Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Inainte la bataie.In folosul forumului.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mar Sept 09, 2008 9:34 am

GERULA a scris:Am fost prea dur cu dvs., un veneralbil militar care a luptat in cinci razboaie si , acum ,se distreaza pe forumuri.Fiti sanatos si va iert pt.toate mizeriile.E la romani o vorba: "Cel mai inteligent cedeaza primul".Poate proverbul e cunoscut si la evrei.Eu il stiu din copilarie de la sarmanul domn Weiss care s-a refugiat la noi din zona ocupata de horty in 1940.A avut o pravalioara mica si era un om de treaba.A avut si speranta unei batrineti linistite intre goimi ,asta pana a venit securitatea si l-a ridicat.Cel care l-a arestat era tot evreu , se numea Neuman.Au venit multi securisti provenind dintre evrei in Romania adusi de sovietici.Ana pauker e iar un nume ce merita tinut minte, cum nu trebuiesc uitate nici Saul Brukner sau Neulander , tatal lui Petre Roman.Shalom.Nu ai identificat tinta corecta.

Asculta o data un om mai destept ca tine: In viata,sa te jignesti numai din partea oamenilor care ii califici destepti,civilizati si cinstiti.
Daca un Gerula moare sa te taraie in noroi, sa-i razi cu totii dintii care inca mai ai sisa-ti vezi de treaba ta.

Noi evreii am desvoltat cu decenile si sutele de ani un simt special ca sa simtim antisemitii de departe. Ce insiri tu o lista de nume de evrei? dece nu o complectezi cu 69 de evrei care au primit premiul Nobel,si numele celor mai renumiti doctori si chirurgi din lume, a muzicantilor,a arheologilor,a profesorilor care ii gasesti in toate universitatile din lume si multi altii.
Evreii, statistic, sunt o nimica in populatia globului insa nu exista inca un popor care a facut asa de mult pentru populatia lumii.
Tu Gerula te-ai poticnit cu Ana Pauker si evreul de la securitate....Faci mila. hi

Vezi profilul utilizatorului

27 Modestia s-a impartit la Ierusalim la data de Mar Sept 09, 2008 10:46 am

GERULA

vrajitor
Der Bedeu a scris:
GERULA a scris:Am fost prea dur cu dvs., un veneralbil militar care a luptat in cinci razboaie si , acum ,se distreaza pe forumuri.Fiti sanatos si va iert pt.toate mizeriile.E la romani o vorba: "Cel mai inteligent cedeaza primul".Poate proverbul e cunoscut si la evrei.Eu il stiu din copilarie de la sarmanul domn Weiss care s-a refugiat la noi din zona ocupata de horty in 1940.A avut o pravalioara mica si era un om de treaba.A avut si speranta unei batrineti linistite intre goimi ,asta pana a venit securitatea si l-a ridicat.Cel care l-a arestat era tot evreu , se numea Neuman.Au venit multi securisti provenind dintre evrei in Romania adusi de sovietici.Ana pauker e iar un nume ce merita tinut minte, cum nu trebuiesc uitate nici Saul Brukner sau Neulander , tatal lui Petre Roman.Shalom.Nu ai identificat tinta corecta.

Asculta o data un om mai destept ca tine: In viata,sa te jignesti numai din partea oamenilor care ii califici destepti,civilizati si cinstiti.
Daca un Gerula moare sa te taraie in noroi, sa-i razi cu totii dintii care inca mai ai sisa-ti vezi de treaba ta.

Noi evreii am desvoltat cu decenile si sutele de ani un simt special ca sa simtim antisemitii de departe. Ce insiri tu o lista de nume de evrei? dece nu o complectezi cu 69 de evrei care au primit premiul Nobel,si numele celor mai renumiti doctori si chirurgi din lume, a muzicantilor,a arheologilor,a profesorilor care ii gasesti in toate universitatile din lume si multi altii.
Evreii, statistic, sunt o nimica in populatia globului insa nu exista inca un popor care a facut asa de mult pentru populatia lumii.
Tu Gerula te-ai poticnit cu Ana Pauker si evreul de la securitate....Faci mila. hi

Pacat ca Mos Teaca parasutistul nu a ajuns la imparteala.In rest , evreii care au obtinut premiul Nobel apartin intregii umaitati , Ana Pauker si echipa sunt evreii nostri , care au scris pagini de istorie romaneasca.In rest , nu am insirat o lista , lista ar fi mult mai lunga.In rest , nu ma intereseaza parerile tale nici faptul ca faci pe mentorul spiritual al forumului.Daca retin bine , tu , catana reformata ai fost primul care ai sarit la beregata .Tu si celalalt psihopat , Clej pe nume.
Am tot respectul pentru evrei dar faptul ca porti perciuni nu te indreptateste sa iti dai aerele acestea de superioritate.Or fi evreii poporul ales dar orice popor are scursorile lui .Shalom , Teaca parasutistule.M-am amuzat destul.Nu iti mai raspund la postari.Esti bolnav grav ,poate irecuperabil.Vezi peste tot militanti hamas inarmati cu cocteiluri Molotov si nu esti capabil de un dialog decent.Poate ca "Noi evreii am desvoltat cu decenile si sutele de ani un simt special ca sa simtim antisemitii de departe." e valabil pentru multi dintre evrei.Tu nu esti in stare nici sa duci lingura la gura fara indicatii .Mos teaca si antisemitii...Pacat ca nu te-a cunoscut Bacalbasa...E un nene care a scris la viata lui.

28 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mar Sept 09, 2008 11:05 am

Zii,tu esti profesor de istorie sau esti un profesor isteric? Face impresia ca sangele tau tzigan te face sa scrii ca la satra.
I-mi pare rau ca tu iei la inima cearta asta.Eu o vad numai ca distractie, ca Adminul sa fie fericit. I-am spus la inceput ca daca aduce r... la forum osa vina mustele si o sa puta.Nu m`a ascultat....

29 Derbedeu la data de Mar Sept 09, 2008 11:26 am

GERULA

vrajitor
Der Bedeu a scris:Zii,tu esti profesor de istorie sau esti un profesor isteric? Face impresia ca sangele tau tzigan te face sa scrii ca la satra.
I-mi pare rau ca tu iei la inima cearta asta.Eu o vad numai ca distractie, ca Adminul sa fie fericit. I-am spus la inceput ca daca aduce r... la forum osa vina mustele si o sa puta.Nu m`a ascultat....

"[...]am spus la inceput ca daca aduce r... la forum osa vina mustele si o sa puta."conditia a fost de la inceput indeplinita.Tu ai fost inaintea mea pe forum si ...puti , sincer puti.Puti a evreu habotnic si iudeocentrist.Retine , fiecare neam are uscaturile lui.Nu trebuie sa condamni ab initio pe cineva pentru ca nu e de acelasi neam cu tine .Mustele au venit mai tarziu. Eu nu pun la suflet cearta asta , o consider pur si simplu o prostie si pierdere de timp.Se puteau purta discutii interesante , discutii din care sa invatam fiecare cate ceva.Pe alte forumuri se poate, aici de ce nu s-ar putea ? Pentru ca nu vrea un perciunat complexat ?In ceea ce te priveste , cred ca ai certitudini: sangele tau e 200% din sangele fiilor lui David.Mamica ta precis nu s-a jucat de-a tata si de -a mama cu vreunul de la satra.Dar daca totusi s-a jucat ?
PS Esti sigur ca esti mos Teaca parasutistul si nu mos Teaca de la manutanta ? Poate ai pregatit ceaiul si gustarile de dimineata pt.bravii soldati israelieni din trupele aeropurtate in timp ce te loveai ritmic peste chelie cupolonicul , ca sa alungi mustele.De evreii ce apartin de drept istoriei Romaniei nu zici nimic ? Ma refer la Ana Pauker si acolitii ei.Fii linistit, am avut si altfel de evrei:Dr.Filderman , rabinul Cajal , etc.Shalom , catana batrina.Fii iubit harhar

30 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mar Sept 09, 2008 4:29 pm

Pur si simplu nenorocire cum arati tu.Rusina legionarilor.Daca cauti mortaciuni sa mananci,asta nu la mine.
Ce-i inveti pe bietii elevi din catunul tau? Sa fiu "destepti" si instruitica tine ? Le povestesti cum evreii au amenintat pe arabi ca daca nu inceteaza focul in 1967 in " razboiul de 7 zile" o sa-i bombardeze cu bomba atomica? Ba falsule, razboiul a fost numai de 6 zile ca in 3 zile am cucerit peninsula Sinai de la Egipteni,si in alte 3 zile am invins armata Jordaneza care ne bombarda ierusalimul si armata Siriana care ne bombarda nordul tarii.Cine a cerut armistitiu au fost Rusii care au avut grija de arabi...Acuma schimba camasa ca-i murdara si fugi povesteste la elevii tai ca inainte le-ai povestit gogoase.
Acuma cand ies din discutia cu tine trebuie sa am grija sa nu calc in c... ca inainte aproape nu te-am vazut.

31 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mar Sept 09, 2008 8:11 pm

Tudorel666

eliberat
Sunteti nostimi amandoi. Ma intreb, cand terminati, intoarceti caseta si pe partea cealalta sau mai cumparati alta gata scrisa...
Imi aduceti aminte de un cantec din copilarie: Baloane, baloane, baloane... doar ca la voi ar trebui sa sune : Sabloane, sabloane, sabloane...

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

32 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mier Sept 10, 2008 7:02 am

Stai omule ca inca o leaca termin cu el si incep cu tine daca asa vorbesti...(ca sa fie vesel la forum..)

33 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mier Sept 10, 2008 12:43 pm

Tudorel666

eliberat
Der Bedeu a scris:Stai omule ca inca o leaca termin cu el si incep cu tine daca asa vorbesti...(ca sa fie vesel la forum..)

Pe mine nu ma termina decat Dumnezeu, si inca anevoie... Ce sa fac cu un mosulica ca tine?! In plus, sunt prosemit si nu antisemit, deci nu ai de ce sa te certi cu mine.

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

34 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mier Sept 10, 2008 5:40 pm

Tudorel666 a scris:
Der Bedeu a scris:Stai omule ca inca o leaca termin cu el si incep cu tine daca asa vorbesti...(ca sa fie vesel la forum..)

Pe mine nu ma termina decat Dumnezeu, si inca anevoie... Ce sa fac cu un mosulica ca tine?! In plus, sunt prosemit si nu antisemit, deci nu ai de ce sa te certi cu mine.

Nu-ti face grija ca o sa gasesc eu motiv... rolf

35 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Joi Sept 11, 2008 8:36 pm

Azumix

muritor de rand
dACA TOT VETI GASI INTOTDEAUNA MOTIVE SA VA LUATI LA HARTZA,DC NU ATI VINDE SI BILETE+PARIURI.
Eu pariez pe Der Bedeu ca il face sah-mai pe Cocorul,din 2 miscari.

36 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Vin Sept 12, 2008 11:36 am

Azumix a scris:DACA TOT VETI GASI INTOTDEAUNA MOTIVE SA VA LUATI LA HARTZA,DC NU ATI VINDE SI BILETE+PARIURI.
Eu pariez pe Der Bedeu ca il face sah-mai pe Cocorul,din 2 miscari.

Mi-e frica ca nu o sa mi se permita sa lupt contra celor doi CUCURELE deoarece ei amandoi impreuna nu ajung sa fiu de rangul meu.
La mine vorbeste experienta vietii si la ei viata experientii... Laughing

37 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Sam Sept 27, 2008 7:36 pm

Delta

demon
Alice Bailey a scris:
Delta a scris:
Alice Bailey a scris:Delta unde este? Crying or Very sad
În Sanctuar.
Acolo suntem feriți de abuzurile moderatorilor și site-administratorilor...
Daca ti-e dor de noi, ne gasesti tot aici! Ne place pe teritoriul nostru. harhar
http://www.youtube.com/watch?v=CsEd6e8GgUU&feature=related
Nu de alta, dar nu înțeleg de ce este nevoie să îți faci atâtea nick-uri pe propriul tău site?
Laughing harhar Rolling Eyes

38 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Mier Oct 22, 2008 10:43 am

Puiu.T

inger
BATAIE?????????????????
aici e de mine rolf

39 Re: Inainte la bataie.In folosul forumului. la data de Joi Oct 23, 2008 1:27 pm

Bulache

demon
Ai prioritate daca ai si floricele,stai in primele randuri. crazy

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum