Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mier Sept 10, 2008 8:38 pm

Tudorel666

eliberat
Der Bedeu a scris:Si nu numai prosti ci si puturosi. Romani care au IQ ca numarul lor la pantofi. In deceptia lor de situatia deplorabila la care ajung lipsiti de educatie,cultura si de multe ori si de meserie,ei cred ca-i mai comod sa dea vina situatiei lor pe altii.Daca au copii,ei sunt indoctrinati din primul moment ca ei sunt cei de rasa pura (va aduceti aminte cine a pretins asa si unde a tarat tara sa?),ca evreii si tziganii sunt capul rautatilor si toate necazurile de la ei vin.Numarul lor la populatie este infim dar fac galagie mult mai mare.O tara civilizata si cumsecade ar fi trebuit sa-i vomite din ea. Romania are multe necazuri de reparat. Ar fi bine sa nu uite animalele antisemite.

Eu traiesc in Romania si nimeni nu zice despre evrei ca sunt capul rautatilor! Privitor la tigani, nu sunt nici un fel de cap, numai o coada, dar nu numai din vina lor.

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

2 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Joi Sept 11, 2008 9:20 am

Lipsesc antisemiti si aci la forum? S`au adunat aci la forum ca in toate alte forum li se arata usa.
In vizitele mele in Romania i-mi iese uneori sa vorbesc cu oameni care nestind ca sunt evreu i-mi asterna toata teoria legionarilor...
Adevarat ca tziganii fura ,inseala si se ocupa cu multe lucruri cu care oameni cumsecade nu se ocupa dar Romanii ne-tzigani trebuie sa inteleaga ca ei fac asta din nevoie si nu ca hoby. Nimeni nu se ocupa in romania cu inbunatatirea situatiei tziganilor.Pacat deoarece un procent nu mic din poporul roman sunt etnici tzigani.

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Joi Sept 11, 2008 2:27 pm

Tudorel666

eliberat
Der Bedeu a scris:Lipsesc antisemiti si aci la forum? S`au adunat aci la forum ca in toate alte forum li se arata usa.
In vizitele mele in Romania i-mi iese uneori sa vorbesc cu oameni care nestind ca sunt evreu i-mi asterna toata teoria legionarilor...
Adevarat ca tziganii fura ,inseala si se ocupa cu multe lucruri cu care oameni cumsecade nu se ocupa dar Romanii ne-tzigani trebuie sa inteleaga ca ei fac asta din nevoie si nu ca hoby. Nimeni nu se ocupa in romania cu inbunatatirea situatiei tziganilor.Pacat deoarece un procent nu mic din poporul roman sunt etnici tzigani.

Domnule Der Bedeu, mare dreptate aveti privitor la etnia rroma din Romania.
Pe de alta parte, nu pot sa nu remarc o unda de regret in glasul domniei voastre, pentru faptul ca nu prea mai gasiti "antisemiti" cu care sa va luati la tranta. Stiu ca sunteti soldat si va place sa va luptati, dar poate ar fi cazul sa aflati ca in Romania, cel putin deocamdata, antisemitismul este doar un fel de barfa de salon in care, chiar daca spiritele se infierbanta, nimeni nu nutreste sentimente atat de puternice incat sa treaca si la fapte reprobabile.
Nu neg insa nici posibilitatea ca, netratand aceasta boala, ea sa se cronicizeze si sa duca si la conflicte reale, vizibile sau mascate.

4 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Sam Sept 13, 2008 4:09 pm

Tudorele, Evreii au un bun obicei care ii ajuta nu putin ca poporul lor sa continue sa traiasca: Ei invata din istorie. Noi avem o filosofie in care sunt cateva axiome. De exemplu una: Istoria intotdeauna se va repeta.
Si Hitler nebunu cu ideile lui neumane,sa crezut ca este un nimic si nu-i cazul sa se ocupe de el. Rezultatul este stiut si populatia lumii s`a micsorat cu cateva zeci de milioane. Dupa razboi vine pace si dupa pace....din pacate ,razboi.Pana azi , toate razboaiele s`au terminat cu pace si razboaiele au inceput din situatie de pace.
Ca sa micsoram posibilitatea ca poporul nostru sa nu sufere inca o data ce a suferit, suntem nevoiti sa fim puternici si sa nu permitem la dusmanii nostri, inclusiv antisemiti sa "ridice capul"
Dupa cate am citit din ce ai scris,i-mi pare nu ca ne esti aliat ci ca observi ca agitarea antisemitilor se face pe baza necinstita si uneori copilaroasa.
Deocamdata au fost in Romania cateva actiuni antisemite neimportante . Au fost cateva cazuri cand au fost batuti evrei si din cauza ca au fost si jefuiti este greu de zis cu siguranta ca acei care au atacat au fost huligani antisemiti.Victimele au pretins ca huliganii au facut uz de lozinci legionare. Alte cazuri au fost cu mazgalirea semne naziste pe case,pe garduri si pe morminte evreiesti. Copilaros, tampit dar periculos.
In 1933 cand Hitler a prins carma Germanii,cand hoardele lui au ars milioane de carti care au fost clasate ca "decadente",a spus un filosof:
"cine arde azi carti, maine va ardea oameni" si asa a fost. Sa invatam din istorie.

5 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 2:56 am

Vizitator Blue

muritor de rand
Der Bedeu a scris:Si nu numai prosti ci si puturosi. Romani care au IQ ca numarul lor la pantofi. In deceptia lor de situatia deplorabila la care ajung lipsiti de educatie,cultura si de multe ori si de meserie,ei cred ca-i mai comod sa dea vina situatiei lor pe altii.Daca au copii,ei sunt indoctrinati din primul moment ca ei sunt cei de rasa pura (va aduceti aminte cine a pretins asa si unde a tarat tara sa?),ca evreii si tziganii sunt capul rautatilor si toate necazurile de la ei vin.Numarul lor la populatie este infim dar fac galagie mult mai mare.O tara civilizata si cumsecade ar fi trebuit sa-i vomite din ea. Romania are multe necazuri de reparat. Ar fi bine sa nu uite animalele antisemite.

Din moment ce, s-a considerat ca a raspunde unor jigniri, care sunt aduse poporului si tarii mele, in aceasta postare si nu numai, este considerat un motiv intemeiat sa mi se atraga atentia, consider ca este un abuz.
De vreme ca aceia care trebuie sa medieze, discutiile pe acest forum, considera ca un individ care posteaza astfel de nenorociri, merita sa ramana user al acestui forum, postarile sale, nefiind nici macar sterse in maximum o jumatate de ora de la postare, consider ca nu pot sa mai postez nici un cuvant, considerand atitudinea moderatorilor de a nu inlatura textul, drept ostila si jignitoare la adresa tarii si poporului meu.
Nu este singura postare a acestui individ care are aceasta atitudine fata de poporul roman.
Chiar daca sunt membru al acstui forum de foarte putin timp, ma consider indreptatit sa va rog sa eliminati userul Der Bedeu din randul membrilor.
In cazul in care acest lucru nu se va intampla, vreau sa luati in considerare ca am sa fac anunturi pe toate blogurile si forumurile pe care voi intra despre atitudunea sovina, antiromaneasca a acestui forum si a celor care il administreaza.
Intre acestea se numara blogurile unor oameni politici, carora le voi semnala jignirea la care am fost supus si le voi cere sa actioneze pentru scoterea in afara legii a acestui forum pentru atitudine profund antiromaneasca.

6 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 4:20 am

Eu Unul

admin
Nu stiu ce s-a intamplat si ce replici ati dat sau ce masuri a luat moderatorul. Nu ma deranjeaza subiectul unei discutii, indiferent care ar fi acesta, si nici caracterul antiromanesc sau profund patriotic al replicilor, ci modul in care cineva se exprima. Putem fi contra unei mentalitati si sa ne exprimam civilizat. Putem ataca mentalitatea cuiva folosind o ironie fina sau argumenta logic, iar jignirile adresate userilor nu vreau sa fie permise de catre Moderator. Ca s-a intamplat aceasta in trecut, a fost doar greseala mea. Nu va fi favorizat nici Der Bedeu si nici Gerula sau altcineva!

7 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 4:37 am

Vizitator Blue

muritor de rand
Warm 5%
Nu ma deranjaza ca m-a penalizat, ci pentru ca nu sterge postarile ca aceea care o am in citat-o.
In cazul in care nu se poate scoate acea postare si celelalte similare va rog sa-mi stergeti inregistrarea pe acest forum. Eu nu reusesc sa o fac.
Consider ca locul meu nu poate fi acolo unde imi este jicnita tara si poporul chiar daca individul nu e tocmai in toate mintile, dupa cum se poate observa din agresivitatea de limbaj din mai multe postari ale sale.
Multumesc. Va rog sa ma anuntati ce considerati ca e bine sa faceti.

PS. Pentru cazul in care nu vom mai comunica, dati-mi voie sa va spun ca d.p.v. tehnic, forumul e unul din cele mai frumoase din cate am vazut. Multumesc.
[i]

8 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 6:44 am

Eu Unul

admin
Blue a scris:Warm 5%
Nu ma deranjaza ca m-a penalizat, ci pentru ca nu sterge postarile ca aceea care o am in citat-o.
Regret ca ati fost penalizat. Eu am dat dispozitie sa fie sterse doar replicile sau sa fie "ajustate" la toata lumea.
In cazul in care nu se poate scoate acea postare si celelalte similare va rog sa-mi stergeti inregistrarea pe acest forum. Eu nu reusesc sa o fac.
Ceea ce solicitati este imposibil de realizat.
Consider ca locul meu nu poate fi acolo unde imi este jignita tara si poporul chiar daca individul nu e tocmai in toate mintile, dupa cum se poate observa din agresivitatea de limbaj din mai multe postari ale sale.
Mai multi evrei sau islamisti au considerat ca locul lor nu este acolo unde le este jignita tara sau religia si de aceea au parasit forumul. Mai multi practicanti yoga ori alte practici spirituale au considerat ca locul lor nu este acolo unde sunt masoni. La fel, mai multi catholici ori ortodocsi au decis sa nu intre pe un forum unde ii "musca" cei care nu cred in Hristos. Il apreciez pe Der Bedeu ca a ramas sa tina piept majoritatii si sa isi apere "interesele". Cred ca este un om puternic.
Fuga nu este o metoda si cine renunta la combativitate inseamna ca el considera ca nu are putere de izbanda..

Nu inteleg, totusi, cum a dat patriotismu' peste unii, fie ei romani sau evrei!... Rolling Eyes Aici este un loc unde fiecare isi apara interesele asa cum stie mai bine si nu este un forum PRORomania si nici Pro..Altceva...
Consider ca este bine sa ramaneti pe forum, deoarece sunteti printre putinii useri care au ceva de spus la Politica. Va rog mult, insa, sa fiti mai putin ..ardelean! Very Happy

9 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 9:05 am

Tudorel666

eliberat
Blue a scris:Warm 5%
Consider ca locul meu nu poate fi acolo unde imi este jicnita tara si poporul chiar daca individul nu e tocmai in toate mintile, dupa cum se poate observa din agresivitatea de limbaj din mai multe postari ale sale.

PS. Pentru cazul in care nu vom mai comunica, dati-mi voie sa va spun ca d.p.v. tehnic, forumul e unul din cele mai frumoase din cate am vazut. Multumesc.
[i]

Domnul meu, a scoate tap ispasitor pe altcineva in locul adevaratului vinovat, si mie imi pare o actiune prosteasca. Deci, in privinta aceasta ii dau dreptate domnului Der Bedeu ca cei care considera ca evreii sau tiganii sunt de vina pentru situatia actuala a Romaniei sau cea din trecut, nu gandesc prea mult cand afirma asa ceva.
Sunt de acord insa cu domnia voastra, ca exprimarea nu este cea mai buna si poate da nastere la echivocuri, creind impresia ca Domnul Der Bedeu a vrut sa-i numeasca pe toti romanii prosti, ceea ce este gresit.
Pe de alta parte, nici eu nu sunt de acord cu o astfel de exprimare, la adresa oricui, deci va dau dreptate, caci si pe mine m-a deranjat si promit sa gasesc imediat o alta exprimare, cu care sa o inlocuiesc, si care sa nu mai dea nastere la confuzii.
Imi cer, deasemeni, scuze, ca nu am facut-o de la inceput.
Privitor la warn, imi pare rau, dar il meritati cu prisosinta.

10 Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 9:11 am

Tudorel666

eliberat
Nu sunt evreii sau tiganii vinovati pentru problemele romanilor!

11 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 9:12 am

GERULA

vrajitor
Admin a scris: Nu va fi favorizat nici Der Bedeu si nici Gerula sau altcineva!

Gerula nu cere favoruri , vreau doar sa imi fie sterse TOATE SUBIECTELE postate pe acest forum.Este a treia si ultima solicitare.

12 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 9:25 am

Tudorel666

eliberat
Am schimbat titlul subiectului cu unul mai potrivit, am sters postarea initiala a lui Der Bedeu si, daca mai sunt probleme, contactati-ma pe PM si le voi analiza cu toata atentia.
Multumesc userilor care dau dovada de feed-back!
O zi buna tuturor!

13 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 9:31 am

To Blue
Matale citesti ganduri la mine ?
Scrii :
" In cazul in care acest lucru nu se va intampla, vreau sa luati in considerare ca am sa fac anunturi pe toate blogurile si forumurile pe care voi intra despre atitudunea sovina, antiromaneasca a acestui forum si a celor care il administreaza.
Intre acestea se numara blogurile unor oameni politici, carora le voi semnala jignirea la care am fost supus si le voi cere sa actioneze pentru scoterea in afara legii a acestui forum pentru atitudine profund antiromaneasca. "

Pai asta ma gandeam si eu sa fac .
Intentionam sa dau comanda sa imi faca un film pe Youtube despre manipularea anti-romaneasca de pe forumuri .

Ultima editare efectuata de catre Tudorel666 in Mar Sept 16, 2008 9:38 am, editata de 1 ori (Motiv : Am inteles problema, s-a rezolvat. In rest, fiecare este raspunzator pentru ceea ce posteaza!)

14 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 16, 2008 9:39 am

Constitutia Romaniei
ARTICOLUL 30
Libertatea de exprimare

(7) Sunt interzise de lege defăimarea țării și a națiunii, îndemnul la război de agresiune, la ură națională, rasială, de clasă sau religioasă, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violență publică, precum și manifestările obscene, contrare bunelor moravuri.

Mai sus scriai ca raspundeerea apartine autorului mesajului, uite ce scrie la lege :

Art. 30. (Cool Răspunderea civilă pentru informația sau pentru creația adusă la cunoștință publică revine editorului sau realizatorului, autorului, organizatorului manifestării artistice, proprietarului mijlocului de multiplicare, al postului de radio sau de televiziune, în condițiile legii. Delictele de presă se stabilesc prin lege.

Multumesc ca ai dat dovada de intelecpiune si ai sters postarile defaimatorului Der Bedeu .
O zi buna.

15 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Dum Sept 28, 2008 7:39 pm

Freud

muritor de rand
Tudorel666 a scris:
... in privinta aceasta ii dau dreptate domnului Der Bedeu ca cei care considera ca evreii sau tiganii sunt de vina pentru situatia actuala a Romaniei sau cea din trecut, nu gandesc prea mult cand afirma asa ceva.
Eu cred ca "aceia" gandesc foarte mult si profund cand posteaza tendentios asemenea afirmatii. De ce ? La asemenea afirmatii postate te intrebi "Cui folosesc ?". Bine-nteles ca nu rom^nilor, pentru ca nu sunt chiar atat de dobitoci cum ii cred unii si sa-si bata cuie singuri in talpa. Cei ce posteaza astfel de nu sunt rom^ni. Mai precis sunt rom^ni sub acoperire. Adica pot fi unguri care pentru a lua Ardealul ar face orice sa-i improaste cu noroi pe rom^ni. Pot fi oamenii lui Voronin care vor sa aiba "materie prima" de prelucrat pentru masina lor de propaganda antiromaneasca. Poate fi KGB-ul din Ucraina care are multe diferende cu noi : Transnistria, Insula Serpilor, Canalul B^stroe, etc. Observand si ura viscerala a unor personalitati sau ONG-uri rome contra rom^nilor care de secole, zic ei, serbii si iobagii rom^ni i-au tinut sclavi pe tzigani, nu m-ar mira ca unii dintre cei ce-i bestelesc pe forum pe tzigani in numele rom^nilor sa fie chiar romi, si apoi sa se duca cu jalba in batz la UE si ONU ca "uite cum ii huiduie rom^nii" si sa mai obtina fonduri suplimentare de la aceste organisme. Parte de fonduri cu care poate finanteaza alte si alte actiuni de maculare a rom^nilor. Aceste sunt simple presupuneri pentru ca nu am cum sa-i cunosc pe cei ce posteaza. Pentru edificare, cei ce-i injura pe tzigani, pentru a ne lamuri ca este rom^n, sa-si dea numele, adresa si locul de munca pe acest topic pentru a ne convinge ca este rom^n rasist, sovin, extremist si antisemit. Dar nici atunci nu l-as crede ca este rom^n. Poate rom^n sub acoperire. La fel imi ridica semne de intrebare si zugravirea in zone publice a zvasticii gestapoviste. Care rom^n cu scaun la cap ar face asa ceva cand stie ca l-ar manca puscaria ? Deci tot niste nerom^ni ar putea face asa ceva cum ar fi ungurii, ucrainenii/rusii, basarabenii lui Voronin, etc. Asa ca unii s-o mai lase mai moale cu rasismul, sovinismul si antisemitismul la rom^ni. Dar cum n-avem cum sa punem plasture pe buzele asa-zisilor rom^ni rasisti, sovini, xenofobi si antisemiti, trebuie sa inghitim umilinta pe care o inghitim de veacuri si sa mergem mai departe prin istorie cocosati de ciomegile denigratorilor nostri carora nu avem cum sa ne opunem. Sunt prea multi si prea tari.

16 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Dum Sept 28, 2008 8:09 pm

Freud

muritor de rand
Cocorul a scris:
Multumesc ca ai dat dovada de intelecpiune si ai sters postarile defaimatorului Der Bedeu .
O zi buna.
Eu spun ca nu trebuia sters mesajul lui Der Bedeu. Cine era deranjat de ceea ce spunea trebuia sa-l combata cu argumente. De exemplu l-am combatut putin mai sus pentru parerea lui eronata cu privire la antisemitismul la rom^ni. In ceea ce priveste prostia la rom^ni, se prea poate sa aiba dreptate. Cand ma gandesc cum s-au lasat rom^nii pacaliti de lovitura de stat contra-revolutionara a lui Ion Iliescu si compania, crezand ca-i revolutia poporului, ar trebui sa nici nu mai comentez. Dar cand continui in prostie si tot ii dai girul votului si pentru Ion Iliescu si pentru comunistii din PSD, atunci este chiar un dezastru. Ce sa mai spun cat sunt de "naivi" rom^nii si sunt pacaliti din toate pozitiile ba cu CARITAS, ba cu FNI, ba cu BANCOREX, etc. Rom^nii mai sunt pacaliti cu alba-negra, cu ghicitul in palma, cu descantece de scos argintul viu, sunt pacaliti de escroci care-i lasa fara casa, fara pamant, fara aur, fara bani, ajung prea usor pe mana traficantilor de carne vie, etc. Nu trebuie sa ne supere ca cineva ne spune adevarul, sa ne supere chiar acel adevar si sa-l corectam. Din nefericire Der Bedeu are in multe privinte dreptate, rom^nii in loc sa creasca in educatie, in cultura, in moralitate, in profesionalism, observ in viata de toate zilele ca suntem pe o panta accentuat descendenta. Si clasa politica postdecembrista si guvernantii n-au facut nimic pozitiv in acest sens. Ma tot intreb cine ar putea lumina acest popor rom^n ? Ma gandeam la un moment dat ca masoneria sa faca acest lucru dar am renuntat sa cred pentru ca ei se lumineaza pe ei nu lumineaza poporul.

17 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Dum Sept 28, 2008 8:36 pm

Freud

muritor de rand
Der Bedeu a scris:In vizitele mele in Romania imi iese uneori sa vorbesc cu oameni care nestind ca sunt evreu imi astern toata teoria legionarilor...
Draga Dle Der Bedeu,
Nu am cunoscut si nici nu doresc sa cunosc legionari sau cunoscatori de legionari. As dori sa te intreb, daca dintre cei ce-ti vorbeau despre legionari ti-a spus careva de ce capul legionarilor, Horia Sima, a murit bine-merci de moarte buna in Spania si nu a fost rapit ca Eichman (tocmai din America de Sud) si dus in Israel pentru judecare si ardere pe scaunul electric. Si am citit ca foarte multi legionari au fugit in Germania, Canada, America de Sud si totusi Centrul Simon Wiesenthal nu i-a urmarit ca pe criminalii nazisti de evrei pana in panzele albe. Pentru ca se zice ca si legionarii ar fi criminali de evrei. Daca au fost criminali de evrei de ce nu au fost urmariti, prinsi, arestati, condamnati si executati pentru crime ? Legionarii nu se ascundeau precum nazistii, unii legionari chiar scriau carti bine-merci si nimeni nu le-a zis nimic. Daca Centrul Simon Wiesental nu i-a urmarit pentru crime contra evreilor, de ce dl Ion Iliescu i-a inclus la holocaust ? Imi scapa mie vreun amanunt, gresesc pe undeva ?

18 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Dum Sept 28, 2008 9:45 pm

Fay

vrajitor
Freud a scris:
Der Bedeu a scris:In vizitele mele in Romania imi iese uneori sa vorbesc cu oameni care nestind ca sunt evreu imi astern toata teoria legionarilor...
Draga Dle Der Bedeu,
Nu am cunoscut si nici nu doresc sa cunosc legionari sau cunoscatori de legionari. As dori sa te intreb, daca dintre cei ce-ti vorbeau despre legionari ti-a spus careva de ce capul legionarilor, Horia Sima, a murit bine-merci de moarte buna in Spania si nu a fost rapit ca Eichman (tocmai din America de Sud) si dus in Israel pentru judecare si ardere pe scaunul electric. Si am citit ca foarte multi legionari au fugit in Germania, Canada, America de Sud si totusi Centrul Simon Wiesenthal nu i-a urmarit ca pe criminalii nazisti de evrei pana in panzele albe. Pentru ca se zice ca si legionarii ar fi criminali de evrei. Daca au fost criminali de evrei de ce nu au fost urmariti, prinsi, arestati, condamnati si executati pentru crime ? Legionarii nu se ascundeau precum nazistii, unii legionari chiar scriau carti bine-merci si nimeni nu le-a zis nimic. Daca Centrul Simon Wiesental nu i-a urmarit pentru crime contra evreilor, de ce dl Ion Iliescu i-a inclus la holocaust ? Imi scapa mie vreun amanunt, gresesc pe undeva ?

Oare este vorba de faptul ca cei urmariti si recuperati de Centrul Simon Wiesenthal erau JUDECATI si condamnati de un tribunal international la Nürnberg ? Oare urmarirea legionarilor fugiti, pe care nu avea ce tribunal recunoscut sa-i judece, nu ar fi semanat cu crimele care le faceau chiar ei ? Credeti ca Iorga a avut parte de judecata ? Nu domnul Iliescu este cel ce i-a inclus i randul criminalilor , ei au facut ca ISTORIA sa-i includa acolo...
Parerea mea...

19 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Lun Sept 29, 2008 5:02 am

Freud

muritor de rand
Fay a scris:
Oare este vorba de faptul ca cei urmariti si recuperati de Centrul Simon Wiesenthal erau JUDECATI si condamnati de un tribunal international la Nürnberg ? Oare urmarirea legionarilor fugiti, pe care nu avea ce tribunal recunoscut sa-i judece, nu ar fi semanat cu crimele care le faceau chiar ei ? Credeti ca Iorga a avut parte de judecata ? Nu domnul Iliescu este cel ce i-a inclus i randul criminalilor , ei au facut ca ISTORIA sa-i includa acolo...
Parerea mea...
Eichman a fost arestat in Argentina, judecat, condamnat si executat in Israel. De ce Horia Sima si legionarii lui n-au fost arestati si in Spania, Canada sau pe unde or mai fi fost, si judecati si condamnati in Israel asa cum s-a procedat cu Eichman desi acesta era geman si nu a fost necesar sa-l judece un tribunal german ?
Eu nu m-am referit la tribunalul international la Nürnberg pentru ca dupa cate am citit Centrul Simon Wiesenthal prinde criminalii nazisti, ustasi si care or mai fi pana in zilele noastre. De ce n-a procedat asa si cu "criminalii legionari" ?
In ceea ce priveste istoria, aceasta este plina de dezinformari. Vezi armele de distrugere in masa ale lui Sadam, vezi loviturile de stat de la 23 August 1944 si 22 Decembrie 1989, vezi pe Vasile Roaita, pe Eftimie Croitoru, etc. Istora este a invingatorilor nu a adevarului.

20 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Lun Sept 29, 2008 9:08 pm

Fay

vrajitor
Freud a scris:
Fay a scris:
Parerea mea...
Eichman a fost arestat in Argentina, judecat, condamnat si executat in Israel. De ce Horia Sima si legionarii lui n-au fost arestati si in Spania, Canada sau pe unde or mai fi fost, si judecati si condamnati in Israel asa cum s-a procedat cu Eichman desi acesta era geman si nu a fost necesar sa-l judece un tribunal german ?
Eu nu m-am referit la tribunalul international la Nürnberg pentru ca dupa cate am citit Centrul Simon Wiesenthal prinde criminalii nazisti, ustasi si care or mai fi pana in zilele noastre. De ce n-a procedat asa si cu "criminalii legionari" ?
In ceea ce priveste istoria, aceasta este plina de dezinformari. Vezi armele de distrugere in masa ale lui Sadam, vezi loviturile de stat de la 23 August 1944 si 22 Decembrie 1989, vezi pe Vasile Roaita, pe Eftimie Croitoru, etc. Istora este a invingatorilor nu a adevarului.

In procesul de la Nurnberg au fost judecati criminali de razboi care erau sau nu prezenti. Centrul S. Wiesenthal de ei se ocupa.
Daca doresti ca, citind informatii de tot felul pe internet sa demonstrezi ca legionarii nu au fost doar niste criminali, ...esti liber sa o faci si desigur, vei gasi suficienti doritori sa te creada. Eu nu te voi crede . Este adevarat ca internetul, manualele de istorie alternativa sau nu, dau foarte multe informatii eronate, dar ISTORIA ramane una si este doar cea reala. Ea nu se afla doar din carti, trebuie sa ai ochi si urechi.

21 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 30, 2008 12:06 pm

Garrybaldi

vrajitor
Evreii si ( mai ales ) tiganii nu sant tapi ispasitori pentru murdarirea imagini Romaniei in strainatate azi. Situatia este exploatata de organizatii criminale cu scop politic.
OK?

22 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mar Sept 30, 2008 12:18 pm

Tudorel666

eliberat
Garrybaldi a scris:Evreii si ( mai ales ) tiganii nu sant tapi ispasitori pentru murdarirea imagini Romaniei in strainatate azi. Situatia este exploatata de organizatii criminale cu scop politic.
OK?

Totusi, tactica tapului ispasitor este veche, veche, veche! Si inca se mai aplica.

23 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mier Oct 01, 2008 1:43 pm

Bulache

demon
se aplica din interese politice.Nu trebuie decat denaturat adevarul ca in cazul Mailat si bomba explodeaza,daca nu il provoaca ei.
dracusor

24 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mier Oct 01, 2008 7:30 pm

Freud

muritor de rand
Der Bedeu a scris:
In vizitele mele in Romania imi iese uneori sa vorbesc cu oameni care nestind ca sunt evreu i-mi asterna toata teoria legionarilor...
Stimate si draga Dle Der Bedeu,
1- Eu traiesc de 66 ani in Rom^nia si nimeni nu m-a abordat sa-mi spuna de legionari. Pentru ca nu ati trait in Rom^nia comunista, va anunt respectuos ca cine amintea de legionari facea ani grei de puscarie, pierdea serviciul, ramanea familia pe drumuri. Frica ne-a intrat in oase de atunci si rom^nii o pastreaza si acum in suflet, desi noi, gloata, nici n-aveam nicio treaba cu legionarii. Si dintr-o data, dupa lovitura de stat din 1989 si instaurarea regimului Ion Iliescu, care peste ani va deveni un regim de trista amintire, asa-zisii legionari si aparatorii lor au iesit la lumina... Nu zic ca ar fi vreo legatura intre contra-revolutia din 1989 si aparitia intempestiva a "legionarilor". Noi, gloata, cu IQ poate mai putin decat numarul de la pantofi, nici gand sa filozofam cu aceasta tema. Noi suntem inglodati in credite, in saracie, in boli, in umilinta, n-avem noi rom^nii probleme existentiale de acest fel. Daca se mai baga unul ca prostul in vorba ca mine, asta-i o exceptie. Rom^nii n-au treaba cu legionarii, nu se cred "arieni" si nici "popor ales de Dzeu". Cine se exprima asa nu-i rom^n ci un agent infiltrat(poate CIA, poate KGB, poate Horty) printre rom^ni ca sa-i ridice pe evrei contra rom^nilor. Si se pare ca reusesc sa-i faca pe evrei sa-i urasca pe rom^ni. Eu le recomand celor ce traiesc in alte tari sa nu mai citeasca "Tricolorul" si "Romania Mare", sa nu mai comute la canalele OTV si DDTV si vor avea o alta perspectiva asupra rom^nilor. Este adevarat ca ne indoctrinau comunistii, de mici copii, ca legionarii ii macelareau pe evrei in abatoare si apoi ii faceau sapun si abajururi.
2- De unde stiti Dvs ca rom^nii sunt de mici copii indoctrinati contra evreilor ? Sunteti rom^n si asa v-au indoctrinat parintii Dvs ? Eu sunt rom^n si parintii nu m-au indoctrinat nici contra evreilor si nici contra tziganilor. Cum sunteti asa sigur de indoctrinarea copiilor rom^ni cand eu sunt rom^n si nu am auzit si vazut asa ceva. Si am trait numai in Rom^nia. Noi copiii nu aveam oprelisti sa ne jucam cu alti copii. Apropos, nu de mult, cam acum un an, erau afisate niste benere provocatoare si rasiste pe strazi, TV sau metrou in care romii afirmau ca toti copii rom^nilor sunt de mici crescuti in contra romilor si ne recomanda sa intoarcem fata spre ei si sa vedem adevarul. Tiganii acuza asa in corpore pe toti rom^nii asa cum numai niste regimuri condamnate la Nurnberg o faceau cand ziceau ca toti evreii sunt.., toti evreii fac.., etc. Acum sunt unii care pun aceeasi placa nazista de acuza globala, dar acum cu "toti rom^nii fac, toti rom^nii sunt..., etc.
3- Pentru ca pe mine nu m-a abordat nimeni de 60 ani sa-mi laude legionarismul(l-as fi pus imediat la punct in dialog) si v-a abordat pe Dvs, nu v-ati gandit ca aceia s-ar fi putut sa fie falsi rom^ni adica niste agenti sub acoperire(poate de la SRI, MOSAD, CIA, KGB) ca sa testeze optiunile Dvs politice ? Ia mai ganditi-va !
Der Bedeu a scris:Adevarat ca tziganii fura ,inseala si se ocupa cu multe lucruri cu care oameni cumsecade nu se ocupa dar Romanii ne-tzigani trebuie sa inteleaga ca ei fac asta din nevoie si nu ca hoby. Nimeni nu se ocupa in romania cu inbunatatirea situatiei tziganilor.Pacat deoarece un procent nu mic din poporul roman sunt etnici tzigani.
Cand iti da tiganul una in cap si te umple de sange, te injura, te scuipa, te jefuieste, cum sa ai intelegere ? Daca pe Dvs v-ar jefui un tzigan(adica iti da una in cap, iti ia ceasul, mobilul, portofelul si lantisorul si verigheta de aur, daca ai norocul si scapi cu viata), Dvs l-ati intelege ?
Daca ati fi locuit in Rom^nia ati fi stiut ca :
- In toate judetele sunt comisii judetene cu personal angajat rom care se ocupa special numai de problemele romilor;
- Toate primariile din Rom^nia are angajati consilieri romi care se ocupa exclusiv de problemele romilor;
- In licee se rezerva locuri special pentru romi, fara examen, numai sa se duca la liceu si sa invete.
- In facultati sunt rezervate locuri pentru romi fara examene de admitere;
- S-au infiintat nenumarate scoli cu predarea limbii romanes;
- S-au infiintat nenumarate ONG-uri pentru romi, finantate de la bugetul tarii;
- S-au rezervat locuri speciale in parlament pentru romi;
- Politia nu poate sa-i aresteze pe infractorii romi daca nu cer acordul comisiilor rome de specialitate;
- Se fac nenumarate oferte de munca centralizate pe judete, special pentru romi, dar cele mai multe esueaza in demersurile lor pentru ca romii nu prea sunt obisnuiti cu munca, mai ales pe santiere constructii, drumuri, poduri, mine, etc unde se duc numai rom^nii; Dupa cum spunea si Dl deputat Madalin Voicu, romii au simturi artistice, le place numai job-ri unde sa-si exprime talentele artistice precum muzica, TV, presa scrisa, sau in activitati comerciale. La coarnele plugului si la saiba este loc numai pentru rom^ni de secole, pentru rom^nii au IQ-ul mult diminuat.
- Adevarul este ca nici clasa muncitoare in timpul dictaturii proletariatului nu era asa discriminata pozitiv cum este discriminata pozitiv clasa romilor dupa lovitura de stat din 1989.
- Cei care le plang de mila tziganilor(fara a le plange de mila si rom^nilor care unii sunt mai amarati ca tziganii), de ce nu se adreseaza UE sau ONU sa trimita investitori in Romania sa deschida santiere de uzine, fabrici, drumuri, poduri, in scopul de a crea locuri de munca pentru romi, case simple pentru locuit ca sa nu mai stea sub cartoane(nu blocuri de locuinte pentru ca Ceausescu le-a dat si si-au batut joc de ele) si sa-i trimita pe toti la scoala, sa invete sa se poarte civilizat in societate.

25 Re: Evreii si tiganii, falsi tapi ispasitori la data de Mier Oct 01, 2008 9:22 pm

Tudorel666

eliberat
Bulache a scris:se aplica din interese politice.Nu trebuie decat denaturat adevarul ca in cazul Mailat si bomba explodeaza,daca nu il provoaca ei.
dracusor

Cam toata lumea aplica aceasta tactica, nu numai politicienii.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum