Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Preotii si nebuniile lor !

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 11]

51 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Vin Aug 15, 2008 3:27 pm

Vizitato

Vizitator
Diana a scris:la oamenii de rand se intampla cel mai des, dar nu vine nicio televiziune sa-l filmeze pe x sau y cum pacatuieste, asta doar daca nu te uiti la stirile de la ora 5, vezi batai....sinucideri...crime si tot ce vre

Ma uit pe dracu la stirile de la 5! La alea se uita niste babe care stau la parter (+ c a sunt si ortodoxe) si se sperie de le e frica sa mai si iasa din casa noaptea sau sa doarma cu geamul deschis! lol2 lol2 lol2

52 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mar Sept 16, 2008 11:48 pm

Vizitato

Vizitator
Curva, escroaca, ateista si diavol. Asa a injurat parohul de la Biserica Albastra din Rogerius, judetul Bihor, Gheorghe Nemes, o femeie care-i blocase masina in parcare.

Scena a fost filmata in ziua de Sf. Maria, de mai multi vecini, potrivit Ziarului Bihoreanul. 'Popa Nemes dadea cu picioarele intr-o masina. Urla si injura de l-am auzit din casa, de la etajul 4!', a povestit o tanara care locuieste in blocul de vizavi de biserica. Ea l-a filmat cu telefonul mobil si a postat filmul pe Internet, zilele trecute. 'Dau cu masina in tine, maturatoarea dracului! Nu ti-e rusine sa stai aici, tu, care nu platesti un leu la biserica? O ateista, ma! Diavolo! Escroaca ce esti! Curva ce esti!'. Aceastea sunt 'vorbele de duh' aruncate de preotul Gheorghe Nemes catre o femeie de 50 de ani care a indraznit sa-i blocheze masina in parcare.

PS: Atentie ce masini blocati ca nu se stie.... Very Happy

53 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Sept 17, 2008 10:57 am

Leo Luke

muritor de rand
Anton_LaVey a scris:Curva, escroaca, ateista si diavol. Asa a injurat parohul de la Biserica Albastra din Rogerius, judetul Bihor, Gheorghe Nemes, o femeie care-i blocase masina in parcare.

Scena a fost filmata in ziua de Sf. Maria, de mai multi vecini, potrivit Ziarului Bihoreanul. 'Popa Nemes dadea cu picioarele intr-o masina. Urla si injura de l-am auzit din casa, de la etajul 4!', a povestit o tanara care locuieste in blocul de vizavi de biserica. Ea l-a filmat cu telefonul mobil si a postat filmul pe Internet, zilele trecute. 'Dau cu masina in tine, maturatoarea dracului! Nu ti-e rusine sa stai aici, tu, care nu platesti un leu la biserica? O ateista, ma! Diavolo! Escroaca ce esti! Curva ce esti!'. Aceastea sunt 'vorbele de duh' aruncate de preotul Gheorghe Nemes catre o femeie de 50 de ani care a indraznit sa-i blocheze masina in parcare.

PS: Atentie ce masini blocati ca nu se stie.... Very Happy

.........pai inca n-ai realizat ca una e sa fi sau sa te decklari religios.......si alta e
sa fi cu adevarat crestin.........adica acela care nici nu vrea nici nu-i place si nici
nu poate sa faca raul sau sa se manifeste cu rautate........oricum satanismul pe
care-l promovezi n-a dat aproape de loc oameni buni cu caracter nobil........in
comparatie cu crestinismul autentic promovat si exemplificat de Hrisos si
de apostoli......... fingers

Vezi profilul utilizatorului

54 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Oct 29, 2008 4:12 pm

Vizitato

Vizitator
Un spital întreg a fost evacuat din cauza unui stareț glumeț
Încă un preot fără frică de Dumnezeu le-a dat de lucru au­­­­­­­­to­­­­­­­­­­ri­­­­­­­­tăților. După ce săptămâna trecută un părinte din Vâlcea a fost reținut pentru că a șantajat un călugăr, acum polițiștii din Ti­­­­miș au descoperit un stareț care a telefonat, anunțând o bombă la un spital.

Un stareț din Timiș a reușit să pună pe jar tot Spitalul Ju­­­­­­dețean, după ce a sunat și a anunțat că a amplasat o bombă în clădire.

Oamenii legii au fost uluiți când și-au dat seama că apelul a fost făcut de la mănăstirea Ro­­­­ma­­­­­­­nești, chiar de un stareț de 20 de ani. Mo­­­­­tivul - a vrut să facă o far­­­­­­­să unui preot care era internat.

Un alt preot din Vâlcea i-a fă­­­­­­­­cut pe enoriași să se cru­­­­­­cească după ce, săptămâna trecută, a fost re­­­­­­ținut pentru că a șantajat un călugăr. Florin Matei i-a cerut că­­­­­­­­­­­­lugărului bani pentru a nu dez­­­­­­­­­­vă­­­­­­­­­lui o filmare în care cei doi fă­ceau sex. Ion Cătălinoiu, consi­­­­li­­­­erul pa­­­­­­­­­rohial al preotului, e șocat de ce a auzit.

"Nu mi-a venit să cred când am aflat. Părintele Matei era săritor și a ajutat pe mulți prin sat", spune bătrânul.

rolf rolf rolf rolf rolf rolf Asta era sa fac pe mine de ras! Faza cu spitalu' e comica rau de tot!

55 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Oct 29, 2008 5:54 pm

Anticristul

eliberat
..in
comparatie cu crestinismul autentic promovat si exemplificat de Hrisos si de apostoli.
........................................................
Ce crestinism autentic a practicat Isus ,ca nu am inteles?Cind sa crestinat Isus inainte sau dupa moarte?

56 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Oct 29, 2008 6:25 pm

Histrion

vrajitor
Leo Luke a scris:

.........pai inca n-ai realizat ca una e sa fi sau sa te decklari religios.......si alta e
sa fi cu adevarat crestin.........adica acela care nici nu vrea nici nu-i place si nici
nu poate sa faca raul sau sa se manifeste cu rautate........oricum satanismul pe
care-l promovezi n-a dat aproape de loc oameni buni cu caracter nobil........in
comparatie cu crestinismul autentic promovat si exemplificat de Hrisos si
de apostoli......... fingers
Hi!Hi!Hi! Toti criminalii din puscarii se declara "crestini" sau de o alta religie acceptata.. Nici macar un ucigas nu a spus la recensamint ca e "ateu". Toti ateii din puscarii au pedepse mici pentru fapte minore! Asta e o statististica facuta dupa ultimul recensamint general din Romania. By the way, nici satanisti nu s-au declarat printre criminali!

57 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Noi 05, 2008 12:07 am

Vizitato

Vizitator
A fost bătut de un popă și două măicuțe

Un preot și două călugărițe au intrat în restaurantul unui italian și l-au bătut, din cauza unei neînțelegeri privind contractul de închiriere a localului. Proprietarul localului din Italia a ajuns în spital cu răni grave la gât și abdomen.

Bărbatul le-a spus polițiștilor italieni că a fost atacat în momentul în care s-a dus la restaurantul său, după ce a auzit că un preot și două călugărițe vor să-l distrugă.

"Am mers acolo pentru a calma lucrurile, dar preotul m-a lovit cu un scaun și am ajuns pe podea. Apoi, cele două călugărițe au început să mă lovească și să-mi adreseze insulte irepetabile", a spus italianul.

Avocatul agresorilor neagă acuzațiile și susține că cele două călugărițe, care au împreună 160 de ani, nu aveau cum să-l atace pe propietarul restaurantului, care oricum "ocupă ilegal localul"

rolf rolf rolf

58 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Noi 05, 2008 6:11 pm

Anticristul

eliberat
Citi ani are una din ele ca sa ti spun eu citi are cea de a doua.

59 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Vin Noi 07, 2008 3:29 pm

Garrybaldi

vrajitor
Anton_LaVey a scris:A fost bătut de un popă și două măicuțe

Nu pui si link-ul? Smile

Nu de alta,dar am mai auzit de astea la radio Erevan dar nu era vorba de un italian ci de un tigan, si n-a fost batut ci a intrat cu masina intr-o statie de autobus doborand vreo 12 pietoni. Embarassed

60 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Vin Noi 07, 2008 4:52 pm

Eu Unul

admin
Garrybaldi a scris:
Anton_LaVey a scris:A fost bătut de un popă și două măicuțe

Nu pui si link-ul? Smile

Nu de alta,dar am mai auzit de astea la radio Erevan dar nu era vorba de un italian ci de un tigan, si n-a fost batut ci a intrat cu masina intr-o statie de autobus doborand vreo 12 pietoni. Embarassed
Anton_Lavey are BAN, asa ca nu poate raspunde.

61 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Mier Apr 08, 2009 4:05 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Un preot a furat banii bisericii pentru a-și face operații estetice

Se spune "să faci ce spune popa, nu ce face el" și mare adevăr pare a fi în aceste vorbe. Un preot american a fost arestat după ce a uitat de porunca a opta "să nu furi!" și a picat în păcat, furând banii bisericii pentru a-și face operații estetice.

În vârstă de 66 de ani, William Blasingame din Staten Island, New York, a furat 85.000 de dolari donați de enoriași pentru a-și plăti operații estetice și înjecții cu botox.

Vâzând că banii pe care-i donează nu-s investiți în absolut nimic, enoriașii au deveni suspicioși. Astfel, în urma investigațiilor a ieșit la iveală faptul că preotul s-a "făcut frumos" din finanțele bisericii. Ba mai mult, se pare că din aceeași bani acesta și-a cumpărat haine și a plătit o taxă pentru a fi membru al unui club exclusivist.
Very Happy Very Happy Very Happy POPA VREA SA FIE SI FRUNUSEL......

62 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 7:45 am

ala era preot sectar nu ortodox ...

63 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 8:14 am

Eu Unul

admin
Nu exista "preot sectar". La neoprotestanti singurul preot este Marele Preot, care oficiaza in Cer. Ceilalti sunt pastori, przbiteri, toti frati, care au doar un anume rol in cadrul bisericii. La "sectari"(neoprotestanti) nici un om nu are rolul de a fi reprezentantul lui Dumnezeu pe pamant(precum papa), functia de preot a luat sfarsit odata cu Isus Cristos, precum si oficierile din templu.

Eu cred ca varsta de 66 ani era de vina, ori o fi dat peste Biblia LAVey popa respectiv si s-a convertit... iconsmile

O fi vazut vreo asemanare intre ritualurile cu oseminte si sfintiri de ape si oficierile din biserica lui Satan? Rolling Eyes

64 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 11:06 am

vad ca ai dat ajuns la secte de negi preotia ortodoxa si hulesti sfintele moaste ... treaba ta ...

65 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 11:15 am

Eu Unul

admin
ISIHAST a scris:vad ca ai dat ajuns la secte de negi preotia ortodoxa si hulesti sfintele moaste ... treaba ta ...

Cred ca raspunsul meu a fost neutru(nepartinic).
Nu exista preoti decat la ortodocsi si catolici si am spus ce cred neoprotestantii despre preotie.

Referitor la moaste si apa sfanta... Recunosc ca descantand sau actionand asupra apei, ii schimba, structura, ii imbunatatim sau inrautatim nivelul de vibratie. Wink
Ex,am citit de curand ca poti pune apa intr-o sticla si scrie acolo pe o eticheta numele unui inger ori al unei entitati, o poti magnetiza, lasand-o la soare in sticle de diverse culori, ori ii poti vorbi...

Moastele si alte obiecte care au apartinut unei persoane sunt impregnate cu vibratiile persoanei si ne pot pune in legatura cu spiritul persoanei, la fel ca si o fotografie.
Asadar, nu neg veridicitatea ritualurilor religioase... Rolling Eyes

Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Apr 09, 2009 12:34 pm, editata de 1 ori

66 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 11:31 am

daca ai spus ca aia cred protestantii despre preotie , atunci e ok ... insa chestia cu descantatu apei nu e ortodoxa ... sau sa lasi apa la soare ... slujba de sfintitre a apei ortodoxa , nu utilizeaza descantece ci harul preotiei care vine de la Iisus Hristos ...

67 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:01 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Trei adolescenți ieșeni susțin că un preot și-a bătut joc de ei.

Mărturii șocante ale unor elevi de gimnaziu: pentru că îi bănuia că i-au furat din pepenii cultivați pe terenul parohiei, preotul din satul ieșean Perieni i-ar fi bătut și i-ar fi alergat prin bălegar timp de trei ore, în urmă cu doi ani.

Deși povestea s-a petrecut în urmă cu doi ani, băieții, Marian Gongeanu, Cătălin Leonte și Dan Solomon, care pe atunci aveau vârste cuprinse între 10 și 12 ani, nu și-au revenit nici până acum. “Visez că mă fugărește preotul, să mă bată”, spune Marian. Ei au povestit cum, în timp ce se scăldau într-un iaz, preotul V.G. i-a luat la bătaie pe motiv că ar fi furat câțiva pepeni. “L-am rugat în genunchi să nu mă mai bată cu parul, pentru că sunt bolnav de inimă și leșin. Atunci, părintele m-a băgat cu capul în apă. Spunea: «Leșini?! Lasă că fac eu să nu mai leșini»”, își amintește Marian.

Oamenii vor să-l alunge din sat

“Apoi ne-a urcat în mașină și ne-a dus la cabana lui, unde părintele ne-a pus să mâncăm coji de harbuji (n.r. - pepeni) murdare de pământ, cu sare și să ne târâm în pielea goală prin rahat de porc, timp în care ne lovea cu pumnii și picioarele”, a continuat Cătălin. Părinții băieților spun însă că nu au depus plângere la poliție, pentru că nu au bani să se judece cu popa. Sătui de abuzurile preotului din sat, oamenii din Perieni i-au scris Mitropolitului Moldovei și Bucovinei, ÎPS Teofan, pentru a-i cere să-l dea afară din localitate.

Sursa - www.bzi.ro

Astia chiar nu se potolesc! mafioti ordinari! Insala babe fraiere si bat copii..... EVIL

68 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:05 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Admin a scris:Eu cred ca varsta de 66 ani era de vina, ori o fi dat peste Biblia LAVey popa respectiv si s-a convertit... iconsmile

O fi vazut vreo asemanare intre ritualurile cu oseminte si sfintiri de ape si oficierile din biserica lui Satan? Rolling Eyes

Ai sa razi, da' LaVey NU e de acord cu opoeratii estetice! Cat despre faza cu oasele si apele.... aia apare cam la toate ritualurile, indiferent ce natie are fi....... Crestinii se inchina la oase! poate ca e vro asemanare, ca in mare, ritualurile religioase cam seamana majoritatea....

69 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:05 pm

Eu Unul

admin
Se mai plangea un amic de prin Constanta ca preotul Elodia de la el din oras fugareste cainii imbracat in uniforma si chiar a angajat si o baba ca pandar cand e el ocupat. Smile

70 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:06 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Admin a scris:Se mai plangea un amic de prin Constanta ca preotul Elodia de la el din oras fugareste cainii imbracat in uniforma si chiar a angajat si o baba ca pandar cand e el ocupat. Smile

Pai daca atata ii duce capul pe popi..... rolf rolf rolf

71 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:11 pm

Eu Unul

admin

72 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:22 pm

Anton_LaVey

vrajitor
Admin a scris:
ISIHAST a scris:vad ca ai dat ajuns la secte de negi preotia ortodoxa si hulesti sfintele moaste ... treaba ta ...

Cred ca raspunsul meu a fost neutru(nepartinic).
Nu exista preoti decat la ortodocsi si catolici si am spus ce cred neoprotestantii despre preotie.

Referitor la moaste si apa sfanta... Recunosc ca descantand sau actionand asupra apei, ii schimba, structura, ii imbunatatim sau inrautatim nivelul de vibratie. Wink
Ex,am citit de curand ca poti pune apa intr-o sticla si scrie acolo pe o eticheta numele unui inger ori al unei entitati, o poti magnetiza, lasand-o la soare in sticle de diverse culori, ori ii poti vorbi...

Moastele si alte obiecte care au apartinut unei persoane sunt impregnate cu vibratiile persoanei si ne pot pune in legatura cu spiritul persoanei, la fel ca si o fotografie.
Asadar, nu neg veridicitatea ritualurilor religioase... Rolling Eyes

Toate ritualurile astea sunt bazate pe ENERGII fie ele negative sau pozitive! Depinde cum le actionezi si le folosesti!

73 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 1:59 pm

Eu Unul

admin
ISIHAST, mai corect spus despre preotie si neoprotestanti:

Ei se bazeaza pe principiul din Noul Testament care sustine "preotia universala" a credinciosilor. Potrivit acestuia toti crestinii au acces direct si egal la Dumnezeu, nefiind necesar nici un alt Mijlocitor in afara de Isus Christos.

Un al doilea principiu este ca Duhul Sfant imparte daruri de slujire tuturor credinciosilor din biserica(unul este invatator, altul apostol etc)

Referitor la functiile lui Isus Hristos, acesta este Marea Preot, Profet, Imparat. Preotia cereasca a lui Isus Hristos consta in slujba de mijlocire intre om si Dumnezeu(asa cum sustin crezurile unor biserici neoprotestante).

Ce cred eu personal? Ca NU este neaparat nevoie de nici un mijlocitor intre Dumnezeu si om.

74 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 5:00 pm

bine , crezi ce vrei ; ca doar nu zic io ce sa creada altii ...

insa io cred ortodox , nu sunt protestant ... io nu am nevoie sa protestez , ci sunt drept-slavoitor de Dumnezeu ...

ca nu este naparata nevoie , asta poate fi si adevarat si fals ; intr-o pustie este justificat sa nu apelezi la preoti , dar in lume , din punctu de vedere ortodox , nu e justificat ...

75 Re: Preotii si nebuniile lor ! la data de Joi Apr 09, 2009 5:01 pm

pai energiile sataniste sunt negative ; satan este tatal minciunii ...

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 11]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum