Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Preotii si nebuniile lor !

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 11]

26 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Dum Iun 22, 2008 11:57 am

No Name

inger
ATUNCI ..ramai la SATAN ...ca vrajmas al lui DUMNEZEU !

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Vin Iul 04, 2008 12:00 pm

Vizitato

Vizitator
Ia priviti voi ce are preasintia sa in mana :!: si sigur nu e suc..... lol! + inca 2 sticle jos!!!!!!

28 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 05, 2008 6:52 pm

o sticle de bere nu e mare bai ... si eu beau bere ...

29 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 05, 2008 6:55 pm

Vizitato

Vizitator
Emanuel a scris:o sticle de bere nu e mare bai ... si eu beau bere ...
Stai linistit ca si io beau bere, dar eu nu sunt popa crestin... un preasfintit parinte evlavios... e pacat sa bea beri........pacatuieste..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

30 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 7:22 pm

Vizitato

Vizitator
Ce au baietii pe masa???????????? affraid Se cinstesc bine de tot si fara apa minarala...... or fi in post oare????? Pacatosi...
Moaama si ce ce burdihane au!!!!!!! blink blink blink Astia traiesc "rau" nu gluma... cam "slabi" saracii....... de la "post" o fi!

crazy crazy

31 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 7:41 pm

Anton,pe cuvant ca nu te inteleg. Ce te supara la preoti care beau bere sau vin? La musulmani e oprit dar la preoti si crestini- nu. In unele manastiri se fac cele mai bune vinuri.
In pozele care le-ai pus se vad preotii nu beti si nu bauti.Nu cred ca-i ceva negativ daca oamenii beau putin.

32 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 7:45 pm

Sunna

vrajitor
rolf

Sa iti spun eu ce am patit cand cautam biserica!
Cand am gasit in sfarsit una, unde slujbele se tineau asa cum trebuie, m-am bucurat tare mult si ma duceam de 4 ori pe saptamana la biserica. Si erau 3 popi permanenti care slujeau... Si io ii pandeam sa vad ce fac, eram cu ochii pe ei ca pe niste butelii... Si i-am vazut ca mancau paine sfintita si o muiau in vinul de impartasanie in altar...
Apoi, cand sa ne miruiasca o data, unul care arata si fain, s-a impiedicat si a cazut chiar in bratele mele Embarassed

Toate au fost cum au fost pana i-am vazut in postul Sfintei Marii la baut in Piata Amzei la restaurant... secret
Si mai era si o biserica importanta, unde veneau din toata tara oameni! Laughing

Asa ca am trecut sa studiez celelalte categorii de crestini, neo sau protestanti... Si acolo am gasit si mai si, curvasareala si alte imoralitati... Asa ca o sa ma fac satanista! Cool

33 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 7:52 pm

Vizitato

Vizitator
Der Bedeu a scris:Anton,pe cuvant ca nu te inteleg. Ce te supara la preoti care beau bere sau vin? La musulmani e oprit dar la preoti si crestini- nu. In unele manastiri se fac cele mai bune vinuri.
In pozele care le-ai pus se vad preotii nu beti si nu bauti.Nu cred ca-i ceva negativ daca oamenii beau putin.

Nu bautura e problema ci MORALITATEA bisericii respective!!!!!! Tot ei spun ca e pacat sa bei alcool sau sa fii homo si exact asta fac ei!!!!!!!!! Asta ma enerveaza, ca fac pe lupii moralisti cu fraierii si ei fac EXACT pe dosul doctrinei pe care , chipurile ar raspandi-o cu evlavie..... Stai linistit ca si io beau vin si bere, da' macar nu ma duc sa tin predici de pacate si mantuire pe la fraieri.....

34 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 7:54 pm

Hai ca-ti fac protectie sa treci la judaism ca noi nu avem preoti... king

35 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 7:58 pm

Diana

inger
Anton_LaVey a scris:Nu bautura e problema ci MORALITATEA bisericii respective!!!!!! Tot ei spun ca e pacat sa bei alcool sau sa fii homo si exact asta fac ei!!!!!!!!! Asta ma enerveaza, ca fac pe lupii moralisti cu fraierii si ei fac EXACT pe dosul doctrinei pe care , chipurile ar raspandi-o cu evlavie..... Stai linistit ca si io beau vin si bere, da' macar nu ma duc sa tin predici de pacate si mantuire pe la fraieri.....

eee nici chiar asa, nu poti sa generalizezi, nu este drept fata de preotii care duc o viata asa cum trebuie, uscaciuni au toate padurile, dar putem sa spunem ca toti sunt asa...

36 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 8:00 pm

Sunna

vrajitor
Cine, LaVey?
Apropo de Iudaism, citeam ca te verifica foarte mult inainte de a te accepta si ca pretentiile sunt cu atat mai mari cu cat esti mai scolit. Astfel, un masterand, spre ex, va fi intors pe toate partile si mult verificat decat un om cu studii medii...

Pai, si iudeii religiosi! Ii trag cu LEGEA, in schimb beau si se gandesc numai la sex! blush
Nici o religie nu e mai buna decat alta dpv al puterii transformationale asupra omului!

37 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 8:05 pm

Vizitato

Vizitator
Studenta_87 a scris: eee nici chiar asa, nu poti sa generalizezi, nu este drept fata de preotii care duc o viata asa cum trebuie, uscaciuni au toate padurile, dar putem sa spunem ca toti sunt asa...

Nu generalizez, da' problema e ca in ultimul timp au fost cam multe cazuri de betii, homo sau sado-maso ori alte abateri de la regulamentul BOR, din partea popilor sau calugarilor.....

38 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 8:05 pm

Vizitato

Vizitator
Der Bedeu a scris:Hai ca-ti fac protectie sa treci la judaism ca noi nu avem preoti... king
voi aveti rabini..... dracu stie ce fac si aia.....

39 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Lun Iul 07, 2008 8:26 pm

Sunna

vrajitor
rolf Mi-am amintit un banc cu un rabin si niste popi! Stai sa il caut!

http://spiritliber.forumer.ro/cafeneaua-spirit-liber-f50/bancuri-religioase-t113-10.htm#6257

40 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mar Iul 08, 2008 12:39 pm

No Name

inger
Anton_LaVey a scris:
Der Bedeu a scris:Hai ca-ti fac protectie sa treci la judaism ca noi nu avem preoti... king
voi aveti rabini..... dracu stie ce fac si aia.....

Dracu stie precis ..doar el este BOSSU ..TUTUROR RELIGIILOR !

41 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 12, 2008 7:38 pm

Vizitato

Vizitator
DEZVĂLUIRI

PREOT ȘI/SAU HOMOSEXUAL?

03 Martie 2005
de Horatiu ARDELEAN

* Un fost preot ortodox bănățean a ieșit din rândul clericilor și a declarat public că este homosexual

În urma unei spovedanii în care i-a mărturisit preotului duhovnic că este homosexual, un tânăr elev timișorean a fost îndrumat să ia calea călugăriei.

Hirotonisit preot după terminarea seminarului teologic, devenit apoi ctitor al schitului din Poiana Mărului, părintele Dimitriei Bica a renunțat în cele din urmă la haina preoțească, asumându-și public homosexualitatea (pe care alți slujitori ai Domnului - unii i-au mărturisit-o chiar lui - o ascund ca pe un păcat de neiertat).

Mărturisirea

Originar din Teregova, județul Caraș Severin, Dimitrie Bica, de 28 de ani, este primul preot ortodox care a recunoscut public că este homosexual. Mărturisirea lui a atras anatema bisericii ortodoxe, scandalizată că tânărul preot a afirmat că în sânul bisericii se mai află și alți preoți homosexuali. Dimitrie Bica a renunțat la haina preoțească, însă nu și-a pierdut credința în Dumnezeu.

Ușa necunoscutului

"Am ieșit din abis, alegând adevărul" - spune fostul preot, încercând să refacă, pentru BĂNĂȚEANUL, calvarul drumului parcurs între penitență și resemnare.

"În anul 1993 intrasem la Liceul de Artă <>, din Timișoara, la secția pictură. Acolo au început momentele de criză. Mi-am dat seama că sunt homosexual. Nu știu să vă explic cum a fost... E ca o durere de cap pe care o simți... Pur și simplu o ai" - și-a început confesiunea fostul preot. Până în liceu, trăise doar experiența unor iubiri platonice: "Mi-am dat seama că nu am nici o reacție față de femei și că mă simt atras de persoanele de același sex. Pentru mine, a fost ca și cum aș fi deschis larg o ușă a necunoscutului în viața mea. Pur și simplu mă aflam în fața unei situații în care nu știam cum să reacționez".

Retras la mănăstire

Elev în clasa a IX-a de liceu, Dimitrie s-a dus la un preot din Timișoara, să se spovedească. I-a mărturisit acestuia că se simte altfel decât majoritatea bărbaților și că el crede că este homosexual. "Preotul a reacționat dur, printr-un limbaj violent, apropiat de cel al Inchiziției" - își amintește tânărul, care a fost foarte marcat de reacția părintelui. "Iadul te va mânca dacă nu te călugărești!" - erau cuvintele care îi reveneau cu obstinație în minte și care l-au făcut să renunțe la liceu și să se retragă la o mănăstire din județul Timiș.

"Am abandonat liceul. Regret acum acel pas... Sunt sigur că dacă aș fi rămas la Timișoara aș fi depășit mult mai ușor acel moment. Pentru mine, acea spovedanie a echivalat cu un șoc psihologic pe care cu greu l-am trecut. Aveam 14 ani pe atunci și, timp de alți patru ani, am stat la mănăstire" - se destăinuie Dimitrie Bica.

Liniște sufletească

"Impactul cu viața monahală m-a liniștit. Nu am mai povestit nimănui nimic privitor la problema mea. Încercam să găsesc un răspuns în spatele credinței... Speram că viața din mănăstire și rugăciunile mă vor putea ajuta" - povestește tânărul bănățean despre anii petrecuți la mănăstire. În mijlocul monahilor, Dimi și-a închis viața într-o cutie pe care a abandonat-o pentru a o deschide acum. "Nu am ieșit din mănăstire ca să fiu un destrăbălat. Viața mea e cât se poate de ordonată și nu îmi bat joc de ea. Am găsit un echilibru și faptul că sunt homosexual nu mă face una cu animalul. Nu se rezumă totul numai la sex" - declară Dimitrie Bica. După patru ani de viață monahală, tânărul călugăr avea să se înscrie la seminarul teologic de la Caransebeș.

Tentativă de viol

"Nu am lăsat pe nimeni să-și bată joc de mine" - povestește Dimitrie despre perioada petrecută în seminarul teologic. Frământat încă de lupta ce se dădea în interiorul său, spune că nu suporta să vadă cum unii dintre colegii săi mergeau câte doi la duș.

În acea perioadă a fost victima unei tentative de viol: "Era în vacanța de vară. Eu rămăsesem la seminar. Stăteam închis în cămăruța mea și pictam icoane. Inexplicabil, un bătrân de 65 de ani, florar, a bătut la ușa camerei mele. A intrat și, pe un ton autoritar, mi-a poruncit: <>. Am rămas șocat! Nu-mi venea să cred! S-a aruncat peste mine și a încercat să mă sărute. Tremuram tot... L-am dat afară din cameră imediat. Țin minte că l-am tras sănătos de mână și aproape că l-am împins".

Cât s-a aflat la studii însă a avut șansa de a cunoaște un om deosebit: P.S. Laurențiu Streza, Episcopul Caransebeșului. "Un om extraordinar, o afirm cu tărie, un om în fața căruia mă închin" sunt cuvintele fostului monah despre înaltul prelat.

Părintele Dimitrie

După terminarea seminarului teologic, în 6 august 2000 Dimitrie a fost hirotonisit preot și trimis la "biserica" de la Poiana Mărului din județul Caraș Severin. "De fapt, la momentul respectiv, acolo nu era decât o fundație părăsită" - își amintește tânărul. Un timp, a dormit în casa ocolului silvic. Cu bani proveniți din vânzarea tablourilor pe care le pictase (circa 4.000 de mărci germane) și cu bani de la credincioși, în 3 luni de zile părintele Dimitrie a ridicat biserica, un corp de clădire și o capelă: "Bisericuța construită acolo a primit statutul de schit". În scurt timp, Casa Domnului s-a dovedit a fi neîncăpătoare pentru numărul mare de credincioși.

Homosexuali mărturisiți

La micul schit, părintele Dimitrie avea să devină un duhovnic căutat de multă lume: "La mine au venit să se spovedească oameni mulți, oameni importanți... Printre ei, Sorin Moldovan, vicepreședintele PSD Deva care între timp a fost asasinat, interpreții de muzică populară Drăgan Munteanu sau Mariana Anghel, Ioan Rus, fostul prefect de Alba. Au fost la mine și câteva persoane care s-au spovedit și mi-au mărturisit că sunt homosexuali. Unii dintre ei sunt acum preoți".

Ruptura

Lumea venea cu drag la schit, să asculte slujbele tânărului preot, plin de har. În timp ce încerca să aducă altora liniștea sufletească, părintele Dimitrie era chinuit de frământările din sufletul său: "În mine se ducea o luptă interioară, un adevărat război. Purtam sutana și nu mă puteam înțelege pe mine. Dacă aș fi fost ipocrit, aș fi putut să continuu așa și n-ar fi fost bine... Era o contradicție, cu toate că oamenii spuneau că sunt un preot bun...".

În vara anului 2002 s-a hotărât. Nu mai putea continua așa. Și-a scris demisia din rândurile clerului, fără să explice gestul său. "Am simțit atunci o ușurare. În scriptură scrie: <>" - spune Dimitrie Bica, omul care a renunțat la haina preoțească, dar nu a renunțat la Dumnezeu. De fapt, el spune că a fost nevoit să renunțe la biserică pentru a putea mărturisi adevărul.

Mărturisire în direct

Mărturisirea a venit pentru Dimitrie ca o eliberare. S-a produs brusc, în timpul unei emisiuni de televiziune având ca temă homosexualitatea: "Am intrat în direct la o emisiune de televiziune și am declarat public că sunt homosexual. Am spus și că am fost preot. Întâmplător, mama mea s-a uitat la acea emisiune și atunci a aflat. A venit de urgență la mine, la București. Am stat de vorbă și a înțeles. Îmi doresc ca fiecare gay din România să aibă o mamă ca a mea. E extraordinară și nu am decât cuvinte de laudă despre ea".

Curând însă au început să curgă amenințările. Curajul fostului preot de a se declara public homosexual și mai ales lucrurile ascunse pe care le știe din interiorul bisericii l-au făcut peste noapte o persoană de temut (pentru unii).

Fostul părinte Dimitrie spune că nu a dorit să dezvăluie numele celor care păstrează taina homosexualității lor ca pe un păcat ce trebuie ferit de privirile celorlalți însă, dacă va fi supus în continuare amenințărilor și intimidărilor, o va face: "Eu nu am dat nume. Dacă se va continua însă cu presiunile, voi fi nevoit să o fac".
Click pentru a mari
Părintele Dimitrie, pe vremea când slujea la schitul din Poiana Mărului

PICTOR DE ICOANE. Ani în șir, Dimitrie Bica a pictat icoane. Majoritatea lucrărilor lui au fost vândute în străinătate și se găsesc acum în mai multe biserici sau în colecții particulare din Italia. Tablourile și icoanele pictate de el sunt semnate cu pseudonimul "Dimi Coreidon", numele lui de pictor. Una dintre cele mai importante lucrări, o icoană a Mântuitorului de aproape doi metri, a fost donată unei biserici de lângă Verona, din regiunea Veneto.
Click pentru a mari
Preotul Dimitrie Bica (foto dreapta) împreună cu fostul stareț al mănăstirii "Izvorul lui Miron", preotul Olivian Mintiu

"Faptul că sunt homosexual nu mă face una cu animalul. Nu se rezumă totul la sex. Abandonarea funcției preoțești nu a însemnat și abandonarea lui Dumnezeu. Nu puteam să mă consider un preot bun atâta timp cât mă mințeam pe mine însumi. Homosexualitatea face parte din viața mea. E ca și cum aș avea un neg pe corp. Un neg pe care nu îl accept. Cum să nu-l accept dacă el este?"

Dimitrie Bica
Click pentru a mari
CAPELA SIXTINĂ, PICTATĂ DE UN HOMOSEXUAL. Michelangelo Buonaroti (1475 - 1564), pictorul "Capelei Sixtine", a avut o personalitate complexă. Relațiile sale cu câteva dintre modelele masculine care-i pozau pentru sculpturi au fost cunoscute și au stârnit vâlvă. Michelangelo a scris și poezie, câteva dintre sonetele sale fiindu-i dedicate aristocratului Tommasso Cavalieri, de care se crede că era îndrăgostit

"BISERICA CONDAMNĂ PĂCATUL". Contactat de BĂNĂȚEANUL, consilierul pentru presă al Patriarhiei Române, părintele Costel Stoica, a declarat: "Biserica Ortodoxă Română privește cu înțelegere atitudinea fostului preot Dimitrie Bica. În zilele noastre, există aproape un clișeu care înfierează homosexualitatea. Eu spun că este o problemă care se rezolvă prin spovedanie. Aparițiile în presă ale dlui Bica au fost penibile. A adus acuzații fără să pronunțe nume sau să aducă dovezi. În toată lumea civilizată, nu se pot colporta astfel de zvonuri. Sunt anumite canoane bisericești care spun cum se procedează în asemenea cazuri. El, dacă dorește, poate fi ajutat să se îndrepte. Biserica condamnă păcatul, nu și pe păcătos. Homosexualitatea este un păcat. Biserica nu îl condamnă însă și pe păcătos. Din contră, îl poate ajuta. Nu trebuie să se creadă din asta că suntem mânați de păcat. Rolul Bisericii este acela de a-l reabilita moral pe păcătos. Eu cred sincer că și dl Bica poate fi recuperat. Ceea ce îi lipsește acestuia acum este un duhovnic".
Click pentru a mari
Părintele Dimitrie, la schitul de la Poiana Mărului, împreună cu un monah

ANTECEDENT. În sânul Bisericii Ortodoxe Române au mai fost consemnate cazuri de preoți care au căzut în păcatul homosexualității. Un caz care a făcut vâlvă în urmă cu șapte ani este cel al părintelui Ansian, preparator la Facultatea de Teologie din București și preot al unei mănăstiri. După ce s-a dovedit, cu fotografii, că întreținea relații homosexuale, preotul Ansian a fost exclus din rândul clericilor.
Click pentru a mari

CATEDRALA SPERANȚEI. "The Cathedral of Hope", în traducere - Catedrala Speranței, din Dallas este recunoscută ca fiind cea mai mare biserică creștină (peste 4.000 de membri) care are viziuni liberale vizavi de homosexualitate și transsexualitate. Această biserică condamnă și consideră păcate homofobia, rasismul și sexismul. Reverednul Michael S. Piazza (foto), la rândul său homosexual, este împreună cu partenerul său din 1980 și au două fiice.
Click pentru a mari

HOMOSEXUALI CELEBRI. Conform informațiilor furnizate de site-ul ACCEPT, Capela Sixtină a fost pictată de un homosexual, Michelangelo Buonarotti, "Portretul lui Dorian Gray" a fost o carte scrisă tot de un homosexual, Oscar Wilde. Ceaikovski a fost și el homosexual. Socrate de asemenea. Și lista continuă cu multe alte personalități, printre care se numără Alexandru cel Mare, Iulius Cezar, Leonardo da Vinci (foto),, Marcel Proust, Tolstoi, Abraham Lincoln și alții.
Click pentru a mari

"Cercetările indică faptul că orientarea homosexuală se stabilește cândva foarte devreme în ciclul vieții, probabil chiar înainte de naștere. Aproximativ 10% din populația globului este de orientare homosexuală, cifră care, în mod surprinzător, este constantă în toate culturile, indiferent de standarde și de valori morale"

Asociația Americană de Psihologie - Declarație asupra homosexualității (iulie, 1994)

Text preluat chiar de pe situl ortodocsilor...... affraid

42 Calugar heavy-metal! la data de Vin Iul 18, 2008 12:29 pm

Vizitato

Vizitator
http://www.protv.ro/filme/duminca-este-calugar-in-restul-timpului-fan-metallica.html?id_file=57884

Un calugar funny Laughing ....... Metallica rullez! affraid affraid affraid ce bine ii sta ca rocker!

43 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Vin Iul 18, 2008 10:48 pm

Emil Condor

vrajitor
Câteva vorbe spuse de Eminovici:
"Nu vă-nchinati la popi si la icoane
Si dracu să vă ia vreodată de-ati uita!
"

44 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 6:34 am

No Name

inger
Procentul homosexualilor este mult mai mare in SUA ...este peste 30 %...oare de ce ?
Daca acest viciu nu s-ar perpetua ci mostenii cum zic unii ,atunci de ce procentajul homosexualilor creste in fiecare an ?

45 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 2:01 pm

Heruer

inger
Citind pe S.N.Lazarevici - Diagnosticarea karmei, veti afla si de ce exista homosexualitatea si homosexualii, care sunt cauzele acestor fenomene.

46 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 3:14 pm

Cris

inger
Eu n-am citit cartea,dar sunt multe explicatii .Si e adevarat ,e o problema karmica.Cel mai adesea.

47 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 6:18 pm

Diana

inger
No Name a scris:Procentul homosexualilor este mult mai mare in SUA ...este peste 30 %...oare de ce ?
Daca acest viciu nu s-ar perpetua ci mostenii cum zic unii ,atunci de ce procentajul homosexualilor creste in fiecare an ?

nu stiu daca sunt mai multi, dar poate au mai mult curaj sa spuna acest lucru

48 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 6:20 pm

Diana

inger
Anton, doar ca esti preot nu inseamna ca esti si perfect...tot om ramai
am mai spus asta, nu poti sa generalizezi, da au fost multe greseli facute de-a lungul timpului, dar esti nedrept fata de cei care sunt intr-adevar preoti dedicati

49 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 6:50 pm

Vizitato

Vizitator
Studenta_87 a scris:Anton, doar ca esti preot nu inseamna ca esti si perfect...

Scuze dar nu sunt popa....... cel putin nu crestin...... cat de generalizare........ la ei se intampla cam des cazurile de "pacate".......

50 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Sam Iul 19, 2008 6:56 pm

Diana

inger
la oamenii de rand se intampla cel mai des, dar nu vine nicio televiziune sa-l filmeze pe x sau y cum pacatuieste, asta doar daca nu te uiti la stirile de la ora 5, vezi batai....sinucideri...crime si tot ce vre

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 11]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum