Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Politica si tradatorii de neam sau blestematii pamantului ! partea I .

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

ASTA-I ROMANIA CARE AI FACUT-O CUCUREULE.ASA ARATA.

Vezi profilul utilizatorului
Asa o vad derbedeii !!!

Ada_Pal

inger
Der Bedeu a scris:TRADATORII..Se cauta tradatorii prin toate locurile. Principalul sa nu se spuna ca poporul si regimul sunt cei care tradeaza scumpa Romanie.

Si in onoarea pierduta a Cucurului :

MAMA LOR

Buna tara, rea croiala
Mama ei de randuiala.
Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti.

Vin ai nostri, pleaca ai nostri
Noi râmînem tot ca prosti.
Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti

Bat-o vina, bat-o strechea
Trage-aicea cu urechea.
Mai romane, om sarac
Iara ti-au venit de hac.

Ne promit marea cu sarea
Si conduc aiurea tara.
Opozanti si potentati
Iar va bateti joc de frati

Buna tara, rea croiala
Mama ei de randuiala.
Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti.

Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti

Politrucii-si fac concedii
Pe la Cannes, Hawai, ca regii
Pensionarii, pedagogii
Au ajuns precum milogii

Venetici fac pretul painii
Iar la cozi stam noi, romanii
Muncitorii n-au salarii,
Curvele pupa dolarii

Buna tara, rea croiala
Mama ei de randuiala.
Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti.

Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti

Romania-i de vanzare
Cu uzini, crese, hotare.
Spagile au zornait,
Algoritmu-i multumit.

Dumnezeu dac-ar veni
Prim-ministru intr-o zi
L-am manji si i-am gasi
Cazier la SRI

Buna tara, rea croiala
Mama ei de randuiala.
Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti.

Aia hoti, astia hoti,
Mama lor la toti!

Ya fi tu corect si expune aici pe forum de ce a fost obligat sa demisioneze premierul vostru Olmert acum in septembrie ,corupt pina la nas ;de asemenea si presedintele precedent prins in delict cu secretara ,colonelul Dan care in timpul razboiului cu Libanul a fost si el eliminat tot pe baza coruptiei....si exemplele pot continua.....".INAINTE SA ARATI CU DEGETUL TAU DE DERBEDEU ,CURATA-TE SUB UNGHII". spune un proverb arab.........

Ada_Pal

inger
Merci Cocorule!

Cu derbedouiul nu merge cu Maniere si Bun Simt ! Asa e el....mai din Topor si trebuie facut sa se simta ca la mama lui acasa.... Wink

Ei evreii nu au avut niciodata un mare erou cum a fost maresalul nostru !
http://www.youtube.com/watch?v=HF4Yb8N0Pr8

Cocorul a scris:Ei evreii nu au avut niciodata un mare erou cum a fost maresalul nostru !
http://www.youtube.com/watch?v=HF4Yb8N0Pr8

Noi nu avem nevoie de eroi. Cu toate astea am batut arabii in toate razboaiele care ni le-au facut. Ei stiu numai sa mioarlaie si sa omoare femei batrani si copii in numele lui Alah. Cucurule, iti doresc sa ai prieteni numai ca istia ca Ada. Apropo, ce zici de o romanca crestina care a prins un arab de....si s`a facut musulmana ? Asta nu-i "tradarea" de care esti obsedat? La noi, asa una se numeste Kahba.

Nea Der Bedeu
De ce nu esti sincer ?

Antonescu a fost un mare om si 1000 e ani voi evreii nu veti avea un asa general .
Iti convine sa u nu asta ete .
Si marele nostru general a salvat multi evrei de ai vostrii din ghearele nazistilor .
Nu stiai ?
De aceea sunt madru ca sunt roman .
Sunt urmasul lui Decebal, a lui Stefan cel Mare, a lui Mihai Viteazul, a lui Vlad Tepes si a lui Antonescu Ioan !!!
Voi pe cine aveti ?
Faceti doar gura mare, asa doar de dragul reclamei !
Lauda-ma gura ca iti dau de mancare - ca de reclama e sufletul comertului !

Tradatorul este asemeni unei cartite ce sta ascunsa sub pamant .
Individul cartitza este un individ viclean, las si tradator .
Mai regasim acest tip de individ si printre forumistii pasionati de politica, ce stau in spatele monitorului si se dau, sau se cred mari lei paralei, evitand un contact direct cu adversarii lor adevarati sau adversari, ce exista doar in inchipuirea lor .
Ce face individul cartitza ?
Fiind un tip ambitios isi dorseste sa urce pe scara sociala cu ajutorul unui partid sau sa distruga un partid din interior, facand jocul ( interesele ) altui partid .
Daca am compara un partid cu pamantul, aici cartitza isi face tunele, isi face loc si “sapand” partidul din interior isi duce la indeplinire obiectivul asumat : distrugerea partidului din interior .
In decursul istoriei acestui neam, am fost blestemati sa avem parte de tradatori si nu de putine ori neamul romanesc, nu a fost invins de forta dusmanilor, ci de abilitatea marsavilor de tradatori .
Cea mai mare frica a cartitei tradatoare este aceea de a fi descoperita si de aceea este cea mai feroce militanta a partidului .

Mihai

vrajitor
Der Bedeu nu e tradator de tara, ca e in Israel la el acasa. Asa de Ada Pal ce zici ca a trecut la musulmani si sta in plestina, si-a tradat tara si a asters-o, aai? Nu mai degraba sunt mai bune fetele care se prostitueaza pe bani, ca macar alea tin la tara lor si nu se inturluca cu un arabete ca sa o stearga..Ortodoxismul e specific poporului roman si nu bazaconii musulmane sau budiste

Der Bedeu a scris:Se cunoaste ca betivii bolnavi de delirium tremenus vad la un moment dat in halucinatile lor, elefanti care navaleste pe ei. Cucurul vede tradatori peste tot....Ar fi bine sa se examineze.

Ma Cu curule,tu este sarit complect.Tu ai inceput sa te crezi reprezentantul Romaniei si dai sfaturi in numele ei. Tu trebuie sa intelegi ca pentru Romania tu esti o plosnita si folosul tau este ca folosul unei plosnite.
Habar n`ai de viata ta...Haide, inca cateva zile si scapam de tine si de limba ta pe care ai incontinu Cacat cum spui tu.

T Der Bedeu
Cinste tie pentru "limbaj " .
Refuz sa mai dau curs jignirilor tale si limbajului suburban .
Oricum parerea dumitale nu conteaza .

Vai de tara care are asa cetateni.Vai de cetatenii care au o tara cum arati tu.

37 To Der Bedeu la data de Mier Aug 27, 2008 5:51 am

GERULA

vrajitor
Der Bedeu a scris:Vai de tara care are asa cetateni.Vai de cetatenii care au o tara cum arati tu.

Este o greseala sa judecati Romania dupa prestatia lamentabila unui exaltat de pe forumuri.Romania autentica arata cu totul altfel.In rest , nu neg , e mult de muncit in aceasta tara.

Azumix

muritor de rand
Ohooo,credeam ca asta-i un forum serios,sau cel putin asa se vrea.In schimb voi il transformati intr-un tarc de lupta.Cocorule mai lasa jos cartile lui Neagu Cosma,k deja o iei pe aratura.Daca vrei sa fi respectat,respecta-i si u pe ceilalti...in cazul asta pe Der Bedeu si pe toti ceilalti membri,care vor sa isi spuna opiniile,dar nu pot pt ca u ai chef de ciondaneala.Gerula are dreptate,cu ce drept judecati Romania dupa prestatia lamentabila a unuia care nu are nimik mai bun de facut,decat sa ,,sa ia in gura,, cu cei care au opinii diferite de ale lui.

Zyraxes

demon
Azumix a scris:Ohooo,credeam ca asta-i un forum serios,sau cel putin asa se vrea.In schimb voi il transformati intr-un tarc de lupta.Cocorule mai lasa jos cartile lui Neagu Cosma,k deja o iei pe aratura.Daca vrei sa fi respectat,respecta-i si u pe ceilalti...in cazul asta pe Der Bedeu si pe toti ceilalti membri,care vor sa isi spuna opiniile,dar nu pot pt ca u ai chef de ciondaneala.Gerula are dreptate,cu ce drept judecati Romania dupa prestatia lamentabila a unuia care nu are nimik mai bun de facut,decat sa ,,sa ia in gura,, cu cei care au opinii diferite de ale lui.

Stai asa ca genul asta de personaje ca Der Bedeu si Petru Clej nu sunt interesati sa-si spuna parerea, ci sa-ti impuna punctul lor de vedere. O astfel de atitudine nu poate fi acceptata, sa vina aici pe forum si sa-i injure pe rom^ni, tara si sa ne impuna parerile lor. Despre asta e vorba.

Delta

demon
Der Bedeu a scris:Vai de tara care are asa cetateni.Vai de cetatenii care au o tara cum arati tu.
Ce vină au cetățenii de rând pentru starea actuală a țării distrusă de un sistem totalitar? fool
Uite ce mândru afișează steagul Uniunii Europene și un om sărac lipit pământului (și la propriu Smile )
Mă rog, ce a mai rămas din acel drapel...
Oricum, era acolo și pe 10 ianuarie 2007, că am trecut pe lângă căsuța aia cu ocazia recensământului de gârlițe, dar la vremea respectivă era încă nou nouță, albastră închisă și cu stelele galbene vizibile (nu așa transformată în albastru-pal din cauza soarelui...).

To Azumix
Am aceasi convingere ca si Zyraxes .
Nu putem admite sa fim jigniti, injurati fara motiv si asa la global .
Sunt destui romani cinstiti ce nu merita epitetele si jignirile unora sau altora .
Daca tie iti place sa fii mamaliga, nu ai decat .
Sunt convins ca nu si nu cred ca tu, eu sau altii se pot lasa calcati in picioare asa ca sa nu deranjam .
Ii respect cu conditia sa fim respectati .
Da avem infractori, avem o tara cu destui corupti, dar astia consider ca nu ne reprezinta pe mine, pe tine .
Poate vom scapa odata si odata de aceste jigodii ce ne fac de ras !!!

To Delta
Ai dreptate si e vina noastra ca nu suntem solidari intre noi pentru a scapa de acest cancer social numit coruptie .

Azumix

muritor de rand
Ok,sunt de acord sa scapam de coruptie,dar mi se pare imposibil din moment ce se pune in aplikre proverbul:,,Hotul striga hotzul!,,.

Delta

demon
Cocorul a scris:Daca tie iti place sa fii mamaliga, nu ai decat .
Mie-mi place mămăliga. Smile
Cu smântână și brănză. Rolling Eyes
Sau cu bucăți de ceafă de porc, prăjite și cu garnitură de castraveți murați. Rolling Eyes
Și cu bere Silva neagră... Embarassed
Cocorul a scris:Poate vom scapa odata si odata de aceste jigodii ce ne fac de ras !!!
Exclus.
Unde este economie, există și infractori, și corupție.
Deci: tot tacâmul! Deoarece este "la pachet". rolf

P.S. Nici pe Iisus Christos nu-l cred dacă-mi spune că de exemplu în Marea Britanie, Belgia, S.U.A., Suedia, Izrael sau orice altă țară nu există corupție. Wink

Delta
Si la mine nevasta o apucase sa imi faca toate pronosticurile cum voi murii si uite am intrat in vila lui Ceasca...
Dar nu imi place sa ma laud pentru asta, ce s-a ales din revolutia noastra ?
Un mare rahat !!!

To Delta - esti groaznic !
Da, da, da ai dreptate peste tot exista coruptie, dar la noi deja exista o coruptie ce se destrabaleaza !
E prea de tot .

Delta

demon
Cocorul a scris:Dar nu imi place sa ma laud pentru asta, ce s-a ales din revolutia noastra ?
Un mare rahat !!!
Și pe lângă acel "mare rahat" ne-am mai ales cu:
- posibilitatea de a ne exprima liber opinia fără să stăm cu frica în sân că noaptea dărâmă ușa peste tine un echipaj de la Miliția Județeană (= Securitate);
- mai mult decât în total douăzeci de cofraje de ouă aduse lunar numai la magazinele din centrul orașului
- lipsa necesității de a ne așeza la rând pe la ora 10 seara în speranța că pe la 8 totuși "prinzi" măcar o sticlă de lapte și două borcane de iaurt (care, normal, erau acre ca naiba...)
- acces la orice carte, orice sursă de informare destinată publicului larg
- plecat în străinătate oricând vor mușchii noștri, fără să fie nevoie de rostogolit în palton peste arătura de la graniță ca să nu observe urmele pantofilor soldații care aveau muniție de război (și făceau pușcărie dacă "te ratau"...)
- mai mult de 3 ore de emisiune TV pe singurul canal care putea fi recepționat cam pe 75% din suprafața țării (restul de 25% mai "prindeau" și bulgarii, ungurii, rușii, sârbii...);
- dispariția declarațiilor date secretarilor de partid pentru vreo glumă spusă în pauza de cafea
etc. etc. etc.

Delta

demon
Cocorul a scris:To Delta - esti groaznic !
Da, da, da ai dreptate peste tot exista coruptie, dar la noi deja exista o coruptie ce se destrabaleaza !
E prea de tot .
O fi corupție în România, dar nu este exclus ca văicăreala pe subiectul corupției să fie mai mare decât corupția în sine.
Cu un secol în urmă erau tânguielile tradiționale pe la șezătoarele din sate, iar acum avem versiunea modernă de a ne plânge de milă pe internet. Laughing
Cam pe modelul: din lac în puț. Smile
Ce ți-e și cu tehnologia asta informțională! rolf

To Delta
Nu zic ca nu e bine si am scris despre asta destul pe blogurile mele, dar se putea si mai bine .
Oricum nea Delta eu am incredere ca va fi mai bine .
Nu cred ca ma poti acuza pe mine ca as fi optimist !
Eu am scris ca Romania este tigrul Europei si multe alte articole cu rolul de a ne reda increderea in noi, dar in privinta coruptiei te rog sa ma leshi ...
Suntem condusi de corupti !!!

Delta

demon
Cocorul a scris:Suntem condusi de corupti !!!
Măcar suntem conduși de cineva... rolf

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum