Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Romania , o tara trista , plina de umor:Tinta de inflatie depasita inclusiv la premieri.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Fay a scris:
Sper, pentru buna stare a sanatatii dumitale sa ti se para comici si romanii si ungurii si italienii si ...restul natiilor ce iti va fi dat sa le intalnesti, pentru ca ultimele cercetari medicale au aratat ca rasul este extrem de important in mentinerea sanatatii.

Desigur că toți facem parte din "marea comedie", dar ei sînt "aleși". Rîdem, rîdem nu-ți face probleme!!!

Vezi profilul utilizatorului

Fay

vrajitor
ok...

Anticristul

eliberat
V -ati pus problema?Ce ar fi lumea fara evrei?Scoateti afara din Romania tot ce e evreiesc si vedeti ce ramine.Eu nu vreu sa ma laud ca nu am prea mari contributii,dar totusi am.Dar altii?

Soimos

admin
Pai in Timisoara cred ca bosii de la prefectura si fosti securisti (azi mari oameni de afaceri)ar trebui sa le multumeasca evreilor pentru ca au primit vilele lor din cea mai buna zona centrala a orasului

Anticristul a scris:V -ati pus problema?Ce ar fi lumea fara evrei?Scoateti afara din Romania tot ce e evreiesc si vedeti ce ramine.Eu nu vreu sa ma laud ca nu am prea mari contributii,dar totusi am.Dar altii?

Ți-ai pus problema, cum ar fi arătat Românica fără comunismul impus cu AJUTORUL evreimii?
Cum ar fi arătat România, dacă ar fi avut posibilitatea să fie neutră , ca Elveția, sau măcar ca Turcia?
Dar după...patru războaie si peste 40 de ani de comunism au mai picat vreo 20 de ...prostie. Ce au făcut evreii în românia după "revoluție"? Cazinouri?

Soimos

admin
Dulgherul a scris:
Anticristul a scris:V -ati pus problema?Ce ar fi lumea fara evrei?Scoateti afara din Romania tot ce e evreiesc si vedeti ce ramine.Eu nu vreu sa ma laud ca nu am prea mari contributii,dar totusi am.Dar altii?

Ți-ai pus problema, cum ar fi arătat Românica fără comunismul impus cu AJUTORUL evreimii?
Cum ar fi arătat România, dacă ar fi avut posibilitatea să fie neutră , ca Elveția, sau măcar ca Turcia?
Dar după...patru războaie si peste 40 de ani de comunism au mai picat vreo 20 de ...prostie. Ce au făcut evreii în românia după "revoluție"? Cazinouri?
Nu te supara ...dar sunt probabil in criza de imaginatie din moment ce nu imi pot imagina ce zici tu!

Nu de alta dar in al 2-lea razboi mondial Romania a iesit doar putin jumulita si nu total distrusa ca Germania.... si cu toate acestea ai vazut tu oare cum arata astazi Germania? ...o tara noua la cheie ca un adevarat paradis!

Parerea mea este ca Romania doar atunci era competitiva cand a fost condusa de regi germani si era populata cu 1 milion de nemti!
Pe ce ma bazez? ...pai in ultimii 20 de ani dupa "revolutie" alte tari mai apropiate de civilizatia germana (de ex Slovenia Cehia etc) sunt astazi un boboc ...iar Romania arata doar ca un gunoi pe care nu creste decat mizeria si spinii.
Oare din ce cauza ...tot al razboaielor (care nu au mai avut loc)?

Soimos a scris:......!!!
Șoimușule, Nemți nu-s ...evrei.
Să nu uităm că Gărmania a beneficiat de un plan-program...american, pe cînd România a beneficiat da bollșevism impus ȘI cu ajutorul...evreilor.
E totuși o diferență.

Soimos

admin
Dulgherul a scris:
Să nu uităm că Gărmania a beneficiat de un plan-program...american, pe cînd România a beneficiat da bollșevism impus ȘI cu ajutorul...evreilor.
E totuși o diferență.

Uiti ca si Italia si Franta au beneficiat de planul Marshall ...si sudul Italiei pana nu de mult tot ca un WC arata un de mai pui ca hotia si mafiotia este deja o traditie locala (ca in Ro).

In plus de asta si Romaniei i se ofera ajutoare de la UE de miliarde de Euro ...dar deh ...daca cu bani de acolo trebuie FACUT ceva si nu FURAT ceva ...nu ne intereseaza ...deci nu le accesam ... preferam sa luam bani imprumut de la FMI ca pe acea nu trebuie sa arati decontul!

Tu chiar nu vezi in ce fel de societate traiesti?

Soimos

admin
Dulgherul a scris:
E totuși o diferență.
Nu am auzit pana acum ca Israelul sa fi eliberat Romania si sa impuna bolsevismul lor original cu chibutzuri. ... in schimb imi este dat sa observ ca Israelul ...o tara aflata in razboi permanent ...face din deserturi nesfarsite campii manoase cu sate bogate .... in timp ce Romania cea cu campiile manoase face din acestea campii niste deserturi necultivate in timp ce populatia traieste intr-un primitivism nepermis ptr o tara central europeana in sec 21!

Fay

vrajitor
Saimos are dreptate.
Romania este cu adevarat o tara trista. Punct, caci umorul, desi bun, nu mai conteaza...
Era un banc ce l-a adus acasa copilul meu de la o comferinta la Casa Studentilor din Iasi, spus la tribuna...Ala cu intrebarea lui Sf. Petru pentru ce le-ai dat aici, in curbura Carpatilor, chiar de toate intr-o tarisoara, iar Dumnezeu raspunde ca le-a dat de toate...dar sa vezi ce popor le dau!
Eu l-am considerat un banc antiromanesc si nu prea l-am repetat, dar cand vad cat de tare le place unor romani sa caute alti vinovati....,cum refuza obsesiv orice raspundere a faptelor proprii...O merita!

Fay a scris:Saimos are dreptate.
...,cum refuza obsesiv orice raspundere a faptelor proprii...O merita!

Poi tocmai asta e. Fuga de răspundere.De aceia pleacă mințile luminate afară, dar și jigodiile. Cine trebuie să poarte răspunderea? Pensionari și copii?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum