Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Preotii si nebuniile lor !

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 6 din 11]

126 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Apr 18, 2009 8:54 pm

Anticristul

eliberat
Mai Antoane lasa-i mai usor macar in noaptea invieri.

Vezi profilul utilizatorului

127 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Apr 18, 2009 11:19 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Anticristul a scris:Mai Antoane lasa-i mai usor macar in noaptea invieri.

Pai ma gandeam ca daca ar sta in cuie pe cruce.... poate ar invia ca ala..... EVIL Da mi-ar place sai vad chinuiti ca el! Ca sa vada si ei cum e, ca lor le cam place sa-l vada pe amaratu' ala asa in cuie... EVIL

128 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Dum Apr 19, 2009 6:48 am

Anticristul

eliberat
Pai atita timp cit il vad spinzurat acolo,ei pot facece vreau in biserica .Ca de se scoala de acolo vai de capul lor.

129 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Dum Apr 19, 2009 7:23 am

Soimos

admin
Anton_LaVey a scris:Vedeav-as pe toti in cuie ca isus! sa vedem atunci cine mai comenteaza!........

Nu trebuie sa le doresti tu asa ceva!

Ar trebui sa si-o doreasca ei ... daca doresc bineinteles sa urmeze Calea lui Isus ...iata ce zice "scriptura":

"Atunci Isus a zis ucenicilor Săi: "Dacă voiește cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-și ia crucea, și să Mă urmeze."

Dar ei aleg doar ceea ce le convine uitand ca:

3. Nu știți că toți câți am fost botezați în Isus Hristos, am fost botezați în moartea Lui?

Adica trebuie sa moara si ei in chinuri pe o cruce batjocoriti de multime ... deh ... mantuirea cere sacrificii!

130 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Dum Apr 19, 2009 11:51 am

Dumnezeu este nematerial ; gandul lui a avut consecinta fapta crearii din nimic ... iata gandul si fapta ...

" Pe drumul Golgotei nu l-a parasit nimeni ...si cum el stia totul dinainte ....tot asa stia el bine ca este nemuritor si va sta alaturi de tatal sau ... deci nu avea motive sa se simta parasit de nimeni ...nici macar de oamenii care pe drumul Golgotei cu crucea in carca l-au insotit cu zecile
... deci suferinta lui Isus nu era divortul ... ci ne este prezentata in mod mincinos o suferinta care nu a avut loc ... cea de pe cruce ! "

esti bolnav psihic cred ...

nu exista oameni in care sa fie un suflet de bou ... asa ceva nu e posibil ... omul are suflet de om bou de bou ...

nu , nu cred , stiu ...

131 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Dum Apr 19, 2009 7:55 pm

Soimos

admin
ISIHAST a scris:

esti bolnav psihic cred ...

'
Pai daca e vorba de credinta ....ce crezi tu are valoarea zero barat ca tu crezi taaaare prost tot ceea ce crezi ... dar singurul lucru pe care nu vrei sa-l crezi ..e adevarul!

nu exista oameni in care sa fie un suflet de bou ... asa ceva nu e posibil ... omul are suflet de om bou de bou ...

Cum nu ...nu vezi cati boi cu aspect uman te inconjoara?

132 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 8:26 am

eu nu cred in adevarurile omnenesti care sunt minciuni ; eu cred in adevarul dumnezeiesc care este Adevar ...

cand pilat l-a intrebat pe Iisus ce este adevaru a gresit in insasi formularea intrebarii : trebuia sa intrebe " Cine este Adevarul ? " ... Adevarul este Dumnezeu ... Dumnezeu este izvorul adevarului , nu omul ...

133 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 10:42 am

Soimos

admin
ISIHAST a scris:eu nu cred in adevarurile omnenesti care sunt minciuni ; eu cred in adevarul dumnezeiesc care este Adevar ...

cand pilat l-a intrebat pe Iisus ce este adevaru a gresit in insasi formularea intrebarii : trebuia sa intrebe " Cine este Adevarul ? " ... Adevarul este Dumnezeu ... Dumnezeu este izvorul adevarului , nu omul ...
Da mai fraiere ...pardon credinciosule ...ce nu poti tu pricepe este ca Adevarurile Dumnezeiesti" care sunt valabile in tot Universul ...ne sunt revelate prin STIINTA ...pe cand minciunile diavolesti vandute de slujitorii Satanei ca Adevar Dumnezeiesc ...nu sunt valabile nici de la un sat la altul!
Pricepi diferenta?

Vezi tu oare ca formula apei sau legile gravitatiei sau cele privind curentul electric sau altele ... sunt exact aceleasi si in Romania la fel ca in Japonia ...ba chiar la fel si pe planeta Marte!

134 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 2:36 pm

confunzi stiinta cu religia : unde invata stiinta despre Dumnezeu ? unde invata stiinta despre poruncile lui Dumnezeu ? inde invata stiinta despre ce este pacat in ochii lui Dumnezeu ? unde ai vazut tu o stiinta care sa fie perfecta si sa cunoasca totul din universul material si spiritual ?

135 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 3:25 pm

Artistu

demon
ISIHAST a scris:cand pilat l-a intrebat pe Iisus ce este adevaru a gresit in insasi formularea intrebarii : trebuia sa intrebe " Cine este Adevarul ? " ... Adevarul este Dumnezeu ... Dumnezeu este izvorul adevarului , nu omul ...

N-a gresit de loc intrebarea. "Ce este dumnezeu?" este mai interesanta decat "cine este dumnezeu?" Nu se poate ascunde dupa degete gen "sunt cine sunt", "alfa si omega" etc cand se pune intrebarea CE ESTE?.
In alta ordine de idei, ce sursa/post de radio/televiziune transmitea de la fata locului, ca nici unul dintre cei care au scris evangheliile nu erau martori oculari ai procesului.

136 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 4:19 pm

Dumnezeu nu este un CE , ci un Cine asa cum nici tu nu esti un CE ci un cine ... nu Il jigni pe Dumnezeu ...

daca evangheliile au mentionat desfasurarea procesului inseamna ca au fost de fata si opameni care ulterior au marturisit cum a fost ... nu se putea sa se inventeze minciuni in privita asta caci orice minciuna ar fi inventat apostolii ar fi dus la discreditarea bisericii .. pur si simplu ei nu aveau de ce sa minta , odata ce marturiseau un adevar : Iisus a fost Mesia ... pentru un astfel de adevar nu aveau de ce sa aduca dovezi mincinoase ...

137 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 4:43 pm

Artistu

demon
ISIHAST a scris:Dumnezeu nu este un CE , ci un Cine asa cum nici tu nu esti un CE ci un cine ... nu Il jigni pe Dumnezeu ...

daca evangheliile au mentionat desfasurarea procesului inseamna ca au fost de fata si opameni care ulterior au marturisit cum a fost ... nu se putea sa se inventeze minciuni in privita asta caci orice minciuna ar fi inventat apostolii ar fi dus la discreditarea bisericii .. pur si simplu ei nu aveau de ce sa minta , odata ce marturiseau un adevar : Iisus a fost Mesia ... pentru un astfel de adevar nu aveau de ce sa aduca dovezi mincinoase ...

Ba este un CE. Dar asta e problema mare. Asa cum si eu sunt un CE: biped cu sange cald care traieste pe Terra asa este si el un CE. Dar pentru ca nu se stie CE este, se tot presupune ca ar fi un CINE.

Crestinismul nu are nimic de-a face cu Mesia. Mesia din iudaism nu e dumnezeu iar apostolii erau evrei care aveau ca religie iudaismul + convingerea ca mesia e Isus.

Ultima editare efectuata de catre Artistu in Lun Apr 20, 2009 4:50 pm, editata de 1 ori

138 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 4:46 pm

Soimos

admin
ISIHAST a scris:confunzi stiinta cu religia :

Nu confund nimic ...drumul catre Dumnezeire ne este indicat de stinta ...si CONSTIINTA ... nu de religie

unde invata stiinta despre Dumnezeu ?
Depinde de ce intelegi tu prin Dumnezeu!
De ex. astrofozica ne invata mult mai multe decat Biblia despre creatia Universului iar stintele naturii despre aparitia si dezvoltatrea vietii pe pamant ...totul este sa ai o minte logica deschisa spre cunoastere si reflectie ...

unde invata stiinta despre poruncile lui Dumnezeu ?
Nu te supara dar nici Biblia nu te invata despre poruncile lui Dumnezeu din moment ce NT sterge cu buretele ce esti invatat in VT!
Halal religie!

inde invata stiinta despre ce este pacat in ochii lui Dumnezeu ?
Ce e aia pacat si ce e aia "ochii lui Dumnezeu"?
Ce este "pacat" iti dicteaza constiinta si ce nu iti este dictat de constiinta te inavata codul de bune maniere ...iar daca acestea lipsesc exista codul penal si cel civil ...si crede-ma te rog ca sunt mult mai amplu formulate decat rahaturile biblice!

unde ai vazut tu o stiinta care sa fie perfecta si sa cunoasca totul din universul material si spiritual ?
Nu cunoaste tot ...dar progreseaza pe an ce trece ...lucru care nu se poate spune despre religie ...sau despre faptul ca religia NU are nici o legatura cu Creatia ...ci eventual cu un Spirit Negativ care inseala lumea dandu-se drept Dumnezeu!

139 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 4:57 pm

Soimos

admin
ISIHAST a scris:
daca evangheliile au mentionat desfasurarea procesului inseamna ca au fost de fata si opameni care ulterior au marturisit cum a fost ... nu se putea sa se inventeze minciuni in privita asta caci orice minciuna ar fi inventat apostolii ar fi dus la discreditarea bisericii ..
Odata ca Apostolii si nici evangheliile lor nu si-au gasit locul in Biblie tocmai din cauza ca locul lor a fost luat de unii MINCINOSI!
Uite aici gasesti documentat cu citate cum au fost modificate in mod mincinos invataturile lui Isus:

http://www.theologe.de/theologe5.htm

sper ca sti limba ...ca altfel se pare ca nu am cu cine discuta ...vorba lui Noica ...daca nu sti germana nu am ce discuta cu tine ...ca esti limitat in posibilitati!

Ieronim insusi recunoaste ca a bagat prea multe minciuni in Biblie si isi manifesta frica de a fi prins cu minciuna:

http://www.theologe.de/theologe14.htm

aici ai textele care fac trimitere la MINCIUNIE pe care Ieronim insusi le recunoaste ca le-a bagat in scripturi!

Iisus a fost Mesia ... pentru un astfel de adevar nu aveau de ce sa aduca dovezi mincinoase ...
Nu are un crestin calitatea sa stabileasca cine este mesia in religia iudaica !
Faptul ca crestinii au furat textele evreilor nici pe departe nu inseamna ca l-au furat si pe Dumnezeul acestora din ceruri!

Voi crestini puteti sa-l aveti ca mantuitor doar pe Christos si nu pe Isus ...caci Christos va mantuieste pe toti prin moarte ...caci el e stapanul mortii si al cheilor iadului ...adica DRACU!

140 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 5:53 pm

daca tu esti un ce si nu un cine , atunci nu esti o persoana umana ci un lucru fara suflet si constiinta si vointa libera ... asta esti ???

nu conteaza ce au inteles iudeii ca este Mesia , ei nu aveau oricum intelegerea corecta despre Dumnezeu Insusi , asa ca cum sa ne asteptam de la ei sa inteleaga altele care sunt la fel greu de inteles ?

daca ai spus constiinta ai spus religie ... asta si este religia : stiinta despre Dumnezeu si despre mantuire ... Dumnezeu este Creatorul , iar stiinta nu vorbeste despre Creator ci despre creatie , si despre creatie in mod foaret limitat ... nu stie prea multe nici despre creatie stiinta ... stiinta oricat de mult ar avansa niciodata nu va ajunge la infinit ... e ca si cum ai numara pana la infinit din unu in unu , nu ai ajunge niciodata ... insa religia este revelatie si nu descoperiri omenesti , si de aceea i se da prin religie infinitul de-a gata omului , nu mai trebuie el sa descopere nimic ...

NT nu a sters cu buretele tot ce este in VT ci a implinit VT ...

codul bunelor mainiere nu invata nimic despre Dumnezeu si nici nu duc la nici un Dumnezeu , ci doar este vorba despre moralitate si unele relatii dintre oameni ... codul bunelor maniere nu a avut niciodata pretentia sa rezolve toate problemele umanitatii , deci acest cod este foarte insuficient pentru mantuirea omului ...

credinta ortodoxa nu progreseaza deoarece nu are de ce sa mai progreseze atata timp cat cunoaste tot ce este necesar despre creatie si despre Creator ... si are legatura cu creatia atata timp cat vorbeste despre mantuirea omului ...

nu cunosc germana , insa am sa incerc sa traduc cumva ... insa din start iti spun ca sunt falsuri ... tradu tu cateva despre ce scrie acolo pe siteurile alea si o sa vezi ca ce scrie acolo sunt pure minciuni ... t-am zis : io cunosc atat de bine ortodoxia incat sunt absolut sigur ca nu poate exista nici o greseala in ea ... dar , mai intai tradu tu ceva din acuzele nefondate de pe siteurile alea si io am sa iti aduc argumentele de necombatut care sa demonstreze ca alea sunt numai niste inventii de ale unor sectari sau iudei ... is multi gnostici , sectari si iudei , masoni , sionisti si satanisti care au publicat tot felul de minciuni despre ortodoxie , doar doar ar putea sa pacaleasca pe cate unii care citesc si habar nu au mai nimic despre ortodoxie ... insa daca punem in fata dovezilor de necontestat pe care numai un ortodox informat le are , se va vedea ca ce scrie pe acele siteuri sunt numai minciuni grosolane ...

141 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:02 pm

faptul ca niste neaveniti au inventat despre ieronim sau irineu sau altii ca au bagat minciuni in NT si au si recunoscut asta sunt niste minciuni grosolane ... deci , tradu si ai sa vezi : nu a zis nici ieronim nici irineu nici nimeni nici o minciuna si nu a bagat nimeni minciuni in biblie ... happy

asa si eu , daca vreau , oricand pot sa fac un site pe net si sa zic despre apostolul nu stiu care , sau despre Hristos Iisus , sau despre un sfant oarecare , ca au recunoscut ca au zis minciuni si au bagat minciuni in biblie ... dar in momentul in care voi fi intrebat : ce anume minciuni au bagat ei in biblie ? atunci voi fi dat de gol foarte usor de un om informat ... caci in biblie nefiind decat adevar si deloc minciuni , atunci ce minciuna sa pot eu gasi ca ar fi bagat nu stiu cine in biblie ? nu voi gasi veci o minciuna care sa fie in biblie ... si atunci cine sa fi bagat minciuni in biblie , daca ele nici nu pot fi gasite acolo ?

142 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:05 pm

Artistu

demon
ISIHAST a scris:daca tu esti un ce si nu un cine , atunci nu esti o persoana umana ci un lucru fara suflet si constiinta si vointa libera ... asta esti ???

Eu sunt un CE care stie CINE e.
Pe de alta parte, vad ca tu esti un CINE care nu stie CE e.
Daca ai si suflet si vointa libera nu esti CRESTIN pentru ca un crestin crede ca sufletul e o chestie cu care orice zeu poate sa se joace cu el si nu exista vointa libera ci e doar o marioneta in mainile altora.

PS cand te citesc cu "persoana umana" imi aduc aminte de balbe memorabile gen " Elena a dat nastere unei fiinte umane".

143 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:27 pm

iaca am inceput sa traduc cu google translate ... zice ca pavel s-a contrazis cu petru , insa nu e adevarat : pavel l-a mustrat frateste pe petru , iar din epistole se vede clar ca petru s-a supus si au ajuns la aceeasi concluzie ; petru , ca om a gresit , asa cum orice om greseste ... mare scofala ; insa de la asta si pana la a spune ca pretu sau pavel ar fi introdus minciuni in evanghelii este cale luuunga de tot ; de altfel petru nu credea altfel decat pavel , deoarece si lui petru i se aratase o vedenie in care Dumnezeu i-a zis sa manance carne ca nu este necurata , iar petru a mancat carne ... deci care e ptoblema ? vezi cat de grosolane sunt acuzatiile acestor mincinosi care au inventat ce scrie pe siteurile astea ???

dar ma rog , sa vedem in conntinuare , ce minciuni grosolane ne mai asteapta ... happy

144 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:30 pm

pai pana la urma recunosti si tu ca esti un cine ... aha , deci tot imi dai dreptate ...

normal ca am voi libera si suflet ... ortodoxia nu sustine ca sufletul omenesc nu are voi libera nicidecum ... oamenii au voi libera respectata de Dumnezeu ... altfel cum ar mai fi pacatuit primii oameni daca nu aveau voie libera , din voia lui Dumnezeu ca sa ii osandeasca fortat ? noi nu credem asa ceva ...

145 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:34 pm

Iisus nu a zis ca in VT nu era nevoie de sacrificii : alta minciuna pe site ; din contra , El a zis chiar unor evrei sa faca sacrificii si El insusi a facut sacrificii la templu inaite de a fi vestit ortodoxia ... dar dupa ce a intemeiat ortodoxia , si asta a fost la cincizecime , a zis clar : de acuma inainte nu mai este nevoie de sacrificii ... de aia pavel nu mai cerea sacrificii ... a face un sacrificiu nu este un pacat , insa a devenit un lucru ne-necesar , dupa ce s-a fondat ortodoxia ...

146 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:40 pm

bun , alta chestie : Iisus a spus sa respectam decalogul ; bun si care e problema ? ortodocsii nu respecta decalogul ? il respecta , deci care e problema ? insa a vorbit Iisus si despre o porunca noua , pe langa decalog ? a vorbit ! deci trebuie respectata si porunca aia ...

147 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:41 pm

acea porunca noua implica si credinta in Sf Treime , deci pavel a vorbit si despre credinta , despre o credinta prin care ne mantuim noi ... bun , no porblem ...

148 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:46 pm

normal ca mantuirea nu inseamna a fi omul desavarsit ; una e mantuirea si altceva este desavarsirea ; a fi mantuit se poate numai prin credinta chiar si daca nu ai ajuns la desavarsire ; iar desavarsirea o au numai aceia care au ajuns sa nu mai aiba nici pacate nici greseli ...

149 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 6:57 pm

nu se poate fara preoti , asta e alta minciunica de pe site ... asa cum Iisus a zis ca nu exista mantuire fara de botez ... ori botezul este facut de preoti , nu de mireni ... Iisus a zis ca din inimile noastre ca izvora apa vie daca vom crede in El , insa nu a zis ca ne si mantuim prin asta ... una este sa izvorasca apa vie din inima ta prin credinta ta in Hristos , si alta este sa ajungi la mantuire ... mantuirea este mai presus de o simpla credinta in Iisus ca Dumnezeu : mantuirea presupune puterea de a nu mai face pacate ; cine a ajuns sa nu mai faca pacate a ajuns la mantuire , si asta se poate numai prin credinta in Iisus , insa nu se poate fara ajutorul preotilor ; poti sa crezi in Iisus si fara preoti , dar sa ajungi sa nu mai pacatuiesti nu se poate fara preoti ... iar desavarsirea este a nu mai face nici pacate dar nici greseli , deci mantuirea e mai prejos decat desavarsirea ...

deci , mai clar : a crede in Iisus si a izvora din inima ta apa vie este unmai o treapta intermediara a mantuirii , este o mantuire partiala , insa mantuirea completa este a nu mai pacatui ... caci cine pacatuieste nu poate sta in rai tot timpul , asta e la mintea cucosului ...

150 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Apr 20, 2009 7:00 pm

da , e clar , asta e un text scris de niste sectanti ... insa minciunelele pe care le spune sunt niste zapaceli care in fata unui ortodox informat apar ca niste gangureli de copii mici care nu au invatat inca sa vorbeasca ... happy

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 6 din 11]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum