Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Prelegeri pentru crestinism autentic

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Joi Sept 04, 2008 8:17 pm

Enohabel

muritor de rand
Cu ce sa incepem?

1. Ce este sau care este biserica adevarata?

2. Care este diferenta dintre religie si credinta?

3.Care este diferenta intre credinta adevarata si credinta falsa?

poftiti domnilor...

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Joi Sept 04, 2008 8:24 pm

Anticristul

eliberat
1)Exista asa ceva?
Daca da ,de unde se trage?Cine a infiintat-o Si care sint criteriile de baza?Ce este Biserica in primul rind?Isus nu a spus :Biserica.Nu exista termenul acesta in limbaj.Ce a vrut sa zica el?Si ce au facut cei ce au facut ?Crestinismul nu este revelatie ,deci sar putea sa fie asa cum spui ,adica nimic.

3 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Joi Sept 04, 2008 8:44 pm

Enohabel

muritor de rand
Anticristul a scris:1)Exista asa ceva?
Daca da ,de unde se trage?Cine a infiintat-o Si care sint criteriile de baza?Ce este Biserica in primul rind?Isus nu a spus :Biserica.Nu exista termenul acesta in limbaj.Ce a vrut sa zica el?Si ce au facut cei ce au facut ?Crestinismul nu este revelatie ,deci sar putea sa fie asa cum spui ,adica nimic.

Isus a folosit prima data termenul biserica(eclesia) cum zici tu ca nu a zis??? citez din Matei 16;18

18. Și Eu îți spun: tu ești Petru (Grecește: Petros.), și pe această piatră (Grecește: petra.) voi zidi Biserica Mea, și porțile Locuinței morților nu o vor birui.

4 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Vin Sept 05, 2008 10:44 am

Vizitato

Vizitator
Credința adevărată este credința LUI Hristos, nu este a noastră.
Ef 2:8,9 și Glateni 2:16

5 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Vin Sept 05, 2008 1:04 pm

Enohabel a scris:Cu ce sa incepem?

1. Ce este sau care este biserica adevarata?

2. Care este diferenta dintre religie si credinta?

3.Care este diferenta intre credinta adevarata si credinta falsa?

poftiti domnilor...

1.Biserica adevarata este aceea care are semnalmentele DOMNULUI ISUS HRISTOS !
16. Cine va crede și se va boteza, va fi mântuit; dar cine nu va crede, va fi osândit.
17. Iată semnele care vor însoți pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi;
18. vor lua în mână șerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; își vor pune mâinile peste bolnavi, și bolnavii se vor însănătoșa.”

2.Diferenta dintre religie si credinta este ca dintre LUMINA si intuneric !
Religiile sunt interpretari arbitrare si subiective ale oamenilor despre inchinarea la DUMNEZEU ,iar credinta este o traire o substanta vie care locuieste in cei care sunt NASCUTI DIN NOU ..prin puterea DUHULUI Sfant !

Diferenta dintre credinta autentica si cea falsa ,este urmatoarea...CUVANTUL INTREG NERASTALMACIT AL LUI DUMNEZEU ,adica MATEI 7;21-23!

6 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Vin Sept 05, 2008 2:46 pm

Speranța asta într-o viață de dincolo e utilă numai pentru războaie și asta e tot ce contează.

Lumea ar fi fost mai dreaptă fără înșelăciunea asta.

O scădere a valorii vieții de pe pământ nu poate duce decât la un sacrificiu mai lesne al vieții de pe pământ iar de asta au nevoie numai războaiele.

De fapt asta e și o desființare a oricărei dreptăți pe pământ.

Oamenii vor să li se facă dreptate numai în schimburile cu ceea ce e valoros. Dar dacă nimic pe pământ nu ar mai valora nimic atunci nici nu ar mai fi pentru ce să se facă dreptate.

Vezi profilul utilizatorului http://win9x.forum-free.org/

7 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 06, 2008 8:52 pm

Anticristul

eliberat
Enohabel a scris:
Anticristul a scris:1)Exista asa ceva?

Isus a folosit prima data termenul biserica(eclesia) cum zici tu ca nu a zis??? citez din Matei 16;18

18. Și Eu îți spun: tu ești Petru (Grecește: Petros.), și pe această piatră (Grecește: petra.) voi zidi Biserica Mea, și porțile Locuinței morților nu o vor birui.
.....................................................................................................................................................................
Termenul Eclesia este in greaca ,dar Isus sigur nu a vorbit cu Petru greceste.Ce cuvint a foflosit Isus si ce a vrut sa insemneze el ?Aceasta este intrebarea.
Tema este interesanta ,haideti sa dam dovada de seriozitate sa vedem ce scoatem la iveala.
Vezi ca Isus ar fi zis ;Tu esti Chifa si pe aceasta Sela (stinca ).

8 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 06, 2008 9:05 pm

Anticristul

eliberat
A scoate draci si a face alte minuni nu insemneaza ca ai credinta lui Isus.Caci celor ce vor zice ca au scos draci in numele lui el le va zice :Ducetiva de la mine ca a-ti lucrat Fara de lege.Acum care e credinta lui Isus ?A scoate draci si a face minuni sau a respecta Legea?

9 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Mar Sept 09, 2008 9:42 am

Vizitato

Vizitator
Anticristul a scris:Termenul Eclesia este in greaca, dar Isus sigur nu a vorbit cu Petru greceste. Ce cuvint a foflosit Isus si ce a vrut sa insemneze el ? Aceasta este intrebarea.
Tema este interesanta, haideti sa dam dovada de seriozitate sa vedem ce scoatem la iveala.
Vezi ca Isus ar fi zis ;Tu esti Chifa si pe aceasta Sela (stinca ).

Hai zii ZĂU cu limba scoasă!!!! Nu mai povesti! Chiar așa? Întrebări d-astea grele pt noi?

Să fim serioși, huh? Păi, dacă e să fim serioși, în ce limbă a vorbit Adam cu Dumnezeu? Dar cu Eva? Noe?
Tata Moșe nu le-a scris el în evreiește? Le-a scris. Noe, Adam, Eva, etc., nu vorbeau limba lui Moșe.
Așa că..... mai las-o jos cu superioritatea asta care merge numai la cei care nu studiază și nu cunosc nici ebraică nici greacă.
Ștoc!

10 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Mar Sept 09, 2008 11:12 pm

Enohabel

muritor de rand
Definitia Bisericii

Ca sa dam o definitie clara , sau cel putin cat de cat apropiata... ce
este biserica ,sau templu, sau casa Lui Dumnezeu(care sant una si
aceasi...) cred ca am putea defini asa; Biserica este locul manifestarii
prezentei Lui Dumnezeu...Prima casa a Lui Dumnezeu unde El s-a
manifestat personal a fost Sfanta Sfintelor in cortul care Moise l-a
facut dupa porunca Lui Dumnezeu,apoi gasim casa Lui Dumnezeu la
Betel..de data aceasta era o simpla piatra pe care Iacov a turnat
untdelemn si a zis;aici este casa Lui Dumnezeu si poarta
cerurilor...o simpla piatra, un loc geografic in spatiu,dar a fost reala manifestarea
prezentei Lui Dumnezeu..,apoi Templul din Ierusalim care l-a
construit Solomon si in care Dumnezeu era prezent in Sfanta Sfintelor...In momentul in care Dumnezeu Si-a retras manifestarea prezentei Sale in Templul din Ierusalim, au venit Babilonienii si au distrus templul...Concluzia si ideea de baza care o putem desprinde de aici
este ca; In momentul in care slava Domnului se retrage(cum s-a intamplat atunci cand Israel s-a departat de Dumnezeu) ramane doar numele, nu realitatea...Acum tot ceea ce Dumnezeu a lucrat in vechiul legamant
cu poporul Sau Israel referitor la templu,la inchinare si la locul
potrivit de inchinare este azi pentru noi o sursa de revelatie si inspiratie profetica. Intrebare de baza...ce este, sau mai bine zis care este; Biserica sau Templul sau Casa Lui Dumnezeu actual in timpul in care traim noi acum?..Teoretic intrebarea este simpla si usoara in domeniul neoprotestant, noi insine santem templul ,duhul nostru in care am
primit regenerarea, nasterea din nou...Dumnezeu a hotarat si vrea sa-si aibe resedinta in noi, in duhul omului nascut din nou... totusi
majoritatea crestinilor baptisti, penticostali,crestini dupa evanghelie,Evanghelisti, si altii, sant oarecum in confuzie permanenta...ei considera ca ;daca merg la adunare, casa unde se aduna
ei este casa Domnului.. Acum eu vreau sa spun cu reverenta si respect ca
eu nu desconsider cladirile sau salile unde se aduna fratii la
partasie,dar daca noi punem in gandirea fratilor aspectul ca; biserica sau casa
Lui Dumnezeu este ''locul manifestarii prezentei Lui Dumnezeu'' si
aceasta manifestare trebuie sa se realizeze practic in viata noastra, in
duhul nostru...si numai si numai atunci templul este templu , casa este
casa si biserica este Biserica... Aceasta cladire este una spirituala o casa construita din pietre vii (adica credinciosii) impreuna ziditi ca madulare ale unui singur trup Trupul Lui Hristos avand cap pe insusi Domnul Isus

11 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Mier Sept 10, 2008 6:40 pm

Vizitato

Vizitator
Cel mai simplu era sa dai versurile din Evrei 12:22, 23.

Insa, cand nu Scriptura ci filozofia este autoritatea.......

12 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Mier Sept 10, 2008 9:20 pm

HIRAN

demon
Enohabel a scris: Definitia Bisericii

Ca sa dam o definitie clara , sau cel putin cat de cat apropiata... ce
este biserica ,sau templu, sau casa Lui Dumnezeu(care sant una si
aceasi...) cred ca am putea defini asa; Biserica este locul manifestarii
prezentei Lui Dumnezeu...Prima casa a Lui Dumnezeu unde El s-a
manifestat personal a fost Sfanta Sfintelor in cortul care Moise l-a
facut dupa porunca Lui Dumnezeu,

Fa 17:24 Dumnezeu care a facut lumea si tot ce este in ea, este Domnul cerului si al pamantului, si nu locuieste in temple facute de mani.
25 El nu este slujit de mani omenesti , ca si cand ar avea trebuinta de ceva, El, care da tuturor viata, suflarea si toate lucrurile.

Templul din vechime este doar o umbra, nu infatisarea reala a lucrurilor.
Adevarata casa a lui Dumnezeu incepe cu Adam, Abel, Set, patriarhii, intaii nascuti, se continua in zilele noastre cu credinciosii alesi si inca nu este in totalitate aratata d.p.d.v. al timpului prezent, desi la Dumnezeu este terminata de la intemeierea lumii. (Evr 4:3) Aceasta casa este zidita de Dumnezeu si nu de maini omenesti, si peste ea domneste Hristosul.

Enohabel a scris:apoi gasim casa Lui Dumnezeu la
Betel..de data aceasta era o simpla piatra pe care Iacov a turnat
untdelemn si a zis;aici este casa Lui Dumnezeu si poarta
cerurilor...o simpla piatra, un loc geografic in spatiu,dar a fost reala manifestarea
prezentei Lui Dumnezeu..

Piatra aceea in inteles duhovnicesc este "o simpla descoperire (revelatie)" si nu este deloc ceva fizic delimitat geografic in spatiu. Piatra aceea pe care s-a odihnit Iacov este chiar piatra din capul unghiului, adica Iisus Hristos Mantuitorul, si este numita poarta cerurilor deoarece Iisus este usa oilor si nimeni nu vine la Tatal decat prin aceasta poarta.

Enohabel a scris: Intrebare de baza...ce este, sau mai bine zis care este; Biserica sau Templul sau Casa Lui Dumnezeu actual in timpul in care traim noi acum?..Teoretic intrebarea este simpla si usoara in domeniul neoprotestant, noi insine santem templul ,duhul nostru in care am
primit regenerarea, nasterea din nou...

Casa lui Dumnezeu nu este de mai multe feluri. Din totdeauna a fost aceeasi, este si va fi aceeasi.
A nu se confunda schita casei aratata in V.T. cu casa in sine.

Enohabel a scris:Dumnezeu a hotarat si vrea sa-si aibe resedinta in noi, in duhul omului nascut din nou... totusi majoritatea crestinilor baptisti, penticostali,crestini dupa evanghelie,Evanghelisti, si altii, sant oarecum in confuzie permanenta...ei considera ca ;daca merg la adunare, casa unde se aduna ei este casa Domnului..

Pai cand Dumnezeu a hotarat ceva si vrea ceva, negresit ca aceea se va implini, si nimeni nu I se va putea impotrivi, fie el chiar si seful baptistilor, penticostalilor sau altora.
Dar si daca Dumnezeu a hotarat ca unii sa fie in confuzie permanenta asa vor fi si nimeni nu-i va putea descuia, afara de Cel ce i-a incuiat. Lucrurile acestestea sunt descrise limpede in Iov 12:13-25

13 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Mier Sept 10, 2008 10:36 pm

Vizitato

Vizitator
Aha, deci recunosti ca pietrele sunt credinciosii sau Hristos, iar templul este biserica, nu?

OK. Atunci in Matei 24 cand spune ca nu va mai ramane piatra peste piatra in templu de ce nu crezi? Cand se uneste si cu Apoc 18:23 care spune ca mirele si mireasa nu mai sunt acolo?

Totul pana la biserica si siguranta ei, nu? Ca si evreii din timpul lui Hristos care nu paraseau sinagogile.

14 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Joi Sept 11, 2008 5:24 am

HIRAN

demon
Cand am spus ca nu cred ce scrie in Biblie ? Mai trebuie vazut doar care, cum si cand.

15 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Joi Sept 11, 2008 9:28 am

Vizitato

Vizitator
Data este in Daniel 12:11.

16 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Joi Sept 11, 2008 2:36 pm

Tudorel666

eliberat
Zexelica a scris:
Totul pana la biserica si siguranta ei, nu? Ca si evreii din timpul lui Hristos care nu paraseau sinagogile.

Si ar fi trebuit sa le paraseasca?

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

17 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Vin Sept 12, 2008 4:00 pm

Cel mai autentic creștinism este ceea ce s-a intenționat prin Noul Testament.

Să fim încă de pe pământ o patrie a cerurilor pentru că vom avea o patrie în ceruri.

Adevăratul creștinism e o pledoarie împotriva tuturor celor pământești și asta e tot ce contează.

Pentru ca să poți cuceri pământul îi pui pe oameni să se bată pentru ceruri.

Vezi profilul utilizatorului http://win9x.forum-free.org/

18 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Vin Sept 12, 2008 4:24 pm

Artistu

demon
Zexelica a scris:
Hai zii ZĂU cu limba scoasă!!!! Nu mai povesti! Chiar așa? Întrebări d-astea grele pt noi?

Să fim serioși, huh? Păi,dacă e să fim serioși, în ce limbă a vorbit Adam cu Dumnezeu? Dar cu Eva? Noe?
Tata Moșe nu le-a scris el în evreiește? Le-a scris. Noe, Adam, Eva, etc., nu vorbeau limba lui Moșe.
Așa că..... mai las-o jos cu superioritatea asta care merge numai la cei care nu studiază și nu cunosc nici ebraică nici greacă.

Ștoc!

Ai uitat sa tragi concluzia serioasa: totul este pura inventie atat timp cat limba nu conteaza.

19 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Vin Sept 12, 2008 4:29 pm

Artistu

demon
Remussatala a scris:Cel mai autentic creștinism este ceea ce s-a intenționat prin Noul Testament.

Să fim încă de pe pământ o patrie a cerurilor pentru că vom avea o patrie în ceruri.

Adevăratul creștinism e o pledoarie împotriva tuturor celor pământești și asta e tot ce contează.

Pentru ca să poți cuceri pământul îi pui pe oameni să se bată pentru ceruri.

Pacat ca nu traiai in perioada cruciadelor. Lozinca asta pe mantiile cruciatilor, sau pe scuturi, scrisa cu rosu ar fi dat bine.
Pe de alta parte, este si o veche metoda utilizata in arta razboiului - dezinformarea. Dar nu cred ca asta vroiai sa spui.

20 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 13, 2008 1:20 pm

Enohabel

muritor de rand
Terminati mai cu prostiile si aberatiile voastre aici e un topic pentru prelegeri de crestinism autentic...despre asta sa discutati nu aiureli...

no ofence !!!

21 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 13, 2008 5:19 pm

Anticristul

eliberat
De ce nu vreti sa raminem pe tema? Eu am intrebat: Ce cuvint a folosit Isus cind a zis: "Pe aceasta piatra voi zidi?"Ce a vrut sa zica? Nu confundati Bet Hamicdas(Templul lui Dumnezeu)cu Eclesia. Isus sigur nu a zis nici Bet Hamicdas si nici Eklesia si nici Beit Haelochim.
Zexelica, te rog ramii pe tema! Numai asa vom putea ajunge la a discuta despre "crestinismul autentic", sa vedem ce este el, de unde se trage si unde isi are originea...

22 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 13, 2008 10:13 pm

Vizitato

Vizitator
Anticristul a scris:De ce nu vreti sa raminem pe tema? Eu am intrebat: Ce cuvint a folosit Isus cind a zis: "Pe aceasta piatra voi zidi?"Ce a vrut sa zica? Nu confundati Bet Hamicdas(Templul lui Dumnezeu)cu Eclesia. Isus sigur nu a zis nici Bet Hamicdas si nici Eklesia si nici Beit Haelochim.
Zexelica, te rog ramii pe tema! Numai asa vom putea ajunge la a discuta despre "crestinismul autentic", sa vedem ce este el, de unde se trage si unde isi are originea...
Tu ai pus o intrebare prosteasca. Conversatiile lui Hristos sunt redate de Dumnezeu IN GREACA, la fel cum si conversatiile lui Adam cu Eva le-a redat Dumnezeu IN EBRAICA.

Chiar nu ai habar de Scriptura si te contrazici. Trebuie sa-mi fac probleme cum se numea pom in limba lui Adam?

23 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 13, 2008 10:30 pm

Anticristul

eliberat
Conversatiie nu au fost a lui Hristos ci a lui Isus.Isus nu a fost niciodata Hristos ca atunci crestini sar numi Hrestini.Si nu Dumnezeu a redat conversatiile in greca ci alti care au nascocit cam ce a vorbit Isus
Totisi stim ca Isus a vorbit in Ivrit(ebraica),si ne putem imagina foarte bine ce cuvint a putut folosi,in nici un caz el nu a spus nici Beit hamicdas si nici Eklesia.

24 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Sam Sept 13, 2008 10:31 pm

Tudorel666

eliberat
Anticristul a scris:Conversatiie nu au fost a lui Hristos ci a lui Isus.Isus nu a fost niciodata Hristos ca atunci crestini sar numi Hrestini.Si nu Dumnezeu a redat conversatiile in greca ci alti care au nascocit cam ce a vorbit Isus
Totisi stim ca Isus a vorbit in Ivrit(ebraica),si ne putem imagina foarte bine ce cuvint a putut folosi,in nici un caz el nu a spus nici Beit hamicdas si nici Eklesia.

Bine, domnul nostru, spune-ne si noua ce cuvant a folosit atunci Isus?

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

25 Re: Prelegeri pentru crestinism autentic la data de Dum Sept 14, 2008 1:10 pm

Vizitato

Vizitator
Anticristul a scris:Conversatiie nu au fost a lui Hristos ci a lui Isus.Isus nu a fost niciodata Hristos ca atunci crestini sar numi Hrestini.Si nu Dumnezeu a redat conversatiile in greca ci alti care au nascocit cam ce a vorbit Isus
Si in ce limba a vorbit Adam, dupa "voi TOTI"?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum