Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Antiromanism = politica tradatorului de neam

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Dum Aug 10, 2008 8:52 pm

In presa interna, in cea internationala, pe forumuri, site-uri, bloguri, am citit articole jignitoare la adresa poporului roman si consider de datoria mea de a lua atitudine fata de aceasta atitudine inconstienta .In primul rand voi analiza motivatia atitudnii acestor persoane, in marea lor majoritate tot romani ce isi permit a jignii romani si tara din care au plecat:Voi incerca a da un raspuns cat mai pertinent acestora .1. Este acuzata impasibilitatatea romanilor ce nu se duc la votare, lipsa constiintei civice de a vota, absenteismul electoral .Raspuns : cetateanul roman este chemat sa voteze, sa isi dea acordul de a fi condus, de o clasa politica, fata de care el nu mai are incredere .Aici functioneaza legea cererii si ofertei .Ce dai si ce primesti .Ce ofera candidatii la posturile de senatori, parlamentari ?Timp de 18 ani, cetateanul roman votant a fost amagit, a fost dus cu vorba, i s-a promis marea cu sarea si …cetateanul votat – demnitarul, dupa ce s-a vazut in “ fonctie”, o uitat pe el amaratul votant, ce a crezut in el .S-o pacalit odata, s-o pacalit de doua ori, de trei ori, dar pana la urma romanul asta prost cum ziceti voi, ce si-o zis : mai tata astia ma amagesc cu afise, cu reclame, cu promisiuni desarte si …eu pun botul ca prostul .Asa ca ii bag si eu in masa si nu ma mai duc la vot, ca doar nu oi fi prost la infinit .Ce ofera viitorul demnitar ?Ca va face, ca va drege, ca…, dar nu spune concret in cat timp, cu ce fonduri, ce raspundere isi asuma daca nu isi duce la indeplinire PROMISIUNEA .Vorbe, vorbe, nimeni nu mai crede vorbe .Partidele istorice se lauda cu personalitati de renume tip : Coposu, Titulescu, etc si ei spun ca sunt continuatorii acestora !Faptul ca s-au inscris in PNTCD, in PNL nu inseamna automat ca si sunt personalitati, ca acele figure istorice si asta vede romanul, ca doar nu o fi prost sa puna botul .Unde, cand si cum au facut ei dovada ca sunt continuatorii lui Coposu, lui Titulescu … ?De unde si aberatia asta ca daca esti inscris in PNTCD, inseamna ca esti la fel de capabil, onest precum Coposu ?2. Romanii sunt acuzati de absenteism electoral, de impasibilitate civica fiind data eticheta prostie, popor de mamaligi ….Raspuns :Demnitarul, asociatiile civice, reprezentantii partidelor, traiesc in alta lume O lume paralela cu cea a omului obisnuit, care se scoala la 5 dimineata sa ajunga la service si vine seara la 20-22, obosit, frant / mort de munca . Om obisnuit ce este platit ca un sclav in tara Europeana Romania, ca asa e la noi, merge sa le dam bani putini si munca multa .Seara cand vine cetateanul de rand, cum ii ziceti voi, dupa ce mananca, daca are ce, incep discutiile in familie : trebuie platie gazelle, lumina, intretinerea, telefonul, banca, rechizitele copiilor, impozitele, radioul, televizorul, hainele copiilor - el adultul poarta si haine din anii trecuti, ca mai merge …Si uite asa “incalzit” cu atatea biruri, dari, nevoi, romanul, cetateanul de rand, mai deschide si televizorul si acolo pe sticla, ce vede ?Ca Remes fura, ca ala a luat spaga, ca ala, aia au milioane de euro furati, dar nu sunt bagati la puscarie pentru ciordeala si uita asa il apuca o MANIE SFANTA, ( pe romanul ala jignit de voi ca prost ! ) .Si ce isi zice romanasul ?Ce ma eu sa ii votez pe aia, ca sa fure ?Ce imi foloseste mie ca ei se imbogatesc si eu saracesc ?Ziceti voi ca la roman, politica trece prin burta, dar daca a-ti avea si voi “burta”, goala, oare a-ti mai gandi altfel decat romanul de rand ?Aveti voi habar ca romanul asta de rand, isi rupe de la gura, sa dea copiilor lui sa manance ?Aveti voi habar ca romanul asta de rand, nu isi cumpara lui haine, ca sa cumpere la copii ?Aveti voi habar ca romanul asta de rand, munceste 10-12 ore pentru un salariu de mizerie ? - unii chiar au doua servicii, ca nu mai fac fata cu datoriile .Aveti voi habar ca romanul asta de rand, pleaca sa munceasca la straini, ca nu mai face fata in Romania ?Ziceti ca suntem puturosi ! Dar cine munceste pentru cei ce fac milioanele de euro ?Munciti voi ?Daca suntem noi romanii asa de puturosi, atunci inseamna ca acolo in Europa, sunt intreprinderi unde sunt angajati doar puturosii ( Firma Europa Trantorul SRL !!! )Aveti voi habar ca romanul asta de rand, nu are bani sa isi trateze aici in Romania, bolile de care sufera ?Si omul este o masina ce mai trebuie reparata din cand in cand .Saracul romanas nu se duce in strainatate sa isi trateze boala, ci se duce la medicul roman, ce ii recomanda medicamente ce ii depasesc posibilitatile lui financiare .Ca numai medicamente scumpe se gasesc acum la noi in Romania Europeana .Si uite asa impovarat, disperat romanasul asta mai trebuie sa suporte si jignirile nesimtite, a unor TAVARASI , ce au plecat peste mari si tari, in “misiune “Cu cat sunteti platiti mai nea OTRAVA, sa ne jignesti, cine iti da tie dreptul sa arunci cu noroi in oamenii amarati, in rumunasii astia exploatati ?Sunteti platiti sa denigrati Romania ?Chiar merita argintii care ii luati,Nu va este rusine ?Sigur nu va este, ca daca v-ar fi nu a-ti arunca cu noroi in Romania .3. Si la straini le este sila de voi .Nu trebuie sa ne fie rusine, ca suntem romani .Oare lui Palade, Eminescu, George Enescu, Moisil, ….le-a fost rusine ca erau romani ?Jignind neamul din care ei se trag, aceste jigodii, nu fac decat sa se discrediteze pe ei insasi .Evident ei strainii sunt influentati si de noroaiele, ce la arunca astia la adresa Romaniei si aici este scuza strainilor, ca sunt sovini cu noi .Asta poate fi o explicatie a sovinismului antiromanesc .
NU MAI JIGNITI ROMANIA, DACA MAI AVETI CAT DE CAT DEMNITATE !

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 2:50 pm

Tu nu intelegi ca mama Romania primeste de la cetatenii ei exact ce i se cuvine?
Despre ce demnitate vorbesti? Unde mai gasesti in Europa si in lume judecatori care iau mita? Populatie care prefera sa fure decat sa munceasca si lunatici care in loc sa cladeasca patria lor scumpa,cauta tradatori cu lumanarea? Romania nu se mai jigneste ca este de mult jignita.

3 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 6:55 pm

To Der Bedeu
Tu ce ai facut pentru Romania, de acolo de la tine din Canada ?
O tii asa tot timpul Zdranga, Zdranga .
Concret ce ai facut pentru Romania ?
Ca facei intermedieri si mai prinzi un contract ce mare sfariala pentru Romania ?
Urasc pe turnatorii tradatori si pe denigratorii de tara !

4 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 7:16 pm

Nu am facut pentru Romania nimic si nu voi face ca nu sunt Roman. Nici in Canada inca nu am vizitat, poate la anu. Eu sunt cetatean Israelian si nu`s dator Romaniei nimic.
Poate invers
Nu ma mira ca urasti atata ca persoane ca tine urasc pe totii inclusiv in sine.

5 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 7:18 pm

Derbedeule
Nu te urasc pe tine ci pe turnatorii jegosii, pe strainii inveninati ce ne musca de c.. si mananca rahat la adresa Romaniei !
Ai tu demnitatea asta ?
Daca ai avea demnitate nu ai jignii Romania !

6 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 8:37 pm

Suntem mult deasupra tutror neamurilor .
Sa ne readucem aminte cine am fost !
http://www.youtube.com/watch?v=sYp5oTLd6f8

7 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 9:07 pm

Ada_Pal

inger
Insa disciplina,organizarea extraordinara si inteligenta sunt caracteristici demne de evrei chiar daca uneori sunt in scopuri meschine pt. alte natii.
Insa privitor la conventii mondiale si incalcarea lor cu siguranta ca ei se afla pe primul si unicul loc in lume.(a se urmari totalitatea pactelor incheiate intre statul asa numit Israel si celelalte state Arabe vecine......

8 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 9:10 pm

Ada tu zici
" disciplina,organizarea extraordinara si inteligenta sunt caracteristici demne de evrei "
Credeam ca nemtii au aceste calitati .

9 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 9:23 pm

Ada_Pal

inger
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, normal pai "istea"(ca sa=l citez pe Derbedoi) sunt printre altele invataturi acumulate de la nazisti pe linga altele cum ar fi "sute de posturi de control cu sirme ghimpate si electrificate ,culoare lungi si infernale prin care intra in Israel muncitorii palestinieni, aparatura si metodologie nazista de sfarimat oase + alte metode de chin psihologic uman la nivel inalt......

10 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Lun Aug 11, 2008 9:50 pm

SPRS

demon
Ai perfecta dreptate Ada, de ce nu inchid granita complet, interzicand tuturor arabilor sa intre in Israel.

11 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 5:34 am

To Sprs
Stii de ce ?
Cine mai munceste pentru ei ?
Aicea nu ii inteleg eu pe arabi .
La cat petrol au ar trebuii sa investeasca in firme care sa asigfure locuri de munca pentru
arabii lor saraci si sa nu mai slugareasca in Israel .
Asa cad eu problema .
Probabil ca nu sunt informat si situatia este alta acolo .
Mi-am dat doar cu parerea .

12 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 6:06 am

Delta

demon
Da ai noștri de ce slugăresc prin Spania, Germania, Canada? Smile
Simplu.
Sunt țări cu un nivel de trai mai ridicat, deci persoanele care sunt acolo o duc mai bine... doh

13 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 6:18 am

Delta
E o situatie diferita .
1. Romanii ce lucreaza in Spania, Italia, Canada nu revendica teritorii in tarile repsective cum o fac arabii . Sau crezi altfel ?
2. Si strainii vin sa lucreze in Romania si ce asta inseamana ca acesti straini sunt sclavii nostri ? Cunosc o firma de consultanta romaneasca ce ar doi angajati evrei si asta nu inseamna ca acesti evrei din Tel Aviv sunt sclavii nostri !

14 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 6:43 am

Delta

demon
Cocorul a scris:Delta
E o situatie diferita .
1. Romanii ce lucreaza in Spania, Italia, Canada nu revendica teritorii in tarile repsective cum o fac arabii . Sau crezi altfel ?
Poate încă nu sunt suficienți de mulți pe acolo... rolf
Se va găsi la un moment dat vreunul care să găsească oarece moaște daco-geto-traco-nano-pico în baza cărei să revendice juma' din Groenlanda, insula Kerguelen și Tibet-ul... Wink
Cocorul a scris:2. Si strainii vin sa lucreze in Romania si ce asta inseamana ca acesti straini sunt sclavii nostri ? Cunosc o firma de consultanta romaneasca ce ar doi angajati evrei si asta nu inseamna ca acesti evrei din Tel Aviv sunt sclavii nostri !
Concluzia ta este că ăia care lucrează în Izrael sunt sclavi? Shok
Interesant... fool

15 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 6:56 am

To Delta
Ce va fi peste 100 de ani, eu nu am de unde sa stiu .
Matale intrebi daca sunt sclavii cei ce lucreaza in Israel ?
Eu am spus : " asta nu inseamna ca acesti evrei din Tel Aviv sunt sclavii nostri !"
Evident si reciproca este valabila !
E simplu nu .

16 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 10:12 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris:Tu nu intelegi ca mama Romania primeste de la cetatenii ei exact ce i se cuvine?
Despre ce demnitate vorbesti? Unde mai gasesti in Europa si in lume judecatori care iau mita? Populatie care prefera sa fure decat sa munceasca si lunatici care in loc sa cladeasca patria lor scumpa,cauta tradatori cu lumanarea? Romania nu se mai jigneste ca este de mult jignita.

Uite cine vorbeste! Unul dintr-o tara unde prim-ministrii si ministrii sunt prinsi la furat foarte des.

17 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 10:19 am

Delta

demon
Zyraxes a scris:Uite cine vorbeste! Unul dintr-o tara unde prim-ministrii si ministrii sunt prinsi la furat foarte des.
Doar bănuiți, și unii învinuiți, dar niciunul dovedit. Wink
Deci, toți sunt cinstiți în țara asta! Smile

18 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 7:02 pm

Delta
Cam liniste pe forumul asta !
Imi place umorul tau :
" Doar bănuiți, și unii învinuiți, dar niciunul dovedit. Wink
Deci, toți sunt cinstiți în țara asta! "
Asa si cu Marko Bello si cu Vadim .
Manipulam si lovele castigam .

19 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 7:19 pm

Zyraxes a scris:
Der Bedeu a scris:Tu nu intelegi ca mama Romania primeste de la cetatenii ei exact ce i se cuvine?

Uite cine vorbeste! Unul dintr-o tara unde prim-ministrii si ministrii sunt prinsi la furat foarte des.

Exact cum scri dumneata dar ai intelegerea stricata.Probabil CA ASTA ESTE MOTIVUL PRINCIPAL CA ASA ARATA rOMANIA IN LUME. LA NOI SI PRIM MINISTRI SI PRESEDINTE ESTE DAT IN JUDECATA DACA ESTE SUSPECT CA A COMIS UN ACT PENAL,CA ORSICE ALT CETATEAN. LA VOI LE SUFLATI CRETA IN C..... NU MAI MULT.
Asta este diferenta.

20 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 7:27 pm

Derbedeule
Cu justitia ....
Aici cam ai dreptate !
Dar cu jignirile la adresa Romaniei ca simbol a cam scrantit-o !

21 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 7:40 pm

Justitia trebuie sa fie mai presus de totii. Judecatorii trebuie sa fiu alesi in acord cu trecutul lor fara nici cea mai mica pata. Ei nu depind de nici un politician si nu de altii.
Asa e la noi si asa este in toate tarile civilizate.
Ajunge numai meteahna asta cum admiti tu cucuricule ca sa nu fii asa de mandru ca faci parte dintr`o tara in care justitia este cam ciucu-mucu.
Tu te astepti ca oameni sa sara in sus de bucurie si mandrie ca au o tara de hoti?

22 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 8:01 pm

Delta

demon
Der Bedeu a scris:Justitia trebuie sa fie mai presus de totii. Judecatorii trebuie sa fiu alesi in acord cu trecutul lor fara nici cea mai mica pata. Ei nu depind de nici un politician si nu de altii.
Asa e la noi si asa este in toate tarile civilizate.
La noi nu numai judecătorii sunt declarați independenți de politica diferitelor partide, ci și procurorii.
Mai mult decât atât, deseori chiar și politicienii sunt total independeți de partidul din care fac parte.
Cel mai recent exemplu este Sorin Oprescu - actualul primar general al capitalei, care a fost în competiție cu persoana desemnată de partidul din care făcea parte și Oprescu... Laughing
Der Bedeu a scris:Ajunge numai meteahna asta cum admiti tu cucuricule ca sa nu fii asa de mandru ca faci parte dintr`o tara in care justitia este cam ciucu-mucu.
În România sistemul juridic este așa de bine pus la punct încât dacă furi un ou ești mai degrabă prins decât dacă devalizezi o bancă... Cool
Der Bedeu a scris:Tu te astepti ca oameni sa sara in sus de bucurie si mandrie ca au o tara de hoti?
Da, deoarece hoțul neprins este negustor cinstit.
Deci la noi sunt cam exclusiv negustori cinstiți.
În concluzie: oamenii de pe aici sar în sus, nu în jos, de bucurie. Rolling Eyes

23 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Mar Aug 12, 2008 8:09 pm

To Delta
Ce pragmatic esti !

24 Re: Antiromanism = politica tradatorului de neam la data de Vin Aug 15, 2008 6:16 pm

Ada_Pal a scris:Dragutz bancul....................insa dupa cit de uritzi sunt evreii khazari ...ma indoiesc sa aiba trecere la fetele noastre minunate din Romania.
crazy Ya cere-i o poza lui Nea Derbedoiu si te vei convinge ...

'FETELE NOASTRE MINUNATE" CARE SE F.. CU ARABII SI TREC LA ISLAM... NU-I LEGE IN rOMANIA CONTRA IMPOSTORILOR?
-(Din perlele lui Ada. Sa o ia Mohamed cat mai devreme sa-i scarpine pe spate.)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum