Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 13 din 15]

301 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 8:41 pm

Vizitato

Vizitator
Simah a scris:
Anton_LaVey a scris:
Simah a scris:Hristioane vezi ca ma fac eu crestin

Da' tu ce esti? Smile

am fost budist candva,dar acum m-am plictisit de asta si oscilez intre iudaism si crestinism!

Pai alege ce ti se potriveste mai bine!
Ia vezi.... poate vii la mine la Satanism.... Smile

302 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 8:52 pm

Simah

djin
satanismul nu este o religie ci o miscare contestara care useaza de teribilism!

Vezi profilul utilizatorului

303 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 8:54 pm

Vizitato

Vizitator
Simah a scris:satanismul nu este o religie ci o miscare contestara care useaza de teribilism!

Treaba ta! Io doar te-am invitat.... kisses1

304 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 8:57 pm

Simah

djin
Mersii.Eu trebuie sa cred ceea ce fac!

305 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 9:03 pm

Tudorel666

eliberat
Simah a scris:Mersii.Eu trebuie sa cred ceea ce fac!

Crestin esti deja.

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

306 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 9:21 pm

Vizitato

Vizitator
Tudorel666 a scris:

Crestin esti deja.

De unde esti asa sigur? Poate o fi omu' alta religie...

307 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 9:27 pm

Tudorel666

eliberat
Anton_LaVey a scris:
Tudorel666 a scris:

Crestin esti deja.

De unde esti asa sigur? Poate o fi omu' alta religie...

Ca sa fii musulman, este destul sa spui ca Allah este Dumnezeu si Mahomed este profetul sau. Ca sa fii crestin insa este si mai simplu: e destul sa fi auzit cuvantul lui Isus, indiferent daca crezi sau nu crezi in el, esti sau nu esti de acord cu acest cuvant. Asa scrie in Biblie.

Vezi profilul utilizatorului http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

308 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Joi Oct 30, 2008 9:58 pm

Anticristul

eliberat
Nici nu trebuie sa auzinimic.E destul sa te stropeasca popa cu putina apa pe frunte,iar daca esti mic sa te scalde nitel.si sa vezi cum te crestineaza.
Apropo.Am vazut la televizir la Pro-TV o scena teribila.O vedeta oarecare-nu tun minte-si a botezat umasul.Si cind la scos popa din apaa zis :Uite mi ati dat un copil pagin si eu va restitui un copil crestin.
Mare mi a fost uimirea ca parinti nu s-au sesizat,puteau lua parale grele de la popa.Cum adica doi parinti crestini nasc un copil pagin?Pginismul era o religie cu reguli bine stabilite, nu era o harababura.Pentru a fi pagin trebuia sa inveti si sa practici o anumita doctrina.Poate a ti vazut si voi scena si va aduceti aminte al cui a fost copilul.
Mare ti-e gradina doamne.

309 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Vin Oct 31, 2008 5:27 am

Eu Unul

admin
Simah a scris:
am fost budist candva,dar acum m-am plictisit de asta si oscilez intre iudaism si crestinism!
Am fost si eu budist candva, apoi am vrut sa fiu crestin si am cautat mult biserica si fratii, dar am fost indrumat spre Iudaism. Cred ca avem multe in comun de discutat la Religie. O sa te solicit cand o sa iti vina randul ca Admin sa reorganizam sectiunea Religie, in totalitate. Wink

310 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Vin Oct 31, 2008 6:20 am

Anticristul

eliberat
Poate aveti nevoie de rabin pina la urma.

311 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Vin Oct 31, 2008 6:54 am

Bulache

demon
Sau de un drept necredincios? Laughing ulala

312 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Vin Oct 31, 2008 8:20 am

Eu Unul

admin
Anticristul a scris:Poate aveti nevoie de rabin pina la urma.
Da. Spune-ne adresa catorva comunitati evreiesti din Bucuresti, de aceeasi orientare cu a ta.

313 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Vin Oct 31, 2008 9:41 am

daca iubesc pe toti in timpul zilei , noaptea am multa dragoste de rugaciune , si imi vine sa ma rog cu orele , pana termin toata cartea de rugaciune ... si simt harul ca imi ia mitea si o duce la cele ceresti fara greutate ... nici nu mai simt nevoia sa ma mai duc la biserica ca sa simt ajutor in rugaciune , caci ajutorul vine direct de la Iisus ...

314 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Vin Oct 31, 2008 7:36 pm

Simah

djin
Admin a scris:
Anticristul a scris:Poate aveti nevoie de rabin pina la urma.
Da. Spune-ne adresa catorva comunitati evreiesti din Bucuresti, de aceeasi orientare cu a ta.

Comunitatea Evreilor din BUCURESTI Adresa: Str. Sf. Vineri, 9 -11, sector III

315 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 6:54 am

uneori daca Il blestemi pe Iisus Hristos ( nu cu patima ) devii mai aproape de El ... asta pentru ca si El se autoblestema din dragoste fata de oameni ...
cea mai buna metoda de a te ruga pentru oamenii lumesti este sa te lasi batjocorit si umilit de ei ...
nici smerenia , nici dragostea fata de oameni , nici cea fata de vrajmasi , nici cea fata de Dumnezeu , nici bucuria , nu sunt scopuri in sine ci numai mijloace ... scopul este sa faci toate acestea din iubire fata de Dumnezeu ... caci noi si daca nu Il iubim pe Dumnezeu facem aceasta tot din dragoste fata de El si ca sa fim mai apoape de El ...

316 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 7:09 am

Bulache

demon
Noa atunci rabda tu blastamatiile oamenilor,io le dau peste bot. Evil or Very Mad bomb

317 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 7:18 am

Herietta

muritor de rand
Bulache a scris:Noa atunci rabda tu blastamatiile oamenilor,io le dau peste bot. Evil or Very Mad bomb
Esti simpatic foc! mwah

318 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 3:24 pm

Vizitato

Vizitator
Emanuel a scris:uneori daca Il blestemi pe Iisus Hristos ( nu cu patima ) devii mai aproape de El ... asta pentru ca si El se autoblestema din dragoste fata de oameni ...
cea mai buna metoda de a te ruga pentru oamenii lumesti este sa te lasi batjocorit si umilit de ei ....

Adica isus ala al tau e masochist? rolf
Sa ma las blestemat si batjocorit de altii???? Da' ce?? Io sunt fraieru de isus???? Io sunt LaVey, nu ma cheama isus.... Evil or Very Mad

Oare i-ar place lui isus un astfel de tratament:
EVIL bomb pacatos

PS: dracusor Io si cu asta i-am aplica tratamentele de mai sus....

319 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 4:37 pm

Simah

djin
Emanuel a scris:uneori daca Il blestemi pe Iisus Hristos ( nu cu patima ) devii mai aproape de El ... asta pentru ca si El se autoblestema din dragoste fata de oameni ...
cea mai buna metoda de a te ruga pentru oamenii lumesti este sa te lasi batjocorit si umilit de ei ...
nici smerenia , nici dragostea fata de oameni , nici cea fata de vrajmasi , nici cea fata de Dumnezeu , nici bucuria , nu sunt scopuri in sine ci numai mijloace ... scopul este sa faci toate acestea din iubire fata de Dumnezeu ... caci noi si daca nu Il iubim pe Dumnezeu facem aceasta tot din dragoste fata de El si ca sa fim mai apoape de El ...

Draga domnule in prima parte dovedesti ca esti un eretic sadea.Iti spun eu care abia tudiez crestinismul in mod obiectiv!Prin prima parte apartii curentului d-lui LaVey,care fiind foarte inteligent si-a gasi un grup de fraieri care habar n-au pe ce lume sunt si care il mai servesc cu cate ceva.Evident D-llaVey merita felicitari,pt ca daca exista oi de muls ele trebuie muu : police OZN

320 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 4:49 pm

pai tocmai datorita faptului ca deabia te-ai apucat de studiat crestinismul zici ca eu sunt eretic sadea ... insa daca l-ai studia mai bine , si mai ai multisor pana atuncea , ai intelege ce am vrut eu sa zic ...
cat despre la vey , da este mult mai inteligent decat mine ; eu sunt prostul forumului si al lumii , si batjocura tuturor ... hi hi hi ...

321 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 4:50 pm

crestinismul nu se invata cu mintea ci cu inima ...

322 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 4:55 pm

Bulache

demon
Emanuel a scris:pai tocmai datorita faptului ca deabia te-ai apucat de studiat crestinismul zici ca eu sunt eretic sadea ... insa daca l-ai studia mai bine , si mai ai multisor pana atuncea , ai intelege ce am vrut eu sa zic ...
cat despre la vey , da este mult mai inteligent decat mine ; eu sunt prostul forumului si al lumii , si batjocura tuturor ... hi hi hi ...

Si acum vrei sa-ti ridicam statuie? Laughing vampire

323 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 5:02 pm

do what you whish to do ...

324 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 5:07 pm

Bulache

demon
Daca ai ceva de zis ,zi-o in romana ca nu fac nod la limba cu ce scrii. Laughing

325 Re: DESPRE LUPTA DUHOVNICEASCA SI RUGACIUNEA LUI IISUS la data de Sam Noi 01, 2008 5:26 pm

fa ce doresti ...

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 13 din 15]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum