Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Sam Ian 10, 2009 11:12 am

Ada_Pal

inger
e necesar sa INTELEGEM INTR-O OARECARE MASURA CE SE INTIMPLA IN GAZA.................TOATA LUMEA DECLARA IMBECILITATI LA tv.....INCLUSIV POPULATIA ARABA NU POATE SA -SI REPREZINTE CAUZA CUM TREBUIE.
HAMASUL ESTE PARTE DIN CETATENII PALESTINIENI,NU SUNT O ARMATA SAU GRUP DE TERORISTICUM INCEARCA UNII SA IMPUNA .
AU AJUNS LA CONDUCERE IN URMA ALEGERILOR LIBERE IN 2006 .
Yaser Arafat a luat premiul Nobel pentru pace si TOTUSI.....EVREII L-AU NUMIT ******,l-au inchis in Muqata in Ramallah pentru 3 ani ingradindu-i miscarile,au bombardat toate ministerele ,inclusiv casa personala.Aripa militara a lui Fatah condusa de Arafat s-a numit Miscare revolutionara a Martirilor pt Aqsa.........fiind considerati tot teroristi de catre evrei pentru atacurile din autobuze impotriva unei populatii formata in totalitate de MILITARI Zionisti.Israelul nu este o tara ca oricare alta cu populatie civila.........toti -barbati si femei sunt pregatiti oricind sa intre in razboi datorita obligativitatii celor 3 ani de Armata precum si a celor intrati in rezrva care detin armament in casele lor,colonialisti care trag in fermieri palestinieni pt. a parasi locurile natale.
Hamasul de azi este o Miscare revolutionara a unui popor Ocupat si Nu teroristi.
Ce se intimpla acum in Orientul Mijlociu se numeste SRAAT EL HADARAT=CONFLICTUL INTRE CIVILIZATII......intre civilizatia Orientala bazata pe Cultura Rezistentei si Eliberare a locurilor sfinte ce le apartin de mii de ani pe de o parte si Civilizatia Vestica ce vor sa controleze prin supunere neconditionata toate tarile detinatoare de bogatii petroliere precum si zonele strategice din zona,pe de alta parte.
Poporul Palestinian este O EXCEPTIE IN INSTORIA MODERNA.......populatia din Gaza in totalitate este reprezentata de Refugiati din Vechea Palestina de Nord si Prezentul Israel,dupa care s-a transformat in populatie ocupata,tinuta in Geto -ul sau Lagarele Zioniste si transformati in niste consumatori ai ajutoarelor Natiunilor Unite,fara drept la O economie statala ,apoi au trecut la faza de alegeri libere fiind din nou pedepsiti prin IZOLARE COMPLETA GEOGRAFICA de restul palestinenilor din CisIordania sau Arabi.
Agresivitatea si lipsa de flexibilitate uneori,discriminarea conducatorilor Hamas cu insusi propria populatie se datoreaza tocmai IZOLARII de zeci de ani in care li s-a impus sa traiasca ,precum si coruptiei incredibile a unor personalitati din Vechea Autoritate Fatah.Au facut si ei erori politice ca orice guvernare,insa acest lucru nu justifica absolut deloc mASACRELE SI PROASTA INFORMATIE A LUMII VESTICE ASUPRA NEVINOVATILOR BATUTI DE SOARTA DIN GAZA DE VEACURI.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Sam Ian 10, 2009 5:23 pm

Anticristul

eliberat
Oare ar fi cazul sa ti raspund ,sau sa te mai documentezi?

3 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Sam Ian 10, 2009 5:44 pm

Cactus

inger
Anticristul a scris:Oare ar fi cazul sa ti raspund ,sau sa te mai documentezi?

Nu merita raspunsul si disputa; oricum, adevarul e la mijloc si o chestie-i clara - daca palestinienii - pardon - factziunile lor militare din Liban si din Gaza nu inceteaza cu bombardamentele spre Israel, nici Israelul nu va inceta ofensiva; ba mai mult, o va extinde si spre Liban de unde au fost atacatzi de palestinieni. Primul pas trebuie sa-l faca Hamas si Fatah - si sa faca un pas credibil.

NB - sa nu uitam ce-au facut din Liban care era CEVA pe vremea cand pe Coasta de Azur erau sate si un principat cufundat in letargie... Asta e. Adevarul este ca vinovatii morali (si nu numai) pentru ce se intampla acuma in Peninsula sun inglishii si frantzujii; dar mai mult inglishii. In rest, da - poate ca ar trebui sa se documenteze din izvoare provenind de la ambele tabere...

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

4 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Sam Ian 10, 2009 5:49 pm

Anticristul

eliberat
Multumesc mult de sinceritate.Noi u sintem agresivi ,dar uneori ajunge cutitul la os.Cu stima.

5 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Sam Ian 10, 2009 6:02 pm

Garrybaldi

vrajitor
Oricum ai intoarce-o, oricate justificari ai cauta, sa dai cu rachete in populatia civila este ceva oribil iar controlul fasiei Gaza de catre Israel poate rezolva situatia sau ...o poate deplasa in spatiu (si timp).

Conflictul intre cele doua civilizatii nu e de astazi, a existat de foarte de mult, daca ne gandim la Imperiul roman sau Alexandru Macedon.

De ce acest conflict asta-i intrebare grea.

6 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Sam Ian 10, 2009 6:06 pm

Cactus

inger
Garrybaldi a scris:
De ce acest conflict asta-i intrebare grea.

Asta este o fatza a problemei...

http://www.terrorismawareness.org/what-really-happened/

Si mai este ceva - palestinienii trebuie sa-si faca ordine in propria ograda; atata timp cat aripa militara nu o recunoaste pe cea civila nu prea este mult de discutat. Sa mai amintim si fanatismul suicid - cand parintzii isi tin familiile langa ei ca sa moara impreuna in bombardament numai si numai ca sa ajunga impreuna la Allah ??? Personal l-as condamna pe acel parinte pentru crima cu premeditare. Si - e adevarat - printre palestinieni mor civili, multi copii dar cati dintre acestia nu sunt scuturi umane sau in cate cladiri care ar trebui sa fie locuite exclusiv de civili nu se stabilesc militari palestinieni - scopul e clar... Asta intr-adevar poate fi catalogat ca terorism - terorism cu propriul popor...

Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

7 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Mar Ian 13, 2009 10:12 am

Bulache

demon
Nu ajung la Alah frate Cactus.Mai reopede ajungem noi la Limbrik.Cica si coranul interzice uciderea,dar ca si la crestini is o gramada de secte care rastalmacesc Coranul. EVIL Apoi iaca si problema noastra ,sa nu zica nimeni ca nu-i democratie cu boarfele in guvern. rolf harhar

8 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Mar Ian 13, 2009 1:14 pm

Cactus

inger
Bulache a scris:Nu ajung la Alah frate Cactus.Mai reopede ajungem noi la Limbrik.Cica si coranul interzice uciderea,dar ca si la crestini is o gramada de secte care rastalmacesc Coranul. EVIL Apoi iaca si problema noastra ,sa nu zica nimeni ca nu-i democratie cu boarfele in guvern. rolf harhar

Io iubesc boarfele.... mai ales blondele ca alea se zice (dar din cand in cand se si dovedeshte) ca-s proaste. Vivat democratzia - cum facem - il lasam pe Base s-o imbumbe primu` sau ne bagam noi ??? Laughing rolf

9 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Mar Ian 13, 2009 1:45 pm

Bulache

demon
Apoi io i-as trage un nr.castigator la Nutzi.Mai ales ca juma de bucuresti io tras-o. rolf harhar

10 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Mier Ian 14, 2009 4:34 am

Garrybaldi

vrajitor
BULACHE!!!! Sad

Pai se poate? Embarassed

11 Re: CONFLICTUL INTRE CIVILIZATIA VESTICA SI ORIENTALA la data de Mier Ian 14, 2009 9:35 am

Bulache

demon
Acum nu cai Ministresa,dar mai stii? Laughing

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum