Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Comunicand cu Dumnezeu

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

76 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 6:19 pm

Tudorel666

eliberat
Delta a scris:
Te lupți cu el? Și te biruie din cînd în cand? Aoleu! Nu-i a bine! Că dacă faci asta cu un bărbat, poate ieși cu un sex... zdravăn - ca să nu-i spun chiar viol Sad .

Da, unii oameni au nevoie sa fie violati pentru ca Duhul Sfant sa patrunda in ei. Nu toti se lasa usor patrunsi, ca blanda mama a lui Isus.

Delta a scris:
Tudorel666 a scris:Astfel m-am convins ca, daca vrea, poate face din cel mai invrajbit ateu, un slujitor credincios al lui.
Învrăjbit? Sad
Am așa o senzație că ai vrut să scrii "îndârjit". Laughing
Dar nu contează, deoarece această caracteristică este oricum specifică celor slabi cu duhul (deci celor care cred în Dumnezeu, ingerași, satană, Moș Crăciun, iepurașul de Paști și altele similare Smile ).

Nu, domnul meu, am scris bine, desi pare gresit!!!

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

77 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 6:20 pm

Vizitato

Vizitator
Din punct de vedere etimologic "dumnezeu" se traduce prin "zeul oamenilor", deci, nu conteaza cine e acest zeu, fiecare poate sa aleaga pe oricine drept "dumnezeu"!

78 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 6:42 pm

Delta

demon
Tudorel666 a scris:Da, unii oameni au nevoie sa fie violati pentru ca Duhul Sfant sa patrunda in ei.
Adică violul ar fi necesar sau chiar obligatoriu? Shok
Da' totuși Duhu' Sfânt nu s-ar putea administra credinciosului sub formă de pilulă sau de ser injectabil subcutanat (eventual intramuscular)? huh
Ar fi mai și mai igienic, și mai puțin stresant. shades
Tudorel666 a scris:Nu toti se lasa usor patrunsi, ca blanda mama a lui Isus.
Nu știu cât de blândă o fi fost Sfânta Mărie, dar am senzația că era deșteaptă.
Deoarece dacă nu ar fi inventat povestea cu "Sfântu' Duh" care (cică! Smile ) ar fi lăsat-o gravidă, păi sfârșea săraca femeie omorâtă cu pietre (conform tradiției) împreună cu vecinul care de fapt o fi lăsat-o gravidă.
Însă, profitând de prostia și credulitatea celor din jur, a scăpat Maria nevătămată datorită poveștii cu "duhul" care i-a "pus-o" scurt, lăsând-o gravidă... Laughing
OK, indiferent ce s-a zis și ce s-ar zice despre Maria, ea poate fi catalogată drept o femeie isteață. Smile
Tudorel666 a scris:
Delta a scris:Am așa o senzație că ai vrut să scrii "îndârjit". Laughing
Nu, domnul meu, am scris bine, desi pare gresit!!!
OK, mi-e indiferentă versiunea...
Deoarece nu are tangențe cu mine. Cool

Vezi profilul utilizatorului

79 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 7:12 pm

Tudorel666

eliberat
Delta a scris: Adică violul ar fi necesar sau chiar obligatoriu? Shok
Da' totuși Duhu' Sfânt nu s-ar putea administra credinciosului sub formă de pilulă sau de ser injectabil subcutanat (eventual intramuscular)? huh
Ar fi mai și mai igienic, și mai puțin stresant. shades

Ba se administreaza si astfel. La fiecare, cum doreste...
Delta a scris:

Nu știu cât de blândă o fi fost Sfânta Mărie, dar am senzația că era deșteaptă.
Deoarece dacă nu ar fi inventat povestea cu "Sfântu' Duh" care (cică! Smile ) ar fi lăsat-o gravidă, păi sfârșea săraca femeie omorâtă cu pietre (conform tradiției) împreună cu vecinul care de fapt o fi lăsat-o gravidă.
Însă, profitând de prostia și credulitatea celor din jur, a scăpat Maria nevătămată datorită poveștii cu "duhul" care i-a "pus-o" scurt, lăsând-o gravidă... Laughing
OK, indiferent ce s-a zis și ce s-ar zice despre Maria, ea poate fi catalogată drept o femeie isteață. Smile

Daca Maria incerca sa spuna lumii ca l-a facut pe Isus cu Duhul Sfant, sigur era omorata cu pietre sau catalogata drept nebuna. Ea a pastrat insa aceste vorbe in inima si cugetul ei.

80 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 7:31 pm

Anticristul

eliberat
Ea nu a spus nici una nici alta,atunci.Ca era cunoscut tatal baiatului.Mai tirziu Biserica a ascuns toate datele si au declarat o fecioara ,cind au inlocuit-o cu zeita Diana.In primele 300 de ani nimeni nu a voebit de vre-o nastere miraculoasa.Defapt la evrei nu tine ,cu povesti de adormit copii.

81 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 8:19 pm

Tudorel666

eliberat
Anticristul a scris:Ea nu a spus nici una nici alta,atunci.Ca era cunoscut tatal baiatului.Mai tirziu Biserica a ascuns toate datele si au declarat o fecioara ,cind au inlocuit-o cu zeita Diana.In primele 300 de ani nimeni nu a voebit de vre-o nastere miraculoasa.Defapt la evrei nu tine ,cu povesti de adormit copii.

Si totusi, o fecioara poate ramane gravida si sa si nasca, ramanand tot fecioara.

82 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Sam Aug 30, 2008 10:35 pm

Tudorel666 a scris:
Anticristul a scris:Ea nu a spus nici una nici alta,atunci.Ca era cunoscut tatal baiatului.Mai tirziu Biserica a ascuns toate datele si au declarat o fecioara ,cind au inlocuit-o cu zeita Diana.In primele 300 de ani nimeni nu a voebit de vre-o nastere miraculoasa.Defapt la evrei nu tine ,cu povesti de adormit copii.

Si totusi, o fecioara poate ramane gravida si sa si nasca, ramanand tot fecioara.

Da....dar FARA amestecul Sfantului Duh.

83 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Dum Aug 31, 2008 12:16 am

Tudorel666

eliberat
Optyk a scris:
Tudorel666 a scris:

Da....dar FARA amestecul Sfantului Duh.

Ba numai cu amestecul Duhului, sfant sau nu.

84 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Dum Aug 31, 2008 10:12 am

HIRAN

demon
Voi nu ati auzit inca de fertilizare in vitro ?

85 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Dum Aug 31, 2008 10:49 am

Alice Bailey

vrajitor
Am gasit ceva interesant

http://www.poezie.ro/index.php/author/0026250/Lazar%20Marian%20Tudorel

Sunt scrise de autorul acestui topic? iconsmile

86 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Dum Aug 31, 2008 3:30 pm

Tudorel666

eliberat
Alice Bailey a scris:Am gasit ceva interesant

http://www.poezie.ro/index.php/author/0026250/Lazar%20Marian%20Tudorel

Sunt scrise de autorul acestui topic? iconsmile

Da, el e pacatosul...

87 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Dum Aug 31, 2008 3:44 pm

Tudorel666

eliberat
HIRAN a scris:Voi nu ati auzit inca de fertilizare in vitro ?

Ba tocmai asta incercam si eu sa-i spun, dar nu indrazneam sa pronunt cel spurcat de cuvant.
Si io zic ca, mai usor este sa fertilizezi in vitro o virgina decat sa fertilizezi tarana si sa iasa pui de om. Dreptu urmare, cine o putut fertiliza tarana, o putut sa o fertilizeze si pe Maria fara sa-i strice fecioria.
Cu nasterea iarasi nu e nici o problema, de cand s-o inventat cezariana. Si ma indoiesc ca Dumnezeu nu stia si El metoda asta!

88 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Dum Aug 31, 2008 10:22 pm

Histrion

vrajitor
Topicul asta nu e "vorbind cu dumne-zeu"? Cine poate vorbi cu el, sa-l intrebe cum sta treaba cu numita Maria si sa dea detalii despre ce s-a intimplat. Poate nu o fi fost nici o "fertilizare", nici o gastrula, nici un embrion, nici o sarcina de 9 luni. Nu cumva a fost ceva "instant", Maria fiind folosita doar la aducerea pe lume a lui Isus, cu care s-a trezit in pintece, gata de export, in forma finala de bebelus ? Ce rost aveau toate etapele , daca tot s-a trecut de prima etapa, a sexului intre un barbat si o femeie si de a doua, in care veselul spermatozoid da cu nasul in ovul?

89 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Lun Sept 01, 2008 4:44 pm

Tudorel666

eliberat
Histrion a scris:Topicul asta nu e "vorbind cu dumne-zeu"? Cine poate vorbi cu el, sa-l intrebe cum sta treaba cu numita Maria si sa dea detalii despre ce s-a intimplat. Poate nu o fi fost nici o "fertilizare", nici o gastrula, nici un embrion, nici o sarcina de 9 luni. Nu cumva a fost ceva "instant", Maria fiind folosita doar la aducerea pe lume a lui Isus, cu care s-a trezit in pintece, gata de export, in forma finala de bebelus ? Ce rost aveau toate etapele , daca tot s-a trecut de prima etapa, a sexului intre un barbat si o femeie si de a doua, in care veselul spermatozoid da cu nasul in ovul?

Dumnezeul meu este imaginar. Imi spune tot felul de prostii. Din tot ce spune, aleg graul si arunc neghina. Se pare insa ca domnia ta faci taman pe dos, preadistinsul meu convorbitor.
Ce conteaza ca Maria s-a culcat cu nu stiu ce soldat roman sau cu un iubit evreu ce nu-si permitea sa o ia de nevasta?! Important este ca povestea aceasta, care acum doua mii de ani parea imposibila, azi este mai mult decat posibila: este realizabila!!!
Nu mai este nici o minune sa lasi gravida o virgina, nu mai este nici o minune sa nu mai nasti prin vagin si nu mai este nici o minune sa nasti fara de dureri!!!
Si multe lucruri pe care le-a facut Isus nu mai sunt minuni in ziua de azi, chiar si a reda vederea unui orb din nastere!
Domnia ta razi, dar razi pentru ca dormi! In picioare!
Si iarta-mi rautatea, dar nu-mi plac batjocoritorii ce nu aduc nici un folos! Macar de ar fi nostim ce spui!!!

90 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Lun Sept 01, 2008 6:43 pm

Anticristul

eliberat
Nu e nici o minune ,e adevarat toate se pot intimpla.Un singur lucru nu se poate intimpla ,ca Dumnezeu sa minta.Si el a spus ca afara de el nu este alt Dumnezeu si nici nu va trimite pe altul in locul lui ,sa Izbaveasca pe Israel.Ca ,crestinismul ii asigura un urmas pe tron cu forta ,asta e treaba crestinismului.Dar Dumnezeu nici nu a rinduit si nici nu va primi asa ceva.

91 Re: Comunicand cu Dumnezeu la data de Lun Sept 01, 2008 7:00 pm

Tudorel666

eliberat
Anticristul a scris:Nu e nici o minune ,e adevarat toate se pot intimpla.Un singur lucru nu se poate intimpla ,ca Dumnezeu sa minta.Si el a spus ca afara de el nu este alt Dumnezeu si nici nu va trimite pe altul in locul lui ,sa Izbaveasca pe Israel.Ca ,crestinismul ii asigura un urmas pe tron cu forta ,asta e treaba crestinismului.Dar Dumnezeu nici nu a rinduit si nici nu va primi asa ceva.

Nu pricep cum e treaba aceea cu urmas cu forta pe tronul nu stiu cui.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum