trebuie s-o confirme Scaunul său, dar astfel ea își pierde valoarea. Dar mult mai puternic acționează el asupra celor care au vorbit împotriva lui din Scriptură, pe aceștia i-a blestemat, i-a osîndit și i-a ars ca eretici, numindu-i copiii Satanei, un lucru pe care îl spune și astăzi. Ai lui strigă și acum, vor striga și în viitor, că biserica (papa) ar fi deasupra Scripturii. Daniel numește aceasta, vorbirea de lucruri nemaiauzite împotriva Dumnezeului dumnezeilor

Și alți tirani au prigonit Cuvîntul lui Dumnezeu, dar din ignoranță. Dar acesta o face cu bună știință numind, pretutindeni și după bunul plac, ca învățătură satanică Sfînta Scriptură și Cuvîntul lui Dumnezeu. Astfel el se consideră un dumnezeu pămîntean, chiar dumnezeul tuturor dumnezeilor, domnul domnilor, împărătul împăraților și amestecă pe Dumnezeu cu oamenii considerați dumnezei, după cum Hristos este Dumnezeu și om, căruia el vrea să-i fie Vicarius, ba, mai mult, să i se ridice deasupra.

Astfel și apostolul Pavel amintește acest aspect în textul din 2 Tes. 2, 3-4: „ Se va descoperi omul fărădelegii și fiul pierzării, care se înalță mai pe sus de tot ce se numește «Dumnezeu», sau de ce este vrednic de închinare. Așa că se va așeza în Templul lui Dumnezeu, dîndu-se drept Dumnezeu.”

Omul fărădelegii și fiul pierzării nu este numit aici doar acela care este un păcătos pentru sine însuși și un pierdut, privatus, un păcătos personal, ci unul publicus, acesta este acela care îi duce pe alții cu sine în păcat și pierzare. O astfel de slujbă păcătoasă a practicat papa în mod dublu.

Mai întîi el a instituit un alt serviciu divin mult mai nou, după cum urmează: iertarea păcatelor pe bază de plată, apa sfințită, slujba sfinților, pelerinajul, organizațiile frățești, liturghia, posturile, serbările etc. În schimb, distruge serviciul divin drept, Cuvîntul lui Dumnezeu, credința, sacramentele etc.

Pe de altă parte el îi asuprește pe creștini prin multe legi, astfel provoacă păcatul pe care Dumnezeu nu-l dorește, în consecință el murdărește cu păcat pe oricine și oriunde, murdărește aproape toată creatura lui Dumnezeu, în felul acesta el a declarat ca păcate untul, ouăle, brînza, laptele, carnea, dar pe acestea ni le-a dat Dumnezeu curate și fără păcat spre a fi mîncate. Tot așa a procedat cu timpul și cu zilele, pe care le-a umplut cu păcate: pentru că, oricînd și oriunde a dorit, oamenii au trebuit să postească sau să serbeze ceva, astfel, în același timp, diferitele mîncăruri, chiar și îndrăgita pîine, mîncatul și băutul, trebuiau să fie păcate.

30 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Dum Iun 22, 2008 5:47 pm

in sfanta scriptura si la sf parinti scrie ca antihristul va iesi din semintia lui dan ... dar iata care este greseala evreilor : ei cred ca daca antihristul va iesi din semintiile lor va fi unsul lui Dumnezeu ... de unde se trage concluzia ca orice evreu nu poate sa fie faradelege si deci orice hristos care a iesit din evrei este adevartul mesia ... apoi este de stiut ca si Hristos Iisus a iesit tot din evrei ... cum se face ca totusi ei nu L-au primti ... apoi cum se stie ca din evrei au mai iesit si alti hristosi mincinosi chiar si inainte de Hristos Iisus , si acestia ce au fost altceva decat hristosi mincinosi ... dar cand va veni antihristul din semintia lui dan si se va autoproclama dumnezeu in templul lui solomon , iudeii care i-au respins pana acuma pe falsii hristosi dar si pe Mesia Cel Adevarat Iisus Hristos , totusi nu vor mai avea taria sa il mai respinga si pe antihrist , spunand cica ca din ei nu poate sa rasara falsi hristosi ...

proorocia ca pana la antihrist mai sunt aproape 480 de ani nu este de la mine bineinteles , si de la sfintii parinti ... cei care au mentionat aceasta au fost sf serafim de sarov si sf nil pustnicul ... acestia doi au spus ca sfarsitul lumii va fi in anul 8000 de la facere , adica cam peste 480 de ani ...

31 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Dum Iun 22, 2008 5:55 pm

No Name

inger
Referitor la ziua Domnului, Pavel scrie către Tesaloniceni: „ Pentru că voi înșivă știți foarte bine că ziua Domnului va veni ca un hoț noaptea.” Aceasta înseamnă că surpriza cea mare va veni fără nici o sesizare dinainte. Referindu-se la ziua aceasta, Pavel spune: „ Cînd vor zice: ‘Pace și liniște!’ atunci o prăpădenie neașteptată va veni peste ei, ca durerile nașterii peste femeia însărcinată; și nu va fi chip de scăpare.” Noțiunile „ pace” și „ siguranță” nu au avut niciodată un rol așa de mare ca în prezent. Politicienii încearcă să ofere popoarelor greu încercate pace și securitate.

Chiar în timpul cînd devizele „ pace” și „ siguranță” vor fi des folosite, atunci se va întîmpla nenorocirea. Timpul acesta este acum. În est și în vest se împlinește dorința dezarmării și a securității în toată Europa și astfel pentru toată lumea. Pentru cunoscătorii Scripturii ziua aceasta nu va veni pe neașteptate, pentru că ei văd, cu ajutorul semnelor timpului, cît de mult au înaintat evenimentele în desfășurarea lor. „ Dar voi, fraților, nu sînteți în întuneric, pentru ca ziua aceea să vă prindă ca un hoț.” (1 Tes. 5, 2-4).

Apostolul Pavel atinge problema venirii Domnului Isus Hristos și a unirii noastre cu El și ne îndeamnă să nu intrăm în panică: „ .. ca și cum ziua Domnului ar fi și venit chiar ” (2 Tes. 2, 2b). În acest capitol și în alte locuri sînt descrise semnalmentele spirituale ale acestei epoci din urmă, care este numită și timpul sfîrșitului: „ Cum vă spuneau că în vremurile din urmă vor fi batjocoritori, care vor trăi după poftele lor nelegiuite.” (Iuda 18 ) .

Aproape aceleași cuvinte se găsesc în 2 Pet. 3, 3: „ Înainte de toate, să știți că în zilele din urmă vor veni batjocoritori plini de batjocuri, care vor trăi după poftele lor.”

În versetul următor apostolul descrie semnalmentele acestor batjocoritori care nu batjocoresc într-un fel obișnuit, ci batjocoresc făgăduința venirii lui Hristos spunînd: „ Unde este făgăduința venirii Lui? ”

Starea generală în zilele din urmă sau în timpul sfîrșitului este descrisă în 2 Tim. 3, 1-9: „ Să știi că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroși, trufași, hulitori, neascultători de părinți, nemulțumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecați, clevetitori, neînfrînați, neîmblînziți, neiubitori de bine, vînzători, obraznici, îngîmfați; iubitori mai mult de plăceri decît iubitori de Dumnezeu ”

În general, Domnul a vorbit despre starea morală și spirituală a omenirii din timpul acesta; este ca în zilele lui Noe și ca în timpul Sodomei și Gomorei (Luca 17). În timpul lui Noe a avut loc amestecul cel mai mare dintre cele două linii (Set și Cain), iar din cauza aceasta Dumnezeu a hotărît sfîrșitul oricărei viețuitoare (Gen. 6). Acum are loc amestecul cel mai mare pe plan religios care a existat vreodată.

32 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Lun Iun 23, 2008 4:46 pm

cel mai mult se va vorbi despre pace atunci cand antihristul va unifica toata lumea sub dictatura lui ... la fel si celelalte proorocii se vor implini tot atunci : si venirea proorocilor mincinosi , si lepadarea de credinta si marea apostazie ...

33 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iun 24, 2008 12:51 pm

No Name

inger
deja se vorbeste de PACE ...si i-a va fi in ffff.curand ...iar toate religiile deja sunt unite sub umbrela romei ...in conciliul mondial al bisericilor sub un singur cap THE POPE!

34 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Vin Iul 04, 2008 11:58 am

35 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Lun Iul 07, 2008 12:35 pm

subscriu la interpretarea data de No Name, facuta la deschiderea acestui topic, fiindca nr.666 este numai o caracteristica din vreo 20 de alte caracteristici ale fiarei-antihrist din apocalipsa. Numai papalitatea (Roma papala) le satisface pe toate. Celelalte aparitii ale nr.666 pe piata (codul cu bare, carduri bancare, cipuri, etc.) sunt realizate intentionat pt a crea diversiune (de catre cine oare?.... think about!).

36 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Lun Iul 07, 2008 12:49 pm

No Name

inger
Someone a scris:subscriu la interpretarea data de No Name, facuta la deschiderea acestui topic, fiindca nr.666 este numai o caracteristica din vreo 20 de alte caracteristici ale fiarei-antihrist din apocalipsa. Numai papalitatea (Roma papala) le satisface pe toate. Celelalte aparitii ale nr.666 pe piata (codul cu bare, carduri bancare, cipuri, etc.) sunt realizate intentionat pt a crea diversiune (de catre cine oare?.... think about!).

OF CORSE ...deoarece cel mai bun mod de a crea diversiune este de a scoate cat mai multe "fumigene "pe piata religioasa ..modul de lucru al iezuitilor si a romei papale!

37 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 2:04 pm

papa nu satisface deloc toate caracteristicile lui antihrist din apocalispa ... putem sa luam in discutie aceste asemanari ale papei cu antihrist si putem sa aratam si diferentele dintre papa cu antihrist ... chiar daca papa are ceva in comun cu antihristul , totusi este exagerat sa tragem de aici concluzia ca el este antihristul ... antihristul va fi o persoana anume de la sfarsitul istoriei ... in apocalipsa nu se vorbeste decat despre o singura persoana antihrist si nu despre mai multe , ori papii sunt o multime ...

38 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 2:36 pm

Vizitato

Vizitator
Emanuel a scris:

lol! lol! lol! lol! lol! lol! Tare!!!!!! Alta inventie cu care crestinismul ma uimeste.... lol2 lol2 lol2 Pai asta apre pe aproape TOATE produsele....... ce faceti in cazul asta???? Nu mai cumparati nimuc de frica sa nu vina dracu dupa voi?????? pope pope pope facem o slujba de exorcizare la produsele ambalate..... salut

39 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 4:27 pm

frate , noi putem cumpara produsele chiar si daca au pecetea 666 pe ele , caci nu asta ne reprezinta pe noi crestinii : produsele din magazine ... referitor la asta avem porunca Domnului : " dati cezarului ce este al cezarului " , adica nu ne afecteaza ca produsele sunt pecetluite ... noi daca ne rugam inaite de masa putem manca orice produs ... insa atunci cand vor pune aceasta pecete pe buletin ( cacimasonii asta doresc si despre asta se vorbeste si in UE si de catre G. Bush ) sau cand o vor pune pe mana drapta sau pe frunte atunci crestinii nu o vor primi ... caci in buletin sunt scrise datele personale ale individului si bineinteles ca ma deranjeaza daca intre datele mele personale va apare si pecetea lui antihrist , care semnifica ca esti al lui si te inchini lui ... buletinul cu 666 nu va fi primit de crestini ...

40 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 6:07 pm

Vizitato

Vizitator
Emanuel a scris:frate , noi putem cumpara produsele chiar si daca au pecetea 666 pe ele , caci nu asta ne reprezinta pe noi crestinii : produsele din magazine ... referitor la asta avem porunca Domnului : " dati cezarului ce este al cezarului " , adica nu ne afecteaza ca produsele sunt pecetluite ... noi daca ne rugam inaite de masa putem manca orice produs ... insa atunci cand vor pune aceasta pecete pe buletin ( caci masonii asta doresc si despre asta se vorbeste si in UE si de catre G. Bush ) sau cand o vor pune pe mana drapta sau pe frunte atunci crestinii nu o vor primi ... caci in buletin sunt scrise datele personale ale individului si bineinteles ca ma deranjeaza daca intre datele mele personale va apare si pecetea lui antihrist , care semnifica ca esti al lui si te inchini lui ... buletinul cu 666 nu va fi primit de crestini ...

Voi chiar ca sunteti PARANOICI!!!!!!!!!! Vedeti satanisti si 666 peste tot !!!!!!!!!! Ce nu e de acord cu doctrina crestina hop gata e satanic..... affraid

41 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 8:45 pm

Leo Luke

muritor de rand
Anton_LaVey a scris:
Emanuel a scris:frate , noi putem cumpara produsele chiar si daca au pecetea 666 pe ele , caci nu asta ne reprezinta pe noi crestinii : produsele din magazine ... referitor la asta avem porunca Domnului : " dati cezarului ce este al cezarului " , adica nu ne afecteaza ca produsele sunt pecetluite ... noi daca ne rugam inaite de masa putem manca orice produs ... insa atunci cand vor pune aceasta pecete pe buletin ( caci masonii asta doresc si despre asta se vorbeste si in UE si de catre G. Bush ) sau cand o vor pune pe mana drapta sau pe frunte atunci crestinii nu o vor primi ... caci in buletin sunt scrise datele personale ale individului si bineinteles ca ma deranjeaza daca intre datele mele personale va apare si pecetea lui antihrist , care semnifica ca esti al lui si te inchini lui ... buletinul cu 666 nu va fi primit de crestini ...

Voi chiar ca sunteti PARANOICI!!!!!!!!!! Vedeti satanisti si 666 peste tot !!!!!!!!!! Ce nu e de acord cu doctrina crestina hop gata e satanic..... affraid
.....ia spune-ne tu atunci ......dar cu argumente ce inseamna 666.......

42 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 8:51 pm

Vizitato

Vizitator
Leo Luke a scris:
Anton_LaVey a scris:

.....ia spune-ne tu atunci ......dar cu argumente ce inseamna 666.......

Un numar matematic!... ce dracu vrei sa fie????

43 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 9:18 pm

Diana

inger
si atunci de ce scrie in Biblie ca este nr bestiei? music

44 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mar Iul 08, 2008 10:01 pm

HIRAN

demon
No Name a scris:In Apocalipsa 13....exista un verset care precizeaza ca este Numarul Numelui unui om ,mai explicit ,a unei functii ,titlu de conducere !

La fel ca si explicatia cu papa din primul post, pare trasa de par.

In ap 13:17 se precizeaza ca SEMNUL este
a) numele fiarei , sau
b) numarul numelui fiarei (nu al unui om cum ai scris)

iar in ap.13:18 se precizeaza ca NUMARUL FIAREI este un numar de om, si este 666.

La problema expusa acolo se cerea : SA SE SOCOTEASCA NUMARUL FIAREI

Deci sa nu confundam omul cu fiara, semnul cu fiara, si numarul cu coada vacii.

Daca cineva este intelept sa socoteasca (calculeze) numarul, iar daca nu sa continue cu barfele protestante si neoprotestante.

45 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mier Iul 09, 2008 10:16 am

pai ortodocsii nu spun ca papa este antihristul ... este numai un om luciferic de mandru ca se crede infailibil si atata ... crestinii nu vad satanisti si 666 peste tot , dar adevarul este ca 666 este acuma peste produse si asta este din cauza masoneriei care deci are puterea sa faca aceasta , adica cam conduce lumea asta ...

46 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mier Iul 09, 2008 10:31 am

Diana

inger
eu zic sa nu exageram cu nr 666, poate ca in crestinism are o conotatie mai speciala,este nr bestiei, dar in acelasi timp este si nu numar matematic si nu putem sa oprim sirul la 665, sau sa sarim peste el
poate face parte din nr de telefon al unei persoane, sau nr casei etc etc...de ex vopseaua de par pe care o folosesc eu are nr 66.6 si inca nu mi-au crescut 2 cornite Laughing
noi ca si simpli oameni nu putem sa stim cine este sau va fi anticristul, iar ca sa incepem sa judecam dupa actele unor persoane am face un pacat mare, pentru ca asa cum judecam noi asa ne va judeca si Dumnezeu
se prea poate ca anticristul sa se ridice dintr-un necunoscut, nu trebuie sa fie neaparat o vedeta, sau un om sau papa etc etc

47 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mier Iul 09, 2008 10:55 am

daca cineva a stat la o camera de hotel cu numarul de 666 nu este nici un bai ... dar de ce a ajuns acest numar sa fie pus pe toate etichetele de ambalaje de produse ... ce legatura are numarul acesta cu toate produsele ... ca se nimereste sa fii intr-o camera de hotel cu nr 666 nu e nimic , sau ca se nimereste sa iei o vopsea de par ( care este si ea un pacat , sa nu uitam ) cu nr 66.6 asta nu e nimic ... dar cum de a ajuns tocmai nr 666 ( exista 665 de numere pana la 666 , si milioane de numere dupa 666 care se puteau folosi tot asa de bine pe etichetele produselor ) sa fie pus pe toate etichetele ??????? asta nu e bine , asta are o semnificatie ... si cum de s-a spus in apocalipsa ca nu vom putea cumpara sau vinde fara sa avem nr 666 ? pai ce cumpara sau vinde omul daca nu produsele care in ziua de azi au 666 pe ele ??? si apoi , de ce se tot vorbeste peste tot , si in america si in UE , ca se vor scoate buletine ??!! cu 666 , cartele tot cu 666 ??!! , microcipuri tot cu 666 ??!! , si tot asa mai departe ... ce este obsesia asta tocmai cu nr 666 care ii deranjeaza pe crestini ???? si de ce se urmareste acuma sa se ajunga tocmai !! la situatia profetita in apocalipsa : nu vor putea cumpara sau vinde fara 666 ...

48 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Mier Iul 09, 2008 12:44 pm

No Name

inger
Din punct de vedere biblic, cine este bărbatul înspre care privește lumea, care vorbește pe stadionul de fotbal din Casablanca unui număr de 85.000 de musulmani și împarte binecuvîntări în Abidjan oamenilor care adoră idolii; acela care apare la ONU, în New York sau în Consiliul Mondial al bisericilor de la Geneva, în Parlamentul European din Strassbourg, în țările scandinavice și aproape peste tot în lume, chiar și acolo unde nu este bine venit?

Această instituție, ca și puterea care este în legătură cu ea, este descrisă în chip inconfundabil și infailibil, mai ales în Apocalipsa, iar denumirea ei este exprimată în numărul 666 (Apoc. 13, 17-18). Acolo ni se spune foarte clar: „ ... Căci este un număr de om Și numărul ei este: șase sute șase zeci și șase”. Acest număr rezultă, din titulatura latină pe care nu o poartă altul pe pămînt:

LOCȚIITORUL FIULUI LUI DUMNEZEU

V I C A R I V S F I L I I D E I

5 +1+100 . . + 1+5 . . + 1+50+1+1+ 500 . +1 = 666

Nu este o coincidență că domnitorii romani au purtat titlul „ LATINVS REX SACERDOS” ceea ce înseamnă „ împărat episcopal latin ”. Roma păgînă a devenit Roma papală. Într-un mod foarte ciudat și acest titlu are același număr.

L A T I N V S R E X S A C E R D O S

50+. . +1 . +5 . . . +10 . . +100 . .+500 . . = 666

În Apoc. 17 această instituție mondială este descrisă simbolic, ca mamă. Pentru că ea înșeală, vrăjește și duce în eroare, într-un mod smerit, toată omenirea, care a ajuns la decădere prin ea, Domnul însuși va judeca domnia ei. În Apocalipsa 18 ni se spune de mai multe ori că o urgie mare va veni în timp de o oră peste așa-zisa „ cetate eternă” . „ Pe cît s-a slăvit pe sine însăși, și s-a desfătat în risipă, pe atît dați-i chin și tînguire! Pentru că zice în inima ei: ‘șed ca împărăteasă, nu sînt văduvă, și nu voi ști ce este tînguirea!’ Tocmai pentru aceea, într-o singură zi vor veni urgiile ei: moartea, tînguirea și foametea Și va fi arsă de tot în foc, pentru că Domnul Dumnezeu, care a judecat-o, este tare. ” (Apoc. 18, 7-Cool. Pînă acum s-a împlinit fiecare Cuvînt al lui Dumnezeu care se referă la timpul prezis.

49 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Joi Iul 10, 2008 11:48 am

subiectul este foarte important. Acum nu prea am timp sa-l dezvolt aici. Dar am facut-o pe softpedia, puteti sa urmariti acolo. Pentru cei interesati, prezint si seminarii in particular sau grup, legat de profetiile biblice, cu implicatii majore in prezent si viitor. Ma puteti contacta in acest sens. Planificam sa facem si niste dvd video despre aceasta. God bless!

50 Re: 666 -Numarul Numelui unui om ?! la data de Joi Iul 10, 2008 12:43 pm

No Name

inger
Someone a scris:subiectul este foarte important. Acum nu prea am timp sa-l dezvolt aici. Dar am facut-o pe softpedia, puteti sa urmariti acolo. Pentru cei interesati, prezint si seminarii in particular sau grup, legat de profetiile biblice, cu implicatii majore in prezent si viitor. Ma puteti contacta in acest sens. Planificam sa facem si niste dvd video despre aceasta. God bless!

7. Nu, Domnul Dumnezeu nu face nimic fără să-Și descopere taina Sa slujitorilor Săi prooroci.Amos 3;7! Laughing

Poti sa-mi spui anul si ziua cand ti-a vorbit Dumnezeu ..si ti-a descoperit tainele Sale ?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 20]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum