Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

De ce satanism?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 De ce satanism? la data de Mar Noi 04, 2008 10:49 am

Garrybaldi

vrajitor
Incercand sa nu vorbim din punct de vedere religios, oameni au convenit ca in lume exista bine si rau, afirmatie absolut subiectiva pentru ca de cele mai multe ori bine pentru unii inseamna rau pentru altii.
Cu alte cuvinte Binele absolut nu exista cum nu exisat nici Raul absolut.
Atunci binele si raul sant necesare ?
Se pare ca da. Raul scoate in evidenta Binele sau cum afirma o anecdota, Satana este cel mai bun prieten al biserici crestine, pentru ca o tine, in bussines de secole. Oare de aceea spune ca cineva pe aici ca ii iubeste? Laughing

Satanismul. afirma La Vey pune omul in centrul universului, dumnezeu pentru el insusi sau pentru altii, in scopul progresului personal si colectiv.Corect?

Dar adauga: depinde ce tip de satanist esti. Rolling Eyes Daca esti bland echilibrat, si cauti sa-ti satisfaci poftele sexuale numai atunci cand primesti " verde " de la partener, sau daca te deranjeaza vreunul in mod insistent si tu il distrugi cu un fulger albastru, esti ok, daca esti de ailalti Wink nu, daca am inteles eu bine.

Primul meu inpact cu satanisti romani ( cred ca satanisti erau) s-a produs mai anul trecut, intr-un garaj subteran in constructie, proaspat zugravit in alb. Prima data au desenat cu spray pe toti peretii, simboluri falice, zvastici, pentagrame, 666, indemnuri la sexul extrem, murdarind asa incat n-a mai ramas decat foarte putine locuri nemazgalite. Apoi, pana la interventia politiei ( asta s-a petrecut in Italia) se adunau pentru a fuma iarba, a se droga, sa faca homo-sex, a imparti lucrurile furate, si in interval de aproximativ o luna au spart mai toate magazinele din zona plus un jaf armat la oficiul postal, in plina zi.Dupa uciderea Giovannei Regianii s-au volatilizat in neant ( sau au intrat in pamant?)

Va urma.

PS.
Am o batrana care locuieste deasupra mea la etaj si toata noaptea muta scaune, mese, tropaie, scapa obiecte pe jos.Incepe cam pe la 12pm si termina pe la 5 am,cam cand trebuie sa ma scol.
Pana acuma i-a bagat zilnic in posta, ca apropo, oferte ale unor firme specializate in translocari si de reparat mobila si home design, dar nimic.

Ce ziceti sa trec temporar la satanisti si sa-mi pregatesc tunul laser? EVIL
fryingpan Smile

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: De ce satanism? la data de Sam Dec 20, 2008 7:51 am

Garrybaldi

vrajitor
Milostenia sau caritatea au fost intodeauna caracteristicile crestinismului, fata de cei saraci atunci cand acestia ar fi facut apel la aceasta de-a lungul secolelor.
O farfurie cu mancare si un asternut, alteori bani sau imbracaminte, conform indemnului facut de Isus.

Si in zilele noastre poate fara sa o vedem, (de aceea se numesc Invizibilii ) multi semeni ai nostri apeleaza la cantina saracilor, si printre ei multi romani plecati in Occident.Multi au gasit un sprijin, un punct de plecare un sfat acolo, in manastiri, biserici, indiferent de ce confesiune erau.
Dupa care au uitat, sau mai rau la caritate au raspuns cu violenta.
Este posibil asa ceva?
Bineinteles, la satana e posibil si asta.

http://www.localport.it/eventi/notizie/notizie_espansa.asp?N=39772

Cei patru, toti din Galati, in luna August al acestui an fiind primiti in manastirea de la Belmonte-Italia la un moment dat au luat la bataie patru calugari de i-au lasat lati, unul dintre acestia mai in varsta fiind inca internat in spital.

3 Re: De ce satanism? la data de Mier Ian 28, 2009 6:01 am

Garrybaldi

vrajitor
Cineva spunea nu demult pe acest forum, despre un roman care viola o femeie pe treptele unei biserici, ca "facea un lucru oarecare".
Asta este invatatura satanica, abuzare de altii mai fraieri, inseland, furand violand.Nu mai exista nimic in calea imoralitatii, nici legi nici Dumnezeu.Omul e liber si fiara din el de asemenea.
Efectele acestui curent in paturile cele mai joase ale societatii, este devastator.
In nici doi ani romanii au devenit poporul cel mai dispretuit in lume.

Un individ cu privirea "satanizata" impreuna cu alti cinci complici, toti romani, au atacat masina in care se afla un italian cu prietena lui , in zona Guidonia, la Roma au spart geamul cu un topor, l-au batut si apoi inchis pe acesta in portbagaj, dupa care au violat-o pe fata cu randul.

4 Re: De ce satanism? la data de Mier Ian 28, 2009 8:51 am

Bulache

demon
Nu zic ca nu exista uscaturi!Dar acum e moda sa ne luam de romani .Eu zic ca trebuie sa fie trimisi acasa buni rai si pe cei rai la canal.,fara drept de apel. EVIL

5 Re: De ce satanism? la data de Joi Ian 29, 2009 9:19 am

Garrybaldi

vrajitor
Bulache a scris:Eu zic ca trebuie sa fie trimisi acasa buni rai

Exact asta se urmareste...ruperea relatiilor cu Italia si implicit Europa - izolarea Romaniei pe plan international.

Ar fi singura salvare pentru ex securistii si comunistii partidelor nationaliste, prm psd etc, ca doar ei ii trimit la furat in Occident.

6 Re: De ce satanism? la data de Mar Feb 03, 2009 2:57 am

Anton_LaVey

vrajitor
Astia care ii dati voi in poze is satanisti REBELI! Studiati bine ca is 4 tipuri de satanisti! LaVey-eni (asta is io), Moderni(astia is ceva de genu'atei), Traditionali(cred in Satan) si Rebeli (care strica imaginea la toate alelalte categorii)!

7 Re: De ce satanism? la data de Mier Feb 04, 2009 11:34 am

Soimos

admin
Eu n u cred ca astia sunt satanisti rebeli ...asa cum zici ...astia sunt in mod sigur crestini ortodocsi ...dar au si ceva influente musulmane !

8 Re: De ce satanism? la data de Mier Feb 04, 2009 11:43 am

Anton_LaVey

vrajitor
Is oameni, infractori da-i dracu!

9 Re: De ce satanism? la data de Dum Apr 19, 2009 7:58 am

Soimos

admin
Satana era in religia zoroastriana Zeul cel mai important ptr Dumnezeu Judecatorul sufletelor ptr ca satana era procurorul ...adica acuzatorul care studia faptele oamenilor si ii acuza!

Prin urmare el Satana trebuia sa fie exemplu pozitiv de conduita morala si sociala ...ceea ce in zoroastrism a si fost (mai sunt urme chiar si in VT).
Dar cum ce este sfant pentru o religie veche ....devine automat kk intr-o religie noua ...iata ca si lui satan i-au schimbat unii portretul pictandu-l in culori negative!

Acum ...din cauza ca vechile religii sunt pe duca ...e cazul ca satanul din crestinism sa fie inlocuit de personajul lui LaVey ...si sa fie un zeu modern a carui inteligenta si comportament trebuie sa dovedeasca noilor generatii ca intradevar Isus-Christos =Lucifer ...si ca a fost expediat pe pamant ca DRACU!

10 Re: De ce satanism? la data de Dum Apr 19, 2009 8:23 am

Anton_LaVey

vrajitor
Soimos a scris:Satana era in religia zoroastriana Zeul cel mai important ptr Dumnezeu Judecatorul sufletelor ptr ca satana era procurorul ...adica acuzatorul care studia faptele oamenilor si ii acuza!

Prin urmare el Satana trebuia sa fie exemplu pozitiv de conduita morala si sociala ...ceea ce in zoroastrism a si fost (mai sunt urme chiar si in VT).
Dar cum ce este sfant pentru o religie veche ....devine automat kk intr-o religie noua ...iata ca si lui satan i-au schimbat unii portretul pictandu-l in culori negative!

Acum ...din cauza ca vechile religii sunt pe duca ...e cazul ca satanul din crestinism sa fie inlocuit de personajul lui LaVey ...si sa fie un zeu modern a carui inteligenta si comportament trebuie sa dovedeasca noilor generatii ca intradevar Isus-Christos =Lucifer ...si ca a fost expediat pe pamant ca DRACU!

Adica tu vrei sa zici ca isus ala e DRACU gol???? Rolling Eyes

11 Re: De ce satanism? la data de Dum Apr 19, 2009 9:21 am

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:Satana era in religia zoroastriana Zeul cel mai important ptr Dumnezeu Judecatorul sufletelor ptr ca satana era procurorul ...adica acuzatorul care studia faptele oamenilor si ii acuza!

Adica tu vrei sa zici ca isus ala e DRACU gol???? Rolling Eyes
Ai inteles iarasi gresit!

Nu Isus ...ci Isus-Christos !

Isus era un biet nenorocit ...iar Isus Christos este insusi Lucifer (conform Bibliei) si insusi Tatal sau il numeste DIAVOL!!!! Apocalipsa 12.12

12 Re: De ce satanism? la data de Dum Apr 19, 2009 10:02 am

Anton_LaVey

vrajitor
Pai stiu ce e un amarat de soarta! Nici nu se stie cum il cheama..... e vai de el saracu, da astia isi bat joc de el si l-au facut un fel de dumnezeu......

13 Re: De ce satanism? la data de Dum Apr 19, 2009 8:00 pm

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:Pai stiu ce e un amarat de soarta! Nici nu se stie cum il cheama..... e vai de el saracu, da astia isi bat joc de el si l-au facut un fel de dumnezeu......
Nu pe el pe Isus ... ci pe unu Christos!

Isus nu era grec ca sa il cheme Christos ...

14 Re: De ce satanism? la data de Lun Apr 20, 2009 7:09 am

Anton_LaVey

vrajitor
Soimos a scris:
Anton_LaVey a scris:Pai stiu ce e un amarat de soarta! Nici nu se stie cum il cheama..... e vai de el saracu, da astia isi bat joc de el si l-au facut un fel de dumnezeu......

Isus era tigan de prin Iudea......

15 Re: De ce satanism? la data de Lun Apr 20, 2009 10:47 am

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:

Isus era tigan de prin Iudea......

Deh ...daca iti face tie placere sa-l numesti asa ...asa sa fie!

Pericolul mondial nu este Isus cel ale carui oase au putrezit de mult ...ci personajul diabolic virtual care este Isus-Christos!
Ala e marea problema ...nu pentru ca un personaj virtual are forta fizica ...ci ptr ca in jurul acestui personaj inchipuit s-a format o institutie diabolica numita biserica ...institutie care daca nu a adus nici un folos omenirii ...a dus in schimb mizerie suferinta si nenorociri cat cuprinde ...adica atatea cat biserica pe care voi doar o numiti satanica ...nu va aduce in 100 000 de ani de acum inainte!

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum