Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Romania

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 O , pasa , cat de darnic esti.... la data de Joi Aug 21, 2008 8:33 pm

GERULA

vrajitor
Der Bedeu a scris:Lasa-te ma cucurelule ca tu esti proba mentalitatii romane,cu aia cu care nu veti ajunge departe.
Tu esti plin de fumuri de mandrie pentru calitatile Romaniei care se gasesc numai in capuri goale.Romania tare, romania moale, romania viteaza romania victorioasa.In plus, cum am scris deja,tradatori gasesti la fiecare pas. Si critice la afaceristii evrei care activeaza in Romania si ei sunt una din principalele cauze ca economia romaniei incepe sa arate semne ca merge pe drum bun.
Nenorocirea este ca tu nu esti singur.Ca tine cred inca 20 de milioane de romani....

Fara suparare, sa etichetezi 20 000 000 de romani in functie de aberatiile unui exaltat din blogosfera, mai exact , a unor exaltati ,din pacate nu e singur Cocorul Eforie e o exagerare .Romania a fost o tara mare , au facut-o vremurile mai mica , au avut si romanii momentele lor de glorie dar asta nu inseamna ca Romania e buricul universului .E o tara ca oricare, prost condusa din pacate , altfel ar putea sa ofere cetatenilor mai mult.Cat despre investitori ,afaceristi cum le spui dumneata , evrei sau neevrei , vin din pacate prea putini deoarece sunt speriati de coruptia din administratie si din sfera politicului.Scuze pentru interventie , va las sa va continuati conversatia cu Cocorul Eforie.Noapte buna, zilele urmatoare poate reusim sa stam mai mult de vorba.Imi place sa dialoghez cu oameni de la care am ceva de invatat . rolf

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Romania la data de Vin Aug 22, 2008 8:06 am

Zyraxes

demon
Der Bedeu a scris: este o tara inapoiata,cu o mentalitate de hoti si lenesi si cu o justitie care este o rusine pentru un stat civilizat ,asta se numeste critica .
In demnitatea nu se poate lovi deoarece pur si simplu azi, nu are demnitate.

Poate iti voi scrie pe tiganeste ca sa intelegi mai bine.Am un vecin, barbatul lui Ada care e tzigan de origina si i-mi va scrie pentru tine.

Asta e descrierea israelului mai ales ca vorbiti si tiganeste.

28 Re: Romania la data de Vin Aug 22, 2008 9:25 am

GERULA a scris:
Der Bedeu a scris:Lasa-te ma cucurelule ca tu esti proba mentalitatii romane,cu aia cu care nu veti ajunge departe.
Tu esti plin de fumuri de mandrie pentru calitatile Romaniei care se gasesc numai in capuri goale.Romania tare, romania moale, romania viteaza romania victorioasa.In plus, cum am scris deja,tradatori gasesti la fiecare pas. Si critice la afaceristii evrei care activeaza in Romania si ei sunt una din principalele cauze ca economia romaniei incepe sa arate semne ca merge pe drum bun.
Nenorocirea este ca tu nu esti singur.Ca tine cred inca 20 de milioane de romani....

Fara suparare, sa etichetezi 20 000 000 de romani in functie de aberatiile unui exaltat din blogosfera, mai exact , a unor exaltati ,din pacate nu e singur Cocorul Eforie e o exagerare .Romania a fost o tara mare , au facut-o vremurile mai mica , au avut si romanii momentele lor de glorie dar asta nu inseamna ca Romania e buricul universului .E o tara ca oricare, prost condusa din pacate , altfel ar putea sa ofere cetatenilor mai mult.Cat despre investitori ,afaceristi cum le spui dumneata , evrei sau neevrei , vin din pacate prea putini deoarece sunt speriati de coruptia din administratie si din sfera politicului.Scuze pentru interventie , va las sa va continuati conversatia cu Cocorul Eforie.Noapte buna, zilele urmatoare poate reusim sa stam mai mult de vorba.Imi place sa dialoghez cu oameni de la care am ceva de invatat . rolf

Ai dreptate ca nu trebuia sa fac generalizare insa am scris asa ca altfel cucurul eforie nu intelege." Romanul " meu cu el a inceput cand s`a afisat ca antisemit . Habar n`am de cine s`a atarnat cand nu au fost in Romania oameni de afaceri dar acuma face impresie ca se crede aparatorul Romaniei cand ii descrie ca lipitori care sug sangele sfant a tarii. Sa mori de ras dar a si devenit prietenul inamicilor evreilor si statul lor.
Eu m`am nascut in Romania si in acord cu legea romana as fi putut sa primesc inapoi cetatenia romana care mi-a fost anulata de catre regimul comunist. Din pacate, am ajuns la parerea ca in stadiul prezent,situatia Romaniei este aqsa de deceptionant ca nu gasesc ca desteapta cererea inapoierii cetatenii asa ca ma multumesc si ma mandresc deocamdata cu cetatenia mea Israeliana.

29 Re: Romania la data de Vin Aug 22, 2008 1:46 pm

GERULA

vrajitor
Der Bedeu a scris:
GERULA a scris:

Ai dreptate ca nu trebuia sa fac generalizare insa am scris asa ca altfel cucurul eforie nu intelege." Romanul " meu cu el a inceput cand s`a afisat ca antisemit . Habar n`am de cine s`a atarnat cand nu au fost in Romania oameni de afaceri dar acuma face impresie ca se crede aparatorul Romaniei cand ii descrie ca lipitori care sug sangele sfant a tarii. Sa mori de ras dar a si devenit prietenul inamicilor evreilor si statul lor.
Eu m`am nascut in Romania si in acord cu legea romana as fi putut sa primesc inapoi cetatenia romana care mi-a fost anulata de catre regimul comunist. Din pacate, am ajuns la parerea ca in stadiul prezent,situatia Romaniei este aqsa de deceptionant ca nu gasesc ca desteapta cererea inapoierii cetatenii asa ca ma multumesc si ma mandresc deocamdata cu cetatenia mea Israeliana.

Cetatenia este israeliana , sufletul a ramas legat de o Romanie pe care o vezi ocazional si nu o uiti niciodata si ...fac pariu ca in Israel nu uiti sa precizezi ca te tragi din Romania.Zi buna si , sincer , majoritatea romanilor sunt toleranti si deschisi la suflet.Zi buna si numai bine. kisses1

30 Re: Romania la data de Mar Aug 26, 2008 5:05 pm

Fara palinka ?

31 Esti obsedat de palinca. la data de Mier Aug 27, 2008 5:31 am

GERULA

vrajitor
Cocorul a scris:Fara palinka ?

Nu ai voie sa bei alcool , stii ca iei medicamente.In fine , desi e topicul dvs., tema e a forumului din moemntul afisarii.Nu inteleg de ce intervii in discutia unor adulti.

32 Re: Romania la data de Mier Aug 27, 2008 12:53 pm

Eu nu iau, ci dau medicamente la altii nea Dac liber, Gerula, alias Leonard .
Si nu mai bea tata palinka de la unguri ca faci ciroza sau vin-o la mina, am o sectie de dezalcolizare . Iti pastrez un loc special pantru tine .
Vezi ca de la atata Palinka iti pierzi barbatia si de aia ai facut chelie si te-ai ingrasat ca si cum te-ai pregatii de Craciun .

33 Re: Romania la data de Mier Aug 27, 2008 12:57 pm

Zyraxes

demon
Cocorul a scris:Eu nu iau, ci dau medicamente la altii nea Dac liber, Gerula, alias Leonard .
Si nu mai bea tata palinka de la unguri ca faci ciroza sau vin-o la mina, am o sectie de dezalcolizare . Iti pastrez un loc special pantru tine .
Vezi ca de la atata Palinka iti pierzi barbatia si de aia ai facut chelie si te-ai ingrasat ca si cum te-ai pregatii de Craciun .

Mai Cocorule, ce naiba te-a apucat? Nu va mai jigniti atata ca nu rezolvati nimic. Termin-o tu cu atacurile. Palinca oricum e bautura rom^neasca, asa ca las-o mai usor cu ungurii, ca nu au inventat ei nimic.

34 Re: Romania la data de Mier Aug 27, 2008 12:58 pm

Delta

demon
Zyraxes a scris:las-o mai usor cu ungurii, ca nu au inventat ei nimic.
Decât cubul Rubik... Laughing

35 Re: Romania la data de Mier Aug 27, 2008 1:23 pm

Zyraxes

demon
Delta a scris:
Zyraxes a scris:las-o mai usor cu ungurii, ca nu au inventat ei nimic.
Decât cubul Rubik... Laughing

Asta nu-ti foloseste la nimic, doar sa-l bagi undeva....

36 Re: Romania la data de Mier Aug 27, 2008 1:30 pm

Delta

demon
Zyraxes a scris:
Delta a scris:Decât cubul Rubik... Laughing
Asta nu-ti foloseste la nimic, doar sa-l bagi undeva....
Ia dă o căutare pe net, pe Google sau unde vrei ca să afli ce profit a scos firma LEGO de pe urma cubului Rubik... Laughing

P.S. Drepturile pentru comercializarea cubului Rubik și a jucăriilor bazate pe principiul acelui cub au fost cumpărate de firma daneză care apoi a scos numeroase versiuni, modele etc. pe care le-a vândut în câteva miliarde de exemplare pe întreg mapamondul. Cool
Așa că să dea Domnul să am și eu un așa "nu-ți folosește la nimic". cheer1

37 Re: Romania la data de Mier Aug 27, 2008 1:32 pm

To Zyraxes
Bine promit sa il las in pace pana la primul lui atac contra mea !
Da nici sa stau asa ca indulgentul sa ii suport magariile nu pot accepta .

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum