Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ziua de 23 August 1944 - Adevar si minciuna

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

76 Re: Ziua de 23 August 1944 - Adevar si minciuna la data de Vin Aug 29, 2008 4:50 pm

Delta

demon
Petru Clej a scris:Domnule Delta, amestecul de ignoranță și cinism de care dați dovadă este de-a dreptul uimitor.

Procesele de la Nurnberg și din țările aliate Germaniei Naziste, procesele la care sunt supuși acum unii lideri ai Khmerilor Roșii, procesele militarilor americani acuzați și condamnați de brutalități în Irak, procesele de genocid din Ruanda, Bosnia, Serbia, Kosovo, Croația sunt nimic?
Nu prea îmi dau seama de unde ați tras concluzia că aș fi minimalizat sau ignorat existența unor situații de genocid? (că doar nu degeaba am amintit Kambodgia)
Dar citind pasajul citat mai sus am o vagă senzație că doriți fie doar să vă autovictimizați, fie doar să fiți neapărat nemulțumit de ceva.
De altfel la ultimul (mă rog, cel mai recent...) MP pe care mi l-ați trimis nici nu am mai răspuns, ci pur și simplu l-am șters deoarece mi s-a părut că l-ați scris la nervi.
Dacă-mi permiteți un sfat: când omul este agitat, nu strică deloc să tragă un pui de somn, deoarece o persoană odihnită privește cu totul alți ochi aceeași situație/același subiect decât unul obosit sau iritat... Cool
Petru Clej a scris:Știți cumva ce a făcut regimul Antonescu între 1941 și 1944? Ați lecturat cumva documente de arhivă - nenumărate - unele chiar foarte recente care atestă bestialitățile comise de armata română împotriva unor grupuri mari de civili neînarmați, majoritatea femei, copii, bătrâni?

Sau considerați că trebuie ascunse în continuare așa cum s-a încercat până în 2004?
După cum am scris într-un mesaj precedent, nu sunt un fan al mareșalului Antonescu.
Și, la fel, am scris că în situații extreme, oamenii pot să acționeze într-o maniera radicală, făcând abuzuri care pe timp de normalitate nu ar avea loc.
Am scris "pe timp de normalitate" și nu "pe timp de pace", deoarece de exemplu în unele state cu regim totalitar de stânga au avut loc abuzuri și pe timp de pace...

Vezi profilul utilizatorului

77 Re: Ziua de 23 August 1944 - Adevar si minciuna la data de Vin Aug 29, 2008 5:22 pm

Petru Clej

muritor de rand
Ignoranță și cinism. Abuzuri pe timp de pace au avut loc în toate tipurile de regimuri, nu numai cele totalitare de stânga. Cel mai sângeros conflict de la cel de-al doilea război mondial încoace este în Congo, care n-are nici în clin nici în mânecă cu stânga (și nici cu dreapta).

Aș adăuga abuzurile grave din trecut și prezent pe timp de pace din Nigeria, Iraq, Iran, Chile, Uganda, Pakistan și multe alte țări, care nu aveau nicio legătură cu stânga.

Vă recomand să vă informați întâi și să nu mai vorbiți după ureche.

78 Delta, scuze:Salut , ignorantule , cinicule etc. la data de Lun Sept 01, 2008 10:36 am

GERULA

vrajitor
Petru Clej a scris:Ignoranță și cinism. Abuzuri pe timp de pace au avut loc în toate tipurile de regimuri, nu numai cele totalitare de stânga. Cel mai sângeros conflict de la cel de-al doilea război mondial încoace este în Congo, care n-are nici în clin nici în mânecă cu stânga (și nici cu dreapta).

Aș adăuga abuzurile grave din trecut și prezent pe timp de pace din Nigeria, Iraq, Iran, Chile, Uganda, Pakistan și multe alte țări, care nu aveau nicio legătură cu stânga.

Vă recomand să vă informați întâi și să nu mai vorbiți după ureche.

Decit sa dialoghezi cu Clej , mai bine vorbesti singur cu imaginea din oglinda, dupa un chef strasnic.Tu ii ceri mere , el iti ofera pere iar in final , te serveste cu magiun de prune expirat. Evil or Very Mad

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum