Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Zyraxes

demon
GERULA a scris:
Cocorul a scris:Gerula, alias Leonard, Dac Liber, ....nu mai bea palinka de la unguri ca e periculoasa rau .
Treci pe bere sau vin romanesc sa nu mai aberezi pe forumuri .

Este utltimul avertisment.Daca nu renunti la stilul acesta de lumpen forumist si te mai dedai la atacuri impotriva altor useri , iti sterg toate subiectele de pe acest forum.

Mai Gerula, lasa omul in pace! Nu ai de ce sa-i stergi postarile ptr ca nu esti de aceeasi parere. Sau chiar daca zice prostii corecteaza-l. Vrei sa-i dai pe toti afara si sa ramai singur pe forum? Ia-o mai usor!

Cocorule, palinca e bautura rom^neasca. Ungurii au furat-o de la rom^ni. Exact cum ai spus tu, de la dacii liberi.

Vezi profilul utilizatorului

Zyraxes

demon
Ptr DELTA:

Mottoul tau: Cetățenia română este letală. Mor toți care o dețin. este o atitudine antirom^neasca.

Daca ai fi scris: Cetățenia israeliana este letală. Mor toți care o dețin. ai fi fost considerata anti-semita si ca inciti la ura rasiala. Mai usor cu sloganurile de tipul asta, ca nu sunt bune!

Delta

demon
Zyraxes a scris:Ptr DELTA:
Mottoul tau: Cetățenia română este letală. Mor toți care o dețin. este o atitudine antirom^neasca.
Și exact din cauza asta n-o să port vara pulover pe gât... Laughing

Delta

demon
GERULA a scris:PS Sincer , apropo de un motto inspirat ales , chiar , "cetatenia romana e letala ?" Very Happy bom
Păi, m-am inspirat și eu din cele zise de Mircea Badea... Rolling Eyes
Pentru detalii vezi: http://www.antena3.ro/forum/viewtopic.php?p=96109&highlight=#96109

Zyraxes

demon
Delta a scris:
GERULA a scris:PS Sincer , apropo de un motto inspirat ales , chiar , "cetatenia romana e letala ?" Very Happy bom

Daca zice unul o prostie nu inseamna ca trebuie sa zici la fel ca el! De fapt cine e Mircea Badea? E un baiat care-si da si el cu parearea. Uneori are dreptate, alteori nu! In cazul asta nu are dreptate si nici tu.

Delta

demon
Zyraxes a scris:
Delta a scris:
Daca zice unul o prostie nu inseamna ca trebuie sa zici la fel ca el! De fapt cine e Mircea Badea? E un baiat care-si da si el cu parearea. Uneori are dreptate, alteori nu! In cazul asta nu are dreptate si nici tu.
Păi, formularea aceea era făcută în contextul unei prelegeri legate de faptul că în spitalele din România intri cu o boală și ieși cu cinci... dacă mai apuci să părăsești viu respectiva unitatea de sănătate publică. Laughing
Din acest motiv, a fi cetățean român poate fi considerată o calitate letală pentru oamenii care dețin respectivul statut. Cool

A, da! Și să nu uităm că este vorba despre o emisiune de tip pamflet, diverstisment. Wink

To Delta
Am si eu o intrebare :
Cetatenia ungureasca e sanatoasa ?

Delta

demon
Cocorul a scris:To Delta
Am si eu o intrebare :
Cetatenia ungureasca e sanatoasa ?
Sănătoasă? Shok
Cum naiba să fie sănătoasă vreo cetățenie? shades

To Delta
Pai matale zise-si :
"Cetățenia română este letală. Mor toți care o dețin. "
Nu prea te inteleg, daca vrei sa imi raspunzi, daca nu cu respect te salut
Si tacerea e un raspuns .

Delta

demon
Cocorul a scris:To Delta
Pai matale zise-si :
"Cetățenia română este letală. Mor toți care o dețin. "
Păi, chiar asta-i "șpilul" cu formularea respectivă.
În sensul că între cetățenie și moarte nu există o relație directă sau cauzală...
Deci, din punctul acesta de vedere este pe tipicul (analog...) motto-ului din emisiune: "Trăim în România și asta ne ocupă tot timpul!".
Cocorul a scris:Nu prea te inteleg, daca vrei sa imi raspunzi, daca nu cu respect te salut
Si tacerea e un raspuns .
Ete, na!
De parcă omul nu ar avea altceva de făcut decât să răspundă la întrebări că altfel tăcerea este catalogată ca răspuns convenabil celui care a pus întrebarea... harhar
Ca în Parlament, cu acea lege de aprobare tacită a unui proiect de lege, care - din diverse motive - nu apucă să ajungă în plenul Camerei Deputaților pentru a fi votat. Laughing

To Delta
Esti un mare diplomat .
Ete na !

GERULA a scris:E preferabil sa citim -scriem avertimente decit sa ajungem in situatia forumului "Jurnalul National" care s-a inchis din cauza "comportamentului neadecvat al unor useri" .Descurajam offtopicele si incurajam sa ramina numai useri care au decenta si ceva de transmis.Obiectii ? In rest , trafic intens si inca odata , fiti binevenit. kisses1
Cred ca ai face bine sa o faci in privat ... ai posibilitatea !? "Jurnalul National" , dupa mine, se gaseste in aceiasi situatie cu multe alte site romanesti pentru ca depinde de romanii care scriu si asta-i buba.

Multumesc pentru bunvenit . Bine v-am gasit dar eu, nu sunt de acord cu nici un cuvant pe care l-ai scris ... e parerea ta ... evenimentele istorice pe care le citezi nu au nici o legatura cu ce se intampla astazi ... e evident ca nu ai urmarit cu suficienta atentie summitul NATO de la Bucuresti ca sa nu mai vorbim de relatiile USA - Rusia din ultimi ani.

39 Nu e complicat la data de Mier Aug 27, 2008 5:16 pm

GERULA

vrajitor
Danubeblu a scris:
Danubeblu a scris:
GERULA a scris:Iresponsabilitate marca Nicolas Sarkozy,ezitari occidentale si revitalizarea expansionismului rus.O declaratie stupefianta a lui Sarkozy legitimeaza practic relansarea expansionismului rus si a razboiului rece.Președintele francez Nicolas Sarkozy consideră "normal" ca Rusia să vrea "să apere interesele rusofonilor" în afara granițelor sale . La summitul NATO de la Bucuresti Germania a blocat aderarea Ucrainei si a Georgiei la NATO aderarea Ucrainei si a Georgiei la NATO.Este de domeniul evidentei faptul ca se reediteaza in aceste zile politica conciliatorismului , cu precizarea ca acum beneficiarul acestei politici este Rusia. Decizia Germaniei de a bloca aderarea Ucrainei si a Georgiei la NATO ne aduce aminte de intelegerile premergatoare celui de-al doilea razboi mondial.
Pretentiile Rusiei de a controla viitorul unor state independente (cum sunt Ucraina si Georgia) seamana cu anexarea Austriei de catre Germania lui Hitler, anexare acceptata de lumea libera.Germania a procedat la anexarea Austriei si dezmembrarea Cehoslovaciei cu complicitatea lasa a Occidentului invocind tocmai apararea intereselor germanilor din exteriorul granitelor Germaniei .Controlul rus asupra unor teritorii cum ar fi Transnistria, Abhazia sau Osetia de Sud, seamana cu anexarea unor parti din fosta Cehoslovacie de catre Germania – fapt acceptat, din nou, de catre lumea libera.
Tot inainte de cel de-al doilea razboi mondial, Germania si Rusia au facut taieturi pe harta Europei de Est. La summitul NATO Germania a neagat Ucrainei si Georgiei decizia directiei in care vor sa mearga si le-a impins practic in bratele Kremlinului.Azi Rusia a intervenit „pentru a apara interesele rusofonilor” din Osetia de sud.Maine o va face „pentru a apara interesele rusofonilor” din Ucraina, Tarile Baltice sau , eventual , Moldova?
GERULA a scris:... In rest , trafic intens si inca odata , fiti binevenit. kisses1

Multumesc pentru bunvenit . Bine v-am gasit dar eu, nu sunt de acord cu nici un cuvant pe care l-ai scris ... e parerea ta ... evenimentele istorice pe care le citezi nu au nici o legatura cu ce se intampla astazi ... e evident ca nu ai urmarit cu suficienta atentie summitul NATO de la Bucuresti ca sa nu mai vorbim de relatiile USA - Rusia din ultimi ani.
Idea Cum se sterge un mesaj si cum se modifica un mesaj, nu inteleg. Cine imi spune?
1.Citare integrala :Click pe citare.
2.Citare partiala : dupa ce ai dat clic pe citare , pui cursorul si marchezi ce vrei sa elimini din textul citat , apoi , clik Back Space.[/quote] si [/quote] trebuiesc pastrate.
3.Editare: aplicabil doar la texte proprii.Iti permite sa corectezi erori , sa modifici postarea initiala.Click pe Editare->operezi in text , apoi , dai click pe memorati[salvati]modificarile.
4.Stergere:click stergere, marchezi cu cursorul , apoi , clik Back Space.Nu poti saoperezi stergere decit pe subiectele tale.In rest , pot interveni pe subiecte straine moderatorii sau admin.forumului.Daca ai alte intrebari , apeleaza. cheers

Evil or Very Mad Cum e povestea asta ... cine "corecteaza" posturile mele... fara aprobarea mea? E NU ... asa nu-mi place si doresc un raspuns.

Nu mai bea nene Palinka ungureasca !
Spui numai prostii si aberatii .
Revin-o cu picioarele pe pamant .
Nu mai ai nici o cursivitate in gandire , te-a tampit palinka !

Eu as vrea sa modific un mesajul publicat, deci vreau sa stiu cum sa ma intorc inapoi sa-l corectez... si nu vad posibilitatea de a edita un mesaj deja publicat.

43 E simplu la data de Mier Aug 27, 2008 5:25 pm

GERULA

vrajitor
Danubeblu a scris:Evil or Very Mad Cum e povestea asta ... cine "corecteaza" posturile mele... fara aprobarea mea? E NU ... asa nu-mi place si doresc un raspuns.

Daca nu respecti regulamentul , daca plasezi injurii , mesaj xenofob , etc , si pe acest forum , ca si pe altele , moderatorii au posibilitatea sa elimine astfel de subiecte. Daca sunt de pilda musafir pe subiectul tau si scriu prostii care iti altereaza calitatea topicului , pe topicul tau esti in drept sa imi stergi postarea.
PS ai exersat cu editarea ? E cea mai des utilizata.A , inca ceva, poti sa postezi pe un topic si fara a cita total sau partial ce a scris interlocutorul .Dai clic pe Raspunde, iti apar cele doua ferestre , scrii titlu si apoi , in a doua fereastra . corpul mesajului.

44 Mesajele publicate , la data de Mier Aug 27, 2008 5:29 pm

GERULA

vrajitor
Danubeblu a scris:Eu as vrea sa modific un mesajul publicat, deci vreau sa stiu cum sa ma intorc inapoi sa-l corectez... si nu vad posibilitatea de a edita un mesaj deja publicat.

dupa circa 3-5 minute , cat ai timp sa folosesti functia Edit , nu mai pot fi modificate decit cu acceptul administratorului forumului.Deci , vrei sa modifici postare, apelezi la admin.E prima rubrica de la pagina forumului :Admin -sugestii si propuneri.

GERULA a scris:
Danubeblu a scris:Evil or Very Mad Cum e povestea asta ... cine "corecteaza" posturile mele... fara aprobarea mea? E NU ... asa nu-mi place si doresc un raspuns.

Daca nu respecti regulamentul , daca plasezi injurii , mesaj xenofob , etc , si pe acest forum , ca si pe altele , moderatorii au posibilitatea sa elimine astfel de subiecte. Daca sunt de pilda musafir pe subiectul tau si scriu prostii care iti altereaza calitatea topicului , pe topicul tau esti in drept sa imi stergi postarea.
PS ai exersat cu editarea ? E cea mai des utilizata.A , inca ceva, poti sa postezi pe un topic si fara a cita total sau partial ce a scris interlocutorul .Dai clic pe Raspunde, iti apar cele doua ferestre , scrii titlu si apoi , in a doua fereastra . corpul mesajului.
Sad Atunci esti tu cel care a corectat mesajul meu ... Ce legatura are cu mine ce ai scris mai sus?! Nici una. Repet intrebarea: exista posibilitatea de a corecta un mesaj publicat, Da sau NU ?!

46 Nu stiu la care mesaj te referi la data de Mier Aug 27, 2008 5:59 pm

GERULA

vrajitor
Danubeblu a scris:
GERULA a scris:

Sad Atunci esti tu cel care a corectat mesajul meu ... Ce legatura are cu mine ce ai scris mai sus?! Nici una. Repet intrebarea: exista posibilitatea de a corecta un mesaj publicat, Da sau NU ?!

Eu unul nu am intervenit pe nici un mesaj de al tau.Mesajele publicate , dupa 3-5 minute nu mai pot fi corectate decit de admin.forum , daca ii soliciti acest lucru.Ai ceva neclar ? Ti-am explicat prima data . Si daca as vrea sa intervin sa modific un mesaj , chiar al meu sa fie , nu pot decit cu acceptul adminului .Pot opera cu functia edit pe mesajele mele 3-5 minute sau la aceasta sectiune pot sa sterg anumite postari ale altor useri daca acestia nu respecta regulamentul.Te rog incearca sa iti sistematizezi eventuale neclaritati , nu stau tot timpul pe acest forum. clap

Delta

demon
GERULA a scris:nu stau tot timpul pe acest forum. clap
Da' pe care forum stai tot timpul? Shok

48 Chapeau la data de Joi Aug 28, 2008 5:03 am

GERULA

vrajitor
Delta a scris:
GERULA a scris:nu stau tot timpul pe acest forum. clap
Da' pe care forum stai tot timpul? Shok

Intrebarea este: pe care forum as fi tentat sa stau tot timpul ? O zi buna sa ai. lol!

Gerula
Dupa cat observ, cam toate stai .

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum