Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

....Faptele vorbesc.....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 ....Faptele vorbesc..... la data de Sam Mai 24, 2008 11:27 pm

Vizitato

Vizitator
Ei bine Eon daca nu imi dai dreptul sa imi spun pararea si afronturile tale le pastrezi atunci trebuie sa deschid subiectul pe un topic unde din cate scrie nu esti moderator.
Poate imi raspunzi, daca tot consideri ca ai dreptate si nu mai fugi de mine, caci pana la urma asa imi dai dreptate indirect. Oricum e o fapta foarte josnica aceasta care ai facut-o....sa stergi toate mesajele mele, inclusiv cele fara afronturi(care au aparut ca o reactie la afrunturile tale), iar pe toate ale tale sa pastrezi. Cum am zis ai "cheia" forumuli. Foarte josnic acest act si mi-a demonstrat ce fel de om esti....in cazul asta ar trebui sa parasesc forumul si sa ma indrept undeva unde sunt respectat eu si parerea mea(nu doar undeva unde unii cer respect si nu le acorda si celorlalti).....Nu ma asteptam la o astfel de atitudine...dar macar mi-ai demonstrat ca nu mai ai argumente....deci indirect pentru a-ti acoperi orgoliul tau recurgi la astfel de metode. Vei sterge tot ce am scris? daca da atunci te rog nu mai folosi citate de la mine de pe subiectele care le-ai sters.

2 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Sam Mai 24, 2008 11:28 pm

Vizitato

Vizitator
acu vazui ca ai redirectionat in off-topic...mesaje de ale tale de ce nu exista...a stai. esti moderator...era sa uit.

3 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 8:38 am

Vizitato

Vizitator
as mai avea de adaugat inca ceva. In cazul in care cei ce detin forumul, si au ultimul cuvant si fata de moderatori, nu iau masuri in privinta acestui fapt prin reintroducerea mesajelor mele sau prin stergerea si mesajolor lui Eon(toate ca asa a facut si el cu mine) atunci eu pararesc forumul. Aici e vorba de un sistem totalitar in care cei care nu au aceeasi parere cu moderatorul sunt redusi la tacere. Daca detii un graunte de adevar atunci ti se ai dreptul de a iti exprima parerea si ti se da in cap, iar minciuna o ridicam in slavi si elimnam orice contradictie data la ea.

P.S. stiu ca nu va prea intereseaza daca nu ami postez sau nu, dar cel putin eu plec impacat de pe forum si puteti ramane cu o personalitati autoritara precum Eon. Mi-a demosntrat din ce aluat e facut si nu pot sa stau sa mai discut cu astfel de persoane care iau astfel de masuri si nu le justifica de ce le-au aplicat numai pentru anumite prrsoane si nu pentru toti(inclusiv pentru sine).

4 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 9:12 am

Dialog la mine înseamnă că dacă eu vreau să vă dau dumneavoastră lecții atunci dumneavoastră sunteți acela cu întrebările la care să răspund eu dacă pot, iar dacă dumneavoastră veniți să îmi dați mie lecții atrunci va trebui să vedem dacă sunteți în stare să răspundeți la întrebările mele. Cam asta înțeleg eu prin dialog.
Eu dacă nu am să găsesc un atac direct la o anume persoană nu am să șterg nimic. Am să înlocuiesc numai insulta respectivă cu ...!!!... și nimic mai mult dacă va fi cazul. Eu cred că certurile și neânțelegerile fac parte din viață și trebuie să acceptăm asta. Dacă ne cenzurăm prea mult nu facem decât să fugim de probleme care vor rămâne nerezolvate dacă le vom evita la nesfârșit. Vă mai rog totuși să purtați niște discuții care să aibă legătură cu ateismul. Este bine ca dacă un vizitator caută ceva sau chiar dumneavoastră căutați ceva să găsiți ceea ce căutați. Voi încera să vă îndemn în așa fel încât să nu fiu nevoit să iau niciun fel de măsuri. Eu cred că oamenii sunt mai de valoare decât ceea ce fac ei sau ceea ce au ei.

Vezi profilul utilizatorului http://win9x.forum-free.org/

5 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 12:57 pm

Vizitato

Vizitator
Asa ar fi corect. Intrebarea mea e daca tie insusi ti se pare corect ce mi-a facut mie si inca imi face Eon pe acel topic. Mi-a fost restrictionat accesul doar pentru ca nu aveam aceleasi pareri cu el si el a ramas fara argumente pentru a ma convinge ca el detine adevarul si nu el. Ceea ce ma amuza cel mai mult e ca ma asteptam si am avut si cateva mesaje cu semn anticipativ ca va folosi puterea cu care a fost inzestrat. Stiu ca nu are legatura cu ateismul dar unde altundeva as putea sa imi introduc subiectul? Tu, Remussatala, ai fost printre singurii care au gasit greseli si in unele argumente ale mele si ai specificat. Cum s-a intamplat la topicul Puterea de convingere...etc...cea cu afirmatie si nu argument. Apoi am explicat si eu motivul. M-ai impresiontat si prin alte raspunsuri care mi le-ai dat si aici eu am cosniderat ca e c-am singurul loc unde nu va exista cineva care sa imi cenzureze mesajele. Si asta am respectat la tine si asta m-a determinat sa te privesc si cu respect . Doar vro 3 persoane au reusit pe forumul asta sa castige respectul...restul...mai au de lucru.

6 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 1:05 pm

Vlad

muritor de rand
Ramses,ce mai conteaza acum,,,patesti tu ceva fara acele mesaje...da-le pace altora,conteaza cine esti tu,nu ce fac restu ca sa te "denigreze";nu exista lucru in lumea asta,care sa te poata "distruge" sau "Denigra" ...tu esti Totul...
sper ca s-au inteles ghilimele de rigoare Laughing

Vezi profilul utilizatorului

7 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 1:27 pm

Vizitato

Vizitator
E....nedreptate eu nu pot sa nu o sanctionez. Folosesc si cateva subtilitati psihologice sa grabesc un raspuns pentru cele spuse, si continui un tip de atac pentru Eon sa vad daca are curajul sa tina o dispusa, desi nu cred. Sa pot sa ii ranesc orgoliul si mai rau decat pana acuma. Daca nu renunti un pic la orgoliu nu vei reusi nimic in viata, trebuie si umilinta daca vrei sa ajungi sus. Mare adevar e acest fapt prezentat in NT.
Si-asa stiu si ce gandeste el acuma....sa spun exact parerea lui, cine stie o fi fals si ma poate contrazice, desi nu cred. "Uite-l si pe asta, ce sa imi bat eu capul cu prostul asta, nu poate fi ajutat sa afle adevarul, e mult prea manipulat". ceva in genul...sunt mai multe injuraturi in mintea lui la adresa mea dar nu pot sa le postez...nu prea e frumos. Pot doar sa iti spun Eon ca asta e un pretex de fuga, nu un adevar.

8 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 2:23 pm

Arpisz

muritor de rand
si acum vrei sa te plangi ca un copilas?

9 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 4:02 pm

Am cerut Administrației să mute acest subiect în "Propuneri si sugestii". Dacă nu va fi mutat așa cum am cerut va trebui să vedem cum negociem ca să ștergem tot ce nu are nicio legătură cu ateismul. Mesajele de aici după ce că nu se referă la ateism, văd că nu aduc nici măcar un apropo cu ateismul. Din ceea ce srie aici văd că ateismul nu poate fi nici bun, nici rău, nici corect, nici greșit și nici în niciun fel. Nici măsar titlul Ati postat in acest subiect"....Faptele vorbesc....." nu adice niciun fel de apropo ateismului. La fel și subiectul "Lumea este condusa de puterea de convingere sau de adevar?" nu aduce niciun fel de apropo ateismului. Ateism înseamnă că nu există Dumnezeu. Eu unul nu înțeleg care el legătura acestor subiecte cu inexistența lui Dumnezeu.

10 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 4:12 pm

Cer administrației să mute și subiectul "Lumea este condusa de puterea de convingere sau de adevar?" undeva la Filosofie.

11 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 4:53 pm

Vizitato

Vizitator
Sunt de acord. Problema e ca am zis ca l-am postat aici stiind ca sansele de a fi sters cum e vazut fara a da explicatii sunt extrem de minime. Poate fi sters. Eu am zis ce aveam de zis:D.

12 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 4:55 pm

Vizitato

Vizitator
Arpisz a scris:si acum vrei sa te plangi ca un copilas?

Atata pot sa zic Smile))))))) ....si chiar ca imi bad capul pe degeaba sa va determin sa respectati persoana de langa voi daca nu este de acord cu tn. E....un om deja indoctrinat nu mai poate fi determinat sa se schimbe, orice ca religia, stiinta, mass-media si altele au realizat acest lucru.

13 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 5:39 pm

Sunna

vrajitor
Ramses_90 a scris:Sunt de acord. Problema e ca am zis ca l-am postat aici stiind ca sansele de a fi sters cum e vazut fara a da explicatii sunt extrem de minime. Poate fi sters. Eu am zis ce aveam de zis:D.

Aici pe forum am inteles ca doar reclamele la alte forumuri vor fi sterse, restul replicilor fiind doar mutate la cosul de gunoi. Aceasta mi se pare drept, intrucat si eu am fost banned pe forumuri cand am facut reclama la forumul unui amic. king Liberatate=necesitate inteleasa, asadar! Basketball

Daca mi se mai sterg replicile si nu sunt mutate la cos, o sa ma adresez Administratiei...

14 Re: ....Faptele vorbesc..... la data de Dum Mai 25, 2008 7:30 pm

Vizitato

Vizitator
aa....ok...am inteles ideea cu reclama. nu voi mai pronunta alte forumuri. Cat despre cosul de gunoi...n-are rost sa ma mai pronunt ca e totul mai sus scris.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum