Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Holocaustul anti-Palestinian continua

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Vin Ian 16, 2009 9:37 am

Zyraxes

demon
Dupa ce ca israelul le-a luat pamanturile palestinienilor, si i-a concentrat in 2 lagare, acum ii extermina in stil nazist folosind metoda holocaustului.

Au capatat un asa de mare tupeu incat nu mai tin cont nici de organizatiile umanitare internationale, sau de cele ptr drepturile omului.

Atac asupra unei scoli ONU din Fasia Gaza: 40 de morti

ONU a declarat că suspendă operațiunile sale umanitare din Gaza deoarece personalul angajat a fost ținta unor atacuri israeliene.

http://bataiosu.wordpress.com/2009/01/08/onu-suspenda-actiunile-umanitare-din-gaza-iar-sua-marea-britanie-si-franta-s-au-opus-unei-rezolutii-onu-ce-cere-incetarea-imediata-a-focului/

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Sam Ian 17, 2009 7:55 am

Bulache

demon
Pai au preluat ideia de la fosti lor calai Satiu Vital. Laughing

3 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Sam Ian 17, 2009 9:49 am

Zyraxes

demon
Bulache a scris:Pai au preluat ideia de la fosti lor calai Spatiu Vital. Laughing

Ai dreptate. Cica te omoara preventiv. hmm

4 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Sam Ian 17, 2009 11:35 am

Cactus

inger
http://www.terrorismawareness.org/what-really-happened/ ????

Oricum, politicul e totdeauna subiectiv

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

5 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Sam Ian 17, 2009 12:59 pm

Alex

djin
Trebuiau sa se gandeasca cand au ales pe cei din HAMAS. si care e problema? ei vroiau jihad, asta e calea jihadului, prin moarte. au vrut - au primit. Au tras in 10 zile 500 de rachete, asupra oamenilor simpli au primit raspuns.

6 Hamas rockets fired from Gaza hit Israeli civilian areas Saturday morning. During 2007-2008, Hamas fired 4681 rockets & mortar shells at Israeli towns and cities.

Vezi profilul utilizatorului http://paranoictimes.blogspot.com/

6 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Sam Ian 17, 2009 7:56 pm

Anticristul

eliberat
Ziraxes,te-ai intrebat cumva asa intr-o doara ,de ce marile state sau opus unuei incetari a focului?Te-ai intrebat cumva ,de ce si Egiptul a fost de partea Israelului?Ai putea fi cinstit cu tine insuti macar o data ,in ce priveste existenta acestui popor?

7 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 18, 2009 1:48 pm

Zyraxes

demon
Anticristul a scris:Ziraxes,te-ai intrebat cumva asa intr-o doara ,de ce marile state sau opus unuei incetari a focului?Te-ai intrebat cumva ,de ce si Egiptul a fost de partea Israelului?Ai putea fi cinstit cu tine insuti macar o data ,in ce priveste existenta acestui popor?

le e frica la toti de SUA care e condusa de evrei

datorita evreilor care sunt la putere in SUA mai exista statul terorist israel

8 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 18, 2009 1:49 pm

Zyraxes

demon
[quote="Alex"]
anormal e holocaustul facut de evrei impotriva palestinienilor

Nici cu terorismul palestinian nu mi-e rusine... Evil or Very Mad

9 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 18, 2009 3:26 pm

Cactus

inger
@ Zyraxes - te rog iarta-ma; vrand sa intervin prin Quote, ti-am sters din geseala postarea.....

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

10 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 18, 2009 4:00 pm

Alex

djin
Israelul a proclamat sâmbătă o încetare unilaterală a focului în Fâșia Gaza. Anunțul a fost făcut de premierul Ehud Olmert și ministrul de Externe Tzipi Livni la capătul unei ședințe a Cabinetului israelian de Securitate. Olmert a declarat că l-a informat telefonic în prealabil asupra acestei decizii pe președintele egiptean Hosniu Mubarak, a cărui țară a jucat rolul de mediator în conflictul israeliano-palestinian.

În cazul în care militanții Hamas vor continua ostilitățile la adresa armatei israeliene sau vor mai lansa rachete asupra Israelului, statul evreu își rezervă dreptul de a riposta, a precizat Olmert.
"Obiectivele noastre, așa cum au fost definite atunci când am lansat operațiunea, au fost atinse integral și chiar depășite", a spus Olmert în conferința de presă în care a anunțat încetarea ofensivei.

"Hamas a primit o lovitură serioasă", a adăugat el, iar capacitatea sa de atac a fost redusă drastic.

Trupele israeliene își vor păstra pozițiile actuale în Fâșia Gaza până când vor înceta toate ostilitățile. Este pentru prima dată în istoria Israelului când acest stat proclamă o încetare unilaterală a focului.

Mahmoud Abbas cere retragerea trupelor israeliene din Gaza

Decizia Israelului de a înceta unilateral ostilitățile în Fâșia Gaza trebuie să fie urmată de un acord de pace oficial și de retragerea completă a trupelor, a afirmat sâmbătă un purtător de cuvânt al președintelui palestinian Mahmoud Abbas, citat de AFP.

"Această decizie de încetare a focului este un prim pas și ar trebui urmată de un acord de pace, de încetarea asediului Gaza și de retragerea trupelor" din acest teritoriu, a declarat purtătorul de cuvânt al lui Abbas.

Mișcarea islamistă Hamas a afirmat de asemenea că nu va accepta "niciun soldat" israelian în Gaza și a promis că va continua rezistența, după anunțul Israelului de a încetare unilaterală a focului în noaptea de sâmbătă spre dumincă, relatează AFP.

"Nu vom accepta sub nicio formă prezența niciunui soldat pe pământul Fâșiei Gaza, indiferent care va fi prețul. Hamas este încă prezent, rezistența vitează, iar conducerea sa solidă", a declarat Fawzi Barhoum, un purtător de cuvânt al Hamas

http://unimedia.md/index.php?mod=home&hmod=newsbyid&id=9073

11 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 18, 2009 7:37 pm

Anticristul

eliberat
Nici nu avem intentia de-a pastra soldati in Gaza.
E destul ca armamentul care-l depoziteaza in cladiri publice explodeaza deasupra capului lor.Noi nu vrem asta ,dar asta e politica lor.

12 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Lun Ian 19, 2009 9:30 am

Bulache

demon
Un lucru e clar.Ambi beligarenti au ucis oameni nevinovati copii si femei.Au provocat iadul,mai bine coborau in iad si se luptau acolo. EVIL

13 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Lun Ian 19, 2009 7:00 pm

Garrybaldi

vrajitor
Da cine a inceput? Asta-i intrebarea.

14 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Lun Ian 19, 2009 7:09 pm

Anticristul

eliberat
Poate nu esti la curentcu situatia.De 8 ani de zile ei tot trimit rachete peste teritoriul nostru.In orase populate.Minunea e ca nu nimeresc in cladiri ca este o mina care le dirijeaza .In arcuri in nisip ,in diferite cladiri unde nu locuiesc oameni.etc.Noi le dam apa si curent,materiale de constructie alimente ,tot ,tot ce au nevoie .Iar ei spun ca noi nu existam.Le-am eliberat sute de detinuti si ei nu elibereaza unul singur care e la ei de peste 2,5 ani.Acum vre-o luna le-am mai eliberat citeva sute ,iar imediat dupa operatiune au trimis peste 30 de rachete.Atunci a inceput ofensiva.

15 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Mar Ian 20, 2009 3:40 am

Alex

djin
During 2007-2008, Hamas fired 4681 rockets & mortar shells at Israeli towns and cities.

16 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Mar Ian 20, 2009 10:03 am

Zyraxes

demon
Garrybaldi a scris:Da cine a inceput? Asta-i intrebarea.

Daca te referi la istoria mai veche,
Evreii erau în antichitate un popor de păstori nomazi, care ”au venit din Mesopotamia și după lupte cu localnicii s-au așezat în Palestina. Aceasta era o fâșie îngustă de pământ pe malul răsăritean al Mării Mediterane”.
http://ro.metapedia.org/wiki/Evrei

Daca te referi la istoria recenta, israelul a impus o blocada in Gaza iar Hamasul a incercat sa-i determine sa o ridice. Ptr ca israelul e un stat terorist, in loc sa ridice blocada au invadat Gaza si isi continua holocaustul asupra populatiei palestiniene.

17 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Mar Ian 20, 2009 11:49 am

Alex

djin
Israelul e stat terorist iar Hamas sunt pacifisti? Pacifisti fundamentalisti cu Ak 47 si brauri de shakhid care folosesc civilii (aceasi copii/batrani ) ca scuturi vii.
...atunci cand logica cedeaza, orice poate deveni orice....(c)

18 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Mar Ian 20, 2009 2:08 pm

Garrybaldi

vrajitor
Zyraxes a scris:
Daca te referi la istoria mai veche,
Evreii erau în antichitate un popor de păstori nomazi, care ”au venit din Mesopotamia și după lupte cu localnicii s-au așezat în Palestina. Aceasta era o fâșie îngustă de pământ pe malul răsăritean al Mării Mediterane”.
http://ro.metapedia.org/wiki/Evrei

Acuma hai sa n-o luam de pe vremea aparitiei dinozaurilor.
Pentru ca imediat dupa aceea, evreii au avut una dintre cele mai stralucite culturi, de la care vine crestinismul.
Si temple construite, deci teoretic au drept la teritoriu cel putin cat italienii.

Evreii au impus blocada. Pentru ce?

19 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Mar Ian 20, 2009 2:17 pm

Bulache

demon
Problema e ca Israelul a patit cu Hamas exact ca Sua cu Ben Laden.Infintarea Hamas a fost facuta pt a contra-cara OEP.lui Arafat.Numai ca hamas a ajuns pe mana unor radicali islamisi si au dat peste cap planurile israelului care acum se lupta sa-i distruga.Deh,asa-i politica.
Evil or Very Mad

20 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Mar Ian 20, 2009 9:08 pm

Anticristul

eliberat
Noinu patim nimic cu hamas.Patesc palestinieni.Noi doar ii mai tragem de urechi daca nu vreau sa fie cuminti.Depozitele de armament au explodat pe capul lor,care le-au ingramadit acolo.

21 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Vin Ian 23, 2009 12:43 pm

Garrybaldi

vrajitor
Bulache a scris:Problema e ca Israelul a patit cu Hamas exact ca Sua cu Ben Laden. Evil or Very Mad

Eu nu cred chestia asta, pe invers.
Sant multe greseli pe care le-a facut Israelul in privinta palestinienilor dar pana acolo sa-i plateasca sa faca atentate... Cool

22 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 25, 2009 12:57 pm

Zyraxes

demon
Garrybaldi a scris:
Bulache a scris:Problema e ca Israelul a patit cu Hamas exact ca Sua cu Ben Laden. Evil or Very Mad

Eu nu cred chestia asta, pe invers.
Sant multe greseli pe care le-a facut Israelul in privinta palestinienilor dar pana acolo sa-i plateasca sa faca atentate... Cool

intortocheate sunt caile iudaismului

plus ca "greselile" statului israel sunt voite

23 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Dum Ian 25, 2009 4:53 pm

Anticristul

eliberat
Te afecteaza pe tine in vre-un fel?

24 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Lun Ian 26, 2009 8:10 am

Bulache

demon
Afecteaza oameni nevinovati din ambele tabere. Laughing Evil or Very Mad

25 Re: Holocaustul anti-Palestinian continua la data de Lun Ian 26, 2009 12:45 pm

Garrybaldi

vrajitor
Holocaustul antipalestinian s-a terminat.
Deocamdata. Laughing

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum