Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

AL:Privesc cu detasare[si amaraciune]inutile zbateri forumistice

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

GERULA

vrajitor
Va suparati sau nu , multi dintre voi sunteti ca material uman , ca pregatire sau convingeri net superiori celor care ne reprezinta in parlament sau in institutii alepuerii de stat in nefericita noastra Romanie.
Va suparati sau nu , multi dintre voi sunteti ca material uman , ca pregatire sau convingeri net superiori celor care se autoproclama formatori de opinie sau ANALIsti politici ce invoca drept criterii de competenta absolvirea cursului scurt la Fane Babanu [ a se citi "Stefan Gheorghiu"] sau apartenenta la defunctul si totusi omniprezentul PCR.
In numele unui idealism de admirat , animati de convingeri ferme [gresite sau nu]sunteti in stare sa va luati la tranta si cu Dumnezeu pentru convingerile voastre , pentru "idolii "vostri politici.
Va suparati sau nu ,sunteti [suntem]carne de tun pt.politicieni cinici pe care ii doare fix in cour de aspiratiile noastre , de dorinta noastra de mai bine.Am ajuns sa primim lectii de conduita civica de la SRS sau motanul Felix, turnatori dovediti ai securitatii , de la descendentii si mostenitorii de drept ai nomenclaturii si securitatii , de la personaje tragicomice gen Severin H2O2 [nepot al Anei Pauker] ,Marinescu-bideu sau cocoana de la fostul PD, Anca parca o cheama , cea cu "ciocu 'mic ".
Va suparati sau nu , calcind pe idealismul vostru[nostru] desuet si legitimati de votul vostru[nostru],a celor care vom alege neispirat urnele de vot in locul unei cochete carciumioare de cartier , aceiasi neispraviti ne vor mutila destinele iar noi , in continuare , vom cauta pe forumuri raspunsuri la intrebarea :"Ce a fost inainte , oul , gaina sau gaina lui Cristoiu , cea care naste pui vii?".Vom vedea mereu "catindatii" cu foamea in gat , foamea lor , a neamurilor lor , a amantelor dornice de bijuterii si excursii in locuri exotice cum ne cersesc votul.Ca buni crestini le vom da votul nostru si vom promova iar si iar impostura si nesimtirea in functii de decizie.Apoi , vom plange pe forumuri nesansa de a ne fi nascut in Romania.
PS Sunt convins ca si eu , si voi vom continua sa despicam la nesfarsit firul in patru , pe acest forum sau pe altele.E mai comod sa optezi pentru "hai sa vorbim discutii" decit pentru actiunea directa si implicarea civica.Sa forumiti [sa forumim] BINEEE E singurul lucru care ne place. Scuze pt.sinceritate.

Vezi profilul utilizatorului

Zyraxes

demon
Nu e de vina nici Rom^nia si nici statul rom^n (asa cum cred unii) ptr ca la conducerea lor ajung oameni rai , incompetenti sau ambele. De "vina" e daca se poate spune asa blandetea si toleranta poporului rom^n care nu se revolta decat atunci cand vede ca nu mai are nicio iesire, si care sufera in tacere si cu speranta.

De fiecare data la alegeri poporul a fost manipulat si i s-a luat votul cu promisiuni mincinoase.

SPRS

demon
Zyraxes a scris:Nu e de vina nici Rom^nia si nici statul rom^n (asa cum cred unii) ptr ca la conducerea lor ajung oameni rai , incompetenti sau ambele. De "vina" e daca se poate spune asa blandetea si toleranta poporului rom^n care nu se revolta decat atunci cand vede ca nu mai are nicio iesire, si care sufera in tacere si cu speranta.

De fiecare data la alegeri poporul a fost manipulat si i s-a luat votul cu promisiuni mincinoase.

Pt ca poporul roman refuza cu indarjire sa gandeasca si e prea lenes sa ia atitudine. Prefera sa stea cu "curul" pe camasa si sa inghita povesti nationaliste de la poiliticieni versati.

GERULA

vrajitor
Zyraxes a scris:Nu e de vina nici Rom^nia si nici statul rom^n (asa cum cred unii) ptr ca la conducerea lor ajung oameni rai , incompetenti sau ambele. De "vina" e daca se poate spune asa blandetea si toleranta poporului rom^n care nu se revolta decat atunci cand vede ca nu mai are nicio iesire, si care sufera in tacere si cu speranta.

Absenteism , acceptarea amaritei mite electorale , lipsa de reactie fata de derapajele politicienilor.

5 To SPRS la data de Lun Sept 08, 2008 10:37 am

GERULA

vrajitor
SPRS a scris:

Pt ca poporul roman refuza cu indarjire sa gandeasca si e prea lenes sa ia atitudine. Prefera sa stea cu "curul" pe camasa si sa inghita povesti nationaliste de la poiliticieni versati.

Afirmativ , cu un mic amendament: Sunt unii care nu mai stau cu "curul"pe camasa pentru ca au vandut camasa si au beut banii. kisses1

Irene05

muritor de rand
corect....degeaba vorbim noi si iar vorbim...dar poate intr o zi vor aparea si oamenii aia competenti...dupa ce mor fosilele:D

Vezi profilul utilizatorului http://irene05.hi5.com
Irene
Fosilele fac pui .

Irene05

muritor de rand
dap dar si aia curand vor deveni fosile........si puii rebeli nu si urmeaza parintii:D

Vezi profilul utilizatorului http://irene05.hi5.com

Andi_

muritor de rand

suntem manipulati....dar pe cine sa votam....daca la conducere sunt propusi doar masoni sau candidati de-ai masonilor si cercurilor acestora de interese? pe cine sa votezi atunci? nu ai pe cine....oricine vine la putere.....e corupt din start....se stie demult lucrul acesta...de asta nici nu mai merg la vot.....nu ai pe cine vota.....daca nu ar merge toata tara la vot.....atunci nu ar iesi nici un candidat sau partid....pt ca nu ar avea voturi .....Very Happy

Tudorel666

eliberat
Andi_ a scris:

suntem manipulati....dar pe cine sa votam....daca la conducere sunt propusi doar masoni sau candidati de-ai masonilor si cercurilor acestora de interese? pe cine sa votezi atunci? nu ai pe cine....oricine vine la putere.....e corupt din start....se stie demult lucrul acesta...de asta nici nu mai merg la vot.....nu ai pe cine vota.....daca nu ar merge toata tara la vot.....atunci nu ar iesi nici un candidat sau partid....pt ca nu ar avea voturi .....Very Happy

Ciudat, dar eu nu am gasit niciodata, pe nici o lista electorala, nici Partidul Masonilor, nici vreun mason independent care sa-mi ceara sa-l votez...

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

Fay

vrajitor
GERULA a scris:Va suparati sau nu , multi dintre voi sunteti ca material uman , ca pregatire sau convingeri net superiori celor care ne reprezinta in parlament sau in institutii alepuerii de stat in nefericita noastra Romanie.
Va suparati sau nu , multi dintre voi sunteti ca material uman , ca pregatire sau convingeri net superiori celor care se autoproclama formatori de opinie sau ANALIsti politici ce invoca drept criterii de competenta absolvirea cursului scurt la Fane Babanu [ a se citi "Stefan Gheorghiu"] sau apartenenta la defunctul si totusi omniprezentul PCR.
In numele unui idealism de admirat , animati de convingeri ferme [gresite sau nu]sunteti in stare sa va luati la tranta si cu Dumnezeu pentru convingerile voastre , pentru "idolii "vostri politici.
Va suparati sau nu ,sunteti [suntem]carne de tun pt.politicieni cinici pe care ii doare fix in cour de aspiratiile noastre , de dorinta noastra de mai bine.Am ajuns sa primim lectii de conduita civica de la SRS sau motanul Felix, turnatori dovediti ai securitatii , de la descendentii si mostenitorii de drept ai nomenclaturii si securitatii , de la personaje tragicomice gen Severin H2O2 [nepot al Anei Pauker] ,Marinescu-bideu sau cocoana de la fostul PD, Anca parca o cheama , cea cu "ciocu 'mic ".
Va suparati sau nu , calcind pe idealismul vostru[nostru] desuet si legitimati de votul vostru[nostru],a celor care vom alege neispirat urnele de vot in locul unei cochete carciumioare de cartier , aceiasi neispraviti ne vor mutila destinele iar noi , in continuare , vom cauta pe forumuri raspunsuri la intrebarea :"Ce a fost inainte , oul , gaina sau gaina lui Cristoiu , cea care naste pui vii?".Vom vedea mereu "catindatii" cu foamea in gat , foamea lor , a neamurilor lor , a amantelor dornice de bijuterii si excursii in locuri exotice cum ne cersesc votul.Ca buni crestini le vom da votul nostru si vom promova iar si iar impostura si nesimtirea in functii de decizie.Apoi , vom plange pe forumuri nesansa de a ne fi nascut in Romania.
PS Sunt convins ca si eu , si voi vom continua sa despicam la nesfarsit firul in patru , pe acest forum sau pe altele.E mai comod sa optezi pentru "hai sa vorbim discutii" decit pentru actiunea directa si implicarea civica.Sa forumiti [sa forumim] BINEEE E singurul lucru care ne place. Scuze pt.sinceritate.

Da, eu ma supar....Daca as fi net superior nu m-as lasa prostit de nimicuri, as intelege unde si care este adevarata eroare care rostogoleste bulgarele nereusitelor din tara mea, as lasa penibilele cuvantari cu spume la gura pe care le sustin dupa fiecare bere si as incerca sa fac ceva demn si folositor pentru mine si pentru tara mea si, mai ales, NU as mai da vina pe altii pentru propriile impotente.
A....!! Si sa nu uit,pentru ca sunt asa cum sunt....am o propunere desteapta: asa cum toti oamenii politici trebuie sa-si prezinte regulat situatia financiara unei comisii a carei denumire imi scapa din indiferenta crasa (boala de care sufar si nu am bani de medicamente!), as propune ca fiecare om politic actual, ca si fiecare om politic in devenire sa-si prezinte unei comisii formate din adevarati cercetatori istorici , arborele genealogic incepand cam cu cel putin 1500 de ani in urma, pentru a fi siguri ca nu propulsam prin votul nostru (ma rog, cand il dam...), persoane care au descendenta masonica, iudaica, sau mai rau...iudeo-masonica (Doamne-fereste, scuip in san!!!- nu vedeti cum ne-a scapat nepotul Anei Pauker....?)

Bulache

demon
Astea-s doleante greu de ajuns.Dar eu votez pt asa propunere si adaug ca de la primar la presedinte sa arate de unde provine averea.Cati au obtinut averea prin munca,[nu pun cinstita ca toti se vor bate in piept cu ea].Toti is cinnstiti pana la proba contrarie.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum