Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

ORDINUL IEZUIT !!!

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Ce stiti despre Ordinul Iezuit ???

30% 30% [ 6 ]
0% 0% [ 0 ]
30% 30% [ 6 ]
0% 0% [ 0 ]
5% 5% [ 1 ]
15% 15% [ 3 ]
10% 10% [ 2 ]
10% 10% [ 2 ]
Total voturi : 20

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

41 Re: ORDINUL IEZUIT !!! la data de Sam Sept 27, 2008 6:49 am

PS Protocoalele Inteleptilor Sionului sunt un exemplu elocvent de ce a putut face Ohrana tzarista (serviciul secret al tzarului Nicolae ) prin mistificare, minciuna si manipulare, justificand pogromurile impotriva evreilor din Rusia inceputului de secol XX. Criminalitatea tzarista si antisemitismul rusesc au fost astfel "spalate" deoarece, chipurile evreii, conspirau pentr a avea dominatia mondiala. Evreii, iezuitii, iehovistii, marea finanta etc. nu conteaza cine, sunt doar motive de justificare a actiunilor altor grupari de interese si why not? a tzarului Putin ce isi doreste si el un imperiu. Cele bune,
Mario

Vezi profilul utilizatorului

42 Re: ORDINUL IEZUIT !!! la data de Lun Sept 29, 2008 12:29 pm

Ronin

muritor de rand
Iudeo Masoneria este o DIVERSIUNE !!!
Protocoalele Sionului a fost opera Iezuitilor care urmareau prin reactia produsa un anumit scop...

Vezi "Nasii-Perdele"

4. Intervenția iezuiților în evenimentele sec. XX.

4. 1.Istoria comunismului

Membrii loiali ai partidelor comuniste ar fi șocați sã afle cã marii lor eroi Marx și Engels care au scris “manifestul comunist” în anii 1800, au fost antrenați și direcționați de preoți iezuiți.
Cardinalul Bea a spus cã partidul comunist a fost format (și ridicat) de iezuiți pentru a împlini o anumitã sarcinã. La timpul potrivit ei trebuiau sã distrugã pe protectorul bisericii ortodoxe, țarul Rusiei! Era o rãzbunare!
Înainte de primul rãzboi mondial, o puternicã forțã de evrei bogați, a început sã facã demersuri pentru a recâștiga controlul asupra Ierusalimului. Vaticanul s-a înfuriat: încã odatã evreii blocau încercarea lor secretã de a se muta în orașul sfânt. Și astfel iezuiții au fãcut un plan imens de a anihila pe evreii din Europa, dar și de a întoarce întreaga lume împotriva lor. O nouã spurcãciune era pe cale de apariție.
Iezuiții au instruit anumiți evrei, care erau loiali papei, sã scrie un document numit “Protocoalele Sionului”(6). Când a fost publicat, europenii au devenit cumplit de furioși...
De aceea au fost publicate așa de multe cãrți care demascau comunismul, comisia trilateralã, imperiul Rockefeller, sionismul, iluminații, opus dei, clubul de la Roma, etc. Partea tragicã este cã cei mai mulți dintre scriitori și cei ce-i urmeazã, sunt orbi la faptul cã Roma a creat cele mai multe dintre aceste organizații, precum și pe cele ce luptã împotriva lor. Este un joc imens...

43 Re: ORDINUL IEZUIT !!! la data de Sam Ian 17, 2009 3:54 pm

Ronin

muritor de rand
Pentru cei care doresc sa aiba in 'biblioteca' lor, "Istoria Secreta iezuitilor" de Edmond Paris si "Teroristii Secreti" de Bill Hughes, ii rog sa-mi scrie la e-mail: ronin4tim@yahoo.com

"Acest studiu se bazează pe o arhivă de documente incontestabile, publicații ale unor bine cunoscute personalități politice, diplomați, ambasadori și eminenți scriitori, majoritatea dintre ei fiind catolici, fapt atestat de către autorizație..."

44 Re: ORDINUL IEZUIT !!! la data de Sam Ian 17, 2009 4:27 pm

Ronin

muritor de rand
Pun aici cateva date interesante:

« Dupa ce a mentionat pe scurt diferitele personaje care joaca un rol într-o singura ordine mondiala, personaje despre care ati mai auzit vorbindu-se ca CFR (Consiliul de Relatii Externe), Comisia trilaterala, Comitetul celor 300, Rothschilds, Bilderbergers, Rockefellers, etc., el vorbeste despre “legatura care lipseste”, care este centrala tuturor, care lucreaza prin, peste si controleaza totul - dar pe care majoritatea oamenilor au pierdut-o din vedere. «
NOTE SUPLIMENTARE:
IERARHIA ORDINULUI IEZUIT
1. GENERALUL IEZUIT (CONDUCATORUL SUPREM) ALES DE CONGREGATIA GENERALA, FORMATA DIN PROVINCIALII IEZUITI (CORESPONDENTII) AI FIECARUI STAT SAU UNIUNE DE STATE.
2. GUVERNUL IEZUIT (CONCILIUL IEZUIT) CARE SE INTRUNESTE LA CEREREA EXPRESA A GENERALULUI IEZUIT SUPREM, FUNCTIE DE SITUATIE.
3. ASISTENTII (CONSILIERI SPECIALI) GENERALULUI IEZUIT CARE ACOPERA TOATE PROVINCIILE (STATE SAU UNIUNI DE STATE) SI CARE PRIMESC INFORMATII DIN STATELE PE CARE LE REPREZINTA.
4. PROVINCIALUL IEZUIT (CORESPONDENTUL DIRECT AL ASISTENTULUI GENERALULUI IEZUIT) DIN STATUL RESPECTIV SAU UNIUNEA DE STATE
5. CAVALERI DE MALTA SI FRANCMASONI, SUBORDONATI PROVINCIALULUI IEZUIT DIN STATUL RESPECTIV.
6. PRESIDENTIA SI GUVERNUL STATULUI (MINISTERE-INSTITUTII, ETC.) SUNT SUBORDONATE CAVALERILOR DE MALTA SI MASONILOR UNDE OAMENII POLITICI, ETC., SUNT SUBORDONATI LOR IAR IN UNELE MINISTERE SI INSTITUTII, POT FI IMPLICATI DIRECT (CONDUC MINISTERE, INSTITUTII) CAVALERII DE MALTA SAU MASONII. POT EXISTA SITUATII UNDE INSASI UN IEZUIT (RANG INALT) POATE CONDUCE UN MINISTER SAU O INSTITUTIE SAU POATE FI GASIT IN POZITIA DE CONSILIER IN DIFERITELE SECTOARE ALE UNUI STAT.
7. RETELE DE INFORMATII (SERVICII SI SURSE INDEPENDENTE UNELE DE ALTELE) CARE ADUNA INFORMATII PENTRU CAVALERII DE MALTA SI MASONI CARE, LA RANDUL LOR, LE TRANSMIT PROVINCIALULUI IEZUIT (CORESPONDENTUL) DIN STATUL RESPECTIV CARE, LA RANDUL SAU, PRIN CURIERAT SPECIAL (AU IMUNITATE SI LOGISTICA NECESARA), LE TRANSMITE ASISTENTULUI GENERALULUI IEZUIT (CONSILIERUL SPECIAL), ASISTENT DESEMNAT AL STATULUI RESPECTIV, CARE INFORMEAZA SUPREMUL CONDUCATOR, GENERALUL IEZUIT.
NOTA:
INFORMATIILE CARE AJUNG LA GENERALUL IEZUIT (SUPREMUL CONDUCATOR) SI LA GUVERNUL SAU, SUNT ATAT DE COMPLETE SI EXACTE INCAT INSASI PRESEDINTIA SAU GUVERNUL STATULUI RESPECTIV VIZAT (STAT SAU UNIUNI DE STATE) AR FI SURPRINS DE CONTINUTUL INFORMATIILOR.
TOATE DECIZIILE LUATE DE PRESEDINTIE SAU GUVERNE (MINISTERE, ETC.) IN ADUNARILE SECRETE SUNT CUNOSCUTE IN DETALIU DE GENERALUL IEZUIT SI GUVERNUL SAU.
FUNCTIE DE ACESTE INFORMATII SE STABILESTE POLITICA INTERNATIONALA SUB TOATE ASPECTELE SALE.
Diplomatii Papei (Iezuitii) sint perceputi ca niste persoane care trag sfori din umbra si au la dispozitie informatii extraordinare, ce le intrec chiar ca precizie pe cele detinute de servicii secrete precum CIA.
“Diplomatia pontificala este una discreta, mai ales pentru ca e practicata de clerici, de o impecabila calitate profesionala, pentru ca sint produsul prestigioasei Academii Ecleziastice Pontificale, cea mai veche scoala de diplomatie din lume si care functioneaza neintrerupt, intr-un regim de mare discretie, incepind din secolul 18.”
Marius Lazurca, Ambasadorul Romaniei la Vatican
Note:
Multi nu sunt familiarizati cu ierarhia bisericii catolice. Trebuie
sa stim ca imperiul Vatican este format din doua (2) feluri de
preoti :
- preotii cu robe albe
- preotii cu robe negre
(*exceptie fac preotii de la biserica Sf. Petru, care sunt imbracati
in robe stacojii)
- Preotii in robe albe, inclusive Papa de la Roma, sunt antrenati in
relatii cu publicul, vorbind de pace, libertate, democratie si
unitate, purtand relatii diplomatice cu toate guvernele lumii.
- Preotii in negru sunt inapoia scenei. Din ei fac parte liderii
superiori al Ordinului Iezuit care conduc vastele institutii catolice
de pe tot globul. Acestia, cand participa la slujbele religioase, se
imbraca in robe negre, iar cand au misiuni diplomatice, sunt
imbracati in civil.
Prin ei Vaticanul (tot ei conduc si Vaticanul) controleaza toate
aspectele educationale din lumea intreaga.
Ei sunt « inteligenta secreta » de : spionaj, sabotaj, terorism si
asasinate.
Toate acestea sunt departamente ale marelui corp Iezuit prin care se
mentine colosul Vaticanului.
PS : Marele « Corp Iezuit » are in compunerea sa Departamente care acopera absolut toate sectoarele unui stat sau uniuni de state. Unele Departamente se ocupa cu spionajul, sabotajul, terorismul si asasinatele.
In acest tip de departamente activeaza o perioada de timp un iezuit de rang inferior potrivit ceremonialului de juramant.
EXTRAS DIN JURAMÂNTUL IEZUITULUI
Nicolini de la Roma scria: “Iezuitii, prin chemarea lor, prin esenta institutiei lor, sunt destinati sa caute, prin orice mijloace, drepte sau nedrepte, distrugerea Protestantismului. Aceasta este conditia existentei lor, datoria pe care trebuie sa o împlineasca, altfel ei înceteaza sa fie iezuiti.” (Footprints of the Jezuits (Pe urmele iezuitilor), R. W. Thompson, 1894)
În scopul acesta iezuitii de profesie s-au obligat cu un juramânt, din care s-a publicat o parte în 1899. Aceasta suna în felul urmator: “Din momentul acesta renunt si reneg supunerea mea datorata oricarui Monarh, Print sau Stat eretic, numit Protestant, sau liberalilor, sau ascultarea de legile, magistratii sau functionarii lor. Declar în continuare ca doctrina Bisericilor Angliei si Scotiei, a Calvinistilor, hughenotilor si a celorlalti care se numesc Protestanti sau Liberali este de condamnat precum sunt de condamnat si aceia care nu vor sa se lepede de acestea. În continuare ma angajez sa ajut, asist si sfatuiesc pe toti sau pe oricare din agentii Sfinteniei Sale, oriunde ma voi afla, în Elvetia, Germania, Olanda, Danemarca, Suedia, Norvegia, Anglia, Irlanda sau America, sau în orice alt stat sau teritoriu în care voi ajunge, facând tot ceea ce îmi sta în putinta pentru distrugerea doctrinelor eretice Protestante sau Liberale si a tuturor pretinselor lor puteri, legale sau de alta natura.” (Errors of the Roman Catholic Church (Erori ale Bisericii Romano-Catolice), 15 colaboratori, 1894)
PS: Din categoria “doctrina eretica” fac parte Declaratia de Independenta si Constitutia Statelor Unite ale Americii.
Multi (sau foarte multi) nu inteleg ca aici nu este vorba de un razboi intre biserici sau religii, atunci cand Iezuitii vorbesc (jura) de distrugerea doctrinelor eretice protestante sau liberale, ei se refera la absolut tot ceea ce nu serveste politica Romei. Constitutia SUA si Declaratia de Independenta, de exemplu, au fost numite de catre Vatican (Iezuiti) ca fiind “doctrina eretica” si, prin urmare, ei au cautat dintotdeauna sa distruga principiile care au facut din SUA taramul (locul) libertatilor civile si de constiinta (religioase).
Vezi “Congresul de la Viena” (1815) si “Doctrina Monroe” (1825-)
Vezi deasemenea “Memoriile lui Napoleon Bonaparte” unde el identifica Ordinul Iezuit ca fiind o Organizatie Militara si NU un ordin religios. Organizatia Militara este condusa de catre un General Superior Iezuit.
Vezi “Josef Stalin” care spunea ca: “Nu ma tem decat de *armata neagra* a Papei”.
(Foarte curând, Statele Unite vor trebui să înfrunte cel mai puternic inamic pe care l-au înfruntat vreodată. Acest inamic nu este doar obișnuitul inamic militar, ci unul care are organizarea și capacitatea necesară spionajului masiv și operațiunilor clandestine în Statele Unite. Acesta folosește o fațadă perfectă pentru a-și ascunde operațiunile. În realitate, chiar acum, acest inamic lucrează în secret să submineze principiile care au făcut această țară cea mai mare națiune din lume. Acest inamic s-a infiltrat în cele mai înalte niveluri și departamente ale guvernului Statelor Unite și expune America la un pericol extrem. Haideți să privim puțin în istorie și să înțelegem metodele folosite de acest inamic în trecut și cum lucrează astăzi în secret.)
*Teroristii Secreti*, de Bill Hughes.

45 Re: ORDINUL IEZUIT !!! la data de Lun Ian 19, 2009 6:54 pm

Garrybaldi

vrajitor
Ronin a scris:Pentru cei care doresc sa aiba in 'biblioteca' lor, "Istoria Secreta iezuitilor" de Edmond Paris si "Teroristii Secreti" de Bill Hughes, ii rog sa-mi scrie la e-mail: ronin4tim@yahoo.com

Pe mine m-a impresionat mult filmul The Mission.
http://it.youtube.com/watch?v=PfG_orGM_K8&feature=related

Ne poti spune in ce context a fost facut?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum