Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Isus Cristos a fost evreu evavlios.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 7]

26 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Mar Mai 20, 2008 9:13 pm

HaymHerman

vrajitor
NiceGame a scris:Tu, evreule, lama ata lo hoshev she anachnu, ha notzrim, roim at ha Ieshu chemo Eloim..lamma ata lo mevin...?
................................................................................................................................................
Ani mevin ,haver.Tire ma se ata rote.Aval lo haemet ma se ata roe.Eh ata hosev chi Yesua cmo Elochim.Chi en elochim aher hut mi acados Baruh hu.Tie bari ad mea ve esrim ve tilmad tov et haemet.Col hacavod leha.
Efo ata gar ,bevacasa?

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Mar Mai 20, 2008 9:18 pm

HaymHerman

vrajitor
No Name a scris:Iti raspund daca -mi raspunzi si tu ///la sutele de intrebari pe care ti-le am pus !

Daca crezi ca YAHWEH este Dumnezeul vostru si este UNICUL DUMNEZEU ATOTPUTERNIC ....cum iti explici ca si-a lasat poporul sau iubit sa fie prigonit timp de 2000 de ani si cei care i-au omorat pe evreii ,sa creada ca fac o slujba ptr DUMNEZEU ?

A fost Dumnezeul evreilor in "concediu "timp de 2000 de ani ?

scratch
...............................................................................................................................................
Nu ne-a lasat la voia intimplari ca ne a spus mai dinainte ca 2555 de ani vom fi dati in mina sfintilor de crestini sda vada pina unde va merge bataia de joc.Si ultima lovitura de copita a fost holocaustul.iar cind a vazut Dumnezeu ca puterea poporului este zdrobita de tot sa sculat si a implinit profetia ridicind din nou cortul lui David adica Eret Israel.De acum nu vom mai fi lasati in minile sfintilor,sa ne boteze cu forta.

28 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Mar Mai 20, 2008 9:20 pm

HaymHerman

vrajitor
Indiferent ca raspunzi sau nu Isus a zis pe cruce 'Dumnezeul meu Dumnezeul meu pentru ce mai incurcat

29 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Mar Mai 20, 2008 9:27 pm

HaymHerman

vrajitor
NiceGame a scris:tu stii ce inseamna Sfanta Treime?
.........................................................................................................................................
Nu-l intreba pe no name de sfinta treimeca la el nu tine un astfel de crestinism,Crestinismul lui no name e nou.are doar 30 40 de ani.Ce o fi pazit Isus timp de 2000 de ani si nu sa descoperitdoar acum si numai la o mina de oameni.Pacat de jertfirea sa ca a facut-o degeaba.Ca 4 miliarde de oameni nu stiu cine e Isussi nici bisericile crestine nu-l cunosc .DOAR CITIVA CARE APROAPE -I POTI NUMARA PE DEGETESTIU CA iSUS Fiul e chiar tatal.Mare aberatie dar ce sa faci .daca esti extremist apoi sa fii pina la capat.

30 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Mar Mai 20, 2008 9:30 pm

NiceGame

muritor de rand
durerea e sa nu crezi in Ceva, viata...

31 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Mier Mai 21, 2008 6:24 am

No Name

inger
Cine a afirmat ca ISUS FIUL e TATAL ? affraid

Herman ..de unde ai scos tu ...chestia cu ISUS ESTE TATAL ...?

Dumnezeu este DUH ...nu este persoana ...si acel DUH CARE ESTE SFANT ...a locuit in ISUS HRISTOS ...in plinatate !

In MOISE si in ceilalti profeti si patriarhi acel DUH (DUMNEZEU INVIZIBIL )a locuit doar o parte ,o masura mica !

Asa cum in VT ....YAHWEH (EU SUNT CEL CE SUNT)...s-a aratat vizibil ca INGERUL DOMNULUI ...tot acelasi YAHWEH s-a aratat vizibil ca FIUL OMULUI !

TRIPLA DESCOPERIRE A UNICULUI DUMNEZEU INVIZIBIL !!!

Ioan 14:9
Isus i-a zis: „De atâta vreme sunt cu voi și nu M-ai cunoscut, Filipe? Cine M-a văzut pe Mine, a văzut pe Tatăl. Cum zici tu dar: „Arată-ne pe Tatăl?”
10 Nu crezi că Eu sunt în Tatăl și Tatăl este în Mine? Cuvintele pe care vi le spun Eu, nu le spun de la Mine; ci Tatăl, care locuiește în Mine, El face aceste lucrări ale Lui.

32 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Vin Mai 23, 2008 1:41 pm

Dumnezeu a creiat pe Adam in chipul lui asa ca El are chip de om. Duh este o inventia a unor crestini care nu au stiut cum sa explice ce nu au inteles.
No name, te rog, daca vrei sa traduci ceva din ebraica, intreaba pe cei care stiu limba. Ce ai scris despre Yahweh ca si cum se traduce "Eu sunt cel ce sunt" este absolut neadevarat.
Nu este prima data cand gasesc la tine ca potrivesti replice care nu au nimic cu realitatea. Nu-i de mirare ca tu traiesti intr`un film al tau.

33 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Vin Mai 23, 2008 1:58 pm

No Name

inger
Intreaba si tu rabinii...cum se traduce Y.H.W.H....cum s-a prezentat lui MOISE (EXOD 3;14-17).

Dumnezeu nu este om ..si nici nu are chip de om !

Un om nu poate fi peste tot ...si sa sustina intregul UNIVERS !

Asteptam mai multe de la tine ...vad ca nici lucruri elementare nu cunosti.

ELohim Yahweh ....sa te lumineze !Deuteronom 4:15 Fiindcă n-ați văzut nici un chip în ziua când v-a vorbit Domnul din mijlocul focului, la Horeb, vegheați cu luare aminte asupra sufletelor voastre,
16 ca nu cumva să vă stricați și să vă faceți un chip cioplit sau o înfățișare a vreunui idol sau chipul vreunui om sau chipul vreunei femei,
17 sau chipul vreunui dobitoc de pe pământ sau chipul vreunei păsări care zboară în ceruri,

34 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Vin Mai 23, 2008 5:43 pm

Cris

inger
Salut,probabil va veti supara pe mine.Am citit ceea ce ati postat (oarecum),mi se pare foarte incurcata situatia.
Ceea ce oamenii numesc D-zeu iarasi este o conventie.
Yahweh este un Elohim si nu este cel numit Pater sau Kurios.

35 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 3:04 pm

Vizitato

Vizitator
Der Bedeu a scris:Pe Noul Testament nu se poate baza deoarece a fost scris sute de ani mai tarziu.

Verifica istoria si vezi ca a fost scris la mai putin de jumatate de secol dupa ce Iisus s-a inaltat.
Der Bedeu a scris:
Chestia cu ideia ca mama lui a fost fecioara si tatal lui a fost altul decat barbatul ei mi se pare ne logica si chiar bizara.

Ai auzit de maici, calugari si multi altii care au reusit sa nu aibe relatii sexuale?(acest fapt tine de cat de puternica e persoana respectiva, nu toti sunt in stare sa reuseasca acest sacrificiu). Credinta in Dumnezeu are alta baza decat religia stiintifica. Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumenzeu. Iisus Hristos nu putea avea o nastere normala caci nu era din lume. Verifica un pic si VT in care scrie ca din fecioara se poate naste un fiu.

The Beast a scris:
NiceGame a scris:Asa si? Smile
pentru noi, crestinii nu conteaza, El este Dumnezeu
Nu e niciun fel de D-zeu.
Dupa toate probabilitatile, a fost un fariseu bet Hillel, cu intentii reformatoare, ca multi altii din vremea lui. Ce-au facut din el decenii mai tarziu, iudeii filo eleni, filo romani, de orientare ba gnostica, ba eseniena, e alta poveste. Adica aia imbratisata orbeste de catre crestini.

Daca tu nu crezi atunci nu inseamna neaparat ca nu exista.

The Beast a scris:
Unde scrie in vreun verset vechitestamental, ca-i vorba de Isus din Nazaretul Galileii ?
Unde sunt elementele de identificare ale acestuia ?
Ce garantii ai tu ca intr-adevar Isus a rostit cuvintele acelea din Luca ?
Si ce garantii ai ca daca le-ar fi rostit, nu ar fi fost un impostor ?

Te atac cu aceeasi arma. Ce garantii ai tu ca ar fi un impostor? Ortodoxia iti cere sa crezi, daca tu nu vrei e problema ta. Dar nu sa vii sa imi impui mie modul tau de gandire. Vezi mai intai sa ne prezinti garantiile tale ca e fals si apoi sa ceri dovezi cand crestinismul se bazeaza mai mult pe conceptul de a crede. Stiinta dumitale se bazeaza pe dovezi. Dami-le.

36 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 3:24 pm

Cris

inger
Isus s-a nascut din om ,din neamul pur(ca pedigree) al lui David .Nu din amestec cu nephilim.Fecioria este spirituala nu ginecologica.
Partenogeneza(nasterea din fecioara) exista dovedita la animale (de ex la curca)
Fecioria mamelor divine (mariilor) este puritatea spirituala.
Isus ,copil,era Emanuel .
Isus uns- este Cristos.Arata corpul pur in care a coborit D-zeu(la botez,in Iordan)
D-zeu fiind nu Yahweh ,ci Pater ,fiind nu un barbat cu sex masculin,ci,la nivel divin
este Puritatea absoluta preexistenta.

37 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 3:28 pm

Cris

inger
Isus n-a fost impostor.El a venit sa ridice umanitatea,a dat forul interior datorita caruia discutam noi azi

38 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 3:34 pm

Vizitato

Vizitator
Cris a scris:Isus s-a nascut din om ,din neamul pur(ca pedigree) al lui David .Nu din amestec cu nephilim.Fecioria este spirituala nu ginecologica.
Partenogeneza(nasterea din fecioara) exista dovedita la animale (de ex la curca)
Isus uns- este Cristos.Arata corpul pur in care a coborit D-zeu(la botez,in Iordan)

Poate imi explici mai bine ideea cu fecioria spirituala. Eu inteleg de aici ca o feciora( o fiinta umana mai exact) nu paote avea copii fara act sexual si ca fecioria ar fi doar un concept abstract. Nu ma prind...n-a nu pot cunoste gandurile tale exact si poate imi dai mai multe explicatii. Vezi ca pentru mine Biblia contine mai mult adevar decat orice carte de biologie, chimie, fizica. Asa ca "Ceea ce e cu neputinta la oameni e cu putina la Dumnezeu" are pentru mine un adevar. Sa ai si acest aspect in vedere.

39 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 3:35 pm

Vizitato

Vizitator
Cris a scris:Isus n-a fost impostor.El a venit sa ridice umanitatea,a dat forul interior datorita caruia discutam noi azi

Replica cu impostor nu iti era tie adresata blum

40 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 6:38 pm

HaymHerman

vrajitor
Ramses_90 a scris:
Cris a scris:Isus s-a nascut din om ,din neamul pur(ca pedigree) al lui David .Nu din amestec cu nephilim.Fecioria este spirituala nu ginecologica.

Poate imi explici mai bine ideea cu fecioria spirituala. Eu inteleg de aici ca o feciora( o fiinta umana mai exact) nu paote avea copii fara act sexual si ca fecioria ar fi doar un concept abstract. Nu ma prind...n-a nu pot cunoste gandurile tale exact si poate imi dai mai multe explicatii. Vezi ca pentru mine Biblia contine mai mult adevar decat orice carte de biologie, chimie, fizica. Asa ca "Ceea ce e cu neputinta la oameni e cu putina la Dumnezeu" are pentru mine un adevar. Sa ai si acest aspect in vedere.
.................................................................................................................................................................
Da la Dumnezeu totul e cu putinta dar sa mearga la femeile altora si sa le faca copii,numai o biserica care si are radacinile in paginism o putea spune.saia 43,10 spune ca inainte de el nu a fost alt Dumnezeu si dupa el nu va fi altul.La ce i trebuia lui Dumnezeu sa mai nasca unul?
Destul cu ratacirile.

41 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 6:47 pm

HaymHerman

vrajitor
D-zeu fiind nu Yahweh ,ci Pater ,fiind nu un barbat cu sex masculin,ci,la nivel divin
.
........................................................................................................................................................
Curcile fac pui din oua ,fara curcan,domnule?Mai firarde treba si eu care eram crescator de curci in Romania.
Ce minte de curca.

42 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 6:56 pm

HaymHerman

vrajitor
Ramses_90 a scris:
Der Bedeu a scris:Pe Noul Testament nu se poate baza deoarece a fost scris sute de ani mai tarziu.

Verifica istoria si vezi ca a fost scris la mai putin de jumatate de secol dupa ce Iisus s-a inaltat.
Der Bedeu a scris:
Chestia cu ideia ca mama lui a fost fecioara si tatal lui a fost altul decat barbatul ei mi se pare ne logica si chiar bizara.

Ai auzit de maici, calugari si multi altii care au reusit sa nu aibe relatii sexuale?(acest fapt tine de cat de puternica e persoana respectiva, nu toti sunt in stare sa reuseasca acest sacrificiu). Credinta in Dumnezeu are alta baza decat religia stiintifica. Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumenzeu. Iisus Hristos nu putea avea o nastere normala caci nu era din lume. Verifica un pic si VT in care scrie ca din fecioara se poate naste un fiu.

The Beast a scris:
NiceGame a scris:Asa si? Smile
pentru noi, crestinii nu conteaza, El este Dumnezeu
Nu e niciun fel de D-zeu.
Dupa toate probabilitatile, a fost un fariseu bet Hillel, cu intentii reformatoare, ca multi altii din vremea lui. Ce-au facut din el decenii mai tarziu, iudeii filo eleni, filo romani, de orientare ba gnostica, ba eseniena, e alta poveste. Adica aia imbratisata orbeste de catre crestini.

Daca tu nu crezi atunci nu inseamna neaparat ca nu exista.

The Beast a scris:
Unde scrie in vreun verset vechitestamental, ca-i vorba de Isus din Nazaretul Galileii ?
Unde sunt elementele de identificare ale acestuia ?
Ce garantii ai tu ca intr-adevar Isus a rostit cuvintele acelea din Luca ?
Si ce garantii ai ca daca le-ar fi rostit, nu ar fi fost un impostor ?

Te atac cu aceeasi arma. Ce garantii ai tu ca ar fi un impostor? Ortodoxia iti cere sa crezi, daca tu nu vrei e problema ta. Dar nu sa vii sa imi impui mie modul tau de gandire. Vezi mai intai sa ne prezinti garantiile tale ca e fals si apoi sa ceri dovezi cand crestinismul se bazeaza mai mult pe conceptul de a crede. Stiinta dumitale se bazeaza pe dovezi. Dami-le.
.................................................................................................................................................................
Daca cu adevarat vreti sa va documentati .cititi va rog cu atentie in Isaia 7,14dar cautati un original ebraic si daca nu stiti citi,rugati pe cineva.Si veti vedea ca profetia este iminenta pentru imparat si nu este vorba de o fecioara oarecare ci de o femeie tinara care era de fata.Caci este scris "hanaara.adica femeia aceasta Ea era de fata acolo.Si timpul impliniri trebuia sa fie de maximum 10 ani.Teoria fecioarei este preluata de biserica din paginism.Daca vreti documente ,exista mii.Daca nu vreti inchideti biblia si credeti ce vreti.

43 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 8:17 pm

No Name

inger
dar ISAIAH 53...?

ISAIAH 9;6...?

ISAIAH 35;4-5..? scratch

Evreii il astepta pe MASIAH ...sau nu ?

si cum il pot recunoaste pe MASIAH ?

CARE SUNT SEMNELE pe care MASIAH ..trebuie sa le faca ,ca sa fie recunoscut de catre EVREI ?

44 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:07 pm

Vizitato

Vizitator
HaymHerman a scris:
Ramses_90 a scris:

Da la Dumnezeu totul e cu putinta dar sa mearga la femeile altora si sa le faca copii,numai o biserica care si are radacinile in paginism o putea spune.saia 43,10 spune ca inainte de el nu a fost alt Dumnezeu si dupa el nu va fi altul.La ce i trebuia lui Dumnezeu sa mai nasca unul?
Destul cu ratacirile.

Parca am mai spus in alt subiect ca Conceptul de Sfanta Treime nu poate fi inteles de catre om. Verifica un pic si VT si vezi ca Mesia(cel spiritual, nu cel material care il doreau stramosii vostrii pentru a conduce acest pamant) a venit acu 2000 de ani chiar daca nu acceptati. Asta e parerea mea.(sper sa folosesti si tu astfel de sintagme). Si verifica si VT in care se spune ca se poate naste fiu din fecioara. Cat despre ceea ce scrie in VT-ul evraic nu ma pot prununta ca nu am parte de el si nu pot pune la indoiala cele de tine si nici sa le atest. O sa iti aduc si citatul din Biblie de la Isaia 7:14 si doresc sa iti vad corectura.

Ultima editare efectuata de catre Ramses_90 in Sam Mai 24, 2008 10:15 pm, editata de 1 ori

45 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:10 pm

Vizitato

Vizitator
HaymHerman a scris:
.
........................................................................................................................................................
Curcile fac pui din oua ,fara curcan,domnule?Mai firarde treba si eu care eram crescator de curci in Romania.
Ce minte de curca.

Asta e picatura. Pentru forumul asta nu exista niste reguli prin care cei ce aduc afronturi sa aibe parte de restrictionari? Cred ca s-a ajuns prea departe cu jignirile.
As vrea sa vad ce rapsuns imi dau si moderatorii si ce masuri vor lua.

46 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:19 pm

Vizitato

Vizitator
Isaia 7:14: "Pentru aceasta Domnul meu va va da un semn: Iata, Fecioara va lua in pantece si va naste un fiu si vor chema numele lui Emanuel."
Astept varianta ebraica.

47 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:27 pm

Vizitato

Vizitator
Aaa.....ce gasii acu ....bine ca mi-ai zis. ar trebui sa iti transcriu tot capitolul 9 de la Isaia. Sa vad ce imi raspunzi....sau macar sa imi dai un rezumat la varianta ta ebraca a acestui capitol.
Vad ca l-a mentionat si No Name. Ar trebui sa raspunzi.....sunt cam un atac la adresa prea minunatului si superiorului vostru popor.

48 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:27 pm

No Name

inger
Forumul acesta este mai "flexibil "sa zic asa ...deci cine este TARE ...rezista la orice fel de provacari !

Ma intelegi Ramses ?

Fi mai degajat ,si raspunde cu argumente forte!Si vei vedea cum bat in retragere ..duhurile obraznice !Te vei calii pe acest forum ! Wink

49 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:42 pm

Vizitato

Vizitator
Eee....eu as vrea sa traim si noi dupa ideea: Respecta si vei fi respectat. Asa mi se pare corect....oricum daca nu primesc curand o confirmare de la moderatori s-ar putea sa incep si eu cu afronturi....si am destule..............iti zic eu..........dar inca ma abtin caci zic si eu asa e frumos si civilizat.

50 Re: Isus Cristos a fost evreu evavlios. la data de Sam Mai 24, 2008 10:53 pm

No Name

inger
Tu demonstreaza ca esti diferit ...precum este DOMNUL MEU ISUS ...!

Binecuvanteaza pe cei ce te batjocoresc ..si roaga-te ptr ei ...sunt demonizati !!

Invinge raul prin bine ...acesta e DEVIZA MEA ! cheers

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 7]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum